Dodaj do ulubionych

Oszczędności

30.06.20, 12:33
Witajcie.Zwracam się do Was z pytaniem: Czy jest sens by trzymać oszczędności na koncie, jeśli banki od lipca ,a później od września obniżają stopy procentowe? . Wiem,że trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie przy obecnej inflacji na wiele się nie zda. Jednak biorąc pod uwagę niskie stopy procentowe i dodatkowo podatek Belki to te oszczędności będą znikome. Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
    • 098qwerty Re: Oszczędności 01.07.20, 23:31
      Sama się dzisiaj wkurzyłam jak zobaczyłam dopisane odsetki na rachunku oszczędnościowym za m-c czerwiec w wysokości 3 zł gdzie przez wcześniejsze miesiące były dużo dużo wyższe. Poszukałam po bankach lokat i można gdzieniegdzie znaleźć jeszcze coś na 2% jeśli to kogoś satysfakcjonuje. W moim banku od lipca obniżyli oprocentowanie do 0,1% a od września 0,01%. W domu bym nie ryzykowała bo mogę stracić wszystko przez złodziei albo w pożarze czy innym zdarzeniu losowym.
      • ma_dorota Re: Oszczędności 10.07.20, 08:06
        Najbezpieczniejsze są obligacje skarbu państwa i w ogólnym rozrachunku chyba jednak bardziej opłacalne od lokat, chyba że komuś się chce z 10.000 zł biegać od banku do banku co 3 m-ce.

marciniwuc.com/finanse-osobiste-jak-bezpiecznie-oszczedzac-nie-tracic-czasu/
        marciniwuc.com/jak-zabezpieczyc-oszczednosci-przed-inflacja/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka