16.01.13, 09:15
Dzień dobereksmile
Za dni kilka urodziny żony i to takie bardziej okrągłesmile W ramach niespodziewanki chcę zrobić tort. Czy macie może jakieś sprawdzone przepisy na fajne ciasto typu tort? Zaznaczę, że nie przepadamy oboje za tortami tzw. ciężkimi z dużą ilością kremu etc. Trudność myślę, że powyżej średniejsmile ale nie jakiś super skomplikowany, siedmiowarstwowy potwórsmile))

Będę wdzięczny za podanie sprawdzonych przepisów.

Dobrego dniasmile
Obserwuj wątek
    • belle_amie Re: tort 16.01.13, 09:52
      witaj,
      polecam ten torcik www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_z_musem_czekoladowym_truskawkami/przepis.html
      robiłam go moim dzieciom na ostatnie urodziny i był to mój pierwszy tort jaki w życiu upiekłam i wyszedł bardzo dobrysmile wprowadziłam lekka modyfikację, zamiast truskawek dałam konfiturę wiśniową no i nie dekorowałam ciastkami tylko obłożyłam go lukrem plastycznym ale to już jak kto wolismile
      wczoraj mój mąż miał trzydzieste urodziny a ponieważ nie lubi słodyczy to czekały na niego trzy pizze, na pierwszej ketchupowe "30", na drugiej ketchupowe "lat" a na trzeciej świeczka do zdmuchnięciabig_grin
      życzę powodzenia!smile
    • agava07 Re: tort 16.01.13, 10:39
      Amerykański tort z wesela Kennedy'ego:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,68054358,75236396,0,2.html?v=2
      www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_marchewkowy/przepis.html
      czyli ciasto marchewkowe wrzełożone kremem plus świeczki/fontanna tortowa.

• agava07 Re: tort 16.01.13, 10:41
      Proste a nietuzinkowe są też ciasta/torty japońskie:
      table-table.blogspot.com/2009/03/buraczane-ciasto-mocno-czekoladowe.html?m=1
      plus sushi i zielona herbata itp.
      • w_iika Re: tort 16.01.13, 12:28
        www.mojewypieki.com/przepis/tort-brzoskwiniowy
        Pieke 5 razy w roku, zawsze wychodzi, zawsze smakuje, krem jest bardzo bardzo delikatny. Ozdabiam platkami migdalow.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka