Dodaj do ulubionych

Straszna potliwość - niedoczynność i hashimoto

28.03.11, 22:19
Witam. Mam 38 lat i od jakichś 7 stwierdzoną niedoczynność i hashimoto. Biorę euthyrox 100, regularnie badam hormony. Najbardziej przeszkadzają mi huśtawki nastrojów, kołatanie serca, czasowo pojawia się "ciężki oddech" no i najgorsze - nieustannie woda pod pachami. Tragedia po prostu - plamy na ubraniach zaraz po zmianie, żyć mi się odechciewa, jak tu gdziekolwiek iść, nie ma mowy o fajnym ubraniu.
Zastanawiam się, czy takie pocenie (i to tylko pod pachami) może też mieć związek z tarczycą? Co z tym robić, żeby poczuć się jak człowiek i nie wstydzić? Żadne etiaksile, antyidrale, a nawet jonoforeza nie pomogły. O ile z pozostałymi objawami tarczycy jestem w stanie się pogodzić, to ta jedna masakra mnie dobija. Wyć mi się chce po prostu. Czy ktoś też tak ma i może coś poradzić? Pocę się praktycznie z każdego powodu - nagły skok nerwów, z ciepła, z zimna, bez powodu...
Obserwuj wątek
    • aneta_mil Re: Straszna potliwość - niedoczynność i hashimot 29.03.11, 09:37
      Witam i dziękuję za odpowiedź. Mam tylko ostatni wynik ze stycznia TSH - 0,47 (na wynikach norma jest określona w zakresie 0,27 do 4,20). Tylko, że ja zawsze na życzenie lekarza robię te badania po euthyroxie (biorę 100). W najbliższych dniach zrobię komplet z FT3 i FT4, może jeszcze B12 (2 lata temu miałam straszny spadek i zastrzyki). Czy może coś jeszcze dodać do badań?
      • aleksandra_01 Re: Straszna potliwość - niedoczynność i hashimot 29.03.11, 10:02
        >Tylko, że ja zawsze
        > na życzenie lekarza robię te badania po euthyroxie (biorę 100).

badasz tylko tsh i to jeszcze po tabletce i dziwisz się, że z Twoim leczeniem nie jest ok?
        po tabletce wzrasta ilość hormonów tarczycy we krwi, więc wyniki wychodzą
        dobre, tymczasem one "dobre" są tylko zaraz po tabletce, a nie cały dzień.

skoro miałaś straszny spadek b12, to może powinnaś poszukać przyczyny tego stanu.
        zrobić gastroskopie z pobraniem wycinków i/lub przeciwciała przeciw komórkom
        okładzinowym żołądka oraz przeciw czynnikowi wewnętrznemu.
        do badań dorzuć ferrytynę i witaminę D.

a.
    • jagoda-80 Re: Straszna potliwość - niedoczynność i hashimot 29.03.11, 17:57
      Dużo to zapewne nie wniesie ale muszę Ci powiedzieć, że ja mam tak samo. Od dobrych paru lat kupuję ubrania nie te które mi się podobają tylko te na których nic nie widać. Dosyć to żenujące.
      Dopiero zaczynam romans z euthyroxem, wiec o efektach na razie nic nie mogę powiedzieć.
      Trzymam kciuki za nas obie wink
    • aneta_mil Re: dziękuję 29.03.11, 18:13
      No to sobie teraz pobiegam, może w końcu trafię. Już zapomniałam, jak to jest być normalnym człowiekiem. Dziękuję za poświęcenie mi uwagi. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka