Dodaj do ulubionych

Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 10:30
Wiadomo jakie miliony różnych bakterii mamy w jamie ustnej, szczególnie
(domniemam), że ich plejadka może sie rozszerzyć jeśli partner ma np.
zębopochodny stan zapalny.

Wiadomo, że uprawiając sex mieszmy różne płyny, jednak są to
niejako "lokalne" bakterie, do których zwalczania organizm mógł sie bardziej
przystosować niż do bakterii z jamy ustnej.

Jak to jest, czy przez kontakt ze śliną (oral sex) można nabawić się łatwiej
infekcji niż przy klasycznym kontakcie? Interesuje mnie to ogólnie, a także w
szczególności przy:
1/stanie zapalnym zęba,
2/przy uaktywnionym wirusie opryszczki (wystarczy tylko wtedy unikać, czy jak
się jest nosicielem tego wirusa to lepiej w ogóle...?),
3/przy aftach (obojętne?)

Znawcom tematu(lub "doświadczeńcom") z góry dziękuję za opinie.


Obserwuj wątek
    • Gość: TakaJedna Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.05, 13:57
      Podnoszę.
      Naprawdę zastawia mnie to, ślina psa ma dziłanie bakteriobójcze, a my jako
      najdoskonalszy gatunek chodzący po tym świecie- śliną możemy np. ranę tylko
      zakazić, a nie przyspieszyć gojenie. Jak się to ma do nadmienionego w temacie
      problemu?

      Pozdr.
    • gusia40 Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? 10.07.05, 18:14
      Czytałam w jednej publikacji ,że rozwój beztlenowców w pochwie<rybi zapach z
      pochwy> wiązany jest z kontaktem ze śliną.Warte zastanowienia.
      • Gość: TakaJedna Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.05, 20:26
        Podnoszę temat.
        • Gość: boba Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.05, 22:12
          Po każdym oralu mam stan zapalny pochwy.I koniec z tym.Moja znajoma tak złapała
          grzybicę!
          • Gość: ?? Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.05, 22:20
            Tez mam problemy po tych przyjemnosciach.
            • Gość: TakaJedna Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 20:04
              A jednak...
              Dzięki za wypowiedzi.

              Ryzykuję jak leci. Tylko nie wiem jak taka spontana po aftach, czy opryszczce
              (jaki czas na "kwarantannę" po przeznaczyć) może się skończyć...
              Ktoś wie?

              Niby jestem odporna, nic mnie nie łapie, ale jak się to przeanalizuje co się
              robi, to lepiej chyba nie myśleć... tylko działać, albo myśleć i w związku z
              tym nie działać...

              Tkwię w sprzecznościach!
              • hippophae Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? 12.07.05, 23:11
                no tak, seks jest w ogóle potwornie niehigieniczny wink
                a i tak z mojego doświadczenia najbardziej niebezpieczne jest dotykanie niemytymi rękami...
    • Gość: Ika Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.autocom.pl 18.07.05, 13:44
      up, bo to warte zastanowienia
    • Gość: Ewusiek Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.05, 20:40
      hmm... dobre pytanie.. w czw ide do dobrego gina, to zapytam.
      bo jak to jest, że w takich wydzielinach ciała jak slina, łzy, mleko zawarty
      jest lizozym - bardzo silna substancja bakteriobojcza i grzybobójcza, a
      jednoczesnie mamy tak złożona mikroflore? widocznie działa tylko na niektóre
      gatunki... musze zasiegnac literatury wink
      pozdro
      • Gość: Ika Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.autocom.pl 18.07.05, 20:45
        To podziel się w czwartek zdobytą wiedzą z nami tutaj smile. Pzdr.
        • Gość: Ewusiek Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 08:49
          troche rozbawiłam gina tym pytaniem wink ale tak na serio powiedział, ze jest to
          niebezpieczne tylko jesli w jamie ustnej wystepuja jakies bardziej zaawansowane
          stany zapalne, np. zgorzel zębowa.
          a poza tym polecił mi na różne podrażnienia globulki propolisowe, lactacyd i
          lactovaginal, również po basenie i innych "niebezpiecznych" sytuacjach.

          pozdro smile
        • Gość: ela Re:( Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.05, 17:18
          Mojej znajomej ginekolog powiedział aby jej mąż przed stosunkiem oralnym
          wypłukał sobie usta koniakiem,bo w ten sposób nie przeniesie na nia zadnych
          bakterii.
          • Gość: neska Re:( Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.arcor-ip.net 31.07.05, 17:07
            "Mojej znajomej ginekolog powiedział aby jej mąż przed stosunkiem oralnym
            wypłukał sobie usta koniakiem,bo w ten sposób nie przeniesie na nia zadnych
            bakterii" - o nie, dziekuje bardzo - kiedys lubemu sie zebralo na pieszczoty
            zaraz po wypiciu lyka wina...myslalam, ze bede po scianach chodzic, tak
            szczypalo...
    • Gość: Ag Re: Bakterie w ślinie a sex oralny - czy zdrowe? IP: *.tvk.wroc.pl / *.unreg.tvk.wroc.pl 20.07.05, 13:25
      Przy leczeniu jakiejs grzybicy ginekolog wypisujac recepty i udzielajac porady
      przemycil dyskretnie informacje "Prosze unikac kontaktu ze slina" smile Wiec
      mysle, ze przy obnizonej odpornosci moze to byc szkodliwe.

      Pozdrawiam
      Ag
    • Gość: niewiadoma inne pytanie IP: *.myslenice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.05, 16:18
      a ja mam inne pytanie,także na temat sexu oralnego.czy tą drogą też moga
      przenosić się różne choroby zakaźne typu żółtaczka czy HIV?
      • Gość: Ewusiek Re: inne pytanie HIV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 08:50
        mogą, jeśli w jamie ustnej są jakies ranki. a prawie zawsze cos sie znajdzie.

        pozdro

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka