Dodaj do ulubionych

Prawo Archimedesa i inne

27.06.05, 11:00
Witajcie dzieczyny,

Mój 7-mio letni synek ostatnio zainteresował się faktem, że po wlożeniu do
wody jakiegoś przedmiotu, jej poziom podnosi się. Czy znacie jakieś książki,
które w przystepny sposób wyjaśniaja prawo Archimedesa i inne podobne
zjawiska?
Obserwuj wątek
    • izabela_741 Re: Prawo Archimedesa i inne 28.06.05, 12:33
      Witam,
      książki nie znam ale...
      Np. w Warszawie przy ażdym niemal domu kultury są zajęcia dla
      młodych "naukowców", gdzie można dużo dowiedzieć się o fizyce, chemii i
      biologii. Niestety kolejne zajęcia rozpoczną się od września.
      Jeśli znasz francuski to mogę przesłać Ci link do strony edukacyjnej, na której
      w super ciekawy sposób tłumaczone są zjawiska fizyki. I jest cała "kupa"
      doświadczeń, które można robić w domu.
      IM
      • afilipinka Re: Prawo Archimedesa i inne 01.10.05, 17:58
        Izo, czy mogłabyś podać ten francuski link? Ale na forum bo moja poczta
        gazetowa nie dziala.
        Pozdrawiam
    • annalep Re: Prawo Archimedesa i inne 29.06.05, 20:26
      Dziekuję za podpowiedzi. Niestety- nie jesteśmy z W-wy, nie znam też
      francuskiego, szkoda, że to nie po angielsku. Mam kilka książek o
      doświadczeniach, bo sama miałam podobne zainteresowania w dzieciństie, ale
      jednak miałam wtedy nieco więcej lat, więc dla mojego synka na razie za trudne.
      Będziemy szukać dalej.
      Pozdrawiam
    • izabela_741 Re: Prawo Archimedesa i inne 30.06.05, 14:02
      Nie wiem czy uda się odnaleźć te książki - może któraś e-mama je ma - albo może
      znajdą się w jakiejś bibliotece => znalazłam z "fizyki" i pokrewnych :
      www.proszynski.pl/asp/fiszka.asp?ksiazka_id=2163
      www.proszynski.pl/asp/fiszka.asp?ksiazka_id=1063
      I to chyba na tyle. Jeśli uda Wam się znaleźć te książki to też jestem nini
      zainteresowana (zamierzam również się za nimi rozglądać).
      IM

    • izabela_741 Re: Prawo Archimedesa i inne 06.07.05, 16:21
      Po analizie wyników z fizyki popieram tym mocniej książki ułatwiające dzieciom
      zrozumienie praw fizyki!
      www.lideria.pl/cgi-bin/opis.cgi?nr=61719&idp=181
      Jeśli znajdziesz gdzieś tę książkę to proszę napisz czy jest coś warta. (Moje
      dziecko jest jeszcze małe więc ja powoli się rozglądam)
      I
    • abosa Re: Prawo Archimedesa i inne 06.10.05, 12:39
      Tajemnica zielonej pieczęci :))
      Wczoraj, przy okazji innej rozmowy (na innym forum), przypomniałam sobie tą
      książkę, przeczytaną wiele, wiele razy. Najbardziej zapamiętałam wątek
      dotyczący portek Archimedesa (no wiecie, trójkąt prostokątny, na każdym boku
      budujemy kwadrat, i są: majty, nogawki i ekstra: kawałek korpusu ;))
      • agnieszka_azj Re: Prawo Archimedesa i inne 06.10.05, 13:41
        abosa napisała:

        Najbardziej zapamiętałam wątek
        > dotyczący portek Archimedesa (no wiecie, trójkąt prostokątny, na każdym boku
        > budujemy kwadrat, i są: majty, nogawki i ekstra: kawałek korpusu ;))

        Jako skromny historyk i to od historii najnowszej ;-) nie bardzo już pamiętam
        fizykę i matematykę, ale jestem prawie pewna, że trójkąt prostokątny, kwadraty
        itd to była domena Pitagorasa. Archimedes kojarzy mi się z wyskakiwaniem nago z
        wanny i bieganiem po Syrakuzach z okrzykiem "EUREKA !!!" ku zgorszeniu
        maluczkich.
        Nigdy nie mogłam pojąć całego zamieszania wokół prawa Archimedesa - skoro
        te ciała zanurzone w cieczy tracą na wadze tylko POZORNIE, to o co ten cały
        szum ;-))) Mówię to jako osoba która sporo wysiłku wkłada w to, aby stracić na
        wadze realnie. Niestety samo zanurzanie w wodzie nie pomaga - sprawdziłam ;-)))
        • abosa Re: Prawo Archimedesa i inne 06.10.05, 13:57
          Co racja to racja :), potentegowało misię ;))
          Przepraszam :)
          Tak czy siak, w w/w książce i Pitagoras i Archimedes się przewija :)
          Inna sprawa, że problemy ci starożytni mieli nadzwyczaj wydumane, a potem
          człowiek musi się męczyć ... ;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka