Dodaj do ulubionych

Siedlecki Park

28.03.12, 10:38
Gdy ostatnio spacerowałem z żoną i naszym synkiem w parku, zdarzył mi się niemiły, a zarazem smieszny incydent, a mianowicie na mojej kurtce znalazły sie ptasie odchodzy. Jak wszyscy wiemy jest to czesto spotykane w naszym parku. Odchody są wszędzie, co zarazem niesie wiele zarazków. Wystajace korzenie, które aż rozsadzają chodniki też są niebezpieczne dla naszych dzieci. Dlatego razem z żoną zastanawiamy się gdzie można wybrac się z dzieckiem na spacer, aby pobawiło się wśród zielenii?
Obserwuj wątek
  • helg-a15 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 10:42
   Jest to bardzo ciekawy problem, ponieważ w Siedlcach nie mamy takiego miejsca, gdzie nasze dzieci mogłyby czuć sie bezpiecznie, a zarazem byłoby to miejsce pełne zielenii. Jedyne co możemy tam spotkac, to połamane ławki i pełno ptasich odchodów.
  • bole-k23 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 10:49
   Ummm... Nie zastanawiałem sie nad tym wcześniej i w sumie to słusznie, bo nie widze problemu z naszym Parkiem. Jest to jedno z niewielu miejsc poddanym modernizacji, jaka ostatnio ma miejsce w naszym mieście. I tak powinno zostać, nie ingerujmy w naturę i pozwólmy jej żyć własnym tokiem. A na spacer z dzieckiem zawsze można sie wybrać na plac papieski.
   • lukaszk99 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 10:56
    Plac Papieski powiadasz, ale tam oprócz pola i asfaltowych ścieżek nie ma żadnej zieleni i żadnego schronienia przed wiatrem. Co do parku to lifting by się przydał przede wszystkim mogli by powymieniać nawierzchnie na ścieżkach.Co do ławek to jestem często w parku i tych połamanych jest bardzo mało więc nie przesadzajcie.
    • gazieciara Re: Siedlecki Park 28.03.12, 11:02
     Plac Papieski jest dość daleko. mieszkańcy tamtych okolic mogą sobie pozwolić na taki spacer. co do parku, to rzeczywiście wygląda on nie najlepiej. nieraz potknęłam się o wystające korzenie, chodnikami przejść się nie da,bo pełno ptasich odchodów. Poza tym w niektórych miejscach w ogóle nie ma chodnika, a podczas deszczu jest tam okropne błoto. ostanie ławek już nie wspomnę.
     • obserwatorka121 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 21:09
      osobiście polecam bardziej uważny spacer zarówno dla siebie, jak i dla dziecka, wtedy żadne "wystające konary" nie będą strasznie. park faktycznie nie jest w najlepszym stanie, aczkolwiek nadal nie jest pozbawiony uroku. Nasuwa się jedynie prośba do władz miasta, o dostosowanie 'jakości' parku dla tych bardziej wymagających.
  • studentkaaa123 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 11:03
   Zgadzam się z ta opinią. Sama wybrałam się na spacer w niedziele do parku i to co tam zostałam po zimie zaszokowało mnie! Brud, zaniedbane alejki, kanały wodne pełne śmieci... A wrony, to faktycznie plaga. Plac zabaw jest kolorowy, ale wymaga zabiegów kosmetycznych po zimie:) Park powinien byc wizytówką Siedlec, a nasz pozostawia wiele do życzenia.
  • licealistka88 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 12:39
   Przez trzy lata chodzilam przez park do liceum...dlatego zgadzam się że należy coś z tym miejscem zrobić....pomijając zaniedbane ławki i alejki, to na dodatek gdy popada deszcz w całym parku nieprzyjemnie pachnie od odchodow wspomnianych wron:\dlatego modernizacja parku powinna byc rozpoczęta od pozbycia się chociaż części ptactwa...o ile dobrze pamiętam to kiedyś była taka akcja przeprowadzana i jakiś czas było ich troche mniej dlatego moglaby byc ona powtarzana co roku, bo co z tego że odrestaurujemy park jak za chwile będzie znowu zanieczyszczony przez ptasie kupy...
   • jolka-123 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 12:59
    Park faktycznie jest jest wizytówką miasta. Nie zachęca też do spacerów. Niestety, poza parkiem nie ma zbyt wielu miejsc gdzie można by się wybrać na spacer. Jest oczywiście zalew... Tylko dla osób bez samochodu to troszeczkę za daleko. Warto spojrzeć na inne miasta, które super urządziły parki. Przykładem może być Łuków. Super park, miejsca zabaw zorganizowane dla dzieci. Może warto wziąć przykład?
    Trzymam kciuki za odrestaurowanie. Bo park to nie tylko miejsce, aby wyjść, ale także historia.
    • debola Re: Siedlecki Park 28.03.12, 21:08
     Tą historię mieszkańcy Siedlec rozkradli jakieś 20-30 lat tamu. To bardzo przykre. Moja ciotka opowiadała mi ze kiedyś było tam o wiele ładniej i "bogaciej". Niestety dzisiaj nic z tego nie zostało.
    • mizi_kizi Re: Siedlecki Park 29.03.12, 23:55
     To, że park powinien zostać odnowiony, jest oczywiste. Jego obecny stan to powód do niemałego wstydu! Biorąc pod uwagę to, jak niewiele jest w Siedlcach podobnych miejsc, znalezienie środków na jego remont nie powinno stanowić większego problemu... a jeśli go stanowi to może należałoby bliżej przyjrzeć się temu, na co wydaje się publiczne pieniądze...
   • mpppm nie tylko Park 15.04.12, 13:52
    Nie tylko Park potrzebuje prac porządkowych.
    Plac Sikorskiego wzorem Łukowa czy Białej powinien być uporządkowany.
    To, że ktoś planuje coś tam wybudować za 20-30 lat nie upoważnia do zostawienia takiego bałaganu w centrum.
    Kostka granitowa, a na środku fontanna z zamyślonym A.Winterem na ławce obok.
    Fontanna prosta, 2-3 strumienie wody spływające w niżej wubrukowaną kostkę.

    Pawilony rozebrać.
    Dobrze by było zachować wizualnie na kostce zarysy starych uliczek: Przejazd, Przechodnia, Kozia.
  • studenciara77 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 13:01
   Myślę, że czas najwyższy zająć się problem siedleckiego parku. Podjąć działania, które doprowadzą do poprawy estetyki miejsca, które powinno być przez nas uwielbiane, a nie omijane szerokim łukiem. Może dzięki naszym wpisom problem ten w końcu zostanie poruszony, nie jest jeszcze za późno by park zamienił się w miejsce naszego wypoczynku i ucieczki od codzienności. Dobrze, że problem ten został poruszony.
  • zula1313 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 13:06
   Cieszę się że w końcu ktoś poruszył ten temat, gdyż Siedlecki park pozostawia wiele do życzenia!! Jestem rodowitą Siedlczanką i uważam że takie miejsca jak PARK są bardzo potrzebne w naszym mieście, w szczególności gdy robi się ciepło i chętniej spacerujemy z naszymi dziećmi. To co się obecnie w nim dzieje, jest nie do pomyślenia. Coraz rzadziej tam zaglądam ponieważ widok brudnych ławek, zaśmieconych trawników i chodników, które są w fatalnym stanie nie należy do najprzyjemniejszych!!!
  • drewno88 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 13:43
   NIe wiem o co tyle hałasu. Będąc studentem biologi musze powiedzieć o przydatności dzikiego wyglądu naszego parku. Jest w nim tyle roślin na których studenci bogą prowadzić badania botaniczne oraz przy robieniu zielnika. Dzięki niemu mamy w nim wiele gatunków zwierząt i ptactwa które moglibyśmy obserwować. Park urozmaica wygląd naszego miasta w zieleń, której jest tak mało.
   W parku mogą się bawić dzieci choćby na placu zabaw które na swoim terenie nie ma drzew i napewno nic mu na glowe nie spadnie.
  • tome-k-124 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 13:55
   Odkąd pamiętam park zawsze był taki. Przydałby się w nim lepsza droga do przechadzek po nim plus regularne przycinanie drzew tak alby ptaki nie siadały nad przechodniami i nie wypróżniać. Zaoszczędziło by to na białych niespodziankach na ubraniu.
   • repek19 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 14:42
    właśnie, co do korzeni.
    osoby na wózkach inwalidzkich mają problem z poruszaniem się po niektórych chodnikach. taki spacer wymaga od nich i ich opiekunów nie lada umiejętności,by ominąć te wystające korzenie.
    A co do placu zabaw.
    blisko są 2szkoły- Elektryk i PG1, uczniowie na dłuższych przerwach przesiadują w parku, palą papierosy,a niedopałki rzucają gdzie popadnie.
  • arya12 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 14:02
   Ten park powinno się wyremontować, jest wiosna więc wszyscy chętnie pospacerowaliby sobie po nim ale w takich warunkach większość rezygnuje z tego pomysłu.
   • mymyselfandi123 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 14:59
    Racja, dobrze, że został poruszony temat parku. Stan ławeczek, wystające korzenie, ptasie odchody... spacer w tym miejscu to wątpliwa przyjemność. A co ma powiedzieć mama z dzieckiem w wózku lub osoba niepełnosprawna, które muszą jakąś przebrnąć alejkami parku? Lepiej już z takiej przechadzki zrezygnować...
   • exotic200 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 15:35
    Zalew ładne miejsce, ale oprócz tego miejsca naprawdę w siedlcach brakuje ładnych miejsc na świeżym powietrzu gdzie można spokojnie pospacerować czy usiąść i posiedzieć, a szkoda, pewnie dużo chętnych by było na spacer po parku gdyby nie te krzywe alejki..
   • kerac32 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 17:51
    jamaica77 napisał:

    > siedlczani-n13, helg-a15, bole-k23 ale macie fajne nicki.

    Też mi się to rzuciło w oczy. Niemal wszystkie nicki z tego wątku pojawiły się tu po raz pierwszy, a styl i sposób formułowania zdań większości wpisów jest niemal identyczny. Coś mi się wydaje, że ktoś tu gada sam ze sobą ;)
   • 55atena55 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 20:16
    Uważam że nie tylko ptasie odchody jak i popękany chodnik ale najważniejszą rzeczą jaką by należało wyremontować to ławki i plac zabaw dla dzieci.Jest to jedyne z niewielu miejsce gdzie cała rodzina mogłaby spędzać czas ze sowimi małymi pociechami.
    • kerac32 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 21:30
     Jest to jedy
     > ne z niewielu miejsce gdzie cała rodzina mogłaby spędzać czas ze sowimi małymi
     > pociechami.

     W warunkach siedleckiego parku znacznie łatwiejsze byłoby spędzanie czasu z gawronimi małymi pociechami - sów od dziesiątków lat nikt u nas nie widział ;)


  • quellee Re: Siedlecki Park 28.03.12, 15:00
   Moje zdanie jest takie - park niestety wygląda strasznie.. Pełno śmieci i ogólnie syfu, ludzie wyprowadzają pieski a jak wiadomo pieski zostawiają po sobie niemiłe niespodzianki i nikt tego nie sprząta. Osoby na wózkach mogą jedynie pomarzyć o spacerze w parku, po tych "alejkach" czasem trudno jest nawet przejść osobom zdrowym.."Jeziorko" to zielony, śmierdzący syf. Jedynym fajnym elementem jest plac zabaw. Czas na lifting, serio. Aby park mógł stać się piękną wizytówką miasta, a nie odstraszaczem.
   • mieszkaninsdl Re: Siedlecki Park 29.03.12, 11:57
    Z całą pewnością zgadzam się z quelle, park nie jest dobrze przystosowany, wiele osób napotyka różnego rodzaju z poruszaniem się po nim, krzywe chodniki, korzenie.... one nie tylko utrudniają poruszanie się osobom niepełnosprawnym ale i ludziom, którzy są w pełni sprawni.
  • 36nike3636 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 15:27
   Jestem mieszkanką Siedlec i wieczorami wychodzę sobie do parku na jogging. Niestety siedlecki park nie należy do najpiękniejszych, są dziurawe chodniki, często popękane, miejscami same ścieżki, biegając łatwo skręcić kostkę...a na stadion nie można wchodzić więc nie ma innego miejsca by miło się relaksować, ktoś powie że mamy jeszcze zalew...ale tu jest problem bo pieski są tam prowadzane bez smyczy i bardzo szybko atakują biegających ludzi....więc z racji bezpieczeństwa nad zalew lepiej nie chodzić... Nasz park w porównaniu do innych to kompletna ruina. Miasto Siedlce powinno jakoś zadbać o wygląd, bo to jak wygląda jest wizytówka naszego miasta...Gdybyśmy mieli ładny park to każdy chętnie by tam spędzał czas...A skoro jesteśmy przy dużym parku to przejdźmy do małego przy stadionie...ławki do siedzenia zrobili ale o czymś zapomnieli...o OŚWIETLENIU...chyba że ludzie z latarkami tam muszą siedzieć :D hehehe...
   • michal_aniol3 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 17:07
    Racja, stan parku siedleckiego nie jest najlepszy. Myślę, że temat jest warty uwagi i większego zainteresowania...park zdecydowanie wymaga modernizacji ale biedne ptactwo zostawmy w spokoju:p
  • sp_rysiekzklanu Re: Siedlecki Park 28.03.12, 17:08
   Mieszkam w Siedlcach i widok takiego zaniedbanego parku, który powiniem być dumą mojego miasta jest dla mnie przykry. Uważam, że odpowiednie osoby, czy służby powinny zająć się wyremontowaniem lub przynajmniej posprzątaniem naszego parku. Park jest brudny, głównie z powodu ptasich odchodów, co jest szczególnie groźne dla dzieci, ponieważ naraża je na różne choroby, ścieżki są nierówne, przez co można się potknąć. Bardzo nad tym ubolewam. Park powinien być miejscem, gdzie można pospacerować, pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć w godnychych warunkach, a zamiast tego stanowi zagrożenie dla zdrowia. Mam głęboką nadzieję, że ktoś się tym zajmie.
  • biegacz1988 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 17:54
   uważam że jak spacerować to lepiej nad zalewem... park dobre miejsce ale problem ptaków jest nie miły... tak samo opjcka krawężników jest dość dużą przeszkodą dlatego sam osobiście wolę spacer nad zalewem
   • jasonpompeczka1916 Re: Siedlecki Park 28.03.12, 22:29
    Ach ten park... Sięgając pamięcią Siedlecki park kiedyś tętnił życiem, po prostu osoby rządzące w Siedlcach przez ostatnie 10 lat bardzo zaniedbały sprawę parku. Pamiętam jeszcze jak w parku można było dostać coś do jedzenia ponieważ był Pub w którym spędziłem nie jedną niedzielę mojego dzieciństwa. Można było pograć tam w bilard i rzutki było tam akwarium, które zajmowało pół ściany, w którym pływały przeróżne ryby. Niestety tamten budynek spłonął a po nim została tylko rozpadająca się ścieżka prowadząca teraz donikąd. Pewnie niektórzy zastanawiają się co było w budynku, który stoi obok placu zabaw. Pamiętam jak znajdowały się tam stoły do ping ponga, pamiętam iż trudno było tam zagrać bo cały czas były zajęte. Był jeszcze budynek przy stawie tam gdzie teraz jest odcinek wyłożony deskami. W tym małym budyneczku znajdowało się Minizoo. Moim zdaniem była to najciekawsza atrakcja ze wszystkich parkowych. Można było zobaczyć tam różne zwierzęta od kameleonów przez papugi po małpy. Od tamtego czasu (a minęła już śmiało ponad dekada) park zmienia się z roku na rok, ale tylko na gorsze. Niby został plac zabaw, ale dziecko pobawi się na tym placu 15 minut i się znudzi. Co do ptaków to były kiedyś przeganiane, pamiętam jak chodzili ludzie i "strzelali" jakimś urządzeniem robiąc huk, który odstraszał ptaki.
    Co do alejek wszystko zostało już powiedziane. Moim zdaniem park powinien być jedną z głównych wizytówek miasta. Kiedyś był, co się teraz z nim dzieje, aż żal myśleć...
    • xfinlandia Re: Siedlecki Park 28.03.12, 22:52
     Jadąc Prusa widać tylko duuużo zieleni:)
     A poważnie - to, że w jeden dzień jest tyle glosów za parkiem to o czymś świadczy.
     może by władza zrobiła cośdla ludzi, a nie dla siebie (ratusz).
   • jaroslaw_zbawiciel Re: Siedlecki Park 29.03.12, 19:30
    To za łopatę i do roboty :) Takie frazesy każdy potrafi mówić, a jak przyjdzie co do czego to narzeka. Ktoś jest winny za obecny stan parku i połamane ławki co nie? Ktoś jest winny rzucania petów, itp.
  • przyjemny_gosc Re: Siedlecki Park 28.03.12, 22:51
   Park jest zaniedbany:
   1.Ścieżki do remontu. Po co zrywać kostkę koło pomnika papieża, skoro tutaj problem jest bardziej pilny.
   2.Wrony do wypłoszenia. Metody są. Hukowe, czy zatrudnianie sokolników. Tyle, że nie wystarczy raz kogoś takiego zatrudnić, musi to być cykliczne.

   Widok parku jako dziko rosnących chaszczy ma pewnie swoich zwolenników. Ja osobiście wolałbym większą ingerencję człowieka.

   Trzeba też dodać miejsca komercyjne. Siąść i coś zjeść albo wypić w parku to świetna lokalizacja. Plac zabaw, wspomniane minizoo są potrzebne.

   Problem stanowi też sąsiedztwo. Elektryk, gimnazjum, Królówka, Akademia, kiedyś jeszcze Żółkiewski. Chciał czy nie, duża liczba młodzieży ukazuje tylko jej chamstwo i prostactwo. Ale większość spacerowiczy spaceruje w weekendy, kiedy młodzieży w szkołach nie ma.
    • fajnababka2 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 09:54
     A nasze władze wolą rozprawiać o nowym ratuszu na placu niz otym żeby zagospodarować ten plac Sikorskiego podobnie jak w Łukowie ,czy choćby Kałuszynie.Niestety jak ktoś pochodzi z prowincji to dla niego szczytem marzeń jest droga/choćby byle jaka/i duży sklep,a kto by tam myslał o rekreacji mieszkańców.Widocznie uznali to za fanaberię rozkapryszonych siedlczan .Jeszcze nie tak dawno jeden z włodarzy mówił że po co nam aqapark,przecież Siedlce mają basen przy gimnazjum/ale o tym to nawet wspominać szkoda ,bo co z tego że przy sprzedaży terenu po stadionie na wariata-czyli bez finansowania z UE powstał ten pomysł,skoro wyszło jak wyszło/.ŻAL.Zaraz będą DNI SIEDLEC pobawią się i kilkaset tys pójdzie z dymem fajerwerków lub strumieniami wody ,a odważni do spacerowania po parku dalej bedą łamać nogi na alejkach ,wąchać smród ze stawu i jeść lody w centrum miasta na stojąco,bezpośrednio przy budce.
  • alokap Re: Siedlecki Park 29.03.12, 11:19
   Wciąż pojawiają się propozycje zalewu. oczywiście dobre propozycje na spacer, bo sama lubię tam jeździć...no ale właśnie...trzeba się tam dostać. A przecież można zająć się parkiem, bliżej i z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.
   • isannna Re: Siedlecki Park 29.03.12, 11:27
    Fakt, park nie prezentuje się zbyt dobrze, ale w mieście jest wiele innych wydatków, inwestycji, które także czekają na swoją realizację. Przykładem może być aqua park, który z pewnością przyniósł by duży dochód w przyszłości (bo nakłady tez muszą się zwrócić).
    Wątpię aby tak duża ilość osób chciała spędzać swój wolny czas w parku. Jeśli byłby wybór: park miejski czy aqua park, sądzę że zdecydowana większość wolała by pójść na basen. To rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zresztą, osoby z innych miejscowości raczej do parku nie przyjadą, a aqua park- oczywiście.
    Dlatego... może nie ma sensu robić takiego szumu?
    • fajnababka2 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 11:36
     chyba zauważyłaś,że aqapark już się buduje.,chociaz po ostatnich poczynaniach ARM prędko chyba nie powstanie.Dlatego póki co nie ma żadnej alternatywy dla parku.A jeśli pozwolimy na budowę ratusza to na długie lata nie mamy co liczyć na żadne inwestycje dla mieszkańców.przyp.że koszt budowy to ponad 100mln i jeszcze stracimy centrum miasta,które można fajnie wykorzystać na cele rekreacyjne/fontanna ,kafejki,plac zabaw itp./
   • xfinlandia Re: Siedlecki Park 29.03.12, 11:32
    Nie wszystko zależy od urzędów..
    Skoro park nie jest Wam/nam taki obcy, to może jakaś wspólna inicjatywa posprzątania go?
    Niech władze widzą, że potrafimy nie tylko marudzić, ale i działać?
    • more.na12 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 12:04
     Według mnie siedlecki park to jedno z niewielu miejsc gdzie można sobie spokojnie pospacerować, latem jest tam naprawdę ładnie i spokojnie... Widuję tam wiele rodzin z dziećmi i nikt nie narzeka a to co się Tobie przytrafiło to zwykły przypadek i mogło spotkać Cię wszędzie.
    • kwiatek511 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 12:06
     Siedlecki park według mnie mimo iż jest zaniedbany ma swój klimat, a posprzątanie jego to bardzo dobry pomysł, do wyremontowania jego to zapewne długa droga, a gdyby go tak uprzątnąć może niektórym przyjemniej by się spędzało tam czas nie zwracając uwagi na śmieci
  • mi3fro Re: Siedlecki Park 29.03.12, 12:16
   Studiuję w Siedlcach i jakoś ten park mnie nie przyciąga. Ryzyko ptasich kup, wystające korzenie i krzywe chodniki nie przemawiają do mnie.... Brakuje takiego miejsca by móc wybrać się na spacer. Gdyby dodać temu parkowi trochę życia, by coś się w nim działo to ludzie by przychodzili. Może czas zainteresować się nim bardziej.
   • soy_estudiante9 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 12:29
    Owszem, park nie jest zachwycający, aczkolwiek uważam, że kilka spraw wymaga pilniejszej "interwencji" niż on. Chociażby wspomniany aquapark, które bądź co bądź byłby większą atrakcją.
    • arya12 Re: Siedlecki Park 17.04.12, 16:45
     Zanim wybudują ten aquapark to jeszcze trochę się im zejdzie a park remont parku nie wymaga aż takiego dużego zachodu więc skoro wiosna się zaczęła należałoby coś z tym zrobić.
  • jutka91 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 12:20
   moim zdaniem park jest w opłakanym stanie. nie jest to miejsce do wypoczynku ! wokół syf i nie równe chodniki !nie wspomnę już o stawie...
   Dobrze, że ktoś poruszył tą sprawę, czas i pora zainterweniować...
   • siedlczanka3 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 13:01
    Zgadza się park napewno jest w kiepskim stanie, ale co roku jest sprzątany,ławki są odnawiane, a w tej chwili jest wiele ważniejszych inwestycji, chociażby dokończenie remontu drogi wjazdowej do Siedlec od strony Janowskiej (która jest w opłakanym stanie) czy ukończenie budowy aqua parku, który bylby miejscem rozrywki dla wszystkich. Myśle że inicjatywa jest dobra ale narazie park musi poczekać na swoją kolej...
  • nanogiwaciaki Re: Siedlecki Park 29.03.12, 13:57
   Ja również jestem mieszkańcem Siedlec i nie rozumiem w czym tkwi problem. Park wygląda jak wyglądać powinien: wokół dużo zieleni. Nie widzę też sensu sprzątania go, gdyż za kilka dni i tak będzie brudny. Skoro ludzie wymagają czystośći, to niech przede wszystkim zachowają ją sami, a nie obwiniają ptaki. Czym byłby ten park bez zwierząt? Dzięki nim jest atrakcyjnieszy i można poobcować z naturą.
  • stolat21 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 14:29
   chyba za dużo szumu się robi wokół tej sprawy....jak już ktoś wcześniej napisał- nie ingerujmy w naturę, niech rządzi się swoimi prawami... Moim zdaniem są większe problemy, niż nie równe alejki, np. ogromne dziury w ulicach, że aż się przejechać nie da...
   A dziecko zawsze może bawić się na placu zabaw, który jest moim zdaniem w porządku....
   To moje zdanie...
    • xaveri Re: Siedlecki Park 29.03.12, 14:55
     Park to obraz nędzy i rozpaczy... Należało by wyremontować wszystkie alejki, ale nie robić kostki bauma tylko coś innego (na głównych alejkach nawet asfalt po staremu). Do tego wydzielić obszary "dzikie" a resztę odchwaścić, obsiać trawą i regularnie kosić! No i regularne wizyty sokolników... O zainstalowaniu koszy na śmieci i ich regularnym opróżnianiu nie wspomnę.
   • kts10 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 20:35
    Ale to miejsce to park, nie jakaś dzika puszcza :) Ludzie nie wymagają nie wiadomo czego, chcą tylko kilka ławeczek, alejek i miejsca do zabaw z dzieckiem.
  • thims Re: Siedlecki Park 29.03.12, 16:12
   Zgadzam się – Park wymaga rewitalizacji. Jest to jednocześnie doskonałe pole dla konsultacji społecznych – zróbmy jakieś makiety, wystawmy na osąd opinii publicznej w formie jakiejś „ gry planszowej” – niech ludzie sami wytyczą alejki, ustawią ławki itp. – na razie w wersji demo...a potem dopiero modernizujmy...
   Ps. A co do uciążliwych ptaków – to trzeba wynająć sokolników, pościnać korony drzew, ponakładać siatki – powinno poskutkować;)
   Ale mówią niektórzy, że jak ptaszek zostawi na nas swoje odchody - to ponoć przynosi to szczęście - więc może lepiej uważać, żeby tego szczęścia nie wystraszyć;)
   • 2niki2 Re: Siedlecki Park 29.03.12, 17:00
    Bardzo mi się podobały wpisy : fajna babka2 i przyjemny _gość. Ja pamiętam jeszcze czasy jak Uczelnia użytkowała szklarnie w parku.Studenci odbywali tam praktyki, hodowano : iglaki , krzaki i kwiaty , a potem obsadzano tym tereny wokół uczelni , parku i Amfiteatru.Prawdopodobnie te szklarnie pamiętają czasy Księżnej Ogińskiej dla której to Park był oczkiem w głowie. Sprowadzała drzewa i rośliny , a niektóre były unikatowe.Słyszałam o Teatrze w parku , a po stawie pływały łabędzie.Wszystko to można przywrócić , jest nowa Pani Rektor, Rektorat przy parku, Wydział Przyrodniczy tez - może i chęci się znajdą DLA WSPOLNEGO DOBRA NASZEGO I PRZYSZLYCH POKOLEŃ !!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka