Dodaj do ulubionych

jutro HSG- prosze o info

13.11.07, 12:32
Jutro , jeśli wynik z posiewu będzie ok będę miała HSG. Nie ma co
ukrywać, boje się, ale tez chcę bardzo zostać mamusią smile

Zabieg będzie przeprowadzony przy znieczuleniu dozylnym w prywatnej
klinice, koszt 350 zł. Czy któraś z was miala tez takie
znieczulenie? I czy mimo wszystko bolało? Jestem też zaskoczona
gdyż czytaja info w necie dowiedzialam się że większosć dziewczyn
leży w szpitalu przez 3 dni, a ja mam wyjsc zaraz po zabiegu.
Wiem, że powinnam zabrać ze soba podpaski, nie jeść przez 6 godz.,
czy coś jeszcze z takich praktycznych wskazówek?

dziękuję z góry za pomoc,
sylwia
Obserwuj wątek
    • piechcia76 Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 13:24
      napewno musisz być na czczo!!!, znieczulenie dożylne - zakładają
      wcześniej wenflon, po wstrzyknięciu wyczuwalny lekki zarót głowy i
      nogi jak z waty, badanie bardzo krótkie, napewno już poczytałaś na
      czym dokładnie polega, więc sie nie bój, ból, jesli jest, to
      naprawdę do przeżycia.

      Podpaskę raczej dostaniesz zaraz po badaniu - bo niestety wlany w
      ciebie kontrast poprostu wylatuje, czasami razem z krwawieniem
      (różnie z tym jest)ale dobrze, jak dodatkowo będziesz miała swoją.

      Ja po 2-krotnym badaniu wychodziłam ze szpitala po 4-5 godzinach,
      wiec naprawdę nie trzeba leżeć aż 3 doby!!!!!!!!

      Trzymam kciuki za spokojne przejscie przez to badanie i dobry wynik.
      Pozdrawiam serdecznie.
      • ssylwa Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 18:46
        czemu miałaś HSG robione dwa razy?
        Cały czas wydawało mi się żę raz wystarczy i stwierdzą czy wszystko
        jest Ok czy nie.
      • apalena888 Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 19:18
        ja także miałam hsg w pruwatnej klinice koszt 400 zł, dożylnie
        znieczulenie ...zakręci ci sie w głowie ...pilęgniarka cie zagada i
        nawet sie nie zorientujesz kiedy będzie po wsztkim ...potem musisz
        poleżech chwilkę conajmniej 2 godzinki .....a zabierz
        podpaski ..przydadzą sie ....nie bój sie nic masz badanie w
        znieczuleniu nic nie będziesz czula a po zabiegu masz tylko mały
        dyskonfort bo z ciebie leci kontrast i mozę troszke boleć brzuch ale
        leciutko
    • kasienka341 Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 13:44
      witaj, ja miałasm robione hsg na kasę chorych czyli za darmo, ból
      jest naprawdę do przezycia, a miałam niedrożne oba jajowody, badanie
      trwa chwilkę, i ból szybko mija.lezałam w szpitalu trzy dni przed
      badaniem, chodzi o nagrzewanie brzucha termoforem (można to zrobić
      równiez w domu), jeżeli są drożne to wypuszczają po badaniu (trzeba
      z godzinkę poleżec) a jeżeli są niedrożne to zatrzymują na dobę w
      szpitalu. Także nie ma sie czego bać,teraz sie przygotowuję do In
      vitro, to dla mnie jedyna szansa na dzidziusia, ale mówią ze cuda
      sie zdarzają....nadzieja umiera ostatnia... Pozdrawiam
    • po_trzydziestce1 Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 13:47
      Ja miałam HSG w październiku, w państwowym szpitalu, bez
      znieczulenia, dostałam tylko ketonal w pupę z 15 min. przed
      zabiegiem. Samo badanie nie bolało w ogóle. Do szpitala przyszłam
      rano, wyszłam w południe. Atmosfera w szpitalu była naprawdę bardzo
      miła, wynik był pozytywny i jeszcze w tym samym cyklu ujżałam 2
      kreski na teście ciążowym.
      Więc głowa do góry i życzę Ci wszystkiego drożnego i dwukreskowego
      testu ciążowegosmile Trzymam kciuki i pozdrawiam.
      • mgurniak Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 14:53
        hejka'
        ja HSG mialam w maju tego roku, bez znieczulenia. Mialam na godzine przed
        zabiegiem wziąść tebletke przeciwbólową i tyle ..... na hsg poczułam lekkie
        ukłucie "TYLKO" i tylko to bylo nieprzyjemne ..... jeden jajowod wyszedł
        niedrożny ... potem 30min musiałam poczekać zanim wyjde z kliniki, potem przez
        nastepne 30min brzuch bolał jak przy miesiączce, przez nastepne dwa dni lekko
        krwawiłam .... nic nie bolało. Takze głowa do góry , bedzie dobrze. Acha- jestem
        raczej z tych co wszystko je boli wink
    • ssylwa Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 18:32
      Dziękuje bardzo za wasze wpisy. Od razu mi lepiej, choć wciąz sie
      boje, ale tego pewnie sie nie da uniknąc.
      Jutro o tej porze juz będę po!!! Jesli tyklo wynik na posiew będzie
      Ok, a tak przy okazji, miałyście równiez robiony posiew i czy
      któraś z was miala z tym jakis problem?

      Pozdrawiam serdecznie i łącze się z Wami w duchu starań, oby nam
      sie wszystkim udało!!!
      • julia56 Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 18:40
        Nic się nie bój. jeśli będziesz miała znieczulenie nie poczujesz
        nic, jak sądzę. Ja nie miałam znieczulenia w ogóle, a zaraz po
        zabiegu poszłam z mężem na obiad. smile
        • aniaresz Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 20:18
          Nie ma się czego bać, naprawdę! Ja miałam w kwietniu HSG i 15 min przed ketanol w pupę potem chwilkę samo badanie, ale do wytrzymania. Po wszystkim założyłam podpaskę bo plamienia lekkie były, wsiadłam w auta i pojechałam na zakupy żeby nastrój sobie poprawić! Aha. Oba jajowody wyszły drożne choć mój dr doszukał się w prawym jakiegoś zwężenia i mówił że trzeba działać jak z lewego jest owu! Pozdrawiam
          • ewinka22 Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 20:54
            Sylwia dobrze będziesmile Mnie to czeka w piątek, bez żadnego znieczulenia, nic mi o tym nie mówili, nie mam sie jakoś przygotowywać, więc chyba na żywca będę miała HSGwink Ale cieszę się, bo się dowiem co i jaksmile Ja posiew miałam robiony na początku października i jest dobry, ale czy to aby nie za długa przerwa między posiewem a HSG?
            • ssylwa Re: jutro HSG- prosze o info 14.11.07, 18:36
              hej, mój lekarz powiedział,że wynik z posiewu jest ważny 2 tyg.
              Tak więc musisz się upewnić czy Twój jest wciąż aktualny. ja miałam
              badanie dzisiaj, było wbrew wszystkiemu co wyczytałam w necie.
              Tyklo że miałam znieczulenie. Będę trzymac za ciebie kciuki w
              piątek. Pozdrawiam
      • mgurniak Re: jutro HSG- prosze o info 14.11.07, 07:03
        no przed HSG tzreba miec jałowy posiew, jesli sa jakies bakterie HSG nie zrobią
    • julia.xxx Re: jutro HSG- prosze o info 13.11.07, 21:40
      Dziewczyny, a jak udało Wam się umówić na hsg. Czy długo przed
      planowanym zabiegiem? Ja jestem z W-wy i też muszę się umówić, tylko
      kompletnie nie wiem gdzie. Wiem, że trzeba zaraz po @, ale ja nie
      wiem kiedy to wypadnie. Czy Wy też robicie w W-wie?
      • mgurniak Re: jutro HSG- prosze o info 14.11.07, 07:02
        no ja robiłam na waryńskiego 9 w w-wie u rentgenologów za 280zł
        • julia.xxx Re: jutro HSG- prosze o info 14.11.07, 21:24
          a cz potrzbne są jakiś dodatkowe badania? czytałam, że czystość
          pochwy...
          • aniaresz Re: jutro HSG- prosze o info 14.11.07, 21:45
            U mnie dr dezynfekcję robił przed zabiegiem jakimś płynem. Także nie badałam czystości.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka