rodzacy_tata 04.01.06, 10:44 czy zwolenniczki naturalnego planowania rodziny są również za porodami naturalnymi? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
fiamma75 Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 04.01.06, 11:55 A jaki ma to związek? Odpowiedz Link
rodzacy_tata Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 04.01.06, 12:15 fiamma75 napisała: > A jaki ma to związek? w oby przypadkach naturalność. Odpowiedz Link
agax4 Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 04.01.06, 12:42 Ja jak najbardziej za... mam za sobą cztery, w miom rozumieniu "naturalne", czyli bez znieczulenia i przyspieszania, w obecności bliskiej mi osoby, trzy razy był to mąż, a raz moja mama. Ale pojęcie "poród naturalny" można rozumieć różnie... np. tylko w domu, bez nacięcia. Odpowiedz Link
mamalgosia Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 04.01.06, 13:52 no cóż, ja sobie mogę być zwolenniczką nienacinania, a jak jest potrzeba i w przeciwnym przypadku kobietę by rozerwało w trzech kierunkach? Naturalność za wszelką cenę? Odpowiedz Link
rodzacy_tata nacinanie 04.01.06, 14:28 mamalgosia napisała: > no cóż, ja sobie mogę być zwolenniczką nienacinania, a jak jest potrzeba i w > przeciwnym przypadku kobietę by rozerwało w trzech kierunkach? Naturalność za > wszelką cenę? te stwierdzenia o 'rozerwaniu w trzech kierunkach', któremu ma zaradzic nacinanie krocza, słyszę już po raz któryś z kolei. nacinanie w Polsce jest bardzo częste a w niektórych szpitalach jesli chodzi o pierworódki nawet obowiązkowe. tymczasem podobno w krajach bardziej rozwiniętych nacinanie krocza jest zjawiskiem bardzo rzadkim. czyżby Polki miały inne krocza? Odpowiedz Link
mamalgosia Re: nacinanie 04.01.06, 19:47 nie wiem, nie znam wszytskich Polek, wiem, że mnie rozerwało oprócz nacięcia. Sądzę więc, że gdyby go nie było, byłoby jeszcze gorze. Myślę, że w moim przypadku było to więc uzasadnione Odpowiedz Link
rodzacy_tata Re: nacinanie 05.01.06, 18:07 mamalgosia napisała: > nie wiem, nie znam wszytskich Polek, wiem, że mnie rozerwało oprócz nacięcia. > Sądzę więc, że gdyby go nie było, byłoby jeszcze gorze. > Myślę, że w moim przypadku było to więc uzasadnione a co bardziej bolało? nacięcie czy pęknięcie? Odpowiedz Link
mamalgosia Re: nacinanie 06.01.06, 11:30 Co do bólu rany trudno mi powiedzić, bo bolało mnie WSZYSTKO w tamtych okolicach. Natomiast co do gojenia, to zdecydowanie lepiej goiło się pęknięcie (tak właśnie). Odpowiedz Link
rodzacy_tata Re: nacinanie 06.01.06, 11:53 mamalgosia napisała: > Co do bólu rany trudno mi powiedzić, bo bolało mnie WSZYSTKO w tamtych > okolicach. Natomiast co do gojenia, to zdecydowanie lepiej goiło się pęknięcie > (tak właśnie). no to jest argument przeciwko nacinaniu. Odpowiedz Link
mamalgosia Re: nacinanie 06.01.06, 12:01 w sumie też pytałąm lekarza, dlaczego to się goi lepiej. A on powiedział, że gdyby nie to nacięcie, to pęknięcie byłoby takie, że mogłoby sposowdować o wiele gorsze skutki niż to nacięcie. Eh, sama nie wiem Odpowiedz Link
agax4 Re: nacinanie 05.01.06, 17:46 Zgadzam się, że nacinanie krocza w Polsce jest nadużywane. Wiem jak ogromna jest różnica po porodzie gdy się wyjdzie z niego bez żadnych obrażeń krocza. Za moim 4 razem tak właśnie było i czułam się o niebo lepiej niż po poprzednich porodach. Więc warto zawalczyć by mogło się obejść bez nacinania. Naturalne pęknięcie też jest dużo lepsze, tak w każdym razie było przy moim 2 porodzie - jeden mały szew, a dziecko było większe od pierwszego. Odpowiedz Link
mamalgosia Re: nacinanie 06.01.06, 11:28 wiesz, co, pewnie , że wcale nie podoba mi się nacinanie, szycie i potem gojenie rany. Ale cóż poradzić Odpowiedz Link
mamalgosia Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 04.01.06, 13:51 Ja akurat niekoniecznie. nie mam nic przeciwko znieczuleniom i oczywiście cc (ze wskazaniami, na życzenie raczej jestem przeciwna). Oba porody jednak miałąm naturalne i bez znieczulenia Odpowiedz Link
pestka1973 Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 04.01.06, 22:35 Również nie jestem przeciwniczką znieczulenia (jak ktoś lubi :D) i nie mam nic przeciwko cc (jak jest konieczna), ale mimo wszystko poród siłami natury jest dla kobiety jak najbardziej wskazany (tak nas natura stworzyła i chyba miała w tym jakiś cel). A z własnych doświadczeń (może niewielkich bo jak do tej pory jednorazowych) wiem że taki naturalny poród nie jest niczym strasznym i da się przeżyć :P. Mam nadzieję, że w niedługim czasie nadrobię zaległości i kolejny poród będzie również naturalny, ale tym razem z mężem. Pozdrowienia dla wszystkich :O) Odpowiedz Link
poprzezknieje Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 12.01.06, 20:26 >ale mimo wszystko poród siłami natury jest > dla kobiety jak najbardziej wskazany (tak nas natura stworzyła i chyba miała w > tym jakiś cel). tak samo z lekarstwami - nie nalezy ich brac bo natura obdarzyla nas systemem odpornosciowym i chyba miala jakis cel w tym... Odpowiedz Link
pestka1973 Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 13.01.06, 08:32 A czy ja napisałam że nie wolno urodzić w inny sposób niż naturalny???????????????????? Piszę że jest najbardziej wskazany bo to prawda!!!! A co do lekarstw - jak mogę sobie poradzić w inny sposób np. sokiem malinowym to się nie truję chemią!!!!!! No chyba, że ty przy katarze bierzesz odrazu antybiotyki - bo może to nie katar tylko zapalenie płuc??? To tak na wszelki wypadek weźmiesz!? Odpowiedz Link
little.mary Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 12.01.06, 16:02 No własnie naturalny poród to taki który odbywa się w domowym zaciszu, bo w szpitalu to w większości przypadków mozna nazwac jedynie "porodem fizjologicznym", z naturą może mieć niewiele wspólnego. Odpowiedz Link
poprzezknieje Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 13.01.06, 20:30 naturalny poród to jest w jaskini na skórach tak jak przez dziesiatki tysiecy lat sie to odbyawalo a nie w domu Odpowiedz Link
rodzacy_tata naturalny poród - "Ciało wie jak rodzić" 15.01.06, 18:12 Polecam wywiad z położną, która od wielu lat propaguje porody naturalne: kobieta.gazeta.pl/rodzicpoludzku/1,70807,3107798.html zaglądajcie na: Odpowiedz Link
rodzacy_tata llink 15.01.06, 18:13 link: kobieta.gazeta.pl/rodzicpoludzku/1,70807,3107798.html Odpowiedz Link
utka Re: naturalne planowanie - naturalny poród ? 13.01.06, 10:56 My z mezem jak najbardziej npr, a dziecko urodzilam przez cc. I nie czuje, zebym cos zawalila czy sie sobie sprzeniewierzyla ... Zawsze wybiera sie to, co najlepsze dla ciebie i dziecka, a ze nie zawsze jest to porod narutalny no to co ... Odpowiedz Link