adax4
04.06.06, 12:44
"Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt"
Waldemar Pawlak o odwołaniu rządu Olszewskiego
14 lat temu Wałęsa ( TW Bolek )Moczulski ( TW Lech )wspólnie z Tuskiem
obalili rząd Olszewskiego. Bezpośrednią przyczyną byl strach przed realizacją
przez Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza procedury
lustracyjnej. Warto pamiętać , że wdeptany w ziemę Macierweicz miał rację.
Tzw Lista Macierewicza pokrywa się z listą Milczanowskiego. Obie za wyjątkiem
kilku pomyłek ukazują świat polityki uprawianej przez byłych sbeckich
agentów reprezentujących właściwie wszystkie siły polityczne.
Warto pamiętać, że o zamachu czerwcowycm Rokita mówi , że dzisiaj mając
obecną wiedzę postąpił by inaczej. Tusk zaś twierdzi, że gdyby historia się
cofnęła to postąpił by tak samo.
I jeszcze jedno, gdyby wtedy lustracja się dokonała to dzisiaj wszystkie
disiejsze spory i emocje byłyby zwietrzałą historią. Skompromitowani politycy
i autorytety moralne od dawna uprawiali by przydomowy ogródek. A my żylibyśmy
już w zupełnie innym , uważam że lepszym kraju.
więcej: