ksara4 02.06.05, 09:17 wczoraj to przeczytałam w książce pt" dlaczego nie mamy dziecka"! Podobno przeciwciała są tak samo w jajowodach i w macicy i stąd mała skutecznośc taj metody. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
beatrice73 Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 10:44 gdyby nie byla skuteczna lekarze by jej nie zalecali, no i najwazniejsze - przeciez mimo wszystko sie udaja. musimy w to wierzyc, dla mnie np to jedyna szansa na dziecko pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ksara4 Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 10:55 przecież ja tylko " mówię" co wczoraj przeczytałam i dało mi do myslania, na pewno zwiększa to szansę, ale ...samą mnie to pewnie czeka więc też chcę w coś wierzyć, chcę, ale nie potrafię. Odpowiedz Link Zgłoś
agnesta Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 11:34 To prawda. Moja ginka mówiła, że jeśli są przeciwciała IUI nie ma sensu. Tylko dlaczego kazała mi je zrobić dopiero po 4 IUI ? Na szczęście są ujemne więc mimo że nieudane, nie były to tak do końca wyrzucone pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
cetka Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 17:41 a jak sie bada te przeciwciala, bo choba nie mowisz o tescie na wrogi sluz? Odpowiedz Link Zgłoś
pimpek_sadelko Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 11:36 mozesz nie robic. mozna od razu porywac sie na inv lub icsi. Odpowiedz Link Zgłoś
jamile Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 12:07 No to jestem żywym dowodem na to, że IUI się udają - mimo wysokich przeciwciał (w naszym przypadku w nasieniu) jestem w 29tc. A na bocianie lista ciąż inseminacyjnych jest już dość długa, tak więc nie jest z tą iui aż tak źle. Powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
katarina011 do jamile 02.06.05, 12:11 A jaka mieliscie wartosc tych przeciwcial i jakie byly pozostale parametry nasienia? pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
jamile Re: do jamile 02.06.05, 12:26 U mojego M poziom przeciwciał przeciwplemnikowych we krwi wynosi 85% a w nasieniu 57% (w klasie IGA) oraz 70% (w klasie IGG). Natomiast pozostałe parametry są ciut lepsze: ruchliwość A-20% i B-20%, żywotność 64%, prawidłowa budowa 39%, ogólna liczba plemników 114 mln. Wczoraj czytałam Wasze wyniki i zapamiętałam te nieszczęsne 100%... Tak się zastanawiam, czy nie warto byłoby powtórzyć tego badania? W naszym przypadku lekarz nie sugerował podrasowywania nasienia - żadnych ziół, sterydów etc. tylko iui na tym co jest. I udało się. Dodam, że PCTest też nam nie wyszedł, ale nie robiłam żadnych badań na stwierdzenie, czy ja też mam przeciwciała lub wrogi śluz. ===== córeczka Odpowiedz Link Zgłoś
katarina011 Re: do jamile 02.06.05, 12:58 Dziekuje za odpowiedz. Te 100% to bylo powtorzenie wczesniejszych badan. Pierwszy Mar test z lutego mowil o 97%. Zapewne do powodzenia IUI (przy 70% Mar tescie IgG) przyczynily sie u Was nienajgorsze pozostale parametry nasiena. Mimo, ze u mojego M. jest z tym nienajlepiej, mam troszke wiecej optymizmy, ze wogole moze sie udac pozdrawiam i zycze duzo zdrowka Odpowiedz Link Zgłoś
angieblue26 Re: do jamile 02.06.05, 13:16 Przede wszystkim nie kazda inseminacja jest zalecana przy wrogosci sluzu i przeciwcialach. Sa tez inne wskazania. U nas, na przyklad,problem lezy w nieprawidlowej budowie plemnikow i moich nieregularnych owulacjach. Nasza inseminacja (pierwsza) udala sie, ale niestety nie donosilam tej ciazy. Pozdrawiam, Ola Odpowiedz Link Zgłoś
cetka Re: do jamile 02.06.05, 17:43 ile kosztoje to badanie i jak ono sie dokladnie nazywa? Odpowiedz Link Zgłoś
naka1 Re: do jamile 02.06.05, 19:24 badania na przeciwciałaprzeciwplemnikowe . rożnie kosztuje. od 70 zl w zwyż zazwyczaj. w Invimedzie np. 90 zł od osoby Odpowiedz Link Zgłoś
naka1 Re: do jamile 02.06.05, 20:03 badania na przeciwciała wykonuje się z krwi. pobiera sie krew od obu osob i sprawdza. od jednej osoby kosztowało mnie to właśnie tyle Odpowiedz Link Zgłoś
katarina011 Re: do jamile 02.06.05, 20:06 Moj maz mial badania na przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu (jest to Mar- test IgG).Koszt niecale 50zl. Odpowiedz Link Zgłoś
naka1 Re: do jamile 02.06.05, 20:08 bo są to różne rzeczy. np. można zrobić na pzreciwciała przeciwplemnikowe właśnie u mężczyzn... albo może też chodzić o tzw. wrogość śluzu i to można dwoma sposobami. nie czytałam całości. jeśli coś pomyliałam to pzrepraszam. ale mam nadzieję, że i moje inf. okaza się przydatne Odpowiedz Link Zgłoś
katarina011 Re: do jamile 02.06.05, 20:20 To jeszcze dodam, ze jezeli przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu wyjda dodatnie to nie ma juz sensu robic testu na wrogosc sluzu, bo plemniki traca zdolnosc do zaplodnienia u zrodla, czyli u mezczyzny. Odpowiedz Link Zgłoś