Dodaj do ulubionych

Portugalia w czerwcu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 01:58
Z jakim biurem? Na Algavre, czy może na Wybrzeże Lizbońskie? Chciałbym na 7
dni, żeby poleżeć, ale też, żeby cokolwiek zobaczyć...
Obserwuj wątek
    • jot.be Re: Portugalia w czerwcu 26.04.07, 15:58
      Gość portalu: brus napisał(a):

> Z jakim biurem? Na Algavre, czy może na Wybrzeże Lizbońskie? Chciałbym na 7
      > dni, żeby poleżeć, ale też, żeby cokolwiek zobaczyć...

Jak dla mnie zdecydowanie Wybrzeże Lizbońskie.
      Plaże są tam super, a na pewno więcej do oglądania wokół....
      Sama Lizbona i okolice to już zajęcie na jakieś 3 dni..
      ...a warto....

Pozdr
        • damka3 Re: Portugalia w czerwcu 18.05.07, 19:59
          Pierwsze dwa tygodnie maja spędziliśmy w Lizbonie, udało się nam poopalać i
          wykąpać na plażach Costa de Caparica. Muszę przyznać, że wiatr potrafi zmylić -
          niby słońce piecze, a tu chłód. Po drugim dniu przebywania na plaży poparzyłam
          twarz i ramiona. Przydał się krem z filtrem 60. Myślę, że w czerwcu będzie
          super...tylko proszę zabrać ze sobą dobry krem ;)
          Korzystaliśmy z autobusu TST (Transportes Sul do Tejo) nr 161, 153. Linia
          kursuje między Costa Caparica (z Dworca Autobusowego, albo z głównej ulicy
          miasta) do Lizbony (Plac Hiszpański lub Areero - stacja metra)). Wydaje się nam,
          że linia kursująca tylko do Placu Hiszpańskiego jest tańsza (?)ale może to
          trzeba sprawdzić. Przejazd trwa około 30 minut, jedzie sie przez most 25
          Kwietnia (Ponte 25 de Abril) (imponujące widoki)
            • ttu Re: Portugalia w czerwcu 02.05.07, 17:20
              Nie ma się co oszukiwać - w Portugalii trzeba się liczyć z deszczem lub z
              zachmurzonym niebem, z mglistymi rankami oraz z z tym, że woda w atlantyku jest
              lodowata. Wyjątkiem od powyższego jest wybrzeże Algarve, gdzie panuje
              śródziemnomorski klimat i gdzie woda jest cieplejsza i nadaje się do kąpieli.

Przejechaliśmy swego czasu w lipcu Portugalię z Porto, aż do Algarve - pogoda
              była różna, dopiero na Algavre pogoda zrobiła się wzorowa, bo np. pierwszy nasz
              dzień w Lizbonie padał deszcz, a właściwie nie padał, tylko wisiał w powietrzu,
              a przez następne 3 dni piękne słońce. A gdy przyjechaliśmy na przylądek Sagres,
              to panowała na nim mgła i wiał zimny wiatr, a na straganach przy parkingu
              sprzedawano grube swetry z owczej wełny.

Jeżeli statystyki mówią o 11 dniach deszczu miesiącu, to ja im wierzę, chociaż
              z moich krótkotrwałych obserwacji, pogoda w Portugalii zmieniała się szybko i
              raczej nie będzie to 11 dni deszczu non-stop.
    • Gość: henk Re: Portugalia w czerwcu IP: *.dwtele.pl 01.05.07, 23:58
      Nie wiem jak jest w czerwcu na wybrzeżu lizbońskim ale w Polsce lipiec jest
      często deszczowy. Nie ma regóły-pozostaje statystyka. Mnie natomiast interesuje
      tegoroczna pogoda k. Portimao na Algarve w lipcu. Właśnie tam spędzę urlop od
      11.07.br. Może ktoś jest zorientowany w tej "statystyce" pogodowej, a
      szczególnie interesuje mnie temp. wody w oceanie i wiele innych ciekawostek i
      podpowiedzi, również kulinarnych oraz cenowych z Porugalii.
      Pozdrawiam!
      • solaris_1971 Re: Portugalia w czerwcu 03.05.07, 13:17
        Jesli Twoim priorytetem jest plazowanie to jesc do Algarve, jesli zwiedzanie to
        jedz na wybrzeze lizbonskie.
        Ja bylam na wielkanoc na Majorce i bardzo mi sie podobalo.ja nie leze co prawda
        na plazy, ale przez pierwsze 2 dni lazilam w deszczu. Ale na majorce masz
        mnostwo do zwiedzania, sa atrakcje historyczne i przyrodnicze, bardzo dobry
        transport publiczny, bardzo tanie samochody do wynajecia. Mozesz na przemian
        zwiedzac i sie wylegiwac.
        A co do Portugalii, to jak dla mnie do Algarve sie jedzi plazowac a do Lizbony
        i okolic zwiedzac i ja bym tego nie laczyla.
        • m3rkury Re: Portugalia w czerwcu 03.05.07, 18:33
          pociąg z Algarve do Lizbony jedzie (jeśli dobrze pamiętam) 3 godzinki :) więc
          można. Ale przy tygodniowym pobycie to chyba faktycznie nie ma sensu - albo
          leżenie albo zwiedzanie. Najlepiej jechać na 2 tygodnie :) wtedy można to i to.
          Będąc na Algarve też można troszkę pozwiedzać. Polecam przylądek Cabo de Sao
          Vicente
          pt.wikipedia.org/wiki/Cabo_de_S%C3%A3o_Vicente
            • jot.be Re: Portugalia w czerwcu 05.05.07, 23:45
              Dojeżdża się po prostu miejskim autobusem (chyba 161).
              Pętla przy jednej ze stacji metra.
              Ale szczegółów nie pamiętam.
              Pogooglaj lub spytaj na forum Luzytania.
              Pozdr
            • damka3 Re: Portugalia w czerwcu 18.05.07, 20:11
              Korzystaliśmy z autobusu TST (Transportes Sul do Tejo) nr 161, 153. Linia
              kursuje między Costa Caparica (z Dworca Autobusowego, albo z głównej ulicy
              miasta) do Lizbony (Plac Hiszpański lub Areero - stacja metra)). Wydaje się nam,
              że linia kursująca tylko do Placu Hiszpańskiego jest tańsza (?)ale może to
              trzeba sprawdzić. Przejazd trwa około 30 minut, jedzie sie przez most 25
              Kwietnia (Ponte 25 de Abril) - imponujące widoki. Można też przejechac sie
              autobusem nr 135 - z tegoż Dworca Autobusowego w Costa Caparica do Cacilhas a
              dalej promem przez Tag do Dworca Cais do Sodre - ta opcja jest o tyle korzystna,
              że dociera się w okolice dzielnicy Baixa i Alfamy - czyli do atrakcyjnych miejsc
              miasta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka