11.08.04, 13:26
No i nadszedł czas na wybór nagrobka dla Igusi. Od pewnego czasu kamienie,
kamieniarstwo, nagrobki są w centrum naszego zainteresowania. Jeździmy po
cmentarzach, zakładach kamieniarskich. Wymarzyliśmy sobie jasny nagrobek, ale
jak tak oglądamy.... a to ceny, a to praktyczność ( granit biały kszmir
podobno nie nadaje się na zewnątrz), a to problemy ze sprowadzeniem.
Jakie Wy zrobiliście nagrobki dla Waszych dzieci? Z jakiego kamienia, jakie
kolory ( na naszym cmentarzu dominuje ciemny i szary granit), formy ? Czy
trzeba było wydać fortunę, czy ceny były rozsądne? Czy długo szukaliście?
Obserwuj wątek
    • czaroffnica24 Re: Nagrobki 11.08.04, 13:41
      Dól jest jasno szary (chciałam bialutki, ale wyperswadowali mi to), na środku
      jest miejsce na kwiatuszki. Góra jest ciemno szara (na jasnych słabo widać
      wygrawerowany napis, a te przyklejane kradną), góra ma kształt serduszka.
      Wygląda naprawdę ładnie. A kosztowało nas to 700 zł.
    • 607.706m Re: Nagrobki 11.08.04, 14:03
      Kochana Ago,

Ja chciałam dla Piotrusia jak najszybciej postawić nagrobek, bo nie mogłam
      znieść widoku tylko nasypanej ziemi na tym wyjątkowym miejscu.
      Zdecydowaliśmy się z mężem na prześliczny nagrobek w kolorze brązowym. Główna
      tablica jest w kształcie serduszka. Długo nie szukaliśmy zakładu, który miał
      wykonać nagrobek. Oglądalśmy z mężem zdjęcia różnych materiałów nagrobkowych,
      ale widząc w rzeczywistości materiał na który się zdecydowaliśmy wiedzieliśmy,
      że właśnie tak chcemy żeby wyglądał nagrobek dla naszego synka.
      Z przodu jest umieszczony wazon na kwiaty z tego samego materiału (ja bardzo
      tego chciałam).
      Nagrobek kosztował nas ok. 1200zł-1500zł.

Jest naprawdę piękny.
      Chciałam żeby moja kruszynka miała najpiękniejszy nagrobek, tylko tyle mogłam
      dać synkowi...
    • calineczka71 Re: Nagrobki 11.08.04, 14:36
      Agusiu,
      mój nagrobek jest większy, ponieważ moje Aniołeczki są pochowane obk siebie. A
      więc cena też nie będzie dla Ciebie adekwatna. Chcieliśmy zrobić jak
      najjasniejszy (bo to dla dziciątek), ale marmur na nasze warunki nie nadaje
      się, wszystkie jasne były już wykorzystane na nagrobkach obok. Dlatego nagrobek
      zrobiliśmy z kamienia orion (kolor wpada w fiolet, ale to zalezy jeka jest
      pogoda). Napisy zrobiliśmy białe. Oboje nie chcieliśmy innych (złotych,
      srebrnych). Akurat do tego kamienia pasują idealnie.
      Pozdrawiam.
      Calineczka
      • odlipcadomarca Re: Nagrobki 11.08.04, 15:04
        Poniewaz jest to grob rodzinny, tylko imie i nazwisko mojego dziecka wraz z
        datami jest dopisane pod imionami moich dziadkow i ojca. Smutek drzewa
        genealogicznego zachwianego brakiem jednego pokolenia w odpowiednim miejscu -
        pradziadek, prababcia, dziadek, wnucze, a my - rodzice - wciaz zyjemy. Pomylka losu?
        Dzis zaluje, ze to miejsce w ogole jest. Powinnismy byli zalatwic kremacje, choc
        tych iles lat temu to bylo raczej rzadkie rozwiazanie, prochy rozsypac po
        swiecie i gdzies zasadzic drzewo na pamiatke. A tak - jest miejsce z imieniem,
        ktorego juz Nikt nie nosi i ten bral Wlasciciela nie przestaje bolec, gdy sie na
        imie patrzy wlasnymi oczami.
        Aga, wybacz takie osobiste dopiski do Twojego watku. Tak mi sie nazbierala przez
        lata beczka niewylanych lez, czasem cos "uronie". Przepraszam. Pozdrawiam.
    • ulkar Re: Nagrobki 11.08.04, 15:07
      Jaki jest u Tomka można zobaczyć tutaj

foto.onet.pl/albumy/album.html?id=22823&q=Taki%20był&k=2
      Dla nastolatka wydaje sie heh akurat :(
    • melka_x Re: Nagrobki 11.08.04, 16:42
      Natalia leży w grobie rodzinnym, pozostaje więc tylko kwestia odpowiedniej
      tabliczki. Tyle, że w żadnym zakładzie nie widziałam kamienia podobnego do
      tego, z którego jest wykonana reszta tablic. Ciemnokremowy (na ile kremowy może
      być ciemny), bez żyłek, jednolity i matowy. Piaskowiec? Na razie na ołtarzu
      stoi tylko tabliczka z pogrzebu, reszta pochowanych osób w ciągu ostatnich
      kilkudziesięciu lat też ma tylko takie tabliczki, może więc dlatego nie mam
      zupełnie napędu, żeby zamówić 'normalną' tablicę. Zresztą ktoś, kto ma na
      Powązkach grób ze zbliżonego okresu powiedział nam, że będziemy potrzebować
      zgody na umieszczenie czegokolwiek i jesli to prawda, to już mnie to kompletnie
      zniechęca..
    • jaewa1 Re: Nagrobki 11.08.04, 19:02
      My chcieliśmy pomnik z jasnego kamienia, z najjasniejszego, jaki znajdziemy.
      Chodziliśmy po cmentarzu z aparatem i zastanawialiśmy się, jaki pomniczek
      zrobić? Wyszło tak, ze zgapiliśmy z kilku różne rzeczy: z jednego kształt,
      krzyża, z drugiego rabatkę itd- i tak wyszedł najpiękniejszy pomniczek (jak dla
      mnie oczywiście).
      Aga, czy dotarły do Ciebie moje 2 meile? Wysłałam Ci zdjęcia, może
      wykorzystasz. Nie potrafię tu załączyć, więc wysłałam na skrzynkę.

EwA
    • teq3 Re: Nagrobki 11.08.04, 23:10
      www.kamienienaturalne.com/index.php
      Znalazłam tą stronę w googlach - duży wybór "próbek" granitu i innych kamieni,
      może znajdziecie coś, co Wam się spodoba. Mieszkam niedaleko tego typu firmy (w
      Łodzi), nie trzeba kupować całego bloku kamienia, są również różnej
      wielkości "ścinki".
      Według mnie najpiękniejszym nagrobkiem jest polny kamień lub drzewo zasadzone
      przy mogile - coś, co przechowuje w sobie historię. Cis "opiekujący się" grobem
      mojej babci jest tak samo silny, wysoki i piękny jak ona była.
      Pozdrawiam
      Ola - czytająca
    • olga-roy Re: Nagrobki 12.08.04, 08:53
      Postawilismy nagrobek dosc szybko.Oczywiscie mielismy wiele rozterek co do
      samgo ksztaltu,ale w koncu padlo na wzor z katalogu.Calosc jest zrobiona z
      czerwonej wongi(tak sie chyba nazywa ten kamien)litery,oprawka na
      zdjecie,ksiega z wyrytym epitafium zrobione sa z metale ktory jest podobno nie
      przetapialny,przez co nie stanowi pokusy dla cmentarnych hien.Mysle,ze calosc
      ladnie sie komponuje w otaczajaca zielen.My nasz nagrobek
      ubezpieczylismy.Koszty sa niewielkie,a sen spokojniejszy.Wystarczy,ze
      regularnie jestesmy okradani z kwiatow...
    • alana5 Re: Nagrobki 12.08.04, 17:39
      Przepraszm, że podłączam się, ale mi już opadły ręce. Wymażyłam sobie
      pomnieczek dla Czarunia. Materiał miał być jak najbielszy, litery złote,
      wazonik przy nóżkach, po bokach lampioniki. Do tego jakąś rzeźbę aniołka. I nie
      ma kto tego zrobić. Zaczęłam już odwiedzać ogrodnicze, żeby kupić lampiony,
      znalazłam sklep, gdzie jest szansa na figurkę, ale co z wazonikiem, i co z
      pomnikiem. Jeden kamieniarz, którego znaleźliśmy odradził nam marmur, a za
      granitowy pomniczek bez dodatków wyliczył nam 2500. Doradźcie proszę
      kamieniarza "z inicjatywą", który doradzi, pomoże i nie zedrze.
      Alicja-mama Aniołka Czarusia
    • ewa5005 Re: Nagrobki 12.08.04, 19:13
      Ja jeszcze jestem przed wyborem konkretnego wykonawcy, ale projekt już zrobił
      mój mąż, bardzo fajny. Jedna płyta z takim wyżłobionym krzyżem na cały
      nagrobek. po jednej stronie będzie Grześ po drugiej Igor. I nie będzie już
      krzyża stojącego. no i taki cokolik pod nagrobkiem żeby stawiać świeczki i
      kwiatki. A kolor? Myślimy o czymś jasnym. Co do cen to się nie orientuje
      jeszcze.
    • m.kusmierczyk Re: Nagrobki 12.08.04, 22:33
      Cześć, Aga!
      Właśnie jesteśmy z mężem na etapie "robienia" nagrobka, jest już zamówiony.
      Przez blisko 5 lat nie mogliśmy się zmobilizować, chcieliśmy, by grób "żył":
      świeża trawa, krokusy, lilie... Ale zaczęło brakować sił, by doglądać grobu
      (mamy dwoje dzieci 6 i 3 lata, a teraz jestem w 8. mies. ciąży). Od samego
      początku byliśmy zgodni, że jeśli kiedyś będzie nagrobek, to sami go
      zaprojektujemy. Dla Bogumiła, chociaż On tego wcale nie potrzebuje... Dla nas?
      Kiedy podjęliśmy decyzję o nagrobku, tj. w czerwcu tego roku, długo musieliśmy
      szukać kamieniarza, chociaż mieszkamy we Wrocławiu. Ci, którzy mają zakłady
      koło cmentarzy, zdzierają skórę. Przykład: 1 litera 4 zł, a na peryferiach
      miastach, blisko naszego osiedla 2 zł. Drobna różnica...Model zrobiliśmy z
      modeliny, żeby kamieniarz zrobił tak jak chcemy. Płyta to część serca z rabatką
      w środku, a część pionowa to krzyż "obejmujący" ramieniem tablicę z imieniem i
      nazwiskiem. Material - granit. Nazwy nie pamiętam, ale wpada w niebieski, nieco
      błyszczący. Cena ok. 1500 zł.
      • mharrison Re: Nagrobki 13.08.04, 16:22
        My wciaz jeszcze na etapie koncepcji.
        Koncepcje "glowne" mamy dwie, poza tym chodzi nam po glowie jeszcze
        kilka "szczegolow". Nie mozemy sie zdecydowac, nie chcemy tez przedobrzyc, by
        pomnic nie wygladal jak przeladowana choinka. Chcemy, by pomnik byl prosty lecz
        zarazem wyjatkowy i niepowtarzalny.
        A krzyz marzy mi sie zupelnie niepraktyczny - brzozowy.

Co do kamieni polecam strone:

www.findstone.com

co prawda po angielsku ale mozna obejrzec rozne kamienie z calego swiata,
        ikonki ze zdjeciami sa calkiem spore i dobrej jakosci.

Co do cen: polecony kamieniarz w Warszawie wycenil "swoje" pomniki (z granitu)
        na 8-10 tys., a dzieciece na 1500-1700.

Alana,
        Jesli wymarzylas sobie rzezbe moze warto by sie przejsc po kamieniarzach z
        Powozek (od ul. Powozakowskie). Jeszcze 2 tyg. temu u jednego z nich stala
        rozpadajaca sie rzazba aniola, ktora jak powiedzial przyniesiono z cmentarza w
        celu zrobienia odlewu. Popytaj sie. Cen nie znam, gdyz sie nie pytalam.

Pozdrawiam Was serdecznie
        • alana5 Re: Nagrobki 13.08.04, 17:58
          Dzięki za informację. Studiuję na Inżynierii Produkcji i pomyślałam, że zajrzę
          do naszego warsztatu wydziałowego. Tam może też da się zrobić odlew. A i na
          Powązakach sprawdzę.
          Alicja-mama Aniołka Czarusia
    • agablues Re: Nagrobki 14.08.04, 02:49
      Bardzo dziękuję za Wasze posty i za te na priv (i zdjęcia! Dziękuję Ewuniu).
      Już prawie mieliśmy wybrany kolor granitu - green baltic, ale teraz nie jesteśmy
      pewni... no to ciągle snujemy się po tych okolicznych cmentarzach. Dzisiaj
      wyjeżdżamy na tydzień, może tam znajdziemy coś odpowiedniego. Formę mamy juz w
      głowie, tylko jeszcze zdecydować się na kamień i kamieniarza...
      Nie chcemy nic robić nagle, bo to przecież decyzja na długie lata, a ma być
      pięknie. Sciskam i jeszcze raz dziękuję. A.
      • alina1 Re: Nagrobki 14.08.04, 23:08
        Ja także długo szukałam kamienia dla swoich dzieci. Kiedy miała się urodzić
        córka urządziliśmy pokój w kolorze oliwki/mięty. Uwielbiam ten kolor do dziś
        choć kojarzy mi się wyłącznie z nią. Najpierw były plany znalezienia
        jaśniutkiego kamienia. Odradzano nam już nie pamiętam dlaczego. No i w sumie
        żaden nie oferował takiego. Później marzył mi się taki oliwkowy jak mebelki.
        Też nie mieli. Poszliśmy na kompromis i jest ciemnozielony.
        Bardzo prosty. Chcieliśmy kwiaty, ale Pan powiedział, że taka płyta jeszcze
        wycinana może pęknąć. Koniec końców mamy bardzo prościutki nagrobek z tablicą w
        kształcie serca. I tak dla nas jest najpiękniejszy na świecie bo w tej chwili
        to miejsce dwójki moich dzieci.
        Obok moich dzieci jest bardzo oryginalny pomniczek.
        Mój kosztował chyba 1700. Wykorzystaliśmy na to pieniądze z ZUSU. Chociaż tyle
        Państwo dla nich zrobiło.
      • katarina32 Re: Nagrobki 08.10.04, 15:17
        Przepraszam, ze zabieram głos. Chciałam tylko napisać, ze mojemu dziadziusiowi
        postawiłam nagrobek z kamienia baltic green, jest to bardzo dobry kamień, mało
        poddatny na promienie słoneczne-po pewnym czasie nie robią się na nim ciemne
        plamy. I trwaly i ładny.
        Pozdrawiam
        Kati
    • monikamm Re: Nagrobki 17.08.04, 13:13
      Jak rodziłam Szymka, który już nie żył, po głowie chodziło mi tylko jedno: żeby
      nie musiał leżeć sam.... Prosiłam męża, żeby pogadał ze swoją mamą i żeby mój
      synek mógł leżeć razem z Grzegorza babcią i dziadkiem. I tak jest. Zamówiliśmy
      tabliczkę dla Szymka i tyle. Tak sobie myślę, że choćby była ze złota, to i tak
      nie odda mojej miłości do synka.
      Monika
    • j0204 Re: Nagrobki 17.08.04, 16:27
      My też zaczęliśmy się powoli rozglądać na nagrobkiem dla Sylwuni.
      jeżdziliśmy na wólkę węglową i tam na 80% mamy wybrany i kamień (orion) i
      wszystkie możliwe dodatki jakie chcielibysmy dołączyć.
      Pani nawet poradziła mi, żeby nie robić dziecku krzyża, a zamiast tego wyryć
      pięknego aniołka. Czy może orientujecie się z krzyzem, czy daje sie dziecku,
      czy matka nie powinna?
      jak patrze na nagrobki obok mojej małej, to na niektórych są a na niektórych
      nie ma.
      No i jeszcze dochodzi kwestia czasu (Sylwia pochowana jest do ziemi, chodzi o
      ułożenie ziemi), nie chcę zrobić pomnika, by zaraz na zimę popękał, więc chyba
      z tą decyzją pozostaniemy do wiosny.
      Zostało mi tylko najgorsze - narysować kształt grobku, zaprojektowac wszystko
      na nim i z tym ruszyć do kamieniarza.

Alana, może wybierzesz się na wólkę, tam jest bardzo duzy wybór kamieni i
      nagrobków a i ceny sa przystępne.
      Pozdrawiam serdecznie.
      • m.kusmierczyk Re: Nagrobki 18.08.04, 10:52
        Jolu, pozwól, że odpowiem na Twoje pytanie odnośnie krzyża. Piszę jako matka
        zmarłego dziecka i jako teolog. Oczywiście, że krzyż jest jak najbardziej "na
        miejscu". Na pogrzebie Bogumiła ja niosłam krzyż... Choć było to niełatwe... A
        mąż niósł trumnę...
        Krzyż jest znakiem nie tylko męki, ale i zbawienia. Jezus dobrowolnie na nim
        umarł. Gdyby nie to, nie zostalibyśmy odkupieni. A tak - mamy nadzieję na
        spotkanie się z Nim i naszymi Dziećmi, które już doszły do celu naszego
        ziemskiego pielgrzymowania. A co do aniołków. Przyjęło się mówić, że dzieci
        stają się aniołkami. To nie tak. Anioł jest aniołem, człowiek jest człowiekiem.
        W zakładzie pogrzebowym musieliśmy odbyć "bój", bo chcieliśmy na krzyż
        tabliczkę z napisem "Ojcze, bądź wola Twoja" (te słowa modlitwy trzymały nas w
        najtrudniejszych chwilach), a nie "Powiększył grono aniołków). Kim jest
        dziecko? Jego dusza raduje się oglądaniem Boga, jest szczęśliwe. A kiedyś, po
        zmartwychwstaniu, będziemy cieszyć się nowym ciałem i spotkaniem z sobą i
        Bogiem.
        Jolu, mam opory przed wysłaniem tych zdań. Boję się, żebys nie odebrała tego
        jako wymądrzania się. Zapewniam, że nie taka była intencja. To jedynie
        pragnienie odpowiedzi na Twoje pytanie. Z pozdrowieniami, Magda
        • mharrison Re: Nagrobki 18.08.04, 11:03
          A propo dzieci aniołów podzielę się z Wami moją rozwmową z ks. Benkiem.

Nasze Dzieci idą prosto do nieba, i są/żyją tam JAK aniołowie; aniołami jednak
          nie są.

A propo krzyża, my chyba zdecydujemy się na brzozowy, z lasu (moja ciocia jest
          właścicielką brzozowego zagajnika) obok wsi, gdzie mieszka moja rodzina i gdzie
          Alek bardzo lubił jeździć.

Duża buźka dla wszystkich.
        • j0204 Re: do m.kusmierczyk 18.08.04, 11:14
          Droga Magdo,
          w żaden sposób nie poczułam się urażona , wręcz przeciwnie - bardzo dziękuję Ci
          za wyczerpującą odpowiedź na pytania, które sa dość trudne.
          Jestem wdzięczna.
          pozdrawaim ciepło.
    • agafa30 Re: Nagrobki 01.10.04, 14:55
      nagrobek mojej Igusi jest z białego kaszmiru. Góra jest w kształcie serca, na
      niej wygrawerowany śliczny biały aniołek, a pod imionami, nazwiskiem i datami
      napis "śpij aniołku". długość górnej płyty ma 53 cm - tak symbolicznie, to tyle
      cm miała Igusia, na płycie wygrawerowana biała róża, a obok niej
      napis "ukochanej córeczce". na jasnym nagrobku bardzo widoczny jest biały
      aniołek i róża - naprawdę, sama się zdziwiłam.
      a pod spodem duża płyta na znicze, i inne "zabawki" które kupuję dla Igusi. i
      obok duży wazon na kwiaty. jeszcze pozostało nam zagospodarowanie obok
      nagrobka, chyba będą takie małe jasne kostki polbrukowe.
    • daaisy1 i na nas przyszedł czas... 01.10.04, 21:54
      tak bardzo odwlekałam ten moment, tak bardzo bałam się chwil, w których będę
      wybierać nagrobek dla mojej córeczki...aż w końcu dojrzałam, trwało to ponad
      dwa lata, czas mija a ból nadal taki sam jak wówczas gdy dowiedziałam się, że
      moja Julcia nie będzie żyła. Wybraliśmy z mężem nagrobek w kolorze wrzosu.
      Tablica w formie skałki, przednia strona wypolerowana i nakładne litery.
      Nagrobek będzie gotowy za jakieś 3 tygodnie. Wtedy powiem Wam, czy jest pięknie
      u mojej córci. Mieszkam w małej miejscowości, więc sądzę..że ceny w porównaniu
      do Warszawy i innych większych miast są konkurencyjne. Nagrobek będzie mnie
      kosztował 950 zł.
      ściskam Was dziewczyny
      Edyta

[*][*][*]

Tęsknię za Tobą córeczko....
      Kocham Cię ogromnie..
      Twoja Mama
    • solarska1 Re: Nagrobki 07.10.04, 20:55
      Ja także długo walczyłam. 2,5 roku. Oskarek jest pochowany razem z moim
      dziadziusiem i wujkiem więc pomnik stoi ale brak było płyty. Długo nie chciałam
      wiedzieć, nie umiałam dokonać wyboru, kształtu, bałam sie postawienia kropki
      nad i. Wreszcie pokonałam ten lęk. Oczywiście rozpłakałam sie u kamieniarza,
      ale sparwę doprowadzilismy do końca. Marmur wpada w odcień niebieski nazywa się
      labrador, płyta będzie miała kształt serca, będzie zdjęcie w sepii i napis
      W naszych sercach żyjesz
      • agablues Re: Nagrobki 07.10.04, 21:33
        solarska1 napisała:

> Marmur wpada w odcień niebieski nazywa się labrador,

Labrador to granit.
        Nam też się podoba, ślicznie świeci w słońcu. Widziałyśmy tez raz z Alicją mamą
        Czarusia, piękny kamień - verde esmeralde - jakby był przetykany złotą nitką.
        Ja nadal niezdecydowana. Na naszym cmentarzu ogromny ruch - wszyscy sie spieszą
        przed 1 listopada. Obok stanęły 3 nagrobki - identyczna forma, tylko kamienie
        mają inne odcienie. Tak bym chciała, żeby Igi nie przypominał seryjnego wyrobu.
        Wszystkie wokoło są ciemne, nadal marzy mi się jasny. Może piaskowiec? Całe
        stare Powązki są z piaskowca chyba (albo z czegoś innego), a nie z granitu. Sama
        nie wiem...
        • mamaadama4 Re: Nagrobki 07.10.04, 21:38
          Już od dawna wiem, jak ma grób Hanki wyglądać. Ale póki wierzch tego grobowca,
          który jest sie nieźle trzyma, to odkładam sprawę na później - chocby ze
          względów finansowych. Bo to co wymysliłam, chociaż ze zwykłych polnych ka,ieni -
          jednak bez ręki prawdziwego artysty nie wyjdzie. Wypada więc poczekać.
    • betty69 Re: Nagrobki 08.10.04, 12:19
      uff, ja juz projekty mam za soba, teraz tylko czekam jaka jest roznica w cenie bo mam dwie opcje,
      jeden bardziej skomplikowany i pracochlonny, wowczas bedzie po swietach (nie wiem jeszcze ktorych,
      czy chodzi o 1 listopada, czy swieta Bozego Narodzenia), drugi jest latwiejszy w wykonaniu i bedzie
      przed swiatami, z wygladu bardzo podobny do pierwszego.
      wybralismy granit norweski (szary) i granit czarny.
      chcialam podziekowac jeszcze raz Agafa30, za przeslanie zdjec.

Pozdrawiam
      Beata
    • daaisy1 nagrobek Juleczki już jest 08.10.04, 12:39
      tak jak wcześniej pisałam, jest granitowy o kolorze wrzosu, tabliczka jest w
      kształcie skałki, skromny, prosty, ale ja nie lubię krzykliwych nagrobków.
      ufff jak się cieszę, ze tą sprawę mam za sobą..to były dla mnie baaaardzo
      ciężkie chwile..
      ściskam Was gorąco
      Edyta
      -
    • 1megan Re: Nagrobki 08.10.04, 12:47
      Praktycznie od momentu pochowania Marinki myślimy o nagrobku, co prawda Piotr
      zostawił wybor mnie. W zakladzie pogrzebowym, w czasie wyboru miejsca i decyzji
      czy grób ma być podpiwniczony czy nie przekonano nas aby wstrzymać się z tym
      do wiosny bo przed 1 XI panuje straszny chaos i możemy mieć kłopoty w kwestii
      wyboru materialu i wykonania. Jeden z grobów na naszym cmentarzu jest wykonany
      z rózowego piaskowca o lekkim odcieniu pomarańczy, jest niesamowity. Wiem że to
      brzmi dość specyficznie i samo wyobrażenie może trochę razić pojęcie estetyki,
      ale wierzcie mi na słowo jest naprawdę bardzo piekny i gustowny - jeżeli tak
      mozna powiedzieć o grobie, kolory są bardzo stonowane, zgaszone, ale ciepłe.
      Jest przy tym bardzo ciekawie zaprojektowany, przez mojego znajomego, który
      jest artystą plastykiem z zamiłowania(grób jest jego ojca). na tle marmurowych
      i granitowych ciemnych grobów wygląda naprawdę fantastycznie, lekko. O takim
      nagrobku myślalam, żeby był jasny, cieply, przyjemny "dla oka". Przywiozłam
      kiedyś z Zakopanego dla mojej teściowej obrazek wyryty w drewnie Matki Boskiej
      trzymającej na rękach przed sobą malutkiego Jezuska wokół ich głów wycięte
      zostały aureole (taki urokliwy obrazek z "dziurami" - góralska robótka - bardzo
      prosty, przez to niezwykle estetyczny i piekny) bardzo mi się ten motyw podoba
      często na niego spoglądam i myślę że chyba ładnie by wyglądał na grobie mojej
      Niuni.
      • zorka7 Re: Nagrobki 08.10.04, 13:20
        Mi się marzy (Boże... co za głupie słowo zważywszy, że piszę o grobie córki)
        polny kamień. Po prostu. Na nim piękne litery - taki któj, jaki widziałam na
        irlandzkich cmentarzach (nie wiem co to za czcionka). Oczywiście też
        śnieżnobiały marmur - ale to nie na nasze warunki atmosferyczne i chyba kieszeń
        też nie.
        • daaisy1 do zorki! 08.10.04, 14:31

KOchna zorko,
          rozmawiałam z fachowcami od kamieni, każdy z nich zdecydowanie odradza marmur -
          będzie pękał, do wewnątrz tak - ale na zewnatrz nie. Zastanów się, abyś nie
          była za kilka lat zawiedziona.
          Życzę udanego wyboru
          Edyta
    • viktoria_vikii Re: Nagrobki 29.06.20, 09:32
      Podczas produkcji zamówienia skonsultowali się ze mną, wysłali fotoreportaże. W dzisiejszych czasach rzadko spotyka się takie podejście. Chciałbym szczególnie podziękować Olegowi, który wyjaśnił wszystko w przystępny sposób podczas instalacji kompleksu i przesłał schemat instalacji nagrobki-polskie.pl/.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka