Dodaj do ulubionych

WYBORY TUŻ TUŻ

05.02.14, 19:37
MAM PROPOZYCJĘ - JUŻ CORAZ BLIZEJ DO WYBORÓW , KTÓRE NAS DOTYCZĄ ( NIE TYCH MAJOWYCH GDZIE MAMY WYBIERAĆ JAKICHŚ DUPKÓW Z NAMASZCZENIA INNYCH DUPKÓW ) MOŻE CZAS ZACZĄĆ ANALIZOWAĆ DOKONANIA OBECNYCH RADNYCH , WÓJTA , ICH OSIĄGNIĘCIA , PORAŻKI I JAK ICH WIDZIMY . CZY MAJĄ U NAS SZANSE NA NASTĘPNY MANDAT CZY BARDZIEJ ZASŁUGUJĄ NA WYAUTOWANIE . MOŻEMY TEŻ WSKAZAĆ OSOBY , KTÓRE BYŁYBY DOBRYMI KANDYDATAMI NA RADNYCH . JA OBSERWUJĘ NIEKTÓRE PERSONY Z OBECNEJ RADY I PORAŻA MNIE ICH PEWNOŚC SIEBIE . ALE MOŻE NIE MAM RACJI ? MOŻE TA ICH PEWNOŚĆ WYNIKA Z ICH DOKONAŃ I PRACOWITOŚCI TYLKO JA O TYM NIC NIE SŁYSZAŁEM ?
Obserwuj wątek
    • semeon Re: WYBORY TUŻ TUŻ 05.02.14, 23:57
      Co do aktywności poszczególnych radnych to wiele możesz się dowiedzieć z BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) w którym są publikowane sprawozdania z sesji Rady Gminy. Tam przeczytasz ile kto zgłosił interpelacji, jakie i do kogo kierował zapytania, a także jak głosował nad poszczególnymi uchwałami oraz zobaczysz obecność na posiedzeniach rady. W biurze rady są także dostępne protokoły z posiedzeń komisji Rady Gminy (komisje są dwie - Rodziny i Rozwoju). Z tych materiałów dowiesz się znacznie więcej, ale trzeba zadać sobie trochę trudu, żeby je dobrze przeanalizować.

To tak na początek. Natomiast co do innych ocen pracy radnych to liczyć trzeba na ocenę mieszkańców poszczególnych sołectw.
      • osielsko26 Re: WYBORY TUŻ TUŻ 06.02.14, 10:29
        Drogi semeonie , dobrze wiesz że nieważne jest co się robi na komisjach jeżeli efektem tych dyskusji zawsze jest uzgodnienie jednej , słusznej decyzji. Bo tak wynika z głosowań na sesjach. To właśnie ze sprawozdań widać że radni w 99 % głosowali ZGODNIE Z WOLĄ WÓJTA . A ja bym chciał się dowiedzieć co radni zrobili w czasie tej kadencji np , aby poprawić ład przestrzenny w Osielsku , poprawić bezpieczeństwo w gminie , ustalić jasne i sprawiedliwe zasady planowania budowy ulic , rozwiązać problem komunikacji prawej strony Osielska z resztą gminy , nie wspomnę już o kontrowersjach związanych z kasą na budowę JPII czy gospodarką śmieciową....bo tu zaskoczyło mnie jak usłyszałem wypowiedź jednej radnej że ona nie zna się na tych przepisach od śmieci ale wie że wójt chce dobrze i dlatego głosowała za podwyżkami ... to tylko kilka pytań ... Odpowiesz na to ?
        • semeon Re: WYBORY TUŻ TUŻ 06.02.14, 15:07
          Startując w wyborach uzupełniających zapisałem (ulotka wyborcza, rozmowy, spotkania) kilka zadań, którymi chciałbym się zająć w Radzie Gminy. Zdaje sobie sprawę, że przez tych 9 miesięcy, które będę radnym realnie to mogę ewentualnie tylko zasygnalizować owe zadania lub w najlepszym przypadku zainicjować proces zmian w niektórych dziedzinach. Zadania jakie sobie postawiłem to właśnie:

- ustalenie jasnych kryteriów planowania inwestycji drogowych
          - opracowanie nowej kompleksowej koncepcji zagospodarowania Gminy
          - porządek i bezpieczeństwo - ponowne utworzenie straży gminnej.

Co do budowy JPII uważam, że na dzisiaj jest wiele ważniejszych i pilniejszych zadań drogowych. Widziałbym ewentualnie rozwiązanie jej budowy przy wsparciu finansowym (do dyskusji jakim)przez developera budującego osiedle Lake Residence.

Co do śmieci to moim zdaniem podstawowym problemem jest ogólna ustawa, która jest zła i daje monopol nielicznym firmom. Jednak w pewnym zakresie możemy także zmienić naszą gminną uchwałę, głównie co do limitów śmieci, terminów ich odbioru, a także zabierania śmieci z przydomowych boksów.
          • lesz1411 Re: WYBORY TUŻ TUŻ 06.02.14, 15:54
            Witam. Znając prace Andrzeja Różańskiego jako radnego w poprzedniej kadencji jestem pewien ze bedzie konsekwentnie realizował program , który przedstawił jako kandydat do RG a o którym napisał powyżej. . Ja bym sugerował aby w ramach Swojej dzialalnosci radnego poczynił kroki w kierunku pełnej jawności obrad RG poprzez transmisje tych obrad w internecie . Sprawozdania , które są zamieszczane w BIP nie oddają wszystkich aspektów pracy RG . To byłaby świetna możliwość oceny pracy radnych i wyciągania z tego wniosków .pozdrawiam . L.K.
            • semeon Re: WYBORY TUŻ TUŻ 06.02.14, 15:58
              Jak już wspominałem, a także jak już dwukrotnie bezskutecznie składałem (w poprzedniej kadencji) ta sprawa - upublicznienia obrad Rady Gminy, będzie przedmiotem mojej pierwszej interpelacji w tej krótkiej, uzupełniającej, kadencji.
              • fazer5 Re: WYBORY TUŻ TUŻ 06.02.14, 20:48
                sądzę, że obecnie transmisja obrad ma spore szanse na urzeczywistnienie, słyszałem podczas zebrania w Niemczu jak Wójt odpowiedział, że nie ma nic przeciwko takiemu pomysłowi.
                • scharki60 Re: WYBORY TUŻ TUŻ 10.02.14, 21:36
                  Szanowni Państwo!!! obecny czas, przypieranie do muru materii jest w efekcie elementem kampanii reklamowej dla obecnego wójta, który widząc i wiedząc że nie ma co dalej się wzbraniać za chwilę wyrazi aplauz dla pomysłu relacji na żywo z obrad Rady Gminy. A My - Wy wyborcy uznacie to za plus dla kandydatury OBECNEGO PANA WÓJTA na nową kadencję. Niech was Bóg nie opuszcza !!!!
            • magar52 Re: WYBORY TUŻ TUŻ 06.02.14, 16:03
              Całkowicie zgadzam się z radnym Kuziakiem.
              O jawności obrad mówi się już od dawna-czego boją się radni?Dlaczego ,my mieszkańcy nie możemy ocenić w jaki sposób nas reprezentują?
              A może po prostu NIE MA CZEGO OCENIAĆ?
                • semeon Re: WYBORY TUŻ TUŻ 13.02.14, 13:52
                  To stwierdzenie "ostatnio" nie jest zgodne z prawdą. Proszę zajrzeć na różne bydgoskie portale, na których (np. bydgoskie forum GW) pisuję regularnie od kilkunastu lat. Pisuję także na innych portalach. Od paru lat prowadzę również bloga (dziwnabydgoszcz). Prawdą jest natomiast fakt, iż na tym forum od czasów wyboru zacząłem częściej pisać, a to głównie dlatego, że uważam to za jeden ze swoich obowiązków jako radnego.

A wszystko zaczęło się osiem lat temu od ogłoszenia na tym forum:

forum.gazeta.pl/forum/w,20312,37185313,37185313,Wybory_samorzadowe.html
                  • 1dajmonion Re: WYBORY TUŻ TUŻ 14.02.14, 12:13
                    Czyżby semeon, to radny Różański?
                    Stwierdzenie "ostatnio" jest jak najbardziej zgodne z prawdą, skoro z forów i portali, przechodzisz na przekaz wizualny w przestrzeni publicznej naszej etnowspólnoty. Ten przypadek rzeczywiście stanowi novum w pracy radnego.
                    Tyle tylko, że na ten rodzaj działalności trzeba mieć zgodę.
                    Również właścicieli ogrodzeń posesji.
                    • osielsko26 Re: WYBORY TUŻ TUŻ 14.02.14, 13:08
                      Smerf Maruda zwany 1 dajmonion znowu narzeka. Przez takich malkontentów nie chcą właśnie w GZK odbierać śmieci z boksów przy posesjach. Na to też trzeba mieć zgodę właściciela .
                    • niemcz44 Re: WYBORY TUŻ TUŻ 14.02.14, 14:21
                      A możesz tak (wyjątkowy filozofie) napisać wprost o co ci chodzi z ową zgodą i tymi płotami. Pewnie to będzie do ciebie trudne napisać parę normalnych zdań, ale spróbuj. Daj się poznać także jako człowiek normalny, uczynny, członek tej wspólnoty o której piszesz, a nie tylko jako osoba, która każdym wpisem pragnie epatować swoją niewątpliwą inteligencją.
                      • mocnozirytowany Re: WYBORY TUŻ TUŻ 14.02.14, 20:49
                        Podejrzewam,że chodzi tutaj o zgody na wywieszanie ogłoszeń(wszelkich) w miejscach publicznych.Tu jest chyba potrzebna zgoda podmiotu zarządzjącego lub w miejscach prywatnych i tu potrzebna jest zgoda właściciela! Tak mi się w każdym bądź razie wydaje.
                        Nie zmienia to jednak faktu ,że wszelkie ogłoszenia ,reklamy i inne plakaty wiszą teraz na słupach ,drzewach, ścianach itp. I nikt na to nie reaguje a to przecież bardzo szpeci.
                        Panie wójcie może policja coś z tym zrobi ??? Bo straz przecież zlikwidowaliście bez z nami ,mieszkańcami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka