Dodaj do ulubionych

Nicowanie Clausewitza

IP: proxy / *.cpe.net.cable.rogers.com 29.12.02, 20:03
Artykul - jak prowokacja?
W domysle:
USA - tempi nie znaja Clausewitza.
Iraq - madry zna angielski.
A ty polaku - no zobaczymy jak cie teraz to wkurzy?
------------------
Zycze USA, bo na sojusznikow liczyc nie warto (szczegolnie
takich gnojkow jak polacy - mowie o demokratycznej wiekszosci
tego forum), zeby sie pospieszylo i zrobilo z Iraku druga
Japonie albo NRF, bo tylko to potraficie, poniewaz Kim sie
ustawil w kolejce.
M.
Obserwuj wątek
    • Gość: Tadek ODP: Tak było i w Jugosławii... IP: *.mpc.local.com / 192.168.1.* 29.12.02, 20:30
      Data ataku na Serbię była publicznie znana z kilkutygodniowym
      wyprzedzeniem. Także rodzaj ataku oraz przewidziane do ataku
      cele. Obecne konflikty zbrojne to nie są wojny "jak dawniej".
      Reguły Clausewitza niekoniecznie znajdują zastosowanie. To
      zmagania "nowego typu", w których jest miejsce oprócz walki
      także na konferencje prasowe i atrakcyjne ujęcia do pokazania w
      dzienniku telewizyjnym. Myślę, że warto opisać w dłuższym
      artykule historię ostatnich "wojen" (Serbia, Somalia,
      Afganistan, Kuwejt).
    • Gość: kowal re. dla OBCY IP: *.pai.net.pl 29.12.02, 22:29
      To jest b. ważny i ciekawy temat. Myślałem, że tu powstanie
      jakas myśl na ten temat. Przeczytałem wypowiedź pana "OBCY" i
      niestety juz biegnę do łazienki, żeby sie wyrzygać. ZERO mysli,
      tylko bełkot i totalna głupota. Totalna beznadziejność. Żal dupę
      ściska.
      • Gość: gnojek Polak Re: re. dla OBCY IP: *.milwaukee.k12.wi.us / *.milwaukee.k12.wi.us 29.12.02, 23:01
        Gość portalu: kowal napisał(a):
        Przeczytałem wypowiedź pana "OBCY" i > niestety juz biegnę do łazienki, żeby sie wyrzygać.
        ZERO mysli, tylko bełkot i totalna głupota. Totalna beznadziejność. Żal dupę
        ściska.

        Mam taką samą opinie o p. Obcym, czyli o kosmopolicie, ktory zapewnie wyjechał
        z Polski przed laty i nienawidzi "gnojków" Polaków z powodów rasistowskich!
    • Gość: General Wzorek Nicowanie Clausewitza IP: *.acn.waw.pl 29.12.02, 23:08
      Co to za kurwa pisze? Znajdz sobie zasrancu forum dla siebie kroliczy jebaku z
      mozgiem mrowki i jajami zolwia.
      > ------------------
      > Zycze USA, bo na sojusznikow liczyc nie warto (szczegolnie
      > takich gnojkow jak polacy
    • Gość: obcy Do gnojkow IP: proxy / *.cpe.net.cable.rogers.com 29.12.02, 23:35
      "Uderz w stol a norzyce sie odezwa".
      Do zobaczenia na innych stronach.
    • Gość: wfp Re: Nicowanie Clausewitza IP: *.huntsv01.al.comcast.net 30.12.02, 01:14
      Nie zapominajmy, ze obszerne informacje w mediach podczas
      Pustynnej Burzy posluzyly do (bardzo efektywnego)zmylenia
      przeciwnika. Tak wiec i teraz jest to mozliwe, a nawet
      prawdopodobne. Strona iracka bedzie wiec miala problemy z
      rozeznaniem ktore z dostepnych w mediach informacji sa
      wiarygodne a ktore nie.
      • Gość: obcy Re: Nicowanie Clausewitza IP: proxy / *.cpe.net.cable.rogers.com 30.12.02, 01:50
        Gość portalu: wfp napisał(a):

        > Nie zapominajmy, ze obszerne informacje w mediach podczas
        > Pustynnej Burzy posluzyly do (bardzo efektywnego)zmylenia
        > przeciwnika. Tak wiec i teraz jest to mozliwe, a nawet
        > prawdopodobne. Strona iracka bedzie wiec miala problemy z
        > rozeznaniem ktore z dostepnych w mediach informacji sa
        > wiarygodne a ktore nie.
        Mysle, ze to jasne jak slonce.
        Rzeczywiste problemy Saddama sa zupelnie inne. Pieniadze juz wycofal z kraju.
        Rodzine zabezpieczyl i bardziej niz ktokolwiek inny (przynajmniej takie sprawia
        wrazenie) niecierpliwie czeka na ta wojne niz Prez. WWBush, ktory sie wpakowal
        w kabale, bo mu doradcy nie dali alternatywnego planu, tak ja to czuje z tego
        co wiem.
        Dlatego jeszcze raz zycze mu zeby sie szybko z tym uporal i lepiej zeby mial
        nie tylko lepszych doradcow ale i swoisty logiczny plan co po tej wojnie? bo od
        tego zalezy czy na tym zarobi, czy straci, a polacy czy chca, czy nie razem z
        nim, niezaleznie co tam na forum wypisuja.
        Z powazaniem.
        M.
    • spacerowicz DO obcego 30.12.02, 03:24
      Gość portalu: obcy napisał(a):
      > Zycze USA, bo na sojusznikow liczyc nie warto (szczegolnie
      > takich gnojkow jak polacy - mowie o demokratycznej wiekszosci
      > tego forum), zeby sie pospieszylo i zrobilo z Iraku druga
      > Japonie albo NRF, bo tylko to potraficie, poniewaz Kim sie
      > ustawil w kolejce.


      Z kilku Kosovo i Afganistanu juz zrobili. A przedtem z Wietnamu
      i roznych innych takich tez....

      Spacerowicz
      • Gość: obcy Re: DO obcego IP: proxy / *.cpe.net.cable.rogers.com 30.12.02, 04:48
        spacerowicz napisał:

        > Gość portalu: obcy napisał(a):
        > > Zycze USA, bo na sojusznikow liczyc nie warto (szczegolnie
        > > takich gnojkow jak polacy - mowie o demokratycznej wiekszosci
        > > tego forum), zeby sie pospieszylo i zrobilo z Iraku druga
        > > Japonie albo NRF, bo tylko to potraficie, poniewaz Kim sie
        > > ustawil w kolejce.
        >
        >
        > Z kilku Kosovo i Afganistanu juz zrobili. A przedtem z Wietnamu
        > i roznych innych takich tez....
        >
        > Spacerowicz

        Skoro piszesz do mnie to jakos tak mnie wychowali, ze odpowiadam.
        Kosowo.
        Sklocona Europa najchetniej do dzis jeszcze podejmowala by decyzje ogladajac
        sie jeden na drugiego jesli by jeszcze jakis kosowianin zostal przy zyciu -
        historykom gdybac nie wolno ale to jest forum i ja historykiem nie jestem tylko
        mam wlasne zdanie, przeczucia i resztki rozumu.
        Afganistan.
        O co chodzi? To tam byl oboz Al-quaida, wiec trafione. Gdzie drwa rabia tam
        wiory leca. Np czterech kanadyjczykow zginelo od bledu ampilota, jedna bomba
        trafila za blisko i rzez wsrod swoich. Pare orszakow slubnych - nie wiem
        prowokacja, czy pomylka, wiem, ze kazda maszyna stworzona przez czlowieka moze
        nawalic, militarna tez. Masz jakas alternatywe, czy chcesz, zeby juz do tej
        pory palacu kultury tez nie bylo, bo nie lubisz socrealizmu?
        Wietnam.
        Dobre checi zamienione na jatke w ktorej zginelo ponad 60 tys gosci, ktorzy
        wola piwo i hamburgery niz innych mordowac oraz pareset tysiecy ludzi, ktorzy
        gleboko wierzyli, ze bronia kraju przed tym co im mowiono, watpie zeby
        wiedzieli, ze obronili sie przed dobrobytem (singapor, hongkong, malezja, itd).
        Powazne bledy popelnione przez amerykanow zaowocowaly ogromnymi stratami i
        ludzkim cierpieniem. Jak widac i rosjanie i USA wiele sie nauczyli po swoich
        eskapadach, miedzy innymi tez dlatego bardziej im warto ufac niz pacyfistom,
        przerazonym ze beda umierac za Mosul, zreszta nie oni, oni beda przed
        telewizorem i na forum genialne propozycje dawac. Dlatego jeszcze raz
        serdecznie rzycze, zeby USA zrobila z Iraku NRF lub Japonie szybko i sprawnie
        przy stratach minimalnych z obu stron.
        Masz jeszcze jakies przyklady?
        Z uszanowaniem.
        M.
    • Gość: s Re: Nicowanie Clausewitza IP: *.as26.nwbl1.wi.voyager.net 30.12.02, 05:59
      Informacje w prasie amerykanskiej to celowe przecieki sterowane
      przez Pentagon.
    • Gość: mw Informacja o ataku z południa,północy,wschodu i zachod IP: proxy:* / 172.30.2.* 30.12.02, 09:38
      jest tak samo dobra jak kompletne utajnienie utajnienie kierunku
      ataku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka