Gość: docg
IP: 212.160.147.*
10.11.03, 12:19
W programie "Europa da się lubić" (II TVP, sobota, 20.00) panna pochodząca z
Francji brutalnie zaatakowała włoskie wina, nazywając je dosłownie "sokiem ze
skarpetek". Nie wiem, jak Wy, ale ja za taką bezczelność kazałbym jej wypić
całą butelkę białego półwytrawnego Cambrasa, a jakby jeszcze było mało, to
butelkę "Bongeronde" :-))
Ciekawe, czy ta opinia oddaje to, co tzw. przeciętny Francuz sądzi o winie, i
czy oni naprawdę nie widzą tego, że świat ich już dawno dogonił, a może i
przegonił pod względem jakości wina?
pozdrawiam
... tym razem program II TVP. krótkie, ale znamienne zdanie (?). Czy
Francuzi wciąż uważają, że robią najlepsze wina na świecie?