Dodaj do ulubionych

przejazd autostradami przez Francje

IP: *.wroclaw.mm.pl 23.01.07, 17:42
prosze o informacje ile trzeba zaplacic orientacyjnie za przejazd Autostradami
Przez Francje - A6,A9,A36, A31 , A7 . mianowicie na odcinkach gdy :
- zjezdza sie za Échangeur D'ottmarsheim z A862 na A36 . i wjezdzamy na platna
A36
- pozniej zjezdzajac z A36 na A31
- pozneij z A31 na A6 w kierunku Lyonu
- pozniej z A6 na A7 w kierunku Nimes
- z A7 na A9 dalej w kierunku Nimes
- A9 az do granicy z Hiszpania

chodzi mnie mniej wiecej o przyblizone koszty przejazdu autem osobowym w jedna
strone i czy sa we francji jakies winiety, ktore mozna wykupic ?? czy tylko na
bramkach sie placi ???
ewnetualnie moze ktos zna jakas alternatywna trase ( bez kosztow ) przejazdu
przez Francje z niemiec do hiszpanii :)

z gory dzieki
Obserwuj wątek
    • bah77 Re: przejazd autostradami przez Francje... 23.01.07, 19:35
      Ten prosty program policzy dokładnie koszty:

      www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm

      Zapłata na bramkach.

      Jeśli Cię Francja nie interesuje, nie polecam zjeżdżania z autostrad, bo wymaga
      to dodatkowego noclegu, a zakładam, że kierowca jest rozsądny.

      bah77
      • Gość: rzelik1 Re: przejazd autostradami przez Francje... IP: *.wroclaw.mm.pl 24.01.07, 00:15
        super ta stronka bah77 dzieki wielkie :) oto mi wlasnie chodzilo .. pozdrawiam
    • Gość: Fredzio Re: przejazd autostradami przez Francje IP: *.bmj.net.pl 23.01.07, 21:46
      Oczywiście jest alternatywa i tak skuteczna, że we Francji nigdy (!) nie
      korzystałem z autostrad (winietek nie ma , płaci się w bramkach): drogami N i D
      a nawet tymi bez literki przed numerem (konieczne mapy 1:200.000) można
      przelecieć Francję w jeden dzień, ale lepiej w połowie zanocować (tanie hotele
      Fomule 1, Etap i i.)
      • Gość: baha auto na gaz IP: 195.205.147.* 25.01.07, 18:42
        Hej!
        Mam takie pytanko. Otóż moje auto jest na gaz. Czy w Niemczech i Francji można
        tankować gaz? :) Może głupie pytanie ale szczerze powiem że ja nie mam
        pojęcia :)
        • aseretka Re: auto na gaz 26.01.07, 13:09
          We Francji nie ma problemu. Stacje z gazem są liczne. Najtaniej na stacjach
          przy hipermarketach.
          Gorzej w Niemczech, bo stacji mało i czynne przeważnie w okreslonych godzinach.
          Ale i z tym mozna sobie poradzić. Wejdz na stronę:
          www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US
          wybierz z zakładki "Stations near motorway exits, potem wybierz numer
          autostrady, nacśnij przycisk "Submit" i otrzymasz pełną listę stacji z gazem
          znajdujacych się opodal autostrady, którą będziesz przejeżdżał. Na liście
          podane jest,na którym zjeżdzie trzeba opuścić autostradę, jak dojechać do
          stacji, w jakich godzinach i w jakie dni tygodnia jest czynna dana stacja.
          W Niemczech bywają też problemy z "końcówkami" do tankowania. Można je jednak
          wypożyczyć na stacji zostawiając w depozycie paszport lub gotówkę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka