krzysiom1 26.10.05, 12:06 Wg moich informacji w najbliższy Piątek o godz 10.00 odbędzie się sesja Rady Miasta, poprzedzi ją spotkanie połączonych komisji w Czwartek o 15.30. Gdybym się mylił proszę o sprostowanie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
papirus22 Re: Sesja 27.10.05, 14:26 Zastanawiają mnie te godziny, jeszcze niedawno sesje zaczynały sie o 16.00, później jak zaczęli przychodzic ludzie to przesunęli na 14.00, więc napisałem pismo z prosba o przesunięcie (odp. brak), bo sesje sa w końcu dla mieszkańców, a nie rady (choc b. +10 radnych uważają akurat odwrotnie), od tego czasu przesunęli na 12.00 a teraz na 10.00. No naprawdę, nie mam możliowości przybyć na godz. 10.00. Może nalezy organizować sesje w święta np. wigilię o 17.00 , albo sylwestra o 23.30, wtedy to juz nikt by na pewno nie przyszedł. Podsumowując wydaje mi się, że wzrost zainteresowania sesjami powoduje, utrudnanie nam mieszkańcom dostepu do tych obrad, naprawdę ni jak to się nie ma do programu przejrzysta polska, chyba napiszę skargę! A oto pods. zadania z tego programu: Zadania zostały przyporządkowane do 6 zasad: 1. Zasady przejrzystości (8 zadań) 2. Zasady braku tolerancji dla korupcji (6 zadań) 3. Zasady partycypacji społecznej (6 zadań) 4. Zasady przewidywalności (3 zadania) 5. Zasady fachowości (5 zadań) 6. Zasady rozliczalności (4 zadania). Odpowiedz Link Zgłoś
mwsylwia Re: Sesja 27.10.05, 14:56 Papirus, chętnie powiem Ci jak to z tą Przejrzysta Polską w Łomiankach jest. To, że piszą o tym na stronie Łomiankowskiej wcale nie znaczy, że wszystko jest ok. Bo o ile wiem (już rozmawiałam o tym z koordynatorem na województwo mazowieckie tego programu), to gmina nie przysłała do tej pory żadnych sprawozdań z realizacji wypisanych przez Ciebie zadań. Więc chwalą się tak naprawdę czymś w czym już prawie nie uczestniczą. Odpowiedz Link Zgłoś
papirus22 Re: Sesja 28.10.05, 17:34 No własnie, trzeba to ukrócić jak najszybciej, wycofac gmine z tego programu i mocno nagłośnić w prasie, bo jak się mają te zobowiązania to rzeczywistości to każdy widzi. np. udział w ustawodastwie mieszkańców? Nie tylko nie ma ale i nikt nie ma prawa zabrac głos, więc po co ta przykrywka!!! Podobnie z tym stowarzyszniem prasy lokalnej, nalezy zebrac wszystkich których teksty zostały nieopublikowane albo ocenzurowane i napisać do stowarzysznia o łamanie prawa prasowego, cenzurę i demagogię Odpowiedz Link Zgłoś
krzysiom1 Re: Sesja 28.10.05, 18:48 A był ktoś dzisiaj na sesji? Jakieś rewelacje? Odpowiedz Link Zgłoś
mwsylwia Re: Sesja - ja byłam 28.10.05, 23:23 Wprawdzie tylko na ostatnim punkcie czyli na pytaniach i wnioskach wolnych ale tu zawsze sa najciekawsze smaczki. Dla zachety powiem, ze ten punkt jest zawsze po jakichś 6 godzinach sesji, więc każdy zdąży. ja np. dziś byłam tom o 17.15 (sesja zaczęła sie o 10) i było baaaaardzo interesująco. Ale gwoździem programu stał sie mój faworyt czyli pan Wróblewski - przewodniczący rady mieszkańców z Dabrowy. Otóż pomimo tego, że go nie było to ktoś (w domyśle osób obecnych od samego początku), czyli radny Sikorski ofirnie wpisał na listę obecności pana Wróblewskiego!!! A jakby tego było mało, kiedy to wyszło na jaw (radny Pszczółkowski o tym wspomniał właśnie w wolnych wnioskach) to radny Sikorski wykonał szybki telefon i co??? Ano za 15 minut pan Wróblewski dostojnym krokiem wszedł na sale. A na głosy mieszkańców z widowni, ze tak nie można i że to wstyd krzyczał, że on był na samym poczatku...a potem wyszedł. Na pytanie do Sikorskiego, dlaczego to zrobił (tzn. podrobił podpis Wróblewskiego), ten zaczął rzucać kalumnie, że on niczego nie zrobił za to wy (czyli my, czyli mieszkańcy oraz radni niezależni) to dopiero jesteśmy żenujący, i to co my wyprawiamy to dopiero jest cyrk (to nie cytat tylko moja interretacja jego sów), to co urządzamy na zebraniach, jak sie zachowujemy itd., itp. Odpowiedz Link Zgłoś
kmsanczia Re: Sesja - ja byłam 28.10.05, 23:37 Ciekawe ile dostają za obecność na sesji, bo chyba jakaś pensja jest przewidziana? Odpowiedz Link Zgłoś
mwsylwia Re: Sesja - ja byłam 28.10.05, 23:40 kilkadziesiąt złotych dla przewodniczących rad mieszkańców (nie wiem czy tez dostaja członkowie rad)n amiesiąc. Ale pan Wróblewski krzyczał, że on wszystkie otrzymane pieniadze przekazuje na cele społeczne. Odpowiedz Link Zgłoś
papirus22 Re: Sesja - ja byłam 30.10.05, 19:37 Podrabianie podpisów, Sikorskiemu chyba cos w głowie sie przewróciło od tego politykowania,to jest skandal, powinny zająć sie tym odpowiednie służby. Świadczy to o tym o czym myslę juz od dawna oni tu sa tylko i wyłącznie dla pieniędzy, nawet p. Wróblewski łaszczy się na 60zł. Tylko o kasę chodzi! Odpowiedz Link Zgłoś
kmsanczia Statut Miasta i Gminy Łomianki 28.10.05, 20:05 § 1. 1. Mieszkańcy Miasta i Gminy Łomianki, zwanej dalej Gminą, tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową. 3. Celem Gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, tworzenie warunków dla racjonalnego i harmonijnego rozwoju Gminy oraz dla pełnego uczestnictwa obywateli w życiu wspólnoty samorządowej. § 6. 1. Organy gminy działają jawnie, co obejmuje w szczególności: prawo obywateli do wstępu na sesje Rady Gminy i posiedzenia jej Komisji w charakterze obserwatorów, § 7. 1. Dostęp do dokumentów ma każdy obywatel powyżej 18 roku życia. § 8. 1. Obrady sesji są jawne, termin sesji, jej miejsce i przedmiot obrad podaje się do wiadomości publicznej w terminach określonych w § 7. Zapewnia się warunki umożliwiające publiczności przysłuchiwanie się obradom. Odpowiedz Link Zgłoś
mwsylwia Re: Statut Miasta i Gminy Łomianki 29.10.05, 21:59 To, że tak "stoi" w statucie to jeszcze o niczym nie świadczy. Albo nie... świadczy. Świadczy mianowicie o słuszności powiedzenia: "przepisy albo zasady są po to aby je łamać". Odpowiedz Link Zgłoś