Dodaj do ulubionych

Wynik testu ciążowego

06.08.03, 13:09
Mam pytanie co do prawidłowośći wyniku testu ciążowego.
Dzisiaj rano zrobiłam test. Po minucie, zgodnie z tym co piszą w instrukcji,
pokazała się niebieska kreska - co oznacza wynik negatywny. Jednak godzinę
później okazało się, że na teście jest druga, ledwo widoczna jasno-różowa
kreska. Co to oznacza? Ciąża, czy nie? Czy któraś z Was miała też taki
przypadek.

Dzisiaj jest 29 dc, mam zwykle 27-29-dniowe cykle. Od kilku dni pojawiają się
mdłości bez powodu. Bolą mnie też piersi, ale to raczej normale przed
okresem. Dodam jeszce, ze kilka dni po ewentulanym zapłodnieniu odczuwałam
coś w rodzju bólu dolnej części brzucha. Zastanawiam się czy jestem w ciąży,
czy to tylko autosugestaia. Będę musiała jeszcze poczekać parę dni.
Obserwuj wątek
    • stokrotka1 Re: Wynik testu ciążowego 06.08.03, 13:14
      Klaudia,

Może to przypadek, ale ja miałam tak samo. Druga różowa kreska mniej więcej po
      godzinie. Byłam w ciąży, ale niestety okazała się pozamaciczna. Nie wiem, czy
      wynik testu może w tym przypadk sugerować pozamaciczną czy tylko tyle że poziom
      HCG jest jeszcze niski. A może w ogóle to tylko zbieg okoliczności.
      Chyba nie bardzo pomogłam crying
      • klaudia74 Re: Wynik testu ciążowego 07.08.03, 09:03

Dzięki za odpowiedź. Też myśle, że to jednak zbieg okoliczności. Chociaż
        pozytywny wynik raczej by mnie ucieszył. Poczekam jeszcze kilka dni i jak nie
        dostane miesiączki, zrobie test ponownie.
        • ami6 Re: Wynik testu ciążowego 07.08.03, 09:35
          Jesli nie jest się w ciąży to nawet po 10 godzinach druga kreseczka się nie
          pojawi. Jej pojawienie się z opóźnieniem sugeruje niski poziom HCG, ale to OK,
          bo robiłaś test bardzo wczesnie.
          Trzymam kciukismile
          • anulka37 Re: Wynik testu ciążowego 26.11.03, 11:15
            Nieprawda.Ja dwa miesiące temu robiłam test ciążowy (w dniu spodziewanej
            miesiączki,wieczorem )wynik był negatywny ,ale testu nie wyrzuciłam i rano
            była bardzo blada druga kreska ,a mimo tego w ciąży nie jestem.
            Nie piszcie takich bzdur ze stuprocentową pewnością.
      • klara0 Re: Wynik testu ciążowego 07.08.03, 18:56
        stokrotka1 napisała:

> Klaudia,
        >
        > Może to przypadek, ale ja miałam tak samo. Druga różowa kreska mniej więcej
        po
        > godzinie. Byłam w ciąży, ale niestety okazała się pozamaciczna. Nie wiem, czy
        > wynik testu może w tym przypadk sugerować pozamaciczną czy tylko tyle że
        poziom
        >
        > HCG jest jeszcze niski. A może w ogóle to tylko zbieg okoliczności.
        > Chyba nie bardzo pomogłam crying

stokrotko, w ktorym tygodniu lekarz stwierdzil/ moze stwierdzic ciąze
        pozamaciczna? co sie dzieje, gdy rzeczywiscie ciaza jest pozamaciczna? jakie
        mialas objawy i w ktorym momencie cyklu zdecydowalas sie zrobic test/badania?
        co to jest HCG? robiac to badanie trzeba byc na czczo? w jakiej cenie sa testy
        ciazowe?
        • stokrotka1 Re: Wynik testu ciążowego 07.08.03, 19:41
          Klara,

Po badaniu lekarka wysłała mnie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej.
          Był to koniec 6 tygodnia licząc od daty ostatniej "normalnej" miesiączki, a od
          zapłodnienia koniec 3 tyg. Piszę "normalnej", bo krwawienie, które miałam parę
          dni przed wizytą u lekarza wg mnie także było miesiączką (zdziwiło mnie tylko,
          że tak obfitą, normalnie były dosyć skąpe). Testy ciążowe (domowe) robiłam na
          parę dni przed spodziewaną miesiączką chyba w odstępie dwóch dni, a to dlatego,
          że biegałam do toalety dosłownie co 20-30 minut. Obydwa testy wyszły negatywne
          po czasie określonym przez instrukcję, a po godzinie pojawiła się blada druga
          kreseczka. Ponieważ czekała mnie podróż za granicę poszłam do lekarza, który
          zlecił badania bHCG, było to w 29 i 30dc (cykle 30 - 33 dni). Wykazały ciążę,
          ale wynik był bardzo niski, co może świadczyć o ciąży pozamacicznej lub
          nierozwijającej się. Bardzo charakterystyczne w ciąży pozamacicznej jest
          krwawienie w terminie spodziewanej miesiączki, często przedłużające się. Często
          są też bóle jajników, ale mnie nie bolało i leżąc w szpitalu 3 dni złorzeczyłam
          lekarzom, bo byłam przekonana, że nic mi nie jest, aż 4 dnia siknęła ze mnie
          krew i zemdlałam.
          Podstawowym badaniem jest USG - w macicy nie widać pęcherzyka i to już jest
          poważne ostrzeżenie.
          Ja nie miałam żadnych innych oznak ciąży (bóle piersi, nudności itd), teraz
          sobie myślę, ze może dlatego, że z powodu ektopowej poziom bHCG był zbyt niski
          i nie dawał żadnych objawów.
          Ciąża pozamaciczna to bezwzględne wskazanie do hospitalizacji, ponieważ stanowi
          zagrożenie życia. Trzeba ją usunąć, jeśli uda się to zrobić zanim pęknie
          jajowód, to można mówić o szczęściu - nie traci się jajowodu.

Badanie bHCG to badanie z krwi, nie trzeba być na czczo, pokazuje poziom
          hormonu beta HCG, który wydzielany jest w czasie ciąży. Jego obecność oraz
          stały wzrost (podwajanie się co 72 h) świadczy o zdrowej ciąży, chociaż u mnie
          poziom też tak rósł, dlatego podstawowym badaniem jest USG.
          Nie wiem ile kosztują testy (chyba pytasz o takie z krwi), bo mam opiekę
          medyczną opłacaną przez pracodawcę. Jeśli chodzi o te apteczne to tak od 12 do
          20 zł.
          Pozdrawiam,
    • ankazz Re: Wynik testu ciążowego 07.08.03, 18:30
      Ha wlasnie jestem na biezaco w tych sprawach,inna rzecz ze ja z obawa
      patrzylam czy pojawi sie druga kreseczka.Daruj sobie ponowne robienie testu
      domowego,po prostu zrob sobie badanie krwi to jest jednak najpewniejsza
      metoda.Nie bylam pewna co do swojego wyniku,zadalam pytanie na tutejszym forum
      i potwierdzilo sie w 100%.Szkoda kasy na te apteczane testy.Zycze
      powodzeniasmile)
    • izamr Re: Wynik testu ciążowego 08.08.03, 11:18
      Na instrukcji do testów jest napisane, żeby odczytywać wynik po czasie
      wskazanym w instrukcji - najczęśćie 5 minut. Po dłuższym okresie wynik może
      byc błędny. najlepiej zrób test raz jeszcze w dniu spodziewanej miesiaczki.
    • anielka_m Re: Wynik testu ciążowego 08.08.03, 14:07
      Kochane wszystkie Dziewczynki i Kobietki. Jestem po niedawnej hospitalizacji.
      I to ewidentnie z powodu błędu lekarskiego. Miałam bardzo podobną sytuację o
      której tu piszecie, mianowicie nie dostałam okresu i zrobiłam dwa testy
      ciążowe, które wyszły negatywnie. Ponieważ czułam się cały czas jak przed
      okresem (opuchniete piersi itp), poszłam do "pani doktor", która zbadała mnie
      tylko na fotelu, nie wysilając się już na USG i stwierdziła że w ciąży to nie
      jestem na 100%. Przepisała mi pigułki antykoncepcyjne na wywołanie miesiączki
      (już wtedy byłam w ciąży) i po 7 dniach dostałam okres. Przez trzy tygodnie
      lekko plamiłam, ale stwierdziłam, że to prawdopodobnie po zmianie hormonów
      (przez 5 lat brałam inne pigułki), następnie miałam tydzień spokoju i dostałam
      krwawienie, po 29 dniach po wywoływaniu miesiączki tymi drugimi pigułkami. To
      był czwartek. W piątek wylądowałam w szpitalu z bólami podbrzusza. Lekarz
      który mnie przyjmował powiedział, że za dobrze wyglądam na ciążę pozamaciczną,
      robili mi tysiąc badań, nie dali żadnych środków przeciwbólowych, męczyłam się
      cały weekend w szpitalu na kroplówce, bo nikt tak na dobrą sprawę nie wiedział
      co mi jest (nawet było podejrzenie wyrostka). Dopiero w niedzielę jakaś dobra
      dusza sią nade mną ulitowała i zrobili mi badanie krwi na obecność ciąży
      (wynik pozytywny). W poniedziałek zjawiła się pani ordynator, zabrała na stół
      operacyjny. Po wybudzeniu się, na wieczornym obchodzie dowiedziałam się, że
      ciąża była 7-8 tygodniowa, oczywiście pozamaciczna. Co najgorsze musieli mi
      wyciąć cały jajowód. Tak więc Dziewczynki, róbcie wszystkie badania i
      dopominajcie się o swoje.
      Pozdrawiam
      Anielka
    • monika.antepowicz Re: Wynik testu ciążowego 10.08.03, 11:38
      Nie jest ważne to co pojawia się po godzinie- po wykonaniu test powinno się
      wyrzucic. Osobiście bna wszelki wypadek zrobiłabym drugi. Spotkałam się etz z
      innymi zarzutami-że kreska pojawia sie i znika- tak dzieje sie w przypadku
      testów ciażowych seratec tak więc nie można w tym wypadku testu zachować by
      pokazać lekarzowi...
    • klaudia74 Re: Wynik testu ciążowego 11.08.03, 10:13
      A więc jednak TAK. Dzisiaj wyszła bez żadnych wątpliwości niebieska kreska
      (test ClearView). Robiłam test też w sobotę (32 dc), kreseczka była bardzo
      jasna, słabo widoczna, a później po kilku godzinach, jak poprzednio prawie
      zupełnie znikła. Prawdopodobnie jasny kolor wynikał z niskiego poziomu hCG.
      Odjazdowa wiadomość na początek tygodnia!PZDR.
      • ep10 Re: Wynik testu ciążowego 26.08.03, 12:12
        Witaj Klaudio,
        proszę wytłumacz mi coś, bo jestem w podobnej sytuacji.
        Nie bardzo rozumiem Twoje "jednak TAK". Wcześniej pisałaś o niebieskiej i lekko
        różowej kreseczce, a teraz o zdecydowanej niebieskiej. Czy tzn. że jesteś w
        ciąży czy nie?
        Dzięki za odp.
        Pozdrawiam
        ep10
        • stokrotka1975 Re: Wynik testu ciążowego 26.08.03, 15:44
          witajcie kochane
          nie wiem czy w takich sutuacjach najlepiej nie jest zrobic test na obecnosc hcg
          w surowicy krwi, z tego co wiem ( informacja od pani w laboratorium) ten test
          jest w stanie wykryc ciaze juz na drugi dzien po implantacji poniewaz poziom
          hcg bardzo szybko rosnie poza tym te testy sa znacznie bardziej czule i
          wiarygodne anizeli testy apteczne
        • klaudia74 Re: Wynik testu ciążowego 29.09.03, 11:27
          Przepraszam, ze tak póżno, niestety nie miałm dostępu do sieci.
          Robiłam trzy testy różnych firm. Przy dwóch pierwszych pojawienie się dwóch
          kolorowych kresek oznaczało wynik pozytywny, przy ostatnim (ClearView)jedna
          niebiska kreska-wynik pozytywny, brak-negatywny. Pzdr.
        • klaudia74 Re: Wynik testu ciążowego 29.09.03, 11:29
          ep10 napisała:

> Witaj Klaudio,
          > proszę wytłumacz mi coś, bo jestem w podobnej sytuacji.
          > Nie bardzo rozumiem Twoje "jednak TAK". Wcześniej pisałaś o niebieskiej i
          lekko
          >
          > różowej kreseczce, a teraz o zdecydowanej niebieskiej. Czy tzn. że jesteś w
          > ciąży czy nie?
          > Dzięki za odp.
          > Pozdrawiam
          > ep10

Przepraszam, ze tak póżno, niestety nie miałm dostępu do sieci.
          Robiłam trzy testy różnych firm. Przy dwóch pierwszych pojawienie się dwóch
          kolorowych kresek oznaczało wynik pozytywny, przy ostatnim (ClearView)jedna
          niebiska kreska-wynik pozytywny, brak-negatywny. Pzdr.
          • annamaria26 Re: Wynik testu ciążowego 20.11.03, 10:14
            klaudia74 napisała: "... przy ostatnim (ClearView)jedna niebiska kreska-wynik
            pozytywny, brak-negatywny. Pzdr."

proszę o potwierdzenie (ale ze mnie osiołek) czy w ClearView jedna niebieska
            kreska oznacza ciążę - robiłam i wyszła właśnie jedna (ale nie czytałam ulotki
            bo zobaczyłam tylko rys. z 1 kreska i 2 i sobie pomyślałam że dwie to ciąża
            tyle że nie muszą być niebieska i różowa tylko obie niebieskie)

proszę odpowiedzcie szybko !
            oojejku!
            Ania
            • lilith76 Re: Wynik testu ciążowego 20.11.03, 10:49
              czytanie ulotki jeszcze nikomu nie zaszkodziło wink w większości testów ciążowych
              jedna kreska jest kreską kontrolną na dowód, że test działa i nie jest wadliwy.
              dopiero pojawienie się drugiej - czerwonej, niebieskiej, czy to złotej (to
              zależy od kaprysu producenta) jest powodem do radości lub zmartwienia - wedle
              uznania.
            • klaudia74 Re: Wynik testu ciążowego 26.11.03, 09:39
              Ania, jeśli sprawa jeszcze się nie wyjaśniła, zrób test ponownie. Tylko tym
              razem koniecznie przeczytaj instrukcję. Bez tego nie ma co się zastanawiać.
              Szkoda twoich nerwów i czasu.
              Są różne testy i różnie się interpretuje ich wyniki. W moim przypadku test
              potwierdził, ze jestem w ciąży. W teście ClearView – ostatnim, jakim wykonałam,
              jedna niebieska kreska oznaczała wynik pozytywny – ciąża.
              Przepraszam, że tak późno, ale może chociaż trochę Ci pomogłam. Pzdr.
    • viola48 Re: Wynik testu ciążowego 27.08.03, 21:23
      Ja miałam podobną sytuację, tyle że na moim teście pojawiła się jedna wyraźna a
      druga tak słaba, że mój mąż powiedział że to moja psychika, miesiączki nie
      dostałam. Przy drugim teście były dwie kreski tylko że ta druga też była jasna,
      ale już widoczna, mąż wpadł w euforię. Trzy dni później krwawienie ze
      skrzepami. Wynik poronienie. Później rozmawiałam z innymi kobietami, które
      miały taką samą sytuację i za każdym razem słabe kreseczki. Życzę ci, żeby
      wszystko było w porządku. Pozdrawiam.
      • dvcky Re: Wynik testu ciążowego 29.09.03, 11:56
        No to wyjaśnia się i moja sytuacja. Ja też w dniu spodziewanej miesiączki
        zrobiłam test - pojawił się zarys drugiej kreski. Następnego dnia ponownie
        zrobiłam test - znów zarys drugiej kreseczki. Odłożyłam ten test i po godzinie
        widać było całkiem wyraźnie drugą kreseczkę - mąż potwierdził, nie była to
        tylko moja wyobraźnia (bardzo, bardzo chcę być w ciąży). Możecie sobie
        wyobrazić jak bardzo byłam szczęśliwa. Piersi mnie strasznie bolały, były
        twarde i duże (trochę inaczej niż normalnie przed miesiączką). Kolejnego dnia
        zrobiłam nowy test i nic nie wyszło!. Zaczęłam wtedy wątpić czy jestem w ciąży,
        ale nadal miałam dużą nadzieję. A dzisiaj cała moja nadzieja się skończyła.
        Dostałam okres, jak na razie chyba normalny. Ale może świadczy to, że jednak
        byłam w ciąży a teraz poroniłam? Mam nadzieję, że nie ma to jakichś złych
        skutków i w następnym cyklu mam szanse zajść w ciążę? Dziś nie mogę się na
        niczym skupić, bardzo to wszystko przeżywam. Pozdrawiam Was wszystkie
        dziewczyny, dobrze że jesteście.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka