IP: *.crowley.pl 28.05.04, 15:19
Witam wszystkich. Wybieram sie do Castelsardo pod koniec września.
Wynajęliśmy dom z Interhome. Czy ktos tam był? Czy moge liczyc na jakieś
rady? Jak najlepiej się tam dostać t.zn skąd najlepiej płynąć promem?
z góry dziękuję za odpowiedzi i wasze opinie!
Obserwuj wątek
      • Gość: WPw Re: Sardynia IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 10.06.04, 23:10
        Byłem w Castelsardo - całkiem fajne miasteczko z zamkiem na pagórze. Można
        wejść tam na wieżę ( wejście płatne )z której jest fajny widok na miasto i
        morze (generalnie miasta na Sardyni są średnio ciekawe). Jest też małe muzeum.
        Ja byłem we wrześniu - wiało jak cholera tak więc te okolice kojarzą mi się z
        falami które zwalały z nóg i powodowały że się "przykrywałem nogami" - dla
        surferów taka pogoda to raj. Plaża żwirowo - piaszczysta: jak przywiało to po
        krótkim czasie biczowanie piaskiem powodowało pieczenie skóry. Ogólnie całkiem
        fajne miejsce i dobra baza wypadowa np w okolice La Maddalena , do Boniffacio...
        Pozdrowienia.
    • Gość: wpw Re: Sardynia IP: 212.244.129.* 07.06.04, 18:52
      Ceny na Sardynii są wysokie i zależne od sezonu i miejsca. Najdroższe wydaje
      się np. Costa Smeralda (północ od Golfo Aranchi). Jeżeli jedziesz do
      apartamentu ( ja zawsze korzystam z kempingów ) to wg. mnie rozsądne jest
      zabranie części jedzenia z Polski lub zrobienie zakupów w większym mieście .
      Jeżeli ci to nie odpowiadza to o ile pamiętam przeciętna kolacja dla 2 osób to
      50 EUR. Tak przy okazji pozwolisz że zapytam : mieszkasz w okolicach Katowic ?
      ( znam pewną "bobę"... ). Tak czy inaczej Sardynia i Korsyka to miejsca gdzie
      chcę ( w tym roku znowu Korsyka ).... i będę chciał wracać...
      Pozdrowienia,
      Wojtek
        • Gość: wpw Re: Sardynia IP: 212.244.129.* 08.06.04, 11:12
          A studiowałaś na AE ??? Jeśli tak to pamiętasz jakiegoś Wojtka P.w...?
          Ja wyjeżdżam w piątek 11.06 na Korsykę, może zrobimy mały skok promem z
          Bonifaccio na północ Sardynii i wrócimy po 3 dniach.
          Pytałaś o promy: najlepiej płynąć z Livorno lub Cittavecchia ( ciut na południe
          od Livorno ). Nasz dojazd z reguły wygląda następująco: wyjeżdzamy spod Katowic
          rankiem. Wieczorem przekraczamy ( niewidzialną ) granicę Austria-Włochy, w
          Tarvisio zjeżdżamy z trasy 20 km do Słowenii, tam jemy śpimy i tankujemy (
          okolice Kranskiej Gory - pięknie ( prawie jak w Zakopanem ) i dość tanio.
          Następnego dnia jedziemy do Livorno i o 13.30 na prom. W drodze powrotnej
          podobnie - z przystankiem w Słowenii. Jak masz czas to w okolicach Livorno
          warto odwiedzić Pizę i np. okoliczną plażę w Marina di Piza. Na Sardynii warto
          trochę pojeździć : każdy rejon ma swoją specyfikę - są plaże kamieniste
          piaszczyste i klify , są piękne rejony górskie i prawie stepowe krajobrazy
          interioru...

pozdrowienia,
          Wojtek
          • Gość: boba Re: Sardynia IP: *.crowley.pl 08.06.04, 15:53
            Studiowałam na AE, ale to ja to chyba nie ta "boba", o której myslisz. Jestem
            bardzo wdzieczna za wskazówki. Nasz prom wypływa w niedziele o 10 rano z
            Livorno. Chcemy wyjechać w sobotę rano z Katowic, tak aby na spokojnie
            dojechać na czas. Nie wpadlismy na to, aby podjechać do Słowenii, mimo że to
            właśnie Słowenia była w planach na te wakacje ;-) Z powrotem płyniemy promem
            nocnym, tez do Livorno. Mamy 2 dni na powrót, więc na pewno gdzieś sie
            zatrzymamy. Trochę boję sie przeprawy promem, bo mam inne nazwisko w
            paszporcie, a inne w dowodzie. Na rezerwacji, jest to co w dowodzie, więc nie
            mogę im pokazać paszportu. Uff.. mam nadzieję, że wszystko pójdzie
            bezproblemowo!
            • Gość: wpw Re: Sardynia IP: 212.244.129.* 08.06.04, 17:33
              Głównym zadaniem panów obsługujących wjazd na prom jest:
              - kontrola biletów(jak pamiętam nigdy nas na promie nie pytano o inny dokument)
              - zapakowanie jak najciaśniej i jak najszybciej kilkuset samochodów na prom
              Tak więc nie martw się - panowie zajęci poganianiem kierowców nie bardzo mają
              ochotę na kontrolę dokumentów ( po co ??? ). Za to parkowanie w promie 5 cm od
              samochodu lub ściany bywa stresujące...;-). Szkoda że nie jesteś tą 'bobą' bo
              już myślałem że spotkałem koleżankę ze studiów i AKT z która nie mam kontaktu
              od ładnych paru lat...
              Pozdrowienia
              • Gość: Boba Re: Sardynia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.04, 19:56
                zafrapowała mnie ta Słowenia. Jak wyglądają ceny na Słowenii? Ile kosztuje
                nocleg? Paliwo? O której musielibysmy wyjechać, zeby być w Livorno na ok.10
                rano? Czy masz jakies namiary na sprawdzone TANIE noclegi? Zasypuję Cię
                pytaniami... :-) Z góry dziękuję za odpowiedź!
                • Gość: WPw Re: Sardynia IP: 212.244.129.* 09.06.04, 10:30
                  Ceny w Słowenii są znacznie niższe jak we Włoszech i Austrii. W zeszłym roku
                  zatrzymaliśmy się tam wracając z nart w Dolomitach. Benzyna była jak w Polsce -
                  poniżej 1 EUR/litr. Nocleg w dniu finału konkursu skoków narciarskich ( max.
                  gości w tym wiele pijanych Polaków ) kosztował nas o ile pamiętam 25EUR/osobę.
                  We wcześniejszych latach w porze letniej było jeszcze taniej ok. 15 EUR. Trzeba
                  szukać noclegów na kwaterach ( 'Zimmer frei' ) , jest też kemping w
                  miejscowości Gozd Matuljek. Hotele niestety kosztują powyżej 80 EUR/os.
                  Całkiem niezły posiłek można zjeśc za 10 EUR. Mam nadzieję że ceny się nie
                  zmieniły. A tak ogólnie to Kranską Gorę warto zwiedzić ze względu na piękną
                  okolicę a to że jest tam taniej to dodatkowy bonus :-))).
                  Jeżeli chodzi o przejazd 'tam' to startując w dzień wcześniej rano nie
                  zatrzymywałbym się tylko jechał do końca i przespał na placu portowym w
                  samochodzie. Jest to normalne - robią tak ludzie z całej Europy i plac zamienia
                  się w małe obozowisko . Trzeba mieć ładnych parę godzin zapasu jadąc do Livorno
                  ponieważ może się zdażyć korek na autostradzie. Odpływając o 10-tej musiałabyś
                  wyjechać ze Słowenii o 1 - 3 w nocy co wydaje mi się niezbyt rozsądne. Lepiej
                  jechać do oporu a jak sił i czasu z rana wystarczy np. zwiedzić Pizę.
                  Tak prz okazji sprawdzałem wczoraj przejazd autostradą przez Włochy - ok. 22,5
                  EUR w jedną stronę ( www.viamichelin.com - możesz zaplanować drogę , co do
                  czasów przejazdu wydają mi się zbyt krótkie i np. MS Autoroute Atlas jest o
                  wiele lepszy ).

Pozdrowienia.
          • Gość: Jola Re: Sardynia IP: 213.25.149.* 11.06.04, 10:24
            proszę,
            opowiedz o cenach noclegów na Korsyce,szukacie na miejscu, czy rezerwujecie juz
            w Polsce? Ile za prom? czy bilety w Polsce czy na promie? Czy w Słoweni łatwo o
            nocleg i za ile? Pytam o wszystko bo to moja premiera samochodem, padło na
            Korsykę bo mam dosyć last minute samolotem.
            pozdrawiam Jola

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka