23.08.20, 14:41
Witam, od jakichś 3 tygodni mam problem z rumieniem na plecach. Czasem swędzi, nie wyczułem nigdzie żadnego kleszcza. Wiem, że coś mnie ugryzło. Dermatolog po niedzieli, ale boję się, że "cyknął" mnie nie zauważony. Nie chodziłem też w tym czasie po lesie, ani po trawach. Załączam zdjęcia na wszelki wypadek. Myślicie, że może to być od kleszcza? Bo nie ukrywam, że się wystraszyłem.
Obserwuj wątek
    • patryshia90 Re: Rumień 23.08.20, 22:21
      Witam moze to byc od kleszcza ,ake i od ugryzienia pajaka czy nawet uczulenie po komarze... rumien moze byc też po dawnym ukąszeniu przez kleszcza... mi chyba wyszedl po roku.. zaden lekarz nie wie co to bylo..zniklo po ok 2tyg..
      • przemeqq Re: Rumień 25.08.20, 15:16
        Czekają mnie badania w kierunku boreliozy, natomiast pod koniec lipca zmiana ta wyglądała tak, jak na zdjęciu. Na razie wpadam w panikę.
    • przemeqq Re: Rumień 30.08.20, 12:39
      Jest ciąg dalszy. 26go był czwarty dzień bolących nóg, pojechałem na pogotowie. Dostałem antybiotyk na 10 dni (U-S dawka 100 mg 2x dziennie). 27go poszedłem zrobić IGG i IGM, ale wynik po niedzieli (zastanawiam się tylko, czy nie za wcześnie ten test). 28go w POZ dostałem cd antybiotyku (na kolejne 10 dni) i skierowanie do poradni zakaźnej.
      Rumień jest bledszy, nie ma mocno różowej obwódki. Zastanawiam się tylko, czy dawka antybiotyku nie jest za mała (niektórzy twierdzą, że powinno być 2x200). Czy może ktoś polecić mi jakiegoś dobrego lekarza w Łodzi i okolicach? Z góry dziękuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka