Dodaj do ulubionych

Uzda i pęto?

15.10.20, 14:41
niezalezna.pl/357893-mecenas-roman-giertych-zatrzymany-przez-cba-na-polecenie-prokuratury-w-poznaniu
Obserwuj wątek
  • jozefow512 Re: Uzda i pęto? 15.10.20, 14:50
   Wcale się nie dziwię. Chcą przykryć swoje afery, więc na siłę aresztują kogo tylko mogą.

   Informacja poszła najpierw do TVPiS, więc to raczej rządowe zabawy. Cynk tuż przed konferencją w sprawie COVID, który już został przez rząd niejednokrotnie pokonany i już w lutym byliśmy najlepiej przygotowani.
   • tomjani Re: Uzda i pęto? 15.10.20, 22:04
    Zatrzymali Giertycha i Krauzego jednocześnie. Przypadek?

    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/afera-knf-tvp-ujawnia-tasmy-na-giertycha-mecenas-obsmiewa/x6xyebd
    > Portal tvp.info ujawnił nieznane dotąd nagranie z restauracji Amber Room z udziałem Leszka Czarneckiego.
    > Miliarder w kontrowersyjny sposób zachwala na nim umiejętności adwokackie Romana Giertycha. – Już 16 lat
    > prowadzi Ryszardowi Krauzemu sprawę o egzekucję i kobiecie walczącej o odszkodowanie powiedział: „pani
    > umrze i nie zobaczy ani złotówki”
    – mówi. Giertych uważa, że atak na niego to temat zastępczy, który ma
    > podważyć jego wiarygodność w kontekście afery Komisji Nadzoru Finansowego.

    Wprawdzie na takie gnojenie osoby poszkodowanej paragrafu nie ma (repezentowanie klienta, chocby najgorszego drania jest rolą adwokata) ale nie ma też przymusu aby akurat najgorszych drani wybierać sobie na klientów. To chyba jednoznacznie świadczy o kondycji moralnej takiego adwokata który przedkłada pieniądze ponad elementarne poczucie sprawiedliwości, nie uważasz? Tymczasem wśród jego kilentów był i senator Gawłowski, i były minister Obercajgiermajster Nowak któremu sąd właśnie przedłużył areszt o kolejne 3 miesiące. Więc niech sobie pan mecenas pójdzie drogą Al Capone, jeśli zarzuty jakie mu postawiono się potwierdzą.
   • jozefow512 Re: Uzda i pęto? 19.10.20, 18:09
    surmia napisała:

    > Dziś wiemy już nieco więcej. Troszkę jednak inaczej to wygląda, jak przedstawia
    > no.


    Tomek Janiszewski swoim wpisem potwierdził, że jest to zorganizowana akcja medialna. Równoczesne wejście do kancelarii oraz gotowe reportaże na temat Giertycha puszczane w tv rządowej.

    Wątpliwości co do właściwego działania władz jest mnóstwo

    www.rp.pl/Opinie/310199954-Michal-Romanowski-Stosowanie-prawa-moze-byc-bezprawne--kilka-refleksji-po-zatrzymaniu-mec-Romana-Giertycha.html
    "Naruszono zatem nie tylko elementarne zasady wobec osoby zatrzymanej, ale i wobec jej klientów. Wszak nawet klient nie może zwolnić adwokata z tajemnicy adwokackiej. Ma to głęboki sens, który zrozumie każdy kto zostanie oskarżony przez prokuraturę, i to prokuraturę pozbawioną jakichkolwiek hamulców prawnych. Pamiętajmy - dzisiaj on, ale jutro ty. Dzisiejsza władza i prokuratorzy, a także sędziowie chętnie wyrażający zgodę na tymczasowe aresztowanie, najwyraźniej zapominają, że prawo, które gwałcą może być także dla nich deską ratunku, gwarantem praw i wolności obywatelskich."

    "Przedstawianie zarzutów osobie, która jest w stanie wyłączającym świadome zrozumienie co się do niej mówi wzbudza przerażenie i powinno skłaniać do refleksji. To nie jest kwestia takich czy innych sympatii politycznych, ale praw fundamentalnych. Każdego z nas może to spotkać. Granice co wolno, a czego nie wolno łatwo można przesuwać, ale granicy ochrony wolności praw człowieka nie wolno naruszać. Jest ona nienaruszalna, bo jest koniecznym elementem prawa do życia w wolności każdego z nas."

    "Naruszanie tajemnicy obrończej przeraża. Oznacza to bowiem, że standardem staje się sytuacja, w której odpowiedzialny adwokat powinien informować swojego klienta, że wszystko co klient powie adwokatowi i przekaże mu, może być wykorzystane przeciwko ... klientowi. Wszak nie ma żadnych gwarancji ochrony tajemnicy adwokackiej."

    I jeszcze jeden tekst

    www.rp.pl/Komentarze/201019371-Boguslaw-Chrabota-Historia-rozliczy-was-z-pandemii.html
    "Po decyzji poznańskiego sądu, który odrzucił wszystkie wnioski o areszt w sprawie, w której zatrzymany w czwartek był m.in. Roman Giertych, twarda linia prokuratury, że doszło do przestępstwa, przestaje być wiarygodna.    Sprawa oczywiście nie jest przesądzona, bo prokuratura będzie się odwoływała, ale zdanie sędzi Renaty Żurowskiej, że przedstawione dowody są zbyt słabe, stawia „awanturę”, którą od kilku dni żyje cała Polska, w jednoznacznym świetle. To kolejna tzw. afera, która w intencji aparatu władzy ma przykryć medialnie inne tematy. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, warto zajrzeć na anteny TVP, które aż uginają się od ciężaru najtępszej propagandy o winie Giertycha i jego mocodawcy. Delikatna kwestia prejudycjalności, nieprzesądzanie o winie przed orzeczeniem sądu etc. hunwejbinom z TVP są skrajnie obce. To oczywisty dowód złej woli, bo o tych sprawach uczy się adeptów dziennikarstwa na pierwszym roku studiów.

    Jeszcze bardziej od brutalności środków użytych przeciw Giertychowi przeraża temat, który mocodawcy prokuratury i TVP pragną zasłonić. To postępująca pandemia i coraz większe problemy, z którymi w związku z nią będziemy musieli jako państwo i społeczeństwo się zmierzyć. Rokowania, z których rząd doskonale zdaje sobie sprawę, są bardzo złe.

    Opublikowana przed kilkoma dniami prognoza amerykańskiego IHME (Instytutu Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia) szacuje, że 1 lutego, przy powszechnym stosowaniu masek, liczba wykrywanych w ciągu doby zakażeń wyniesie w Polsce około 21 tys., a gdyby obostrzenia zostały poluzowane – nawet 101 tys. Z prognozy IHME wynika również, że na początku grudnia osób hospitalizowanych na Covid-19 ma być w Polsce ok. 56 tys., a zapotrzebowanie na łóżka z respiratorem ma wynieść ok. 4,7 tys.

    Czy państwo polskie jest na taki scenariusz przygotowane? W kręgach rządowych wiadomo, że nie.
    "

    • 1_tralala Re: Uzda i pęto? 21.10.20, 11:54
     Jozefow512 :napisał

     "Tomek Janiszewski swoim wpisem potwierdził, że jest to zorganizowana akcja medialna.
     Równoczesne wejście do kancelarii oraz gotowe reportaże na temat Giertycha puszczane w tv rządowej ."

     Artykuł z Faktu jest z listopada 2018 roku.

     Twoja teoria spiskowa wobec tego faktu legła w gruzach.


     I jeszcze dobra rada.
     Rzeczpospolita Hajdarowicza nie jest rzetelnym źródłem info. Jest tak samo upolityczniona, jak, TVN, Wyborcza, TVP i cała reszta .


     • jozefow512 Re: Uzda i pęto? 21.10.20, 12:05
      1_tralala napisał:

      > Jozefow512 :napisał
      >
      > "Tomek Janiszewski swoim wpisem potwierdził, że jest to zorganizowana akcja med
      > ialna.
      > Równoczesne wejście do kancelarii oraz gotowe reportaże na temat Giertycha pusz
      > czane w tv rządowej
      ."
      >
      > Artykuł z Faktu jest z listopada 2018 roku.
      >
      > Twoja teoria spiskowa wobec tego faktu legła w gruzach.

      Fakt to TV rządowa? Janiszewski pracuje w Fakcie?      > I jeszcze dobra rada.

      Nie skorzystam.
      • 1_tralala Re: Uzda i pęto? 21.10.20, 17:56
       Jozefow512 napisał:

       "Fakt to tv rządowa? Janiszewski pracuje w Fakcie?"

       Ogarnij się i spokojnie wróć do wpisu tomjani.
       Sprawdź co zalinkował i zacytował.
       Jeśli już to zrobisz, to odpowiedz sobie, czy pokazanie przez TVP filmu, który jest znany od 2 lat to zorganizowana akcja?
       Moim zdaniem nie.
       O zorganizowanej akcji mógłbyś pisać gdyby TVP przy okazji zatrzymania Giertycha pokazała jakieś nowe, niepublikowane materiały, a nie archiwalne.

       • jozefow512 Re: Uzda i pęto? 21.10.20, 19:38
        1_tralala napisał:

        > Jeśli już to zrobisz, to odpowiedz sobie, czy pokazanie przez TVP filmu, który
        > jest znany od 2 lat to zorganizowana akcja?

        Hmmm.

        TVP Info nagrało 2 lata temu dom Giertycha z każdej możliwej strony tuż po wejściu CBA?

        Jednocześnie pisowskie trolle wjeżdżają wszędzie gdzie się da i wrzucają materiały o Giertychu? Nawet na forum Józefowa zawitał po baaardzo długiej nieobecności Tomek Janiszewski, by wszystkim przypomnieć jakie to Giertych robi "podejrzane interesy". Wszystko oczywiście bezinteresownie, a właściwie to w interesie mieszkańców Józefowa, by wiedzieli jakim ..... jest ich sąsiad.

        Do tego tłity takie jak ten: twitter.com/tvp_info/status/1317010554557530112

        Zresztą wystarczy wrzucić w google
        site:tvp.info giertych
        i samemu się przekonać.

        > O zorganizowanej akcji mógłbyś pisać gdyby TVP przy okazji zatrzymania Giertycha pokazała jakieś nowe,
        > niepublikowane materiały, a nie archiwalne.

        Całkiem tego sporo wrzucili na strony. Wszystko dęte i z igły widły.

        Podobno cała afera jest o sprzedaż ziemi. Akurat pamiętam jednego polityka z pierwszych stron gazet, który sprzedawał i kupował tę samą ziemię po różnych cenach, ale wtedy CBA nigdzie nie weszło. A majątek dawno przepisany na żonę. Nawet miał pozywać za to, że ktoś się ośmieli o tym pisać, więc już nic nie napiszę.

        Podsumowując:
        mamy różne opinie w kwestii tego jak tego typu wydarzenia powinna relacjonować telewizja publiczna finansowana z abonamentu i 2 miliardów rocznie dopłaty do szerzenia misji. Ale widocznie skoro partia płaci, to partia wymaga.

        Szanuję to, że masz inne zdanie w tej kwestii. Musimy się różnić, inaczej nie byłoby dyskusji. Ja jednak swojej opinii w kwestii TVP nie zmieniam, bo nie pojawiło się nic, co by moją opinię mogło zmienić. Raczej dostarczają kolejnych powodów do tego, że traktuję ich "wiadomości" automatycznie jako fejk.
        • guara2 Re: Uzda i pęto? 21.10.20, 20:42
         „Jednocześnie pisowskie trolle wjeżdżają wszędzie gdzie się da i wrzucają materiały o Giertychu?”

         My tutaj też mamy swojego trolla, który od lat wjeżdża wszędzie gdzie się da i rzuca ludziom w twarz naukowymi artykułami, wykresikami i wynikami badań kończąc jakiekolwiek dyskusje smile Strach zagadać do innego użytkownika o pogodzie smile To pewnie dlatego to forum tak tętni życiem, troll robi dobrą robotę ^__^
         • jozefow512 Re: Uzda i pęto? 21.10.20, 22:06
          guara2 napisał(a):

          > My tutaj też mamy swojego trolla, który od lat wjeżdża wszędzie gdzie się da i
          > rzuca ludziom w twarz naukowymi artykułami, wykresikami i wynikami badań kończą
          > c jakiekolwiek dyskusje smile

          Oczywiście. Matematyka i fizyka to przestępstwo. Najlepiej tego zakazać, a każdy, kto powie cokolwiek na temat jakiegokolwiek wzoru powinien zostać zbanowany. W końcu nie po to wymyślono kalkulatory, żeby męczyć ludzi myśleniem.

          Nie będzie nam fizyk czy matematyk pluł w twarz.

          My swoje wiemy. Bierzemy wszystko na chłopski rozum.

          LOL.

          A tak swoją drogą dyskutując na temat globalnego ocieplenia powinienem nie powoływać się na wyniki badań, tylko na przepowiednie wróżki-zębuszki? A może na "chłopski rozum" i doniesienia cioci Ziuty?
          • guara2 Re: Uzda i pęto? 22.10.20, 06:08
           „Oczywiście. Matematyka i fizyka to przestępstwo. Najlepiej tego zakazać, a każdy, kto powie cokolwiek na temat jakiegokolwiek wzoru powinien zostać zbanowany. W końcu nie po to wymyślono kalkulatory, żeby męczyć ludzi myśleniem.”


           Ja nie o tym misiu pysiu, wytrzyj pianę z ust, opanuj emocje. Problem leży w spamowaniu forum podwarszawskiego miasta zwanego Józefowem tematami, które spraw owego miasta w ogóle nie dotyczą. Drugi problem to Twój kompletny brak zrozumienia, jak powinno się rozmawiać z drugim człowiekiem, przez co od wielu lat posiadasz tutaj opinię mędrka, manipulanta i bufona. To nie jest nawet moja opinia, wystarczy się przelecieć przez archiwalne wpisy, żeby zobaczyć jak wyglądają Twoje relacje z innymi forumowiczami smile

           W wielu sprawach masz rację, ale Twój sposób prowadzenia rozmowy sprawia, że ludzie zamiast na mądrej treści skupiają się na bufonadzie, którą uprawiasz, przez co treść schodzi na dalszy plan. Smutne.
           • jozefow512 Re: Uzda i pęto? 22.10.20, 09:31
            guara2 napisał(a):

            > Ja nie o tym misiu pysiu, wytrzyj pianę z ust, opanuj emocje.

            Cóż za styl, co za klasa.
            Szacunek dla dyskutanta aż bije z tej wypowiedzi, kompletny brak bufonady i obrażania.

            > Problem leży w spamowaniu forum podwarszawskiego miasta zwanego Józefowem tematami, które spraw
            > owego miasta w ogóle nie dotyczą.

            Pewnie:
            * oczyszczalnia
            * smog
            * POW i skrócenie przez rząd estakad
            * deforma edukacji
            * ....

            to są tematy w których wypowiadałem się chyba najwięcej. Te tematy oczywiście nie dotyczą mieszkańców Józefowa, bo przecież smogu nie ma, dzieci nie mamy, więc nie chodzą do szkoły, a POW za rok zburzą, więc nie ma się co przejmować.


            > Drugi problem to Twój kompletny brak zrozumienia,

            Problemem jest to, że poruszam niewygodne tematy. Powoduje to dysonans poznawczy (ale jak to? w naszym wspaniałym Józefowie powietrze zabija?) i reakcję (tzw. backfire effect).

            Do tego - niestety - często (chociaż nie zawsze) posługuję się danymi i faktami. Czasem do napisania postu potrzebuję sporo czasu, by sprawdzić materiały źródłowe. Często trafiam tym w przesądy i przekonania. Zderzenie faktów z przekonaniami zawsze kończy się źle dla faktów. Jak zlikwidować dysonans - wystarczy zaatakować osobę, która te fakty podaje. Wyjaśnić sobie, że nasze poglądy są w porządku, to posłaniec jest zły.


            > co od wielu lat posiadasz tutaj opinię mędrka, manipulanta i bufona.

            O właśnie to. Dzięki Guara2

            > W wielu sprawach masz rację, ale Twój sposób prowadzenia rozmowy sprawia, że l
            > udzie zamiast na mądrej treści skupiają się na bufonadzie, którą uprawiasz, prz
            > ez co treść schodzi na dalszy plan. Smutne.

            To normalne. Są na ten temat publikacje naukowe. Jeśli nie podoba nam się treść dyskutanta, to przypisujemy dyskutantowi złe cechy i już nie musimy się skupiać na tym, co mówi.

            W każdym bądź razie dzięki Guara za opinię.


            W każdym bądź razie na razie jest tak, że:
            * oczyszczalnia w Józefowie stoi a za ścieki płacimy mniej
            * smog się okazał prawdziwy (mimo, że podobno miało go nie być, bo mieszkamy pomiędzy drzewami)
            * kilka innych tematów zaczęło funkcjonować w przestrzeni (np. pierwszeństwo dla pieszych na przejściach)
            * globalne ocieplenie trwa w najlepsze mimo zaklęć negacjonistów, że nic takiego się nie dzieje
            * opłacalnego węgla w Polsce nie mamy na 300 lat (podawana liczba była różna) - po 5 latach rządzenia i władowaniu miliardów w kopalnie rząd chce dokładać (poza tym, co już dokłada) co najmniej po miliard rocznie w utrzymanie ich przy życiu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka