26.10.05, 12:06
Wg moich informacji w najbliższy Piątek o godz 10.00 odbędzie się sesja Rady
Miasta, poprzedzi ją spotkanie połączonych komisji w Czwartek o 15.30.

Gdybym się mylił proszę o sprostowanie.
Obserwuj wątek
    • mwsylwia Re: Sesja 26.10.05, 12:35
      nie mylisz się :)
    • papirus22 Re: Sesja 27.10.05, 14:26
      Zastanawiają mnie te godziny, jeszcze niedawno sesje zaczynały sie o 16.00,
      później jak zaczęli przychodzic ludzie to przesunęli na 14.00, więc napisałem
      pismo z prosba o przesunięcie (odp. brak), bo sesje sa w końcu dla mieszkańców,
      a nie rady (choc b. +10 radnych uważają akurat odwrotnie), od tego czasu
      przesunęli na 12.00 a teraz na 10.00. No naprawdę, nie mam możliowości przybyć
      na godz. 10.00. Może nalezy organizować sesje w święta np. wigilię o 17.00 ,
      albo sylwestra o 23.30, wtedy to juz nikt by na pewno nie przyszedł.
      Podsumowując wydaje mi się, że wzrost zainteresowania sesjami powoduje,
      utrudnanie nam mieszkańcom dostepu do tych obrad, naprawdę ni jak to się nie ma
      do programu przejrzysta polska, chyba napiszę skargę!
      A oto pods. zadania z tego programu:

      Zadania zostały przyporządkowane do 6 zasad:
      1. Zasady przejrzystości (8 zadań)
      2. Zasady braku tolerancji dla korupcji (6 zadań)
      3. Zasady partycypacji społecznej (6 zadań)
      4. Zasady przewidywalności (3 zadania)
      5. Zasady fachowości (5 zadań)
      6. Zasady rozliczalności (4 zadania).
      • mwsylwia Re: Sesja 27.10.05, 14:56
        Papirus, chętnie powiem Ci jak to z tą Przejrzysta Polską w Łomiankach jest.
        To, że piszą o tym na stronie Łomiankowskiej wcale nie znaczy, że wszystko jest
        ok. Bo o ile wiem (już rozmawiałam o tym z koordynatorem na województwo
        mazowieckie tego programu), to gmina nie przysłała do tej pory żadnych
        sprawozdań z realizacji wypisanych przez Ciebie zadań. Więc chwalą się tak
        naprawdę czymś w czym już prawie nie uczestniczą.
        • papirus22 Re: Sesja 28.10.05, 17:34
          No własnie, trzeba to ukrócić jak najszybciej, wycofac gmine z tego programu i
          mocno nagłośnić w prasie, bo jak się mają te zobowiązania to rzeczywistości to
          każdy widzi. np. udział w ustawodastwie mieszkańców? Nie tylko nie ma ale i
          nikt nie ma prawa zabrac głos, więc po co ta przykrywka!!! Podobnie z tym
          stowarzyszniem prasy lokalnej, nalezy zebrac wszystkich których teksty zostały
          nieopublikowane albo ocenzurowane i napisać do stowarzysznia o łamanie prawa
          prasowego, cenzurę i demagogię
          • krzysiom1 Re: Sesja 28.10.05, 18:48
            A był ktoś dzisiaj na sesji?
            Jakieś rewelacje?
            • mwsylwia Re: Sesja - ja byłam 28.10.05, 23:23
              Wprawdzie tylko na ostatnim punkcie czyli na pytaniach i wnioskach wolnych ale
              tu zawsze sa najciekawsze smaczki. Dla zachety powiem, ze ten punkt jest zawsze
              po jakichś 6 godzinach sesji, więc każdy zdąży. ja np. dziś byłam tom o 17.15
              (sesja zaczęła sie o 10) i było baaaaardzo interesująco.
              Ale gwoździem programu stał sie mój faworyt czyli pan Wróblewski -
              przewodniczący rady mieszkańców z Dabrowy.
              Otóż pomimo tego, że go nie było to ktoś (w domyśle osób obecnych od samego
              początku), czyli radny Sikorski ofirnie wpisał na listę obecności pana
              Wróblewskiego!!! A jakby tego było mało, kiedy to wyszło na jaw (radny
              Pszczółkowski o tym wspomniał właśnie w wolnych wnioskach) to radny Sikorski
              wykonał szybki telefon i co??? Ano za 15 minut pan Wróblewski dostojnym krokiem
              wszedł na sale. A na głosy mieszkańców z widowni, ze tak nie można i że to wstyd
              krzyczał, że on był na samym poczatku...a potem wyszedł. Na pytanie do
              Sikorskiego, dlaczego to zrobił (tzn. podrobił podpis Wróblewskiego), ten zaczął
              rzucać kalumnie, że on niczego nie zrobił za to wy (czyli my, czyli mieszkańcy
              oraz radni niezależni) to dopiero jesteśmy żenujący, i to co my wyprawiamy to
              dopiero jest cyrk (to nie cytat tylko moja interretacja jego sów), to co
              urządzamy na zebraniach, jak sie zachowujemy itd., itp.
              • kmsanczia Re: Sesja - ja byłam 28.10.05, 23:37
                Ciekawe ile dostają za obecność na sesji, bo chyba jakaś pensja jest przewidziana?
                • mwsylwia Re: Sesja - ja byłam 28.10.05, 23:40
                  kilkadziesiąt złotych dla przewodniczących rad mieszkańców (nie wiem czy tez
                  dostaja członkowie rad)n amiesiąc. Ale pan Wróblewski krzyczał, że on wszystkie
                  otrzymane pieniadze przekazuje na cele społeczne.
              • papirus22 Re: Sesja - ja byłam 30.10.05, 19:37
                Podrabianie podpisów, Sikorskiemu chyba cos w głowie sie przewróciło od tego
                politykowania,to jest skandal, powinny zająć sie tym odpowiednie służby.
                Świadczy to o tym o czym myslę juz od dawna oni tu sa tylko i wyłącznie dla
                pieniędzy, nawet p. Wróblewski łaszczy się na 60zł. Tylko o kasę chodzi!
    • kmsanczia Statut Miasta i Gminy Łomianki 28.10.05, 20:05
      § 1.
      1. Mieszkańcy Miasta i Gminy Łomianki, zwanej dalej Gminą, tworzą z mocy
      prawa wspólnotę samorządową.
      3. Celem Gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, tworzenie
      warunków dla racjonalnego i harmonijnego rozwoju Gminy oraz dla pełnego
      uczestnictwa obywateli w życiu wspólnoty samorządowej.
      § 6.
      1. Organy gminy działają jawnie, co obejmuje w szczególności:
      prawo obywateli do wstępu na sesje Rady Gminy i posiedzenia jej Komisji
      w charakterze obserwatorów,
      § 7.
      1. Dostęp do dokumentów ma każdy obywatel powyżej 18 roku życia.
      § 8.
      1. Obrady sesji są jawne, termin sesji, jej miejsce i przedmiot obrad podaje
      się do wiadomości publicznej w terminach określonych w § 7. Zapewnia się warunki
      umożliwiające publiczności przysłuchiwanie się obradom.
      • mwsylwia Re: Statut Miasta i Gminy Łomianki 29.10.05, 21:59
        To, że tak "stoi" w statucie to jeszcze o niczym nie świadczy. Albo nie...
        świadczy. Świadczy mianowicie o słuszności powiedzenia: "przepisy albo zasady są
        po to aby je łamać".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka