Dodaj do ulubionych

jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva

IP: *.rzeszow.mm.pl 30.07.08, 19:01
Czytam różne opinie o tej drodze i nie wiem czy juz się bać :) Będę
nią jechał 02.08, czytałem że jest górzysta i ma słabą nawierzchnię,
ale jak słabą? Ile czasu przeciętnie zajmuje jej przejechanie ?
Zalezy mi na info bo muszę na wieczór dojechać do Simerii i nie wiem
o której ruszyć z Polski.
Obserwuj wątek
    • marand3 Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 30.07.08, 21:07
      przejechałem część tej drogi z Oradei w kierunku Devy, Za Baius skręciłem w
      drogę Dn75. o tym odcinku na pewno nie można powiedzieć że jest to wymagająca
      górska droga. Nawierzchnia też nie jest bardzo zła ale dużo jest po drodze trenu
      zabudowanego ja również spotkałem dużo wlekących się ROMANów i suma sumarum
      średnia prędkość na pewno nie wyszła mi ponad 50 km \ h, ale wtedy nigdzie mi
      się nie śpieszyło :)
    • Gość: Luk Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.14, 18:30
      Witam, wczoraj właśnie jechałem tym odcinkiem z rodziną wracając z bułgarii i absolutnie odradzam wybrania tej drogi. Odcinek ok 180 km ma kilkanaście (jak nie więcej) wahadeł kierowanych światłami i pozatym nawierchnia przez cały czas jest w katastrofalnym stanie aż do samej granicy z Węgrami. Wjechałem na trasę w Devie kilka minut po 23 i na Węgrzech byłem o 4 nad ranem (180 km). Polecam wybranie alternatywnej trasy pozdrawiam!!
      • matt.j Omijać w 2014 - droga w remoncie 16.08.14, 12:36
        Gość portalu: Luk napisał(a):

> Witam, wczoraj właśnie jechałem tym odcinkiem z rodziną wracając z bułgarii i a
        > bsolutnie odradzam wybrania tej drogi. Odcinek ok 180 km ma kilkanaście (jak ni
        > e więcej) wahadeł kierowanych światłami i pozatym nawierchnia przez cały czas j
        > est w katastrofalnym stanie aż do samej granicy z Węgrami. Wjechałem na trasę w
        > Devie kilka minut po 23 i na Węgrzech byłem o 4 nad ranem (180 km). Polecam wy
        > branie alternatywnej trasy pozdrawiam!!

Potwierdzam. Droga będzie fajna pewnie w przyszłym roku jak skończą jej remont. Teraz jest cała rozkopana. W drodze powrotnej do PL zatrzymaliśmy się na nocleg i zwiedzanie w Hunedoara. Dalej na Oradea pojechaliśmy właśnie tą drogą (27.06.2014). Mijanek ze światłami na tym odcinku było kilkadziesiąt. Co kilka kilometrów. W zasadzie nawet taką remontowana droga dałoby się jakoś przyzwoicie przejechać czasowo gdyby nie długie stanie na każdych światłach. Spore fragmenty drogi były rozkopane, zostawiony tylko jeden pas, nikt nic tam nie robił a jedyne co było to światła i wykopy. Tak jakby nie dało robić się odcinków jednego po drugim, skończyć i robić następne. A tam ktoś nie zważając na użytkowników rozkopał prawie 200 km drogi i w dużej mierze taką rozkopaną zostawił. Jakby tak zebrał to robotników widać było przy pracach łącznie na może 20 km z tych prawie 200km.

-
    • Gość: JG Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 10.05.15, 02:43
      Droga nadal jest jednym placem budowy, ciągnącym się przez niemal 200km! Jechałam nią wczoraj i to jakaś masakra, że nie została wyłączona z ruchu, albo przynajmniej przy wjeździe na tą trasę nie ma informacji o jej stanie. Z tego co czytam z poprzednich postów, nie zmieniło się nic, poza kilkoma pasami wylanej nawierzchni o długosci max ok. 5 km-na całej tej trasie. Jednak na odcinkach przez las,cały czas trwały prace i dosłownie tuż przed samochodami wytaczali bale drzew. W miarę jak nadchodził wieczór i malał ruch, trafiało się coraz więcej szalonych kierowców, którzy wjeżdżali z naprzeciwka mimo czerwonego światła i nagle hamowali tuż przed naszą maską, po czym mozolnie wycofywali do pierwszego możliwego do minięcia miejsca!
      Na szczęście po drodze znaleźliśmy fajny nocleg, bo zapadła noc i nie wiem jak by się skończyła nasza dalsza podróż w takich warunkach. W świetle poranka okazało się, że nasz pojazd wygląda jak po rajdzie Dakar . Nawet wewnatrz był kurz, mimo zamkniętych okien.
      • Gość: bem Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva IP: *.rdsnet.ro 13.06.16, 09:46
        Niedawno jechałam jej fragmentem - jakieś 100 km do Oradea. Gorąco odradzam. Jest to masakra. Dziura na dziurze, wyrwy, kamienie, usuwiska, blokady. Podobno znacznie się pogorszyło od zeszłego roku. Te 100 km jechaliśmy chyba ze 4 godziny, często z prędkością piechura, klnąc na czym świat stoi. Dopiero kawałek przed miejscowością Ceica i dalej już do Oradei był normalny asfalt.
        • matt.j Re: jaka jest naprawdę droga Oradea - Deva 27.07.16, 10:07
          Gość portalu: bem napisał(a):
          > Dopiero kawałek przed miejscowością Ceica i dalej już do Oradei był normalny asfalt.

To dużych postępów nie ma :( Z ciekawości zaglądnąłem do tego wątku licząc na to, że po 2 latach przeczytam w końcu o zakończonym remoncie i fajnej trasie :(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka