Dodaj do ulubionych

PLZ czy PLN ?????

07.01.04, 23:42
jak to w końcu jest???

Z tego co mnie uczono, miedzynarodowy skrót waluty to nazwa kraju(dwie
litery) i nazwa waluty (jedna litera): UnitedStates Dollar, GBF , stare DEM
DEutschland Mark itp.
a więc PLZ PoLska Złoty),powinno być używane. A wszędzie jest PLN ??? (od
polskie Nowe?)
Obserwuj wątek
    • Gość: watcherman Re: PLZ czy PLN ????? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 16.02.04, 15:32
      po denominacji stosujemy skrot PLN. PLZ juz nie istnieje. podobny przypadek
      wystepuje w oznaczeniu walutowym Francji. PLN i basta.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka