15.05.13, 21:43
czesc dziewczyny
a wiec zakupillam breadmaker mam tez make...ale
no wlasnie narazie kupilam jakis mix zrobilismy chleb
ladnie pachnie i wogole ale mnie sie marzy taki na
mace zytniej na zakwasie
i teraz gdzie kupis make zytnia i jak zrobic zakwas?
probowalyscie moze?
prosze o rady
Obserwuj wątek
    • mrs.t Re: chleb 18.05.13, 07:43
      www.chleb.info.pl/zakwas-porady-praktyczne/jak-zrobic-zakwas
      ja co prawda w maszynie nie robiłam ale pamiętam ze zytni chlrb taki I z zytniej maki j zakwasu ciezko bylo zrobic, rohilam zawsze z pszenna maka..
    • mrs.t Re: chleb 18.05.13, 07:50
      zytnia albo w health shopach; ( albo w suprmarketach , doves ma rye flour. .
      qle podejrzewam ze np waitrose own brand tez by mial..

www.mysupermarket.co.uk/shopping/findproducts.aspx?query=doves&sort=relevance&_fbr=doves_farm&store=Sainsburys

--
      [img]https://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/321352.png[/img] ][IMG]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/38vpy59hu.png[/IMG]
      • heraa Re: chleb 18.05.13, 11:13
        dzieki dziewczyny chyba wybiore sie do weitros strasznie robi
        mi sie smaczek na taki zytni chleb
        robilam juz z mieszanek niby jest dobry ale jakos to nie to samo
        • cherrie Re: chleb 19.05.13, 23:38
          ja pieklam kiedys, ale generalnie to wyzszy stopien chlebowego zaawansowania. moim skromnym zdaniem trudno zrobic cheb zytni na zakwasie.
            • wiwi1 Re: chleb 22.05.13, 16:38
              Heraa daj znac koniecznie jak upieczesz chleb. Ja chleba na zakwasie nie pieklam jeszcze chociaz mam w planach, w lecie jak pojade do mamy, ma wieksza kuchnie i lepszy piec. Planuje zrobic zakwas z maki eincorn. Na tej mace probowalam piec chleb na drozdzach recznie i w maszynie. Ten pieczony recznie, wedlug przepisu na opakowaniu czuc drozdzami. Robie go tez czasem w maszynie do chleba. Jak chcesz dam Ci przepis. Zytni na zakwasie kupuje w Abel and Cole.
              Pozdrawiam:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka