Dodaj do ulubionych

Wiktor mój wcześnialek (31hbd)

07.09.07, 12:30
post z 27.07.07: "Witam, już od pewnego czasu podczytuję to forum.
dzis dopiero piszemy o
sobie: Wiktorek urodził się 09.06.07 w 32hbd (skończone 31hbd) z
wagą 1850g.
miał niewydolność oddechową RDS II stopnia (był intubowany dlatego
dostał w pierwszych chwilach życia tylko 4 punkty Apgar potem 6,
miał
wrodzone zapalenie płuc. w inkubatorze nie pomieszkał długo bo
zaledwie kilka
dni a potem przenieśli go do łóżeczka podgrzewanego. leżał w
spzitalu 3
tygodnie, od końca czerwca jest już w domku."
wtedy pisałam o niedokrwistości jednoczesnie się z Wami witałam wink
(Wiki jeżdzil na zastrzyki) dzis minął już jakiś czas, czytam to
forum, śledzę Wasze losy (i losy Waszych dzieciaczków)wiec
postanowilam napisać co u mojego Wiktosia
wygląda tak:
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/771bd8976c891365.htmla
waży już ponad 4200 jest małą ukochaną moją kluską, za dwa dni
skończy 3 miesiące (korygowany 1)
ma stwierdzony refluks żołądkowo-przełykowy, nadmiernie ulewa

są tu mamy wczesniejszych wczesniaczków ale mam pytanie czy są też
mamusie takich wczesniakow jak Wiki? jak sie rozwijają Wasze maluchy?
Obserwuj wątek
    • paulajal Re: Wiktor mój wcześnialek (31hbd) 07.09.07, 12:42

      Ja jestem mamą "bardzo dużego" wcześniaka, bo urodzonego w 36tc, z
      tym, że rozwiniętego na mniej, no i dostał mój synek zaledwie 3pkt
      Apgar.

      też miał refluks żołądkowo-przełykowy, ulewał niemilosiernie, ale
      przybierał na wadze.

      Przez 2 miesiace jeździłam z nim do szpitala na Litewskiej na
      zastrzyki z erytropoetyny, bo miał anemię (miał poziom hemoglobiny:
      8).

      Wszystkie umiejętności nabywał później, więc przez rok jeździliśmy
      na rehabilitację do IMiD, np zaczął siadać w wieku 10 miesięcy,
      długo nie trzymał główki, miał asymetrię.

      Często chorował na zapalenie oskrzeli.

      W wieku ciut ponad rok wszystkie problemy minęłysmile

      Ale dzis ma 3 latka, ślicznie się rozwija, wcześnie zaczął mówić,
      od 2 tygodni jest dzielnym i samodzielnym przedszkolaczkiem.
      • kowali paulajal 07.09.07, 13:27
        ooo my z Wikim też jeżdziliśmy na Litewską i też erytropoetyna -
        tylko,że my przez miesiąc i z hgb 8 zrobilo się11, zobazcymy czy
        rośnie czy się przynajmniej utrzymuje taki wynik
        a jesli chodzi o refluks to jak dugo go mial Twoj synek? i jakie
        leki dostawal?
      • sadaga Re: Wiktor mój wcześnialek (31hbd) 07.09.07, 13:51
        ja również mam wczesniaka z 36 t.c., hipotrofika. Dostał 7/8 pkt.
        również ulewał mocno ale przybierał na wadze, dostawał mleko
        zagęszczone (Enfamil AR). Co do jego rozwoju to: do czasu szczepień
        rozwijał się wspaniale. szczepienia które miał dopiero począwszy od
        5 m.ż.(acelularne) mocno go osłabiły, chorował po nich. i okresie
        tym jego rozwój fizyczny przystopował. Po okresie szczepień mały
        rozwojowo znów pięknie "idzie". obecnie go nie szczepię (ominęłam
        świadomie odrę/różyczkę/świnkę i opóźniam przypomnienie z 16 m-ca).
        Mały właśnie 16 m-cy skończył (kor. 15). Jest ruchliwym kochanym
        szczuplutkim niejadkiem. zaczyna właśnie samodzielnie chodzić (na
        razie musi trzymać mój palec). buduje wieżę z 2 klocków, bawi się
        sorterem, lubi oglądać książki i słuchać wierszyków ale nade
        wszystko kocha samochody i wszelkiego rodzaju sprzęt, który można
        włączyć/wyłączyć itp. i gada jak najęty. pozdrawiam i życzę zdrowia
        maluszka!! fajny z niego chłopaczek.
    • mojbartus Re: Wiktor mój wcześnialek (31hbd) 07.09.07, 13:31
      Czesc moj Bartus urodzil sie w 32tc a dokladniej w 31t6d urodzil sie z waga 1860
      46dlugi i dostal 8punktow apgara.Teraz ma juz 7miesiecy i 2tygodnie.nie mielismy
      z nim zadnych wiekszych problemow byl w inkubatorku krotko ale dlatego gdyz nie
      umial utrzymac temperetury cialka musielismy poczekac do magicznych 2kg i w
      14dobie zycia wyszlismy do domciu.pisze tak haotycznie gdyz maly mnie tutaj
      strasznie zaczelia nasza cala historie poznaasz na
      www.bartoszeknasz.blog.onet.pl to pierwszy a obecny
      www.naszwczesniaczekkochany.blog.onet.pl
      napisze wiecej jak zlapie troche czasu jesli bedziesz miala pytania to
      "wal"smialosmilesmilesmilesmilekarolina
      • tartulina Re: Wiktor mój wcześnialek (31hbd) 07.09.07, 20:36
        Witaj. Wiktorek jest słodki. Dużo zdrówka dla Maluszka. Pozdrawiam. Agnieszka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka