Dodaj do ulubionych

Wypadek :(

11.08.03, 10:21
www.glosszczecinski.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20030811/MAIN/308110011

Kliknijcie na zdjęcie. Popatrzcie co laguna zrobiła z punto.

Ten z laguny pewnie dalej będzie wyprzedzał na wzniesieniach. A co!
On przecież przeżyje........
Obserwuj wątek
    • sherlock_holmes Re: Wypadek :( 11.08.03, 10:28
      No coz, to jasny dowod na to, ze samochody o podobnych wynikach w NCAP (Punto
      2*, Laguna 3*, ale jedna przekreslona) w rzeczywistosci prezentuja bardzo rozny
      poziom bezpieczenstwa - masa robi swoje.
      Przykre, ze - jak zwykle zreszta - winowajcy nic sie nie stalo. Moze chociaz do
      konca zycia bedzie go gryzlo sumienie, ze jest morderca - bo inaczej nazwac
      takiego debila nie mozna.
      • Gość: w Re: Wypadek :( IP: *.bielsko.sdi.tpnet.pl 11.08.03, 10:44
        sherlock_holmes napisał:

        > No coz, to jasny dowod na to, ze samochody o podobnych wynikach w NCAP (Punto
        > 2*, Laguna 3*, ale jedna przekreslona) w rzeczywistosci prezentuja bardzo
        rozny
        O jakich 3* dla Laguny piszesz ? Poczytaj naprzód co naprawdę jest w tych
        testach, a potem pisz ! - więcej dociekliwości Homsie, dużo więcej !!!
        • sherlock_holmes Re: Wypadek :( 11.08.03, 11:06
          A moglbys sie wyrazac jasniej o co ci wlasciwie chodzi? Laguna byla testowana w
          1997 roku, otrzymala 3 gwiazdki, jedna przekreslona ze wzgledu na bardzo duze
          ryzyko obrazen nog. Nie rozumiem co w takim razie nie zgadza sie w tym, co
          napisalem?
          Chyba,ze uwazasz,ze jesli nowa Laguna ma 5 gwiazdek, to stara z racji nazwy tez?
    • Gość: emes Re: Wypadek :( IP: *.studiokwadrat.com.pl 11.08.03, 10:35
      levy napisał:

      > www.glosszczecinski.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20030811/MAIN/308110011
      >
      > Kliknijcie na zdjęcie. Popatrzcie co laguna zrobiła z punto.
      >
      > Ten z laguny pewnie dalej będzie wyprzedzał na wzniesieniach. A co!
      > On przecież przeżyje........
      >

      Noz sie w kieszeni otwiera!

      Na trasie W-wa-Poznan czesto wyprzedza sie na trzeciego - przed KAZDYM
      wzniesieniem zjazdzam z tego powodu prawie na pobocze. A jakby co to i w pole
      zjade - byle nie w drzewo...
    • remo29 Re: Wypadek :( 11.08.03, 10:47
      I jedź tu człowieku z rodziną na wakacje...
    • Gość: els Re: Wypadek :( IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.08.03, 11:00
      Nie wnikając w kwestie winy, bezdurności kierującego Laguną i jego wyrzutów
      sumienia, trzeba przyznać że coś w tej Lagunie jest, i to do tego była stara
      Laguna co nie miała tak jak dzisiejsza pełnych 5* a mimo to fiat został
      zmasakrowany, cała struktura kabiny poszła w diabły. Zwróćcie uwagę że klatka
      pasażerów Laguny pozostała praktycznie nienaruszona. Jeśli do tego odpaliły
      poduszki to rzeczywiście niewiele mogło się stać jej pasażerowi i kerowcy.
      Różnica mas obu pojazdów nie jest aż tak duża, Laguna waży jakieś 1350 a Punto
      pewnie z 1100 aby tylko różnica wagi uczyniła takie spustoszenie, tu decyduje
      jednak dopracowana konstrukcja i strefy zgniotu.

      Pozdrawiam, els

      PS. mam taką Lagunę, trochę mnie to podbudowało mimo ze tak wariacko nie jeżdżę
      ale wszystko może się zdarzyć nawet bez mojej winy.
      • greenblack Re: Wypadek :( 11.08.03, 11:03
        Gość portalu: els napisał(a):

        > Różnica mas obu pojazdów nie jest aż tak duża, Laguna waży jakieś 1350 a
        Punto
        > pewnie z 1100

        Według Euro-NCAP różnica wynosi 447 kg, ale nawet 250 kg to dużo.


        Pozdrawiam
        • Gość: ARAFAT Re: Wypadek :( IP: *.ipt.aol.com 11.08.03, 11:09
          Nic nie usprawiedliwia goscia z Laguny. Ale ja twierdze ze wine moze ponosic
          sama niedoskonalosc drogi. BArdzo czesto sa wymalowane pasy tak ze nijak maja
          sie do rzeczywistosci. Tutaj na pewno zabraklo facetowi z Laguny silnika V6. Na
          moje oko to 8 zaworowy 1.8. Co do Renault to to wlasnie glowny powid dlaczego
          jezdze renault przeciez sytuacja moglaby byc odwrotna. Widac jaka roznica klas
          dzieli fiata od renault. Niech mi sie renault popsuje ale wtedy kiedy zajdzie
          potrzeba wiem ze moze mi oszczedzic smierci lub kalectwa

          Jednak rozsadek to najlepsza bron chociaz ten facet z punto wykazal sie rozwaga


          Pozdrawiam ARAFAT
          • Gość: Lolo Re: Wypadek :( IP: 62.233.201.* 11.08.03, 11:18
            Gość portalu: ARAFAT napisał(a):

            > Nic nie usprawiedliwia goscia z Laguny. Ale ja twierdze ze wine moze ponosic
            > sama niedoskonalosc drogi. BArdzo czesto sa wymalowane pasy tak ze nijak maja
            > sie do rzeczywistosci. Tutaj na pewno zabraklo facetowi z Laguny silnika V6.
            Na
            >
            > moje oko to 8 zaworowy 1.8. Co do Renault to to wlasnie glowny powid dlaczego
            > jezdze renault przeciez sytuacja moglaby byc odwrotna. Widac jaka roznica
            klas
            > dzieli fiata od renault. Niech mi sie renault popsuje ale wtedy kiedy zajdzie
            > potrzeba wiem ze moze mi oszczedzic smierci lub kalectwa
            >
            > Jednak rozsadek to najlepsza bron chociaz ten facet z punto wykazal sie
            rozwaga
            >
            >
            > Pozdrawiam ARAFAT

            Jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze, to czemu nie pomyślałeś o zakupie
            SAAB'a?

            P.S. Znam szosę ze Szczecinka. Jest malownicza, zazwyczaj pusta, więc wariaci i
            groźni frustraci za kółkiem są tam tym bardziej niebezpieczni. Przykro patrzeć
            na efekty tej kraksy...

            pozdro
            • greenblack Re: Wypadek :( 11.08.03, 11:21
              Gość portalu: Lolo napisał(a):

              > Jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze, to czemu nie pomyślałeś o zakupie
              > SAAB'a?

              A ile kosztuje najtańszy Saab? I czy to aż taki cud?


              www.euroncap.com/details.php3?id=car_131_2002
              ,


              www.euroncap.com/details.php3?id=car_158_2003

              Pozdrawiam
              • Gość: Lolo Re: Wypadek :( IP: 62.233.201.* 11.08.03, 11:34
                greenblack napisał:

                > Gość portalu: Lolo napisał(a):
                >
                > > Jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze, to czemu nie pomyślałeś o zakupie
                > > SAAB'a?
                >
                > A ile kosztuje najtańszy Saab? I czy to aż taki cud?
                >
                >
                > www.euroncap.com/details.php3?id=car_131_2002
                > ,
                >
                >
                > www.euroncap.com/details.php3?id=car_158_2003
                >
                > Pozdrawiam

                Sorki, ale to są nieadykwatne do tematu postu testy. Na fotce stoi kilkuletnia
                Laguna i do kilkuletniego SAAB'a proponowałbym porównanie...

                SAAB zawsze kosztował "za dużo", ale za prestiż marki trzeba płacić..., albo
                jeździć Renault, raczej...

                No dobra, zostaje Volvo - synonim bezpieczeństwa, no nie?

                Najtaniej jest jednak posiąść rozum oraz posługiwać się wyobraźnią, której
                najwyrażniej temu debilowi za kółkiem zabrakło.

                pozdro

                Lolo


                • greenblack Re: Wypadek :( 11.08.03, 11:45
                  Gość portalu: Lolo napisał(a):

                  > do kilkuletniego SAAB'a proponowałbym porównanie...

                  www.euroncap.com/details.php3?id=saab_900_1997
                  Gorzej od Laguny I.

                  i

                  www.euroncap.com/details.php3?id=saab_9_3_1999
                  ale to już wersja po liftingu, a po liftingu samochody stają się
                  bezpieczniejsze. Powinniśmy zatem mieć jeszcze dane Laguny po liftingu.


                  >
                  > SAAB zawsze kosztował "za dużo", ale za prestiż marki trzeba płacić..., albo
                  > jeździć Renault, raczej...

                  A co to za prestiż jeździć Oplem/Subaru/Chevroletem z innym znaczkiem?

                  > No dobra, zostaje Volvo - synonim bezpieczeństwa, no nie?

                  Chyba mityczny synonim.


                  www.euroncap.com/details.php3?id=car_103_2001
                  ,

                  www.euroncap.com/details.php3?id=volvo_s70_1998
                  ,

                  www.euroncap.com/details.php3?id=volvo_s80_2000
                  Dość przeciętne wyniki. Jedynie XC90 można pochwalić.


                  > Najtaniej jest jednak posiąść rozum oraz posługiwać się wyobraźnią, której
                  > najwyrażniej temu debilowi za kółkiem zabrakło.

                  To swoją drogą.

                  > pozdro
                  > Lolo


                  Pozdrawiam
                  Greenblack
                  >
                  • Gość: Lolo Re: Wypadek :( IP: 62.233.201.* 11.08.03, 11:57
                    greenblack napisał:

                    > Gość portalu: Lolo napisał(a):
                    >
                    > > do kilkuletniego SAAB'a proponowałbym porównanie...
                    >
                    > www.euroncap.com/details.php3?id=saab_900_1997
                    > Gorzej od Laguny I.
                    >
                    > i
                    >
                    > www.euroncap.com/details.php3?id=saab_9_3_1999
                    > ale to już wersja po liftingu, a po liftingu samochody stają się
                    > bezpieczniejsze. Powinniśmy zatem mieć jeszcze dane Laguny po liftingu.
                    >
                    >
                    > >
                    > > SAAB zawsze kosztował "za dużo", ale za prestiż marki trzeba płacić..., al
                    > bo
                    > > jeździć Renault, raczej...
                    >
                    > A co to za prestiż jeździć Oplem/Subaru/Chevroletem z innym znaczkiem?
                    >
                    > > No dobra, zostaje Volvo - synonim bezpieczeństwa, no nie?
                    >
                    > Chyba mityczny synonim.
                    >
                    >
                    > www.euroncap.com/details.php3?id=car_103_2001
                    > ,
                    >
                    > www.euroncap.com/details.php3?id=volvo_s70_1998
                    > ,
                    >
                    > www.euroncap.com/details.php3?id=volvo_s80_2000
                    > Dość przeciętne wyniki. Jedynie XC90 można pochwalić.
                    >
                    >
                    > > Najtaniej jest jednak posiąść rozum oraz posługiwać się wyobraźnią, której
                    >
                    > > najwyrażniej temu debilowi za kółkiem zabrakło.
                    >
                    > To swoją drogą.
                    >
                    > > pozdro
                    > > Lolo
                    >
                    >
                    > Pozdrawiam
                    > Greenblack
                    > >


                    No właśnie, mi też adekwatnych do tematu crash testów nie udało się znależć.
                    Niestety faktem stało się popsucie SAAB'a od czasu przejęcia go przez GM, ale.
                    Są jeszcze na rynku sprawne orginalne sztuki (900), które swoich równolatków
                    marki Reenault" zmasakropwałyby w ewentualnej niedajboże czołówce. Ciekawszych
                    od stałego dyskutanta zapraszam:

                    www.saabklub.pl/
                    Wrzucanie masówki pod maskę SAAB'a (gł. osprzęt Bosh) pogorszyło oczywiście
                    wszystko w tym aucie. Wszystko poza jednym, ale za to najważniejszym z punktu
                    widzenia sprzedaży marki: prestiż pozostał i każdy wie jakim prestiżem, mimo
                    wad, cieszy się SAAB a do jakiego (także dzięki poprawie bezpieczeństwa
                    ostatnio) aspiruje Renault. Jednak spektakularne klęski na półce aut lux (Vel
                    co?, Avant past time???) powodują, że jeszcze długo to SAAB i Volvo
                    będą "jechały na opinii" a Renault będzie miał duuużo do udowodnienia.

                    pozdro

                    Lolo

                    • greenblack Re: Wypadek :( 11.08.03, 12:06
                      Gość portalu: Lolo napisał(a):

                      > Niestety faktem stało się popsucie SAAB'a od czasu przejęcia go przez GM

                      Gdyby nie GM, to Saaba by już dawno nie było.

                      , ale.
                      > Są jeszcze na rynku sprawne orginalne sztuki (900), które swoich równolatków
                      > marki Reenault" zmasakropwałyby w ewentualnej niedajboże czołówce.

                      Oczywiście. Renault z lat 80 i początku 90 to zupełnie inny poziom
                      bezpieczeństwa.

                      >Jednak spektakularne klęski na półce aut lux (Vel
                      > co?, Avant past time???)

                      9-5 nigdy rekordów popularności też nie bił, ale nie zamierzam bronić Vel
                      Satisa ani Avantime'a.


                      Pozdrawiam
        • Gość: goral Re: Wypadek :( IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 11.08.03, 11:13
          nikomu z was nawet przez mysl nie przeszlo zeby obarczyc czescia winy rzad.
          przeciez ta droga nie powinny w ogole jezdzic pojazdy powyzej 7,5 tony.
          niech sobie woza tiry pociagami albo zbuduja normalna droga miedzy jednymi z
          glownych miast kraju zamiast wydawac kase na socjalistyczne doplaty do
          wszystkiego pod publike robione
          • greenblack Re: Wypadek :( 11.08.03, 11:16
            Gość portalu: goral napisał(a):

            > nikomu z was nawet przez mysl nie przeszlo zeby obarczyc czescia winy rzad.

            Który rząd? Ten "na uchodźstwie", czy może te zagraniczne, co nas sprzedały
            Stalinowi?


            Pozdrawiam
            • Gość: goral Re: Wypadek :( IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 11.08.03, 11:21
              ani jeden ani drugi. wiesz ile kasy jest wydawane na roznego rodzaju doplaty,
              systemy oslonowe itp? (nie mowie o wsparciu dla biendych i bezrobotnych)
              30 mld zlociszy. wiesz ile mozna za to autostrad wybudowac rocznie?
              30 mld zl /6 mln zlotych/km = 5000 km autostrad. chocby tylko polowe tej kwoty
              to i tak jest 2500 km. komu potrzeba wiecej drog? a to tylko w 1 rok...
              • greenblack Re: Wypadek :( 11.08.03, 11:28
                Gość portalu: goral napisał(a):

                > ani jeden ani drugi.

                A ja myślę, że wszystkie. Ten kraj ma zwyczajnie zbyt wielu obywateli w
                stosunku do tego, co może im zaoferować.

                > wiesz ile kasy jest wydawane na roznego rodzaju doplaty,

                Wiem, ale komuchy mają do wyboru albo to, albo zamieszki i niewybranie w
                następnych wyborach.


                Pozdrawiam
        • Gość: els Re: Wypadek :( IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.08.03, 11:39
          greenblack napisał:


          > Według Euro-NCAP różnica wynosi 447 kg,

          No nie wiedziałem że Punto widać jest z tektury zriobione :), jak jest taka
          wielka róznica wagi :)), tylko współczuć punciakowiczom .
    • Gość: bernstein Re: Wypadek :( IP: *.icpnet.pl 11.08.03, 11:20
      Nie bedzie wyprzedzal, bo moze isc kiwac za nieumyslne spowodowanie smierci.

      pozdrawiam
      bernstein
    • Gość: Dennis Re: Wypadek :( IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.03, 11:36
      Przez podobnego pajaca_wyprzedzającego_na_wzniesieniu od prawie dwóch lat nie
      ma na tym świecie mojego dobrego kolegi... Nie wiem jak było do końca w
      przypadku Laguna vs Punto (wszystko wskazuje na wyraźny brak wyobraźni), ale
      gościu który zabił mojego kolegę wyprzedzał na trzeciego na wzniesieniu i
      spotkał się z samochodem mojego kolegi na samej górze. Ford Escort, którym
      jechał mój kolega, nie miał szans z Renault Scenic'iem (jak się później okazało
      kierowca Scenic'a próbował wcześniej 2 razy popełnić samobójstwo, może to była
      jego trzecia próba...). Kierowca Scenic'a trafił do szpitala w ciężkim stanie,
      nie wiem czy z tego wyszedł.
      Jak chciał się zabić, to czemu przy okazji musiał zabić kogoś, komu wcale się
      nie spieszyło na tamten świat (mój kolega miał 23 lata)...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka