Dodaj do ulubionych

jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva

IP: *.rzeszow.mm.pl 30.07.08, 19:01
Czytam różne opinie o tej drodze i nie wiem czy juz się bać :) Będę
nią jechał 02.08, czytałem że jest górzysta i ma słabą nawierzchnię,
ale jak słabą? Ile czasu przeciętnie zajmuje jej przejechanie ?
Zalezy mi na info bo muszę na wieczór dojechać do Simerii i nie wiem
o której ruszyć z Polski.
Obserwuj wątek
    • marand3 Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 30.07.08, 21:07
      przejechałem część tej drogi z Oradei w kierunku Devy, Za Baius skręciłem w
      drogę Dn75. o tym odcinku na pewno nie można powiedzieć że jest to wymagająca
      górska droga. Nawierzchnia też nie jest bardzo zła ale dużo jest po drodze trenu
      zabudowanego ja również spotkałem dużo wlekących się ROMANów i suma sumarum
      średnia prędkość na pewno nie wyszła mi ponad 50 km \ h, ale wtedy nigdzie mi
      się nie śpieszyło :)
      • hipciooo Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 30.07.08, 21:58
        Droga jest taka: krupnik.pl/zdjecie/869.Droga.przez.Deva
        • Gość: jac Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: 194.126.210.* 31.07.08, 07:42
          Jechałem w tamtym roku tą trasą w nocy i nie było dużego ruchu. W
          górach nawierzchnia jest dziurawa i kręta, droga jest wąska ale
          trasę z Devy do Oradea przejechaliśmy ze średnią prędkością ok.
          60km/godz. Trudne są odcinki przez las i serpentyny a gdy wyjedziesz
          to można juz normalnie jechać. pozdro z Rzeszowa
    • Gość: olo255 Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.08, 17:10
      ja jezdze do Devy przez Arad,jest to droga przez nizine zero gór
      bardzo dobra, droga przez góry tez ma urok, piękne widoki ale jest
      męcząca i cięzka i w złym stanie szczególnie po zimie, w zime
      nieprzejezdna, zapewniam ze jadac oradea-arad deva będzie 50%
      szybciej
      • lewocz Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 31.07.08, 20:55
        Jechałem w czerwcu tego roku z Oradei do Devy. Droga faktycznie kiepska, dziur
        nie ma ale za to łata na łacie. Gór jakichś wielkich nie ma, najwyższa przełęcz
        coś koło 700 m (jest znak na szczycie) Ruch niewielki. Może przez Arad szybciej
        faktycznie wyjdzie ale warto przejechać żeby zobaczyć. Ja nie żałuję.
        • Gość: romtam Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.08, 21:20
          Faktycznie droga z Oradei do Devy jest dość uciążliwa, ale i
          urokliwa. Jeśli ktoś lubi obserwować Świat z samochodu to ta droga
          się nadaje, na nudę narzekać nie będzie, co chwila zmiana
          krajobrazu. Nawierzchnia jest nierówna, ale umożliwia szybką jazdę w
          granicach setki. Jakieś większe usterki na tej drodze nie zapisały
          się w mojej pamięci, mimo że, żwracam na to uwagę z powodu samochodu
          który nie toleruje jazdy po dziurach itp.
          Natomiast droga z Aradu jest wyśmienita, sprzyja wygodnej i szybkiej
          jeździe. Na długim odcinku jedziemy doliną, równolegle do rzeki
          Mures.
          • Gość: bogdan Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.rzeszow.mm.pl 31.07.08, 22:27
            Wielkie dzięki wszystkim za info, rzadko na forum można spotkać tak
            konkretne odpowiedzi. Jeżeli do Oradei dojadę wystarczająco wcześnie
            to spróbuję przjechać tą drogą, lubię ciekawe widoczki po drodze.
            Drum bun wszystkim w Pl, Ro i gdzie indziej!
            • Gość: vlad Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.adsl.inetia.pl 09.08.08, 13:43
              ale za to na serpentynach babinki stoją i sprzedają domową prune i
              palinke !!!!
              • Gość: bogdan Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.rzeszow.mm.pl 26.08.08, 18:45
                Wróciłem po przerobieniu tej drogi tam i z powrotem i nie była taka
                najgorsza. Szkoda tylko że firma European Drinks ma tam w górach
                bazę i zapycha tą górską drogę swoimi zielonymi tirami. Dziękuję
                wszystkim za wcześniejsze informacje o tej trasce.
    • Gość: Luk Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.14, 18:30
      Witam, wczoraj właśnie jechałem tym odcinkiem z rodziną wracając z bułgarii i absolutnie odradzam wybrania tej drogi. Odcinek ok 180 km ma kilkanaście (jak nie więcej) wahadeł kierowanych światłami i pozatym nawierchnia przez cały czas jest w katastrofalnym stanie aż do samej granicy z Węgrami. Wjechałem na trasę w Devie kilka minut po 23 i na Węgrzech byłem o 4 nad ranem (180 km). Polecam wybranie alternatywnej trasy pozdrawiam!!
      • Gość: Kasia Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.08.14, 08:44
        Nigdy przenigdy nie jedźcie tą trasą!!! Kilka godzin nocnej jazdy po czymś co nie ma asfaltu, jest pofałdowane i ma mnóstwo przewężeń (ruch wahadłowy). Jazda w tempie max 20-30 km/godz i konieczność ciągłej zmiany biegów z 1 na 2 w naszym przypadku zakończyła się powrotem do domu na lawecie :(
      • matt.j Omijać w 2014 - droga w remoncie 16.08.14, 12:36
        Gość portalu: Luk napisał(a):

> Witam, wczoraj właśnie jechałem tym odcinkiem z rodziną wracając z bułgarii i a
        > bsolutnie odradzam wybrania tej drogi. Odcinek ok 180 km ma kilkanaście (jak ni
        > e więcej) wahadeł kierowanych światłami i pozatym nawierchnia przez cały czas j
        > est w katastrofalnym stanie aż do samej granicy z Węgrami. Wjechałem na trasę w
        > Devie kilka minut po 23 i na Węgrzech byłem o 4 nad ranem (180 km). Polecam wy
        > branie alternatywnej trasy pozdrawiam!!

Potwierdzam. Droga będzie fajna pewnie w przyszłym roku jak skończą jej remont. Teraz jest cała rozkopana. W drodze powrotnej do PL zatrzymaliśmy się na nocleg i zwiedzanie w Hunedoara. Dalej na Oradea pojechaliśmy właśnie tą drogą (27.06.2014). Mijanek ze światłami na tym odcinku było kilkadziesiąt. Co kilka kilometrów. W zasadzie nawet taką remontowana droga dałoby się jakoś przyzwoicie przejechać czasowo gdyby nie długie stanie na każdych światłach. Spore fragmenty drogi były rozkopane, zostawiony tylko jeden pas, nikt nic tam nie robił a jedyne co było to światła i wykopy. Tak jakby nie dało robić się odcinków jednego po drugim, skończyć i robić następne. A tam ktoś nie zważając na użytkowników rozkopał prawie 200 km drogi i w dużej mierze taką rozkopaną zostawił. Jakby tak zebrał to robotników widać było przy pracach łącznie na może 20 km z tych prawie 200km.

-
        • Gość: podróżnik Re: Omijać w 2014 - droga w remoncie IP: 185.24.196.* 18.09.15, 10:40
          Witam, droga nadal w remoncie, nic się nie zmieniło przez rok. Wracaliśmy z Bułgarii przez Rumunię 12.09.2015 r. Koniecznie wybierajcie inną trasę :) pozdrawiam
    • 46andrzej Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 01.09.14, 10:10
      Na tę chwilę można jechać tylko przez Cluj Napokę bądz, Arad. Droga jest w remoncie i lepiej nie wybierajcie się jak nie chcecie robić"gum" albo spawać misy olejowej. Pozdrawiam
    • Gość: JG Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 10.05.15, 02:43
      Droga nadal jest jednym placem budowy, ciągnącym się przez niemal 200km! Jechałam nią wczoraj i to jakaś masakra, że nie została wyłączona z ruchu, albo przynajmniej przy wjeździe na tą trasę nie ma informacji o jej stanie. Z tego co czytam z poprzednich postów, nie zmieniło się nic, poza kilkoma pasami wylanej nawierzchni o długosci max ok. 5 km-na całej tej trasie. Jednak na odcinkach przez las,cały czas trwały prace i dosłownie tuż przed samochodami wytaczali bale drzew. W miarę jak nadchodził wieczór i malał ruch, trafiało się coraz więcej szalonych kierowców, którzy wjeżdżali z naprzeciwka mimo czerwonego światła i nagle hamowali tuż przed naszą maską, po czym mozolnie wycofywali do pierwszego możliwego do minięcia miejsca!
      Na szczęście po drodze znaleźliśmy fajny nocleg, bo zapadła noc i nie wiem jak by się skończyła nasza dalsza podróż w takich warunkach. W świetle poranka okazało się, że nasz pojazd wygląda jak po rajdzie Dakar . Nawet wewnatrz był kurz, mimo zamkniętych okien.
      • kmuchorowski Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 14.07.15, 11:13
        No to ja się dołączę, bo za chwilę jadę przez Hunedoarę, no i naturalnie chciałem jechać Oradea - Deva. A z tego, co tu czytam - JG napisał 10 maja, że droga jest właściwie nieprzejezdna...

Jak zatem radzicie aby z Koszyc jechać do Hunedoary?
        • ma.ci.ej Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 15.07.15, 11:20
          Albo z Oradei przez Arad (warto mieć chwilę w Oradei, przepiękne miasto), albo jeśli chcesz zaoszczędzić na winietkach słowackiej i węgierskiej, to z Presova przez Trebisov, Satu Mare, Kluj, Sebes. Tą druga jechałem do Sighisoara, bardzo przyzwoita.
          Zamek w Hunedoarze przepiękny, warto. No dole przy skręcie do zamku jest parking płatny, nie parkuj tam - można wjechać na teren zamku i tam zaparkować za darmo (ewentualnie tuż przy zamku). Na zwiedzanie zamku warto mieć sporo czasu.
          • Gość: jaszczur Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.toya.net.pl 15.07.15, 22:29
            Jechałem 3 tygodnie temu tą drogą , 180 km pokonałem w 5 godzin. Non stop roboty, mijanki, światła i jeden wielki korek. Jeśli ktoś nie musi to niech omija tę trasę. Pozdrawiam
            • Gość: Sig Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.146.50.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.08.15, 21:36
              tragedia. katastrofa .pomyłka. wracałem z Bułgarii 1 sierpnia.wbrew zdrowemu rozsądkowi postanowiłem wracać tamtędy do Polski(jechałem tą drogą pięć lat temu i był dramat ,teraz jest katastrofalnie) 4,5 godziny non stop rozkopy ,wahadełka . oraz tragiczna nawierzchnia. nie polecam. z Oradei na Kluż Napokę jest o wiele lepsza droga
    • nawrocony82 Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 19.09.15, 22:52
      I ja rowniez potwierdzam opinie przedmowców, ta droga jest po prostu w remoncie na odcinku Oradea Deva, momentami jedzie sie tez 20 km.h z powodu dziur (tu jescze nie zostala wyremontowana) najlepiej omijac jadąc na przykład na Tinca, Aiud
      • Gość: bem Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.rdsnet.ro 13.06.16, 09:46
        Niedawno jechałam jej fragmentem - jakieś 100 km do Oradea. Gorąco odradzam. Jest to masakra. Dziura na dziurze, wyrwy, kamienie, usuwiska, blokady. Podobno znacznie się pogorszyło od zeszłego roku. Te 100 km jechaliśmy chyba ze 4 godziny, często z prędkością piechura, klnąc na czym świat stoi. Dopiero kawałek przed miejscowością Ceica i dalej już do Oradei był normalny asfalt.
        • matt.j Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 27.07.16, 10:07
          Gość portalu: bem napisał(a):
          > Dopiero kawałek przed miejscowością Ceica i dalej już do Oradei był normalny asfalt.

To dużych postępów nie ma :( Z ciekawości zaglądnąłem do tego wątku licząc na to, że po 2 latach przeczytam w końcu o zakończonym remoncie i fajnej trasie :(
    • Gość: Boris Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.dynamic-ww-04.vectranet.pl 13.06.16, 01:04
      Słynny rumuński poeta napisał poemat na temat tej drogi zatytuowany "Futu-?i pi... mă-tii"
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka