Dodaj do ulubionych

Poglady polityczne a seks

05.07.21, 13:01
Uwazacie, ze istnieje korelacja pomiedzy tym jakie kto ma poglady polityczne a tym, jakie kto ma zycie seksualne? Czy struktura osobowosci, sprawiajaca, ze ktos ma przekonania polityczne danej natury ma takze wplyw na to jak postrzega seksualnosc i zwiazane z nia zjawiska?
Czy brak / obfitosc seksu moze miec wplyw na zmiane pogladow politycznych danej osoby?
Obserwuj wątek
    • urquhart Re: Poglady polityczne a seks 05.07.21, 15:03
      sabat4 napisał:

> Uważacie, ze istnieje korelacja pomiędzy tym jakie kto ma poglądy polityczne a
      > tym, jakie kto ma zycie seksualne?

Starowicz pisze co mi bardzo rezonuje z tym co uważam że stereotypy seksulanie spełnionego lewicowca i zablokowanego konserwatysty mało mają wspólnego z praktyką:

"Strasznie pani dzieli ten świat na kolor czarno-biały. Konserwatyści to impotenci i nieuki w łóżku, a druga grupa jest niesłychanie wyzwolona? Nic takiego nie powiedziałam. To Pan uważa, że nasze poglądy rzutują na nasze łóżkowe zachowania. To nie tak. Osoby o konserwatywnych poglądach mogą mieć bogate życie seksualne nawet, jeśli mają jedyną partnerkę i rozpoczęli z nią życie seksualne po ślubie. To zależy od ich inteligencji, wyobraźni, od stopnia pożądania, atrakcyjności i mogą się w tym rozwinąć. A z kolei ci, którzy uważają, że wszystko wolno, zaczynają współżycie w piętnastym roku życia i mając lat trzydzieści mają za sobą osiemdziesiąt pięć partnerek, a kobiety w wieku lat trzydziestu miały trzydziestu pięciu partnerów, mogą być seksualnymi analfabetami, bo jedyne co potrafią w łóżku, to wprowadzić jeden narząd płciowy do drugiego. Nasza seksualność nie idzie w parze wyłącznie z konserwatywnym podejściem do życia, czy z inteligencją. Wiadomo, że mężczyzna o konserwatywnych poglądach będzie miał mniej kochanek, a kobieta z takimi poglądami - mniej kochanków, ale to wcale nie znaczy, że ich życie seksualne musi być automatycznie gorsze i że musi odbywać się tylko w pozycji klasycznej. A jeśli niektórzy mają staroświeckie poglądy, przekazane przez pokolenia, że można tylko po Bożemu, bo co innego, to przecież tacy też się zdarzają, ale ta grupa już naprawdę zanika"
    • urquhart Re: Poglady polityczne a seks 05.07.21, 16:09
      sabat4 napisał:

> Czy brak / obfitosc seksu moze miec wplyw na zmiane pogladow politycznych danej
      > osoby?

Na pewno na zmianę poglądów z obojętnych na radykalne.
      Odrzucone kobiety radykalizują się w ruchach lewicowych (państwo zabezpiecza potrzeby zamiast partnera) , a odrzuceni mężczyźni zwani incelami mocno radykalizują prawicowo (za utraconą sprawiedliwością egzekwowanej monogamii)

• gogol77 Re: Poglady polityczne a seks 05.07.21, 16:33
      Poglądy: zoologiczny antykaczyzm + ateizm napędzany sojuszem firmy o nazwie KK i tej władzy coraz bliższej faszyzmowi.
      Seks: mój - generalnie udany a wg. zeznań uczestniczek - także ich

PS: z uwagi na wiek trochę pamiętam faszyzm i mam niezbitą pewność, że gdyby nie hamulce UE to już by ludzie prezesa zainstalowali zwyczajny faszyzm w Polsce. Bo on - psychol - otacza się miernotami, które dostając władzę/posadę myślą, że złapali Pana Boga za nogi. I wiedzą, że utrata władzy przez prezesa to dla nich katastrofa. Więc będą tej władzy bronili do końca!
      Ja mając 9 lat widziałem i pamiętam ten obłęd w oczach wiejących w panice a n7jeszcze chwilę temu majacych się za rasę panów, tych umundurowany gnojków z Hitlerjugend co nas lali tylko za bycie Polakiem.
      Fuhrer też sprawował władzę szczując ludzi na siebie. Kaczyści doskonale wiedzą jakie to skutecznej
      • urquhart Re: Poglady polityczne a seks 05.07.21, 18:44
        gogol77 napisał:

> Ja mając 9 lat widziałem i pamiętam ten obłęd w oczach wiejących w panice a n7
        > jeszcze chwilę temu majacych się za rasę panów, tych umundurowany gnojków z Hit
        > lerjugend co nas lali tylko za bycie Polakiem.
        > Fuhrer też sprawował władzę szczując ludzi na siebie. Kaczyści doskonale wiedzą
        > jakie to skutecznej

Statystycznie to faktycznie najwięcej jest harcerzy w nowych strukturach ale to chyba akurat wszystkim na korzyść.
        plus.polskatimes.pl/jak-byli-harcerze-zdobywaja-polska-polityke-i-biznes/ar/12819948
        Ale wiesz że "demokraci" nienawidzą przeciwników bardziej projektują ta nienawiść na nich przypisując im tak naprawdę własne cechy ? :)
        To zrównanie z faszystami to wręcz wypisz wymaluj ta dehumanizacja stosowana przez zwolenników opozycji opisana w badaniach .

"Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót. W większym stopniu ich dehumanizują i mają do nich mniejsze zaufanie, przy czym sami są błędnie przekonani, że są bardziej dehumanizowani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej – wynika z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego."
        www.rp.pl/Spoleczenstwo/190129838-Badania-Wieksza-nienawisc-po-stronie-zwolennikow-opozycji-niz-PiS.html
        • lybbla Re: Poglady polityczne a seks 05.07.21, 21:42
          urquhart napisał:

> Ale wiesz że "demokraci" nienawidzą przeciwników bardziej projektują ta nienaw
          > iść na nich przypisując im tak naprawdę własne cechy ? :)
          > To zrównanie z faszystami to wręcz wypisz wymaluj ta dehumanizacja stosowana pr
          > zez zwolenników opozycji opisana w badaniach .
          >
          > "Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenni
          > ków PiS niż na odwrót. W większym stopniu ich dehumanizują i mają do nich mniej
          > sze zaufanie, przy czym sami są błędnie przekonani, że są bardziej dehumanizowa
          > ni przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej – wynika
          > z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego."
          > www.rp.pl/Spoleczenstwo/190129838-Badania-Wieksza-nienawisc-po-stronie-zwolennikow-opozycji-niz-PiS.html

To jest tak, Kaczyński wsadza opozycji kij w dupę, a Urciu się dziwi, że opozycja głośniej krzyczy.
    • lybbla Re: Poglady polityczne a seks 05.07.21, 21:34
      sabat4 napisał:

> Uwazacie, ze istnieje korelacja pomiedzy tym jakie kto ma poglady polityczne a
      > tym, jakie kto ma zycie seksualne? Czy struktura osobowosci, sprawiajaca, ze kt
      > os ma przekonania polityczne danej natury ma takze wplyw na to jak postrzega se
      > ksualnosc i zwiazane z nia zjawiska?
      > Czy brak / obfitosc seksu moze miec wplyw na zmiane pogladow politycznych danej
      > osoby?

Tak, istnieje korelacja. Tyle, że ja bym nie wartościował. Życie seksualne jest inne.
      O ile nie widziałem centrystów czy lewaków zainteresowanych Paniami prawaczkami,
      tak prawicowcy przychodzą na forum pogadać o seksie z centrystkami czy lewaczkami.
      Wypisz wymaluj podejście muzułmanów.
      • urquhart Re: Poglady polityczne a seks 05.07.21, 22:22
        lybbla napisał:

> Tak, istnieje korelacja. Tyle, że ja bym nie wartościował. Życie seksualne jes
        > t inne.
        > O ile nie widziałem centrystów czy lewaków zainteresowanych Paniami prawaczkami
        > ,
        > tak prawicowcy przychodzą na forum pogadać o seksie z centrystkami czy lewaczka
        > mi.

Coś w tym jest. Autorzy badań z UW interpretują że większa nienawiść i dehumanizacja po stronie opozycji jest dlatego że szczelniej zamykają się w bańce informacyjnej i nie konfrontują swoich poglądów tylko je radykalizują.

• lybbla Re: Poglady polityczne a seks 06.07.21, 01:02
          urquhart napisał:

> Coś w tym jest. Autorzy badań z UW interpretują że większa nienawiść i dehumani
          > zacja po stronie opozycji jest dlatego że szczelniej zamykają się w bańce infor
          > macyjnej i nie konfrontują swoich poglądów tylko je radykalizują.

Ależ konfrontujemy swoje poglądy, nie dość, że narodowy to jeszcze socjalizm wylewa się pełną gębą. Zostawiamy co prawackie prawaczkom. Smacznego.

Doczytasz o kiju w dupie może zrozumiesz, te badania dotyczą każdej opozycji, bo rządzący
          realnie ten kij wsadzają.
          • urquhart pogarda 06.07.21, 08:08
            lybbla napisał:

>Ależ konfrontujemy swoje poglądy, nie dość, że narodowy to jeszcze socjalizm wylewa się pełną gębą. >Zostawiamy co prawackie prawaczkom. Smacznego.

A ja doczytałem i mnie bardziej przekonuje to co pisze Twardoch że to rasistowska pogarda elit post-prl w stosunku do biednego ludu i to jest rzeczywisty podział Polski, a jakieś kije w dupe .
            "Twardoch podaje przyczynę porażek obozu PO. „Tradycyjnie nie potrafili powstrzymać swojej pogardy (...) „pogarda, którą polskie elity żywią do ludu oczywiście realizowała się i realizuje w innych formach i opiera na innych podstawach, ale w wielu przejawach ten strukturalny, amerykański rasizm przypomina”. Stwierdził też, że „nie ma nic zabawniejszego, niż polski antyfaszysta, walczący z rasizmem w USA, który jednocześnie wyraża swoje głębokie obrzydzenie do wyborcy PiS z Podkarpacia”.

W tym sensie PPisS jest lewicowy a opozycja prawicowa.
            • bgz0702 Re: pogarda 06.07.21, 17:25
              urquhart napisał:

> A ja doczytałem i mnie bardziej przekonuje to co pisze Twardoch że to rasistows
              > ka pogarda elit post-prl w stosunku do biednego ludu i to jest rzeczywisty podz
              > iał Polski, a jakieś kije w dupe .
              > "Twardoch podaje przyczynę porażek obozu PO. „Tradycyjnie nie potrafili powstrz
              > ymać swojej pogardy (...) „pogarda, którą polskie elity żywią do ludu oczywiści
              > e realizowała się i realizuje w innych formach i opiera na innych podstawach, a
              > le w wielu przejawach ten strukturalny, amerykański rasizm przypomina”. Stwierd
              > ził też, że „nie ma nic zabawniejszego, niż polski antyfaszysta, walczący z ras
              > izmem w USA, który jednocześnie wyraża swoje głębokie obrzydzenie do wyborcy Pi
              > S z Podkarpacia”.
              >
              >
              > W tym sensie PPisS jest lewicowy a opozycja prawicowa.

Kiedyś byłam na spotkaniu autorskim z tym panem. Słuchałam co mówi Ślązak o Slazakach, jaki ma stosunek do tzw wyższej kultury, "tradycji dziadów naszych", która się ma za lepsza względem "nowozytnych" i odwrotnych tendencjach. Podobało mi się :) Generalnie ma takie obserwacje jak zacytowales w stosunku do braku równowagi w ocenie.

Czy poglądy polityczne przekladaja się na życie seksualne? To chyba tak. Myślę że duża część prawicowców odmawia sobie uciechy bo ingerencja KK obciąża i narzuca standardy. Nawet w życiu małżeńskim. Sadze że w tych relacjach kobiety mogą być mniej dostępne lub dostepne "z obowiązku". I mam na myśli glownie starsze pokolenie, w tym nasze :) i naszych rodziców.
              • mabelle2000 Re: pogarda 07.07.21, 12:00
                bgz0702 napisała:

>. Myślę
                > że duża część prawicowców odmawia sobie uciechy bo ingerencja KK obciąża i narz
                > uca standardy. Nawet w życiu małżeńskim. Sadze że w tych relacjach kobiety mogą
                > być mniej dostępne lub dostepne "z obowiązku". I mam na myśli glownie starsze
                > pokolenie, w tym nasze :) i naszych rodziców.

Skoro jedynymi dopuszczalnymi przez KK metodamj antykoncepcji są metody naturalne, to logiczne się wydaje, że kobiety są "mniej dostępne".
                Co do "obowiązku", to z tego co wiem żaden ksiądz nie namawia do gwałcenia własnej żony. Też w sumie logiczne, bo skoro seks tylko w małżeństwie, jako "akt miłości", to wyjście z pozycji jakichkolwiek roszczeń z ideą miłości mija się całkowicie.

• bgz0702 Re: pogarda 07.07.21, 12:18
                  mabelle2000 napisała:

> bgz0702 napisała:
                  >
                  > >. Myślę
                  > > że duża część prawicowców odmawia sobie uciechy bo ingerencja KK obciąża
                  > i narz
                  > > uca standardy. Nawet w życiu małżeńskim. Sadze że w tych relacjach kobiet
                  > y mogą
                  > > być mniej dostępne lub dostepne "z obowiązku". I mam na myśli glownie st
                  > arsze
                  > > pokolenie, w tym nasze :) i naszych rodziców.
                  >
                  > Skoro jedynymi dopuszczalnymi przez KK metodamj antykoncepcji są metody natural
                  > ne, to logiczne się wydaje, że kobiety są "mniej dostępne".

Z pewnością jeden z powodów. Nie do końca to może przekonywać spora grupę mężczyzn do rezygnacji z seksu, ale napewno jakąś tak. Myślę że spora grupa ludzi stosuje w tych kręgach jeśli nie prezerwatywy jako dopuszczalna alternatywę antykoncepcji, to seks tzw metoda przerywana z wtryskiem na zewnątrz. Więc pewnie sobie radzą.
                  Mówiąc o mniejszej dostępności miałam na myśli idee grzechu i seks w celu prokreacji.
                  Cześć z katolików pewnie rezygnuje z seksu też z szacunku do potrzeb drugiej strony.

> Co do "obowiązku", to z tego co wiem żaden ksiądz nie namawia do gwałcenia włas
                  > nej żony. Też w sumie logiczne, bo skoro seks tylko w małżeństwie, jako "akt mi
                  > łości", to wyjście z pozycji jakichkolwiek roszczeń z ideą miłości mija się cał
                  > kowicie.
                  >
                  A obowiązek rozumiem jako "przekaz dziadow" i nieformalny wielu księży katolickich. Zona "winna" dać mezowi bo...
                  • mabelle2000 Re: pogarda 07.07.21, 13:37
                    bgz0702 napisała:

> Z pewnością jeden z powodów. Nie do końca to może przekonywać spora grupę mężcz
                    > yzn do rezygnacji z seksu, ale napewno jakąś tak. Myślę że spora grupa ludzi st
                    > osuje w tych kręgach jeśli nie prezerwatywy jako dopuszczalna alternatywę antyk
                    > oncepcji, to seks tzw metoda przerywana z wtryskiem na zewnątrz.

Oczywiście, ze niektórzy katolicy mają własne pomysły jak sobie te sferę urządzić. I jak sobie ją z nauczaniem Kościoła godzą, tego nie wiem.

Więc pewnie so
                    > bie radzą.

Swoją drogą to dziwne, ze należą do organizacji, uczestniczą w jej zgromadzeniach, ale nie podporządkowują się jej nakazom. Jeśli z czyms się nie zgadzam, to w tym nie uczestniczę.

> Mówiąc o mniejszej dostępności miałam na myśli idee grzechu i seks w celu prokr
                    > eacji.
                    > Cześć z katolików pewnie rezygnuje z seksu też z szacunku do potrzeb drugiej st
                    > rony.

Jeżeli obydwoje świadomie przyjęli naturalne metody antykoncepcji, to raczej "jadą na tym samym wózku ".

> A obowiązek rozumiem jako "przekaz dziadow" i nieformalny wielu księży katolick
                    > ich. Zona "winna" dać mezowi bo...

Żona winna jest kochać męża, a mąż żonę, więc najpierw to oni muszą rozwiązać dylemat dlaczego żony /męża nie kochają.

• urquhart Re: pogarda 07.07.21, 15:46
                      mabelle2000 napisała:

> Oczywiście, ze niektórzy katolicy mają własne pomysły jak sobie te sferę urządz
                      > ić. I jak sobie ją z nauczaniem Kościoła godzą, tego nie wiem.
                      > Swoją drogą to dziwne, ze należą do organizacji, uczestniczą w jej zgromadzenia
                      > ch, ale nie podporządkowują się jej nakazom. Jeśli z czyms się nie zgadzam, to
                      > w tym nie uczestniczę.

Tak jak zwolennicy PO dalej czują sie Polakami chociaż rządzi PiS, ale nagle stracili zainteresowanie Konstytucją jak wyszło że chroni nienarodzonych też.

Pod koniec wykładu Wojciszke było że chrześcijaństki zakaz masturbacji wpływa na owszem na ilość jej u kobiet w danych społeczeństwach ale nie u mężczyzn.

> Żona winna jest kochać męża, a mąż żonę, więc najpierw to oni muszą rozwiązać d
                      > ylemat dlaczego żony /męża nie kochają.

Ostrzej:
                      Mąż niech zaspokaja potrzeby żony, a żona — męża. Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż. I, podobnie, nie mąż rozporządza własnym ciałem. (Koryntian)
                      • bgz0702 Re: pogarda 07.07.21, 21:50
                        urquhart napisał:

> Tak jak zwolennicy PO dalej czują sie Polakami chociaż rządzi PiS, ale nagle st
                        > racili zainteresowanie Konstytucją jak wyszło że chroni nienarodzonych też.

Jestem przeciwnikiem aborcji z wyjątkiem aborcji eugenicznej - wyjaśniam na wstępie bo chce zadać pytanie. W konstytucji jest zapis o nienarodzonych ?
                        Dwa pytania :) Dlaczego zwolennicy PO mieliby się przestać czuć Polakami?
                        Nie cieszy mnie powrót Tuska i ta szopka z europejskim wizerunkiem.

> Pod koniec wykładu Wojciszke było że chrześcijaństki zakaz masturbacji wpływa n
                        > a owszem na ilość jej u kobiet w danych społeczeństwach ale nie u mężczyzn.
                        >
                        > > Żona winna jest kochać męża, a mąż żonę, więc najpierw to oni muszą rozwi
                        > ązać d
                        > > ylemat dlaczego żony /męża nie kochają.
                        >
                        > Ostrzej:
                        > Mąż niech zaspokaja potrzeby żony, a żona — męża. Nie żona rozporządza własnym
                        > ciałem, lecz mąż. I, podobnie, nie mąż rozporządza własnym ciałem. (Koryntian)
                        • urquhart Re: pogarda 08.07.21, 09:45
                          bgz0702 napisała:

> Jestem przeciwnikiem aborcji z wyjątkiem aborcji eugenicznej - wyjaśniam na wst
                          > ępie bo chce zadać pytanie. W konstytucji jest zapis o nienarodzonych ?

Art 38 Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Skoro antypisowscy Zoll Strzebosz i Rzepliński powoływani na autorytety w innych sprawach są zdania TK nie może inaczej tego interpretować "każdego" jak nielegalność aborcji to przeciwnicy nie mają nawet punktu zaczepienia. Co zresztą Niemcy przy identycznym wyroku TK dawno mają znaczy aborcja jest nielegalna ale niekaralna (podobnie prostytucja).

> Dwa pytania :) Dlaczego zwolennicy PO mieliby się przestać czuć Polakami?

To czemu sie dziwisz że podobnie jest z Kościołem?. Ludzie są przywiązani do wartości , przesłania, wspólnego dziedzictwa a niekoniecznie identyfikują z aktualnymi władzami i nakazami.
                          Wielu mówi że wszystkie doktryny są niedoskonałe ale ta jest przynamniej najmniej niedoskonała

• bgz0702 Re: pogarda 08.07.21, 10:21
                            urquhart napisał:

> bgz0702 napisała:
                            >
                            > Art 38 Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

No właśnie. Dla mnie też życie poczęte to życie. Ale dyskusja nad życiem poczętym końca nie ma. W którym momencie zaczyna się człowiek? To nie jest zdefiniowane w sposób jasny, opiera się na przekonaniach.
                            Bardziej trzymałabym się tego, że jest wyraźny zapis na czym opiera się konstytycja RP a opiera się na tradycjach chrześcijańskich, a te są jasne.

> Co zresztą
                            > Niemcy przy identycznym wyroku TK dawno mają znaczy aborcja jest nielegalna ale
                            > niekaralna (podobnie prostytucja).

Tego nie wiedziałam. Dość dziwne dla mnie. W prawie widze tylko dwa kolory: biały i czarny. Ale widać są inne rozwiązania. "Nie pozwalamy ale karać nie bedziemy"... Może niska szkodliwość społeczna?- w interpretacji prawodawcy.

> > Dwa pytania :) Dlaczego zwolennicy PO mieliby się przestać czuć Polakami?
                            >
                            >
                            > To czemu sie dziwisz że podobnie jest z Kościołem?. Ludzie są przywiązani do w
                            > artości , przesłania, wspólnego dziedzictwa a niekoniecznie identyfikują z aktu
                            > alnymi władzami i nakazami.
                            > Wielu mówi że wszystkie doktryny są niedoskonałe ale ta jest przynamniej najmni
                            > ej niedoskonała
                            >
                            Ja się nie dziwię ze ludzie są związani z Kościołem bo to element ich przekonań, wychowania i kultury od najmłodszych lat. To europejska tradycja. Ci ludzie to moja rodzina i znajomi. Nie pisałam nic podobnego, nawet nic takiego nie miałam z tyłu głowy. Co innego "aktualne wladze"- z tym można dyskutować.
                            • urquhart Re: pogarda 08.07.21, 11:39
                              bgz0702 napisała:

> Tego nie wiedziałam. Dość dziwne dla mnie.

Dziwne że ani jednej stronie ani drugiej mediom nie zależy na nagłaśnianiu tego.
                              Z jednej strony skompromitowałoby to protest piorunów, a dla ordo zakwestionowało ich sprawczość

> ły i czarny. Ale widać są inne rozwiązania. "Nie pozwalamy ale karać nie bedzie
                              > my"... Może niska szkodliwość społeczna?- w interpretacji prawodawcy.

Konsekwencje faktyczne wyroku są inne. Jednoznaczna ocena moralna i karalne afirmowanie i reklamowanie aborcji które dziś uprawia w PL całą masa lewicowych ośrodków.
                              Przykład z Niemiec
                              www.dw.com/pl/lekarka-oskar%C5%BCona-o-reklamowanie-aborcji-zap%C5%82aci-grzywn%C4%99/a-41522933
                              > Ja się nie dziwię ze ludzie są związani z Kościołem bo to element ich przekonań
                              > , wychowania i kultury od najmłodszych lat. To europejska tradycja. Ci ludzie t
                              > o moja rodzina i znajomi. Nie pisałam nic podobnego, nawet nic takiego nie miał
                              > am z tyłu głowy. Co innego "aktualne wladze"- z tym można dyskutować.

W tym sensie postulowany seks w małżeństwie to seks za którego konsekwencje jesteś w bierzesz odpowiedzialność by nikogo nie skrzywdzić. Idea piękną i tak to przedstawiam dzieciom.
                              • bgz0702 Re: pogarda 08.07.21, 11:48
                                urquhart napisał:

>
                                > W tym sensie postulowany seks w małżeństwie to seks za którego konsekwencje jes
                                > teś w bierzesz odpowiedzialność by nikogo nie skrzywdzić. Idea piękną i tak to
                                > przedstawiam dzieciom.

Wiesz ze idee i życzenia piekne są i wzniosłe. Nie istnieją jednak w tym przypadku w oderwaniu od dnia codziennego, ludzkich słabości i potrzeb różnego rodzaju. Tak się nie da.
                                • mabelle2000 Re: pogarda 08.07.21, 13:54
                                  bgz0702 napisała:

> Wiesz ze idee i życzenia piekne są i wzniosłe. Nie istnieją jednak w tym przypa
                                  > dku w oderwaniu od dnia codziennego, ludzkich słabości i potrzeb różnego rodzaj
                                  > u. Tak się nie da.

Więc mając świadomość tych słabości warto tym bardziej dążyć do realizacji swoich idei. Mnie się to nie kłóci :-) Przecież wiadomo, że nie zawsze jesteśmy piękni- nieskazitelni ale obrany kurs, jakaś idea, wizja skłania ku temu, aby przynajmniej w tym kierunku dążyć. Jak założymy, że jesteśmy słabi, niekompetentni, to nie uda się na pewno :-)
                                  • bgz0702 Re: pogarda 08.07.21, 13:56
                                    mabelle2000 napisała:

> bgz0702 napisała:
                                    >
                                    > > Wiesz ze idee i życzenia piekne są i wzniosłe. Nie istnieją jednak w tym
                                    > przypa
                                    > > dku w oderwaniu od dnia codziennego, ludzkich słabości i potrzeb różnego
                                    > rodzaj
                                    > > u. Tak się nie da.
                                    >
                                    > Więc mając świadomość tych słabości warto tym bardziej dążyć do realizacji swoi
                                    > ch idei. Mnie się to nie kłóci :-) Przecież wiadomo, że nie zawsze jesteśmy pię
                                    > kni- nieskazitelni ale obrany kurs, jakaś idea, wizja skłania ku temu, aby przy
                                    > najmniej w tym kierunku dążyć. Jak założymy, że jesteśmy słabi, niekompetentni,
                                    > to nie uda się na pewno :-)

Zgadzam się z tobą :)
                                    • bgz0702 Re: pogarda 08.07.21, 15:28
                                      bgz0702 napisała:

> mabelle2000 napisała:
                                      >
                                      > > bgz0702 napisała:
                                      > >
                                      > > Więc mając świadomość tych słabości warto tym bardziej dążyć do realizacji swoi
                                      > > ch idei. Mnie się to nie kłóci :-) Przecież wiadomo, że nie zawsze jestesmy piękni- nieskazitelni ale obrany kurs, jakaś idea, wizja skłania ku temu, aby przy
                                      > > najmniej w tym kierunku dążyć. Jak założymy, że jesteśmy słabi, niekompetentni,
                                      > > to nie uda się na pewno :-)
                                      >
                                      > Zgadzam się z tobą :)

No właśnie. Należy dążyć do równowagi między tym co możemy w związku ze swoją idea, a tym co realne bo w konfrontacji z drugim człowiekiem i rzeczywistością. No ale to bez wiedzy i akceptacji ograniczeń (czlowiek, rzeczywistosc) jest niemożliwe. Każde celowe działanie to manipulacja. Działamy nastawieni na cel. Tyle z piękną, wznioslosci i światła w nas idealistach:)) realizujemy nasza "idee". To plan:) Manipulancja w relacji i czysty egoizm, chociaż z "milosci" :)

Przepraszam za niewrażliwość. Nie ma związku z wami :) moj mozg jest w innym matrixie :)

Sorry, że jeszcze będę drążyć jednak. Koniec końców wszyscy krążą w obszarze "milosci" - różnie ja postrzegając i komponując idee z własnych potrzeb. Ale kurde nie wolno nam zapominać, ze z WLASNYCH. Jesteśmy w wieku, w którym zadaniowosc to podstawa. Ja bym już nie śmiała niczego nazywać idea, najwyżej planem. Idee są dla młodych. My to mamy plan, w związku z rozwojem swiadomosci. Czy nie ...? To mój matrix :)
                                      • bgz0702 Re: pogarda 08.07.21, 15:45
                                        bgz0702

bo w konfrontacji z drugim człowiekiem i rzeczywistością.
                                        > No ale to bez wiedzy i akceptacji ograniczeń (czlowiek, rzeczywistosc) jest nie
                                        > możliwe. Każde celowe działanie to manipulacja. Działamy nastawieni na cel. Tyl
                                        > e z piękną, wznioslosci i światła w nas idealistach:)) realizujemy nasza "idee"
                                        > . To plan:) Manipulancja w relacji i czysty egoizm, chociaż z "milosci" :)
                                        >
                                        > Przepraszam za niewrażliwość. Nie ma związku z wami :) moj mozg jest w innym ma
                                        > trixie :)
                                        >
                                        > Sorry, że jeszcze będę drążyć jednak. Koniec końców wszyscy krążą w obszarze "m
                                        > ilosci" - różnie ja postrzegając i komponując idee z własnych potrzeb. Ale kurd
                                        > e nie wolno nam zapominać, ze z WLASNYCH. Jesteśmy w wieku, w którym zadaniowos
                                        > c to podstawa. Ja bym już nie śmiała niczego nazywać idea, najwyżej planem. Ide
                                        > e są dla młodych. My to mamy plan, w związku z rozwojem swiadomosci. Czy nie ..
                                        > .? To mój matrix :)

I jeszcze dodam jak już jestem :) że tego wszystkiego nauczyłam się na forum. I ty urqu jesteś między innymi sprawca tego myslenia :) to konfrontacja z wami i dostęp na forum do informacji/wiedzy niestandardowej nauczył mnie tego, zmienił postrzeganie:) każdy ma swój matrix i co innego widzi, słyszy bo chce. :) Pozdrawiam. Miłego popołudnia:)
                          • aandzia43 Re: pogarda 08.07.21, 15:08

> Skoro antypisowscy Zoll Strzebosz i Rzepliński powoływani na autorytety w inny
                            > ch sprawach są zdania TK nie może inaczej tego interpretować "każdego" jak niel
                            > egalność aborcji to przeciwnicy nie mają nawet punktu zaczepienia. Co zresztą
                            > Niemcy przy identycznym wyroku TK dawno mają znaczy aborcja jest nielegalna ale

A że w praktyce w Niemczech aborcja jest dostępna, nie ścigana i nie blokuje się dróg informacji na jej temat to nikogo nie obchodzi jaki wyrok trybunałów na tym stoi.
                          • aandzia43 Re: pogarda 08.07.21, 15:08
                            > Skoro antypisowscy Zoll Strzebosz i Rzepliński powoływani na autorytety w inny
                            > ch sprawach są zdania TK nie może inaczej tego interpretować "każdego" jak niel
                            > egalność aborcji to przeciwnicy nie mają nawet punktu zaczepienia. Co zresztą

A że w praktyce w Niemczech aborcja jest dostępna, nie ścigana i nie blokuje się dróg informacji na jej temat to nikogo nie obchodzi jaki wyrok trybunałów na tym stoi.
                    • bgz0702 Re: pogarda 07.07.21, 17:16
                      mabelle2000 napisała:

> bgz0702 napisała:
                      >
                      > > Z pewnością jeden z powodów. Nie do końca to może w metoda przerywana niejszej dostępności miałam na myśli idee grzechu i seks w celu
                      > prokr
                      > > eacji.
                      > > Cześć z katolików pewnie rezygnuje z seksu też z szacunku do potrzeb drug
                      > iej st
                      > > rony.
                      >
                      > Jeżeli obydwoje świadomie przyjęli naturalne metody antykoncepcji, to raczej "j
                      > adą na tym samym wózku ".
                      >
                      > > A obowiązek rozumiem jako "przekaz dziadow" i

> Żona winna jest kochać męża, a mąż żonę, więc najpierw to oni muszą rozwiązać d
                      > ylemat dlaczego żony /męża nie kochają.

"Dziwne są ścieżki katolika"- parafrazując. Katolicy jako grupa są bardzo zróżnicowani. Ale jednak jak ich znam z życia, biora dosc często z nauk kościoła to co im bardziej pasuje. Mimo wszystko wyraźne jest nadal "piętno grzechu", Adam i Ewa i ich seksualność zrobili swoje, a kobieta z "zebra Adama powstala" - to sugestywne bardzo, hierarchia w domyśle (w tym potrzeb i praw) jest bliższa katolikom niż ludziom świeckim. Seks w tych kręgach ma jeszcze wydźwięk przynalezenia męskiej części związku. Wstyd, skromność to cecha i oczekiwania wobec kobiet- trzymają się tego dziewczyny.
                      • bgz0702 Re: pogarda 07.07.21, 21:52
                        bgz0702 napisała:

> mabelle2000
                        > > Żona winna jest kochać męża, a mąż żonę, więc najpierw to oni muszą rozwi
                        > ązać d
                        > > ylemat dlaczego żony /męża nie kochają.
                        >
                        > "Dziwne są ścieżki katolika"- parafrazując. Katolicy jako grupa są bardzo zróżn
                        > icowani. Ale jednak jak ich znam z życia, biora dosc często z nauk kościoła to
                        > co im bardziej pasuje. Mimo wszystko wyraźne jest nadal "piętno grzechu", Adam
                        > i Ewa i ich seksualność zrobili swoje, a kobieta z "zebra Adama powstala" - to
                        > sugestywne bardzo, hierarchia w domyśle (w tym potrzeb i praw) jest bliższa kat
                        > olikom niż ludziom świeckim. Seks w tych kręgach ma jeszcze wydźwięk przynaleze
                        > nia męskiej części związku. Wstyd, skromność to cecha i oczekiwania wobec kobie
                        > t- trzymają się tego dziewczyny.

Nie ludziom świeckim tylko niewierzącym
        • bgz0702 Re: Poglady polityczne a seks 08.07.21, 14:02
          urquhart napisał:

> lybbla napisał:
          >
          > > Tak, istnieje korelacja. Tyle, że ja bym nie wartościował. Życie seksual
          > ne jes
          > > t inne.
          > > O ile nie widziałem centrystów czy lewaków zainteresowanych Paniami prawa
          > czkami
          > > ,
          > > tak prawicowcy przychodzą na forum pogadać o seksie z centrystkami czy le
          > waczka
          > > mi.
          >
          > Coś w tym jest. Autorzy badań z UW interpretują że większa nienawiść i dehumani
          > zacja po stronie opozycji jest dlatego że szczelniej zamykają się w bańce infor
          > macyjnej i nie konfrontują swoich poglądów tylko je radykalizują.
          >
          A wrocilam do wątku dla jednego zdania które mi się przypomniało w trakcie rozmowy z rodziną:)
          Troche jednak twoje miało inny wydźwięk, ale ważne jest żeby pamiętać że wszyscy się radykalizujemy z wiekiem. Wyraźne tendencje mamy. To wynika z sumy doświadczeń.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka