Dodaj do ulubionych

OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE!

04.03.12, 18:06
Witam Was!
Od dłuższego czasu strasznie się męczę z ostrogami piętowymi (prześwietlenie rtg potwierdziło), odczuwam silny ból. Mam małe dziecko którym muszę się zajmować , a nie mogę poradzić sobie z tym bólem. Czytałam o leku homeopatycznym HEKLA LAVA, że niektórym pomaga i we mnie zatliła się nadzieja, że i mi pomoże. Przeszukałam forum szukając po d hasłem " ostroga(i) piętowa", "hekla lava", ale konkretnie nie znalazłam jaka potencja, ile kulek, i jak często stosować, prócz jednej Pani, że jej mąż stosuje 2x dziennie 5ch po 5 granulek, ale czy pomogło to już nie napisała, oraz chyba w temacie było "hekla lava 15ch".
Także dołożyłam starań, aby znaleźć informację, wiem, że nie chcecie ciagle odpisywać na te same pytania, ale ja naprawdę nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na mój problem.
Także gorąco Was proszę, abyście mi pomogli, bo to ból straszny, a nie mogę normalnie funkcjonować. Please...................................
Obserwuj wątek
    • very.martini Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 05.03.12, 02:30
      Pierwsza rzecz przy ostrogach - odstaw nabiał, jeśli go jesz.

> Także dołożyłam starań, aby znaleźć informację, wiem, że nie chcecie ciagle odp
      > isywać na te same pytania, ale ja naprawdę nie znalazłam konkretnej odpowiedzi
      > na mój problem.

Bardzo chcemy, tylko każdy przypadek jest inny i nie można każdego traktować tak samo.

16%VOL
      22%VAT
      • bartusia22 Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 05.03.12, 21:13
        Dziękuję, no tak mogłabym iść do homeopaty, ale jakoś trudno znaleźć dobrego homeopatę w Warszawie, gdzie mieszkam. Jestem tym faktem bardzo rozczarowana, bo wydawałoby się, że w stolicy to będzie sporo dobrych lekarzy. Przerabiałam Kraśkiewicz, Napiórkowską.
        To napiszcie mi jeżeli możecie, to na czym wasza pomoc polega, tylko na pisaniu, że zawsze trzeba się udać do homeopaty na konsulatcje?(nie chcę tu nikogo urazić).

A jeszcze very martini,czy mogłabyś napisać dlaczego trzeba odstawić nabiał?
          • bartusia22 Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 07.03.12, 11:19
            Dziekuję Ci za odpowiedź. No właśnie zauważyłam, że coś się z tym forum porobiło... Jeszcze pare lat temu jak tu zaglądałam, to ludzie wzajemnie sobie doradzali, nawet jakie kulki brać do porodu naturalnego, czy do cesarskiego cięcia. Mimo, że sama sie nie udzielałam, ale intensywnie czytałam, i chociażby przy porodzie skorzystałam z wiedzy , którą dzielili się tu ludzie.
            Alinka919- jezeli możesz to podziel się za mną swoją wiedzą, jak stosowałaś hekla lava, w jakiej potencji, ile kulek i jak często. Męczę się strasznie i szukam jakiejś pomocy dla siebie.
    • malew21 Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 07.03.12, 12:35
      Mnie pomagają ULTRADŹWIĘKI . W gabinetach rehabilitacyjnych za pieniądze / ok 15 zł zabieg/ lub na skierowanie. łatwo sie dostać . Trzeba wziąć ok 10 zabiegów . Pomaga na parę miesięcy . Przestaje boleć . Za jakiś czas zaczyna znowu , i kolejną dawke trzeba sobie zaordynować.powodzenia
        • zbyszekdziopa Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 08.03.12, 11:44
          Witaj vartusia22,
          ja nie dostrzegam jakiejs jakościwej przemiany forum i w moim odczuciu nic się nie porobiło z forum. Dla mnie forum jest takie jakie zawsze było od samego poczatku, może jedynie ostatnim czasem jest trochę mniej pouczających dyskusji pomiędzy samymi zwolennikami homeopatii, a także jej przeciwnikami.
          Wygląda na to, że wielu ówczesnych dyskutantów opuściło forumowe pielesze i zajęło się swoimi codziennymi sprawami, pewnie niektórzy z nich sami teraz zarabiają na swoje utrzymanie oraz swoich rodzin wykorzystując do tego boską homeopatię.
          Pamiętasz może Homeokulkę: Portal Grupy Miłośników Homeopatii, bywałaś może na nim? Jeśli tak, to napisz jak ją wspominasz itd. ....
          Wychodzi na to, że my oboje jesteśmy starymi forumowymi wiarusami, bo jeśli dobrze pamietam, to ja na tym forum pojawiłem się poraz pierwszy chyba w 2007 roku, także sądzę, że już chyba nikomu nie muszą się specjalnie przedstawiać.

Bartusia22, mam blisko 45 letnie doświadczenie w zmaganiach się z takimi i podobnym dolegliwościami które opisałaś, a więc śmiało możesz mi zaufać i bez najmniejszego wahania stosować się do moich wskazówek;

- na początek weź sobie hekla lava 15ch; rano, w południe i wieczorem po 5gr. pod język przez 1 tydzień, 30 min. przed i po zażyciu hekla lava nic nie pić i nic nie jeść

- odstawić-zaniechaj prawdziwej kawy z cukrem i mlekiem (okrutnie - strasznie dźwiga mi ciśnienie, ale lubię "francę" i piję ją codziennie nie wiedząc czemu) cukru, soli, słodyczy, ciasta, nabiału, kwasów, białego pieczywa, unikaj drożdży -bo po nich bakterie się legną i grzyby fajnie po nich rosną w żołądku a potem wyłażą na skórę cholery jasne

- najlepiej i najzdrowiej byłoby w ogóle nic nie jeść i nic nie pić, tzn. odstawić-zaniechać wszelkiej maści jedzenia i picia, ale napewno nie dasz rady, także ogranicz spożywanie do minium te pokarmy, które na codzień z lubością konsumujesz-zajadasz

- wiem, że samoograniczanie się nie jest łatwą rzeczą, ale kiedyś trzeba zrobić ten pierwszy krok, podobnie jak go robi po raz pierwszy w swoim życiu małe dziecko

- przebywaj-spędzaj za dnia jak najwięcej czasu na świerzym powietrze tzn., łykaj go jak najwięcej wraz z promieniami słońca

- śmiało mozesz wykupić altradziwięki + masaż stopy a nawet całego ciała i proszę nie przemęczać stopy zbytnio, bo może się to skończyć .......

- chodzenie-spacerowanie zastąpić, jeżdżeniem na kole

- po tygodniu zdać raport jak się sprawy mają

Życze dobrego samopoczucia i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia, jednocześnie dziękuję za uwagę oraz polecam się na przyszłość

W RAZIE POGORSZENIA NIE DO ZNIESIENIA, PROSZĘ DZWONIĆ POD NR: 999
          • bartusia22 Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 09.03.12, 08:26
            Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Nie myślałam, że mi już ktoś odpowie, a tu proszę, bardzo mile mnie zaskoczyłeś. Jestem Ci bardzo wdzięczna! Zaufam Ci w 100% i lecę dzisiaj do apteki i zacznę łykać jak przykazałaś i na pewno zdam relację po tygodniu.
            Fajnie, że tak radzisz, no właśnie ja tak lubię spacerować, a teraz sprawia mi ono ogromny ból, zwłaszcza w butach.
            Dziękuję też za rady w sprawie diety, postaram się ograniczyć to o czym piszesz. Wszystko bardzo cenne.

A na Homeokulce niestety nie bywałam, ale Ciebie z tego forum pamiętam:)
            Odezwę się po tygodniu i kłaniam się nisko.
            • zbyszekdziopa Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 09.03.12, 17:52
              Nooo, teraz z takim pacjentem to aż się chce pracować. Pełne, bo 100% zaufanie do swojego wirtualnego lekarza ma i czegóż można od pacjenta chcieć więcej :-)
              Bartusia22, jeszcze raz wielkie dzięki za to 100% zaufanie i również kłaniam się nisko prawieże po same pięty :-) , bo dopiero teraz uświadomiłem sobie co to znaczy mieć do kogoś i u kogoś pełne 100% zaufanie. Wedle mojej wiedzy i znajomości tego zagadnienia, ma to kolosalne i pierwszoplanowe znaczenie w relacjach pomiędzy lekarzem i pacjentem, a także w zwykłym codziennym życiu zwyczajnych i niezwyczajnych ludzi. W razie gdybym za tydzień był nieosiągalny, bo to różnie może być, to proszę zwróć się do któregoś z forumowych lekarzy, a napewno któryś coś Ci poradzi. A teraz czekamy spokojnie na to co przez tydzień zdziała u Ciebie hekla lava, w związku z tym przyszedł mi pewien pomysł do głowy, ale to później.
              No to do następnego wirtualnego widzenia się.
            • zbyszekdziopa Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 09.03.12, 17:55
              Już odpowiadam, jeśli tylko odczuwasz ulgę, to ja nie widzę żadnych przeciwwskazań.
              Bo to tak, jakby kazać komuś wybierać pomiędzy chodzeniem w ciasnych butach, a chodzeniem w dopasowanych przez to wygodnych i zdrowych, lub pomiędzy chodzeniem-spacerowaniem w tychże ciasnych butach a jeżdżeniem na kole=rowerze nawet na bosaka ;-)
                • zbyszekdziopa Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 11.03.12, 12:43
                  Witaj Bartusiu 22 - duszo słodka i przemiła, teraz w100% jestem pewien, że za te mile widziane i dźwięcznie brzmiące w moich uszach słowa zostaniesz sowicie wynagrodzona
                  i Bóg Pan nasz z ostrogi piętowej Cię wyswobodzi, nawet wtedy gdy wirtualna kuracja będzie mało skuteczna i nie przyniesie pożądanego efektu-skutku.
                  I kurcze blade przyznam się, że najbardziej martwi mnie i jednocześnie spędza mi sen z powiek ten stan rzeczy, bo zostały pogwałcone fundamentalne prawa i zasady homeopatii klasycznej, a moja naturalna oraz wirtualna uczynność, dobre serce, dobre imię oraz naturalna życzliwość ludziom wyssane z mlekiem mojej matki zostały wystawione na bardzo ciężką i straszną próbę.
                  Pomyślałem sobie, że może ja też mógłbym skosztować kuracji hekla lavą i liściem żyworódki pierzastej, bo tych ostróg mam dosyć sporo i w nocy dają mi nieźle popalić, ale na początek zacznę od nie wiem jeszcze od jakiej potencji, ale chyba od C 6 .

Napisz jak się dzisiaj czujesz i czy zauważyłaś jakieś zmiany na lepsze lub gorsze?
                  • bartusia22 Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 17.03.12, 00:21
                    Witaj Zbyszku! Dziękuję Ci za dobre życzenia, oj oby spełniły się Twoje słowa:) Minął tydzień od rozpoczęcia kuracji. Jakiś zawrotnych zmian nie oserwuję , choć wydaje mi się, że jest trochę lepiej. Tylko nie wiem, czy jest to zasługa hekla lava, czy może też żyworódki pierzastej. A może obu jednocześnie? A tak wogóle to polecam tą roślinkę na wiele przypadłości. Mi niestety skończyły się już listki.
                    Byłabym niezmiernie wdzięczna jeżeli mógłbyś mi poradzić co dalej....
                    • zbyszekdziopa Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 18.03.12, 08:04
                      Witaj Bartusiu 22, duszo słodka i przemiła. Zrazu chcę Cię przeprosić za to, że mnie wczoraj nie było na forum i że musiałaś czekać na moją odpowiedź do dzisiaj rana. Ale przez cały tydzień mój kalfas- mózg- umysł buntował się okropnie i nie był skory do żadnej sensownej roboty i wczoraj było apogeum tego niedomagania-zbuntowania się oraz codziennej udręki z nim i ze mną całym trwającej już kilka ładnych lat. To tyle gwoli wyjaśnienia i tyle mam na swoje usprawidliwienie. Jeszcze raz najmocniej Cię przepraszam.

Bartusiu 22 uważam, że dobrego słowa i dobrych życzeń nigdy nie jest za wiele. A wygląda to mniej więcej tak; ja je piszę i ślę je w eter do zupełnie nieznanej mi osoby, a one wracają do mnie jak bumerang, tak to jest. Pamietam kiedy pierwszy raz pojechałem do Niemiec, gdzie pewnego dnia spacerowaliśmy razem z kolegą w niewielkim niemieckim miasteczku a przchodzący obok nas nieznajomy starszy pan mówi do nas guten Abend - dobry wieczór. Nie mogliśmy się obaj potem nadziwić i myśleliśmy, że musiał nas pewnie z kimś pomylić i dlatego nas pozdrowił. Widać, że co kraj to inny obyczaj, a może też dlatego iż nie wiedział, że my obaj to Polacy? :-) Pewnie tak, bo skąd miał wiedzieć.
                      Oj bardzo dużo dobrego nauczyłem się od niemieckich braci, oj bardzo dużo, że najciężej było mi po powrocie do kraju. Ale jak to ludzie mówią; nie ma tego złego, co by nam po czasie na dobre nie wyszło. Proponuje/sugeruję Tobie, żebyś też się trzymała tej maksymy, bo to dobra maksyma.

Wracając do Twojej dolegliwości i wirtualnek kuracji, to spodziewałem się takiego obrotu sparwy i takiego skutku forumowej kuracji, która bez HOMEOPATYCZNEJ ANAMNEZY I DOGŁĘBNEJ ZNAJOMOŚCI TEJ DZIEDZINY MEDYCYNY A TAKŻE SAMEGO PACJENTA, nie może przynieść pożądanych efektów czyli wyleczenia konkretnej dolegliwości oraz zapewnić pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia, ani przynieść chociaż zdecydowanie odczuwalnej poprawy czy też ulgi.
                      Być może naszym błędem było jednoczesne zastosowanie liścia żyworódki pierzastej?
                      Jeśli uważasz czy nawet jesteś głęboko przekonana o tym, że to głównie zasługa żyworódki pierzastej, w co wcale nie wątpię że tak może być czy jest, to proponuję Ci zgłoszenie się Poradni Zielarskiej np. Pani mgr Urszuli Kapały, u której leczyliśmy się oboje z żoną w 1997 roku, ale bez sukcesów. Nie ukrywam, że moja żony większym zaufaniem darzy medycynę naturalną i jej środki, ale nie ja. Mam tu przed sobą przepis na dwóch stronach formatu A4 na moje ówczesne dolegliwości od Pani mgr i gdyby nie ta zapisana kartka, to z kilku wizyt u niej zapamiętałem tylko jedno zdanie; nauka nad opanowaniem tej metody zajęła mi 6 czy 7 lat. I żeby było jasne, nie mam nic przeciwko nauce i uczeniu się czegokolwiek, bez tego stalibyśmy wszyscy w miejscu.

Dziękuję Ci za sympatyczną konwersację, chociaż prawdę mówiąc zbyt wylewną osobą w opisywaniu swoich objawów nie jesteś, a przecież na temat samej tylko ostrogi piętowej można by napisać doktorską rozprawę. Ale nie martw się na przyszłość, będzie dobrze. Bo stamtąd skąd przyszłaść, napewno wrócisz tam z powrotem dojrzalsza, cała i zdrowa. Inaczej nie może być.
                      Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej niedzieli oraz szybkiego powrotu do zdrowia oczywiście za pomocą medycyny naturalnej, która akurat będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia. I do Zbyszka zawsze możesz napisać, nawet na priva.
                      • bartusia22 Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 22.03.12, 07:19
                        Witaj Zbyszku. I to ja przepraszam, że nie było mnie na forum kilka dni, ale dopadło mnie wstrętne wirusisko i byłam po prostu chora. Zresztą, jeszcze kiepsko się czuję.
                        Wiesz, ja wierzę w medycynę naturalną, bo byłam świadkiem tego jakie potrafi zdziałać cuda. A w homeopatię też wierzę, tu chyba nie ma sprzeczności. A co do ostrogi to jest poprawa, oby tak dalej postępowało. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie:)
            • kundziowata Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 04.04.12, 16:59
              Istnieje takze cos takiego jak wkładki do butów, które mają podwyższenie wokół pięty. Mój ortopeda był mało rozgarnięty, więc poszłam do STOPY - taka firma, co sie w tym specjalizuje - i na miejscu pan mi sam dobrał wkładki. Pan ma swoje lata i lepiej się na tym zna niż niejeden ortopeda. Ja akurat byłam na Ratuszowej, w Warszawie jest kilka ich punktów. Naprawdę pomaga, oczywiście w butach "na codzień", do szpilek nie włożysz, z sandałami tez kłopot. Niestety koszt około 80 zł, ale przynajmniej wiesz, ze wytrzymasz na nogach cały dzień latania za dzieckiem, zwiedzania czy zakupów.
    • izulapyzula93 Re: OSTROGA PIĘTOWA HEKLA LAVA POMÓŻCIE! 05.05.14, 22:48
      Czesc, nie wiem czy juz sie wyleczylas z ostrogi, mam nadzieje ze tak, bo minelo chyba pare lat od Twojego postu, ale w razie gdyby nie, to chce sie podzielic z Toba moim doswiadczeniem. Mialam ostroge 15 lat temu, wiem jaki to bol, mialam 2 opcje: operacja albo zastrzyki z cortisony, nie zdecydowalam sie na zadna z nich. Przypadkowo odkrylam HEKLA LAVE, wzielam wteyd jeszcze w postaci proszku przez niespelna 1 tydzien i do dzisiejszego dnia, problem nie powrocil, nawet czasami zastanawiam sie ktora to bylka stopa.... Jesli jeszcze cierpisz na ten problem, polecam goraco HEKLA LAVE, jestem pewna ze pomoze.... pozdrawiam Iza
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka