01.05.22, 07:26
Wreszcie skończył się kwiecień, wiec przechodzimy na maj... Dla nas będzie bardzo ciężki ponieważ wyprawiamy córce urodzinowego grilla, idziemy na 40stke oraz idziemy na wesele.
W tym miesiącu nie zaoszczędzimy nic, to jest pewne.
Oprócz tego musimy kupic jakas część do auta, rachunki i w tym miesiącu jest prąd, Rzesy dwa razy w tym miesiącu, bo idę w środę i pójdę pod koniec miesiąca, przed weselem. Standardowo przedszkole, piłka syna, tańce córki.
Obserwuj wątek
    • mysz1978 Re: Maj 2022 01.05.22, 20:21
      a dla mnie musi być dość oszczędny, bo planuję żeby odłożyć na sierpniowe wakacje. Urodziny syna będą, ale hucznej imprezy nie planujemy, a i prezentów u nas się nie robi bardzo drogich, więc tak maksymalnie liczę na to 150zł
    • czekolada72 Re: Maj 2022 05.05.22, 17:49
      Dla nas ciezki bedzie i maj , i czerwiec jeszcz, zero oszczednosci, raczej z kupki na kupke.
      Dodatkowo w tym miesiacu - moje urodziny (okragle niestety, z 12 osob); dzien Mamy, no, ale to mile, i nie musi byc mega wydatkiem, zeby zablysnac wink ale najwazniejsze to 18 chrzesniaka - bratanka - tu pojdzie kilkaset zl, chociaz nie ukrywam, ze wersja nr 1 chylila sie ku kwocie 4-cyfrowej, trudno, taki mamy klimat.
      Ten miesiac to jeszcze przedostatni z olbrxzymim rachunkiem za prad, oplata za wode. Karma dla Kudlatej. Wet przelozny na samiuski poczatek czerwca.
      Chyba tyle?
    • agpagp Re: Maj 2022 05.05.22, 18:00
      Maj... czas urodzin potrójnych. Dziecko chce kasę więc dostanie. A my ? Kino wystarczy. 40 zł na dwoje smile Wyszliśmy z kwietnia z olbrzymim minusem. Więc postaram się w maju załatać ile się da. O ile się da... bo przypadkiem otworzyłam maskę auta a tam wszystko w oleju uncertain Po niedzieli wizyta u mechanika ( i tak wymiana opon miała być ). Lodówkę naprawiliśmy w ramach darmowej ( do 500zł ) usługi z Taurona. Ale zgodnie z sugestią pana naprawiacza mamy wyłączyć lodówkę na 40h więc bardzo mało na razie wydajemy na jedzenie opróżniając kolejną szufladę z zamrażalnika.
    • 098qwerty Re: Maj 2022 06.05.22, 07:46
      Od maja nie mam już dodatkowej pracy, z jednej strony szkoda bo to zawsze dodatkowa kasa ale z drugiej nawet się cieszę bo będę miała więcej czasu dla rodziny. Tego czego mi najbardziej brakowało ostatnio to czas dla siebie i bliskich.

W maju poza wydatkami urlopowymi wszystko powinno być ok, żadnych imprez nie przewiduję.
      Rachunki zapłacone, nawet coś mniej za wodę wyszło niż w poprzednich miesiącach.

Jeżeli chodzi o wyjazd to okazało się, że przy rezerwacji nie podałam informacji o wieku najmłodszego syna. W związku z czym kwota za kwaterę nieznacznie spadła 🙂 sporo atrakcji jest dla niego bezpłatna co też cieszy. Oszczędzamy na jedzeniu, więcej gotuję/podgrzewam sama. Kuchnię i stołówkę mamy wspólną ze wszystkimi pokojami do czego podchodziłam sceptycznie ale teraz z czasem widzę, że działa to bardzo integracyjnie na wszystkich 🙂
      • czekolada72 Re: Maj 2022 06.05.22, 09:24
        Ja juz jestem na tym etapie, ze zamiast integracji wole doplacic za wlasny aneks kuchenny smile) Ale zdarza sie ze czasem nie ma takiej opcji i tez dajemy rade smile tak bedzie chyba w listopadzie wlasnie (chyba, ze drugi pokoj nie zostanie wynajety...).
        • 098qwerty Re: Maj 2022 06.05.22, 17:39
          Ja do tej pory też wolałam mieć swoją kuchnię ale teraz sporo korzystamy z informacji co kto zwiedził i gdzie był, ludzie wymieniają się informacjami, właścicielka też pomaga zaplanować wypad w góry czy do innych atrakcji, pożycza mapy itd. W trakcie majówki były 4 rodziny, teraz jesteśmy my i starsze małżeństwo. Fakt, że przy robieniu śniadania był tłok ale jakoś daliśmy radę 🙂 już wiem, że wrócę tu za rok ale na 2 tygodnie.
          • 098qwerty Re: Maj 2022 08.05.22, 22:03
            Podliczyłam wyjazd (7 nocy) kwatera 1850 w tym opłata klimatyczna, jedzenie ok 1750 (było kilka obiadów w domu i kilka w barze, śniadania i kolacje sami robiliśmy, lody itd.), parkingi i paliwo 650 (dojazd i powrót po 500 km w jedną stronę, codziennie jeździliśmy też coś zwiedzić w promieniu do 80 km od kwatery), bilety wstępu, rozrywka i pamiątki 750. Całość 5000, wyszło mniej niż zakładałam o ok 500 zł.
              • czekolada72 Re: Maj 2022 09.05.22, 09:03
                My we wrześniu , 28 dni, garsoniera, bez klimatycznego, 5400. Dojazd i powrót to 1500 km, jeszcze zobaczymy czy na benzynie czy ropie. Jedzenie jak wspominałam głównie własne, prędzej coś typu lody, gofry kupne. No chyba że uda się . I zwiedzanie na maxa!! Myślę, że z zakupami w Niemczech zmieścimy się w 10 tys.
                • 098qwerty Re: Maj 2022 09.05.22, 14:23
                  Czekolada, zapowiada się Wam świetny wyjazd. 28 dni to już można i pozwiedzać i odpocząć 😊 sporo kosztów może napędzić dojazd bo paliwo drogie, jedzenie we własnym zakresie może nie wyjdzie dużo, u mnie sporo pochłaniają dzieci, a to hotdogi a to lody czy inne słodycze. Po śniadaniu wyjeżdżaliśmy w trasę a oni już krzyczeli, że są głodni. Ja bez tych dodatków mogę się obejść ze względu na dietę, mąż również nie przepada za takim jedzeniem ale dzieci...to inna historia 😁
                  • mysz1978 Re: Maj 2022 09.05.22, 19:01
                    28 dni to super smile Ja za 14 dni za same noclegi (3 osoby) płacę 3800zł. Pewnie drugie tyle pójdzie na utrzymanie i dojazd. Tak maksymalnie z 8000zł liczę, ale może będzie mniej, bo mamy mieszkanko z kuchnią, więc śniadania, kolacje i częściowo obiady przygotowywane na miejscu.
                    To wszystko na 3 osoby. Wciąż wychodzi taniej niż 2 tygodnie za granicą (tak mi się przynajmniej wydaje)
                    • mysz1978 Re: Maj 2022 10.05.22, 19:39
                      to znaczy może i taniej niż 8000zł znalazłoby się, ale boję się byle jakich warunków, no i jak się doda wyżywienie (dwóch nastoletnich synów wink ) to pewnie wielkiej rożnicy by nie było... Tania była zawsze Bułgaria i Turcja (nie wiem czy wciąz tak jest), a tam jechać nie chciałabym. Wolę polskie morze
                      • czekolada72 Re: Maj 2022 10.05.22, 20:21
                        My tez polskie morze smile No i nas dwoje starych. Acz mieszkanko takie, ze w tej cenie spokojnie by moglo ulokowac sie 4 osoby, moze 2 dorosle i 2 dzieci, albo 3 doroslych i dziecko, albo odwrotnie - 1 dorosly i 3 dzieci.
                        My juz na tyle starzy, ze jazda po przekatnej Polski i taki full wypoczynek - to tylko te 4 tygodnie. a, ze gotowanie zawsze bylo przyjemnoscia a nie uciazliwoscia, i nie musi byc zawsze dwudaniowy obiad zlozony z najbardziej pracochlonnych dan - to na wakacjach tez tego zmieniac nie musimy smile)
    • twoja-siostra Re: Maj 2022 25.05.22, 07:49
      Jak tam? Ja lecę na oparach, takie wesele to duży wydatek a okazało się, że w sierpniu idziemy na kolejne. Ale chociaż ciuchy już z mężem będziemy mieli.
      • kaga9 Re: Maj 2022 25.05.22, 09:42
        Myśmy właśnie odmówili, też w sierpniu jest 😉Wszystkie „obowiązkowe“ wesela już w życiu odhaczyliśmy, tu zaproszenie przyszło z dość nieoczekiwanej strony.
      • czekolada72 Re: Maj 2022 25.05.22, 09:43
        Ja tez na oparach smile)
        Z tym weselem to tak na dwoje babka - bo wiadomo, ze najwiekszy wydatek to prezent. Ale i tu wszystko zalezy od... wszystkiego innego. Bo mozesz dac i 1000 zl, a i 100 tysiecy jak masz i mozesz, i to TE kregi. A mozesz tez np majac takie mozliwosci - zaproponowac "podroz poslubna" w mieszkanku ktore posiadasz pod wynajem. Albo pare lat wymian opon za darmo.
        Ciuchy - to tez kwestia jakie to wesele, i jakie masz zasoby szafy.
        Pozostaje jeszcze dojazd i nocleg.

Ja mialam w tym miesiacu zblizony problem, bo 18 Bratanka-Chrzesniaka.
        A wiem, ze w rodzinie jego Mamy to potrafia na osiemnastki dawac quady czy inne male autka. Coz, ja z tej drugiej strony jego rodziny, na takie nowki to nas zupelnie niestac.
        Chcialam cos takiego bardziej pamiatkowego, ba nawet jakas kasa - znajac dziecię - poszłoby w jakas konsole czy inna gre. A ja uparta jestem i na konsole to niech sobie owszem sklada, ale od ciotki - cos pamiatklowego. Myslalam o jakiejs meskiej bizuterii, obgadalam sprawe z Bratem i stanelo na czyms posrednim.
        Ale powiem wam, ze i tak mam wielkie watpliwosci, a zlozylo sie tak , dla mnie malo konfortowo, ze w otoczeniu nie ma zadnych "18" i zupelnie nie jestem "na czasie".....
      • agpagp Re: Maj 2022 25.05.22, 12:08
        na oparach opar big_grin może wesela nie miałam ale 1500 zostawiałam u mechanika z info że koniecznie musimy zobaczyć się za miesiąc i wymienić jeszcze to to i to. Na obu kontach smętnie hula wiatr. A najbardziej dołująca informacja miesiąca to ta że stały klient tnie koszty więc mnie wypłata od niego leci o ponad 60% uncertain
        • mysz1978 Re: Maj 2022 25.05.22, 18:09
          ja nie na oparach, ale na minusie... Jak do tego doszło? Nie wiem... To znaczy wiem... Dwie szkolne wycieczki, rata za obóz, sporo ubrań dla syna itp itd...
          • 098qwerty Re: Maj 2022 25.05.22, 19:33
            Ja też na minimalnym minusie ale wypłata w piątek moja i męża. Do zapłaty zostaje rata za letni obóz syna. Żadnych imprez już nie mamy na tą chwilę 🙂 w czerwcu tygodniowy wyjazd ale planowany, więc kasa na niego odłożona. Niech ten maj szybko się skończy 😉
            • agniesia331 Re: Maj 2022 28.05.22, 12:47
              Nieplanowane 800 zł na dentystę syna sprawiło ze sięgam do zamrażarki gotując obiady i omijam sklepy kosmetyczne. Na przyszłość nie mogę o odłożeniu zostawiać sobie kasy na styk

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka