Dodaj do ulubionych

14 rocznica odwołania rządu Olszewskiego

04.06.06, 12:44
"Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt"
Waldemar Pawlak o odwołaniu rządu Olszewskiego

14 lat temu Wałęsa ( TW Bolek )Moczulski ( TW Lech )wspólnie z Tuskiem
obalili rząd Olszewskiego. Bezpośrednią przyczyną byl strach przed realizacją
przez Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza procedury
lustracyjnej. Warto pamiętać , że wdeptany w ziemę Macierweicz miał rację.
Tzw Lista Macierewicza pokrywa się z listą Milczanowskiego. Obie za wyjątkiem
kilku pomyłek ukazują świat polityki uprawianej przez byłych sbeckich
agentów reprezentujących właściwie wszystkie siły polityczne.
Warto pamiętać, że o zamachu czerwcowycm Rokita mówi , że dzisiaj mając
obecną wiedzę postąpił by inaczej. Tusk zaś twierdzi, że gdyby historia się
cofnęła to postąpił by tak samo.

I jeszcze jedno, gdyby wtedy lustracja się dokonała to dzisiaj wszystkie
disiejsze spory i emocje byłyby zwietrzałą historią. Skompromitowani politycy
i autorytety moralne od dawna uprawiali by przydomowy ogródek. A my żylibyśmy
już w zupełnie innym , uważam że lepszym kraju.


więcej:
Obserwuj wątek
    • frau_blada Donald Puczysta 04.06.06, 12:52
      Zebyscie przypadkiem niezapomnieli!

      liceum.cimoszenko.info/
    • frau_blada To bylo 4 czerwca? 04.06.06, 13:16

      • adax4 Re: To bylo 4 czerwca? 04.06.06, 14:34
        Tak, dokładnie noc z 4 na 5 czerwca.

        "4 czerwca o godz. 10 rano minister Macierewicz przekazał do Sejmu przygotowane
        w MSW dokumenty. Szeregowi posłowie otrzymali jedynie ogólną informację o
        zasobach archiwalnych MSW, natomiast do rąk przewodniczących komisji i klubów
        poselskich trafiła lista 64 nazwisk posłów, senatorów i innych wysokich
        urzędników państwowych będących – według Macierewicza – tajnymi
        współpracownikami służb specjalnych PRL."
        • nielubiegazety2 Tak naprawdę to jest rocznica: 04.06.06, 14:46

          • nielubiegazety2 Re: Tak "naprawdę" to jest rocznica tego :) 04.06.06, 14:48
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=43007885
            Przynajmniej mendia tak pluły.
        • andrzej.sawa Re: To bylo 4 czerwca? 04.06.06, 20:10
          To trzeba było wtedy zrobić,ale nie po partacku.
          Niestety, partactwo było błędem.
    • andrzej.sawa Re: 14 rocznica odwołania rządu Olszewskiego 04.06.06, 15:05
      No,no, dla Ciebie Pawlak to klasyk do cytowania.
      • alex.4 Olszewski najgorszy premier III RP 04.06.06, 15:06
        jego rząd to było zupełnie nieporozumienie
      • adax4 Re: 14 rocznica odwołania rządu Olszewskiego 04.06.06, 15:24
        andrzej.sawa napisał
        No,no, dla Ciebie Pawlak to klasyk do cytowania.

        Nie podoba siew Pwlak? To może Michnik?
        "
        Jednym z najostrzejszych przeciwników akcji lustracyjnej był redaktor
        naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik. 5 czerwca 1992 napisał on na łamach
        tego dziennika: „Pomysł, by Minister Spraw Wewnętrznych, a zarazem czołowy
        polityk ZChN, był władny na podstawie policyjnych dokumentów ustalić listę
        rzekomych tajnych agentów, to drwina z prawa, z rozumu, ze zwykłej ludzkiej
        przyzwoitości. (…) Nie będziemy na naszych łamach publikować żadnych list
        nazwisk sporządzonych przez ministra Macierewicza”. "

        wiadomosci.polska.pl/kalendarz/kalendarium/article.htm?id=108302
        • www.nasznocnik.pl Różne opinie Michnika na różne tematy... 04.06.06, 18:07
          ...różnie przetrwały próbę czasu; pod tą akurat - moim zdaniem - spokojnie można
          się i dziś podpisać...
    • s.k.i.n Re: 14 rocznica odwołania rządu Olszewskiego 04.06.06, 17:31
      to był jedyny prawdziwie polski rząd po 1989 roku (oczywiście do czasu
      przejęcia władzy przez koalicję PiS Samoobrony i LPR)
    • kropek_oxford I tak ocalono Polske przed m a s o n e r i a 04.06.06, 19:46
      Oraz rzadami wierchuszki z Lozy Narodowej Polskiej:)))
      --
      Ein Volk, IV Reich, Zwei Katschoren ;)
      • kaczysta Re: I tak ocalono Polske przed m a s o n e r i a 04.06.06, 19:53
        Jak nie masz nic do powiedzenia w temacie to wypad.
        • kropek_oxford Czemu chcesz ukryc te informacje? CO zlego i 04.06.06, 23:24
          w przynaleznosci Olszewskiego do masonerii, i w jego wysokim stanowisku w Lozy
          Polskiej Narodowej w okresie, w ktorym to Loza najwyrazniej wysuwala go na
          premiera?
          Musze was zmartwic, PiSdziaki: Loza Narodowa Polska jest organizacyjnie
          powiazana z Loza Narodowa Angielska (tzw. ryt szkocki) i uzyskanie na Wyspach
          pelnej informacji o pozycji Mec. Olszewskiego w europejskim wolnomularstwie nie
          nastrecza zadnych trudnosci. Nie wyrugujecie tej informacji, nie schowacie jej
          pod dywan, chocbyscie usuneli ja z pismiennictwa polskojezycznego (niemniej do
          dzis jest w "Wolnomularstwie" Hassa)
    • elfhelm ten rząd to było wielkie nieporozumienie 04.06.06, 19:59
      na czele - korzystając z dorobku waszego sojuznika Leppera - degenerat

      W rządzie takie nieudaczniki jak Parys (pobierający nienależne premie kosztem
      pokrzywdzonych przez Rzeszę), Glapiński i inni.

      No i Macierewicz robiący agentów z marszałka Chrzanowskiego czy Grażyny
      Staniszewskiej, a pomijający na liście np. Oleksego.
    • rydzyk_smigly 4 czerwca 04.06.06, 20:08
      1039 zmarł Konrad II, cesarz rzymski.
      4 czerwca 1991 papież Jan Paweł II nawiedził Radom. W tym samym dniu obchodzimy
      w państwie Tonga Dzień Emancypacji.
      Warto pamiętać, że 4 czerwca 1970 mija 36 lat od urodzin aktorki Izabeli
      Scorupco.
      • henryk.log Re: 4 czerwca..:-) 04.06.06, 20:21
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=42979785&a=43030071
    • gieroy_asfalta Wtedy premier Olszewski, a dziś ksiadz Zaleski 04.06.06, 20:18
      nawet pora się zgadza, tylko antylustratorzy się zmienili....
      • kropek_oxford To kdsiadz Zalski TEZ jest wolnomularzem? n/t 04.06.06, 23:25

    • eboshi I dobrze się stało 04.06.06, 20:47

      A masz jakąś teorię dlaczego Polacy we wszystkich późniejszych wyborach wycinali
      wszystko ca choćby z lekka zalatywało Olszewskim ?
    • leszek.sopot Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 04.06.06, 20:52
      Kompromitacja była tak głęboka, że mogła się jedynie pogłębiać i rok później
      postkomuniści bez problemu powrócili do władzy.
      • adax4 Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 04.06.06, 23:08
        leszek.sopot napisał:

        > Kompromitacja była tak głęboka, że mogła się jedynie pogłębiać i rok później
        > postkomuniści bez problemu powrócili do władzy


        Na czym polegała kompromitacja?
        • leszek.sopot Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 04.06.06, 23:14
          adax4 napisał:

          > leszek.sopot napisał:
          >
          > > Kompromitacja była tak głęboka, że mogła się jedynie pogłębiać i rok późn
          > iej
          > > postkomuniści bez problemu powrócili do władzy
          >
          >
          > Na czym polegała kompromitacja?


          Niechlujnie prowadzonych rządach i skandalu lustracyjnym. Przeciwko lustracji
          była mniejszość, ale i ta godziłaby się na nią gdyby zagwarantowano prawo do
          obrony - w zasadzie tylko za to były krytykowane pomysły PC. Maciarewicz
          natomiast zrobił z lustracji polityczną aferę - zupełnie niepotrzebnie! Trzeba
          to było zrobić fachowo i z rozmysłem, a nie gorączkowo i histerycznie robić z
          tego wielką politykę.
          • tribunus obalano rzad ktory mogl zmienic Polske 04.06.06, 23:24
            jedank czerwonej koterii to nie bylo na reke. Zbyt duzo miala na sumieniu aby
            pozwolic na otwarcie archiwow UB/SB.
            • kropek_oxford A KTO w tymze rzadzie i CO potrafil? Moze pare 04.06.06, 23:45
              przykladow. I bez detych acz pustych hasel, jak to, ktore przed chwila
              wyglosiles, bo to po prostu smieszne:)))
              • tribunus a kropek nadal wali w sciane 05.06.06, 16:29
                kropek_oxford napisał:

                > przykladow. I bez detych acz pustych hasel, jak to, ktore przed chwila
                > wyglosiles, bo to po prostu smieszne:)))


                Pustaki to dopiero po Olszewskim dorwaly sie do zlobu. Wezmy takiego Waldka
                Pawlaka na przyklad, totalny niemota. Wiec na smiesznosc sie nie narazaj samemu,
                swoje bzdety wciskaj innym.
                • scoutek Re: a kropek nadal wali w sciane 05.06.06, 16:34
                  Pawlak - w odroznieniu do Kaczek i tym bardziej Olszewskiego - ma przeblyski...
                  wypytywany kiedys w Pulsie dnia przez Semke, na tekst dziennikarza (hmmm) "a
                  pan premier nie wydal dyrektywy jakiejs tam?", odpowiedzial "a pan nie zaplacil
                  za kawe w bufecie"
                  • tribunus Re: a kropek nadal wali w sciane 05.06.06, 16:44
                    coutek napisała:

                    > Pawlak - w odroznieniu do Kaczek i tym bardziej Olszewskiego - ma przeblyski...
                    > wypytywany kiedys w Pulsie dnia przez Semke, na tekst dziennikarza (hmmm) "a
                    > pan premier nie wydal dyrektywy jakiejs tam?", odpowiedzial "a pan nie zaplacil
                    >
                    > za kawe w bufecie"

                    Czlowiek ktory umawia sie ze zostanie premierem na +zastepstwo+ jest zlamanym fjutem
            • leszek.sopot Myślisz o rządzie Suchockiej? 05.06.06, 00:15
              tribunus napisał:

              > jedank czerwonej koterii to nie bylo na reke. Zbyt duzo miala na sumieniu aby
              > pozwolic na otwarcie archiwow UB/SB.


              Kaczyńscy razem z SLD głosowali przeciw temu rządowi.
          • adax4 Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 04.06.06, 23:42
            > Na czym polegała kompromitacja?
            >
            >
            > Niechlujnie prowadzonych rządach i skandalu lustracyjnym.

            A na czym polegają niechlujne rządy? Ministrowie mieli przetłuszczone włosy i
            ślady jajecznicy w kącikach ust?

            Maciarewicz
            > natomiast zrobił z lustracji polityczną aferę - zupełnie niepotrzebnie!
            Trzeba
            > to było zrobić fachowo i z rozmysłem, a nie gorączkowo i histerycznie robić z
            > tego wielką politykę.
            No jakbym Wałęsę w NOCNEJ ZMIANIE słuchał . Naprawdę pogratulować. Jak ja
            pamiętam przeciwko lustracji była większość. Politycy, prezydent, media;
            zwłaszcza Gazeta Wyborcza. Prawo do obrony lustrowanych osób to stara śpiewka
            aż do dzisiaj. W Niemczech po prostu udostępniono zasoby archiwalne i tak też
            powinno stać się w Polsce.
            • kropek_oxford Udostepniono wszystkim wszystko? Lacznie z 04.06.06, 23:47
              mediami? Nie, nie na tym polegalo to w Niemczech:)))
            • leszek.sopot Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 00:18
              Wałęsa był za lustracją - nawet to możesz w "Nocnej zmianie" usłyszeć i
              zobaczyć. Przeciw był Michnik, ale inni byli przeciw tylko projektowi lustracji
              planowanej przez Maciarewicza. Przestudiuj starannie stenogramy sejmowe i
              przeczytaj kto i za co krytykował lustrację.
              Jeśli chodzi o tę jajecznicę i przetłuszczone włosy to może masz rację. Nie
              zwróciłem na to uwagi.
              • adax4 Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 10:23
                leszek.sopot napisał
                Kaczyńscy razem z SLD głosowali przeciw temu rządowi.

                Może jakiś link na poparcie tej tezy?
              • adax4 Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 16:00
                leszek.sopot napisał
                Kaczyńscy razem z SLD głosowali przeciw temu rządowi.

                Ale chyba nie twierdzisz, że Kaczyński głosował 5 czerwca za odwołaniem rządu?
                • leszek.sopot Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 16:44
                  adax4 napisał:

                  > leszek.sopot napisał
                  > Kaczyńscy razem z SLD głosowali przeciw temu rządowi.
                  >
                  > Ale chyba nie twierdzisz, że Kaczyński głosował 5 czerwca za odwołaniem
                  rządu?


                  Pomyliłeś datę - 28 maja.
                  >
                  • adax4 Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 17:11
                    leszek.sopot napisał:
                    Pomyliłeś datę - 28 maja

                    28 maja 1992 r., godz. 21.00 - Sejm


                    Na wniosek posła Janusza Korwin-Mikkego (Unia Polityki Realnej) Sejm
                    podejmuje uchwałę następującej treści: Niniejszym zobowiązuje się ministra
                    spraw wewnętrznych do podania do dnia 6 czerwca 1992 r. pełnej informacji
                    nt. urzędników państwowych szczebla od wojewody wzwyż, a także senatorów,
                    posłów, a do dwóch miesięcy sędziów, prokuratorów i adwokatów oraz - do
                    sześciu miesięcy - radnych gmin, będących współpracownikami UB i SB w latach
                    1945-1992. Za uchwałą głosuje 186 posłów, przeciw jest 15, 32 wstrzymuje się
                    od głosu.
                    • 9111951u Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 17:19
                      no ale to nie dla funkcjonalnych.
                    • leszek.sopot Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 17:27
                      28 V 1993 – Sejm przegłosował wotum nieufności dla gabinetu Hanny Suchockiej,
                      które zostało złożone przez Klub Parlamentarny „S”. Wniosek nie miał charakteru
                      konstruktywnego (nie zawierał kandydatury nowego premiera), został
                      przegłosowany minimalną większością 223 głosów.
                      • adax4 Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 17:31
                        Nie wprowadzaj proszę zamieszania. Watek dotyczy rocznicy 4 czerwca 1992
                        roku. Jeżeli masz ochotę dyskutować o rządzie Suchockiej to załóż po prostu
                        wątek. A jeżeli już musisz to przynajmniej pisz jasno i wyraźnie.
          • alex.4 Re: Olszewski i Maciarewicz skompromitowali "S" 05.06.06, 10:31
            lustracja była tylko próbą zatrzymania włądzy przez nieudolny rząd Olszewskiego.
            Dlatego nie została ona przygotowana porządnie tylko z wielkimi błędami które
            ośmieszyły ideę lustracji
    • wujaszek_joe Re: 14 rocznica odwołania rządu Olszewskiego 05.06.06, 00:12
      piekny rząd. miał d upie gospodarkę. premier zajmował się snem. na podstawie
      takiej lustracji to kaczynski jest agentem. zresztą nie wiem kim jest, skoro
      potrzebował 7miesięcy władzy w służbach żeby ujawnić teczkę, czego wymagał od
      innych przed wyborami. czekam na jedno z 3milionów mieszkań. dziękuje mu za
      gwarancję, że lepper nie będzie w rządzie. ten lepper to w koncu z SB czy nie?
      pan prezes by się zdecydował czy kłamie teraz czy wtedy
      • dwatrefle a kto Cie nakrecil 05.06.06, 10:52
        z ta gospodarka? co ma jedno wspolnego z drugim? to taki wytarty slogan jak sie
        nie ma zadnych argumentow.
        • krystian71 Re: a kto Cie nakrecil 05.06.06, 11:07
          tym bardziej,ze zupelnie nie oparte na faktach ani roczniku statystycznym.
          Za rzadow Olszewskiego, gospodarka po pierwszym szoku I planu Balcerowicza
          zaczynala sie stabilnie i szybko rozwijac.
          Wlasnie dlatego i po utraceniu tego rzadu, Balcerowicz stwierdzil ,ze nalezy
          ja "schlodzic" , wdrozyl swoj drugi etap i tak rozpoczal sie jej powolny upadek
          • rydzyk_smigly Pajac albo nieuk 05.06.06, 11:38
            zobacz listę ministrów i daty sprawowania urzędu (Andrzej Olechowski,TW)
            pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Finans%C3%B3w
            Jan Olszewski - 4.6.92
            "Bo nie dlatego debatuje się nad tym, aby odwołać rząd natychmiast, zaraz,
            zanim jeszcze rozpocznie się następny dzień, żeby już go nie było - nie
            dlatego, że był zły, bo nie dawał sobie rady z gospodarką, nie dlatego, że miał
            złą linię polityczną, nie dlatego, że nie miał polityki informacyjnej - o czym
            bardzo dużo mówiono, w czym może i źdźbło prawdy jest."

            krystian71 napisała:

            > tym bardziej,ze zupelnie nie oparte na faktach ani roczniku statystycznym.
            > Za rzadow Olszewskiego, gospodarka po pierwszym szoku I planu Balcerowicza
            > zaczynala sie stabilnie i szybko rozwijac.
            > Wlasnie dlatego i po utraceniu tego rzadu, Balcerowicz stwierdzil ,ze nalezy
            > ja "schlodzic" , wdrozyl swoj drugi etap i tak rozpoczal sie jej powolny
            upadek
    • krystian71 jedynego, rzeczywiscie polskiego rzadu w calym 17- 05.06.06, 10:50
      to leciu
      • cics Re: jedynego, rzeczywiscie polskiego rzadu w caly 05.06.06, 11:06
        krystian71 napisała:

        > jedynego, rzeczywiscie polskiego rzadu w caly 17-to leciu

        To ja dziękuję za taki rząd. Wolę, te pozostałe "niepolskie".
        • krystian71 Re: jedynego, rzeczywiscie polskiego rzadu w caly 05.06.06, 11:08
          a merytorycznie, jakie masz zastrzezenia?
          • alex.4 Re: jedynego, rzeczywiscie polskiego rzadu w caly 05.06.06, 11:12
            A co takiego zrobił rząd Olszewskiego??????
            Nie ma on żadnych zasług
            • krystian71 dzialal od 23 XII 2001 do 4 .VI.2002 05.06.06, 11:21
              rowne piec miesiecy
              "Rząd Olszewskiego od początku swej działalności podejmuje próbę zmiany
              kierunku polityki, zwłaszcza w dziedzinie gospodarki i prywatyzacji majątku
              narodowego. Rozpoczął też proces dekomunizacji w wojsku i resorcie spraw
              wewnętrznych. Zahamowanie przez premiera dotychczasowych kierunków tzw. dzikiej
              prywatyzacji oraz zarządzenie kompleksowej kontroli resortu przekształceń
              własnościowych spowodowało otwarty konflikt rządu z ugrupowaniami
              postkomunistycznymi i liberalnymi w parlamencie. W maju 1992 roku Olszewski
              sprzeciwia się przekazaniu baz opuszczanych przez wojska rosyjskie stacjonujące
              w Polsce w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich. Gdy mimo sprzeciwu
              premiera odpowiednie porozumienie polsko - rosyjskie zostaje przez MSZ
              parafowane dochodzi na tym tle do konfliktu z prezydentem Lechem Wałęsą. By nie
              dopuścić do podpisania parafowanego już porozumienia, premier przekazał
              sprzeciw rządu w drodze wysłania szyfrowej depeszy do Moskwy na ręce Lecha
              Wałęsy. Nazajutrz po powrocie z Moskwy prezydent zgłosił wniosek o odwołanie
              rządu. Niespełna dwa tygodnie później rząd Olszewskiego został obalony w nocnym
              głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992 roku w związku z wykonaniem przez ministra
              Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnienie konfidentów służby bezpieczeństwa
              zajmujących stanowiska w najwyższych władzach państwa.
              • wobo1704 Re: dzialal od 23 XII 2001 do 4 .VI.2002 05.06.06, 11:28
                Pamietam, ze przez cztery miesiące nic się nie działo (Olszewski spał); potem
                czasami slychac było z jego ust jakieś tam hasełko lubiane przez motłoch.
                I tak juz było do końca.
                • krystian71 Re: dzialal od 23 XII 2001 do 4 .VI.2002 05.06.06, 11:37
                  widocznie tez ten okres przespales, skoro tak malo pamietasz, albo dales sobie
                  przez GW wyczyscic pamiec
              • rydzyk_smigly Adam Glapiński, prywatyzator i perturbator 05.06.06, 16:43
                "minister współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Jana Olszewskiego
                (1991 - 1992). Wprowadził koncesje na import paliw co spowodowało perturbacje
                na rynku paliwowym".

                Wszyscy wiedzą, że koncesje dał tym, którzy dofinansowali PC albo prywatną
                kieszeń.

                "Pierwsze przepisy, które zainicjowały budowanie przepisów na wzór okupacji
                zamiast prawa zostały wprowadzone przez rząd Jana Olszewskiego. Człowiekiem,
                który nadał taki właśnie kierunek prawodawstwu III Rzeczypospolitej, jest
                minister Adam Glapiński. Przeforsował on przepisy o koncesjonowaniu handlu
                paliwami przez resort gospodarki, którym kierował. Wspierając je paroma
                ogólnymi sloganami z repertuaru patriotycznego: że państwo powinno zapewnić
                sobie wpływ, bo bezpieczeństwo etc. W rezultacie Glapiński zyskał dodatkową
                władzę i możliwość zarobku, a Polacy utracili pierwszy obszar gospodarczej
                wolności. Poza tym podrożała benzyna o koszt łapówek i specjalną premię dla
                tych, co koncesje za nie dostali. Interes opłacił się więc tym firmom, które
                koncesje otrzymały i urzędnikom, którzy je wydali, a stracili na tym wszyscy
                Polacy. Ci, którzy nie mają aut, również, bo wyższe ceny paliw płacą w cenach
                innych artykułów, które przecież trzeba przewozić".
                www.opcja.pop.pl/numer28/28jan.html


                krystian71 napisała:

                > rowne piec miesiecy
                > "Rząd Olszewskiego od początku swej działalności podejmuje próbę zmiany
                > kierunku polityki, zwłaszcza w dziedzinie gospodarki i prywatyzacji majątku
                > narodowego.
              • przyladek.dobrej.nadziei Re: dzialal od 23 XII 2001 do 4 .VI.2002 05.06.06, 17:25
                krystian71 napisała:

                > W maju 1992 roku Olszewski
                > sprzeciwia się przekazaniu baz opuszczanych przez wojska rosyjskie
                stacjonujące
                >
                > w Polsce w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich.
                > Gdy mimo sprzeciwu
                > premiera odpowiednie porozumienie polsko - rosyjskie zostaje przez MSZ
                > parafowane dochodzi na tym tle do konfliktu z prezydentem Lechem Wałęsą.

                Przeciez to jego rzad opracowal traktat! Olszewski sprzeciwil sie samemu sobie?
                Co to za premier, ktory nie ma wplywu na to co robia jego ministrowie?


                > By nie
                > dopuścić do podpisania parafowanego już porozumienia, premier przekazał
                > sprzeciw rządu w drodze wysłania szyfrowej depeszy do Moskwy na ręce Lecha
                > Wałęsy. Nazajutrz po powrocie z Moskwy prezydent zgłosił wniosek o odwołanie
                > rządu. Niespełna dwa tygodnie później rząd Olszewskiego został obalony w
                nocnym
                >
                > głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992 roku w związku z wykonaniem przez ministra
                > Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnienie konfidentów służby bezpieczeństwa
                > zajmujących stanowiska w najwyższych władzach państwa.

                I dobrze zrobil. Do dupy z takim premierem.
      • przyladek.dobrej.nadziei Ale jaja! Rzad PiSuarow jest niepolski! nt 05.06.06, 17:22
    • przyladek.dobrej.nadziei I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 16:07
      Pamietam, jak tuz przed odwolaniem Olszewski pieprzyl, w jakiej to fatalnej
      formie jest Polska i Polska gospodarka, ze gdyby wiedzial wczesniej, to by sie
      misji tworzenia rzadu nie podjal? Cale szczescie, ze go uwalili, polska
      gospodarka od razu ruszyla z kopyta. Ten nieudacznik potrafil tylko pieprzyc
      trzy po trzy i o malo nie doprowadzil do pozostania ruskich wojsk w Polsce.
      Powinien za to stanac przed Trybunalem Stanu.
      • scoutek Re: I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 16:09
        do tego przerwano audycje w obu programach tv publicznej by pan premier mogl z
        rozpacza o tym wszystkim powiedziec...
        to bylo straszliwie przejmujace odrzynanie ryja od koryta...
        • przyladek.dobrej.nadziei Re: I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 16:12
          scoutek napisała:

          > do tego przerwano audycje w obu programach tv publicznej by pan premier mogl
          z
          > rozpacza o tym wszystkim powiedziec...
          > to bylo straszliwie przejmujace odrzynanie ryja od koryta...

          To byla gra na czas. W kuluarach Macierewicz szantazowal teczkami.
          • scoutek Re: I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 16:24
            wiem wiem
            od tej pory ich nie trawie
            ani Macierewicza ani Olszewskiego....
            • przyladek.dobrej.nadziei Re: I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 16:25
              scoutek napisała:

              > wiem wiem
              > od tej pory ich nie trawie
              > ani Macierewicza ani Olszewskiego....

              Mam dokladnie to samo.
              • scoutek Re: I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 16:27
                Macierewiczowi przede wszystkim nie moge darowac Staniszewskiej...
                do tej pory widze, jak Kuron plakal za krzywde, ktora jej Antek wyrzadzil....
      • adax4 Re: I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 16:37
        przyladek.dobrej.nadziei napisał:

        > Pamietam, jak tuz przed odwolaniem Olszewski pieprzyl, w jakiej to fatalnej
        > formie jest Polska i Polska gospodarka, ze gdyby wiedzial wczesniej, to by
        sie
        > misji tworzenia rzadu nie podjal? Cale szczescie, ze go uwalili, polska
        > gospodarka od razu ruszyla z kopyta. Ten nieudacznik potrafil tylko pieprzyc
        > trzy po trzy i o malo nie doprowadzil do pozostania ruskich wojsk w Polsce.
        > Powinien za to stanac przed Trybunalem Stanu

        "Nie był Pan zaskoczony desygnacją?

        - Było to dla mnie zaskoczenie. Uważałem, że na czele rządu powinien stać
        człowiek znający się na gospodarce.

        - Przyjął Pan jednak propozycję.

        - Nie mogłem się uchylić, dlatego że staliśmy przed dramatem, że pierwszy Sejm
        Rzeczypospolitej wyłoniony po wojnie w wolnych wyborach nie będzie w stanie
        zapewnić rządu w Polsce. Byłaby to katastrofa dla państwa i kompromitacja
        tworzącej się polskiej demokracji.

        - Odszedł Pan od polityki gospodarczej Balcerowicza i jego doktryny liberalnej.
        Obejmując urząd premiera - jaką zastał Pan spuściznę po poprzednikach?

        - Tworzyliśmy rząd w sytuacji całkowitego rozpadu systemu finansów państwa.
        Opinia publiczna nie zdawała sobie sprawy, jak tragicznie wyglądał stan kasy
        państwowej. Nikt tego nie znał. Nawet postawienie miarodajnej diagnozy było
        niemożliwe. Nie wiedzieliśmy, jaki jest stan deficytu budżetowego na rok 1991,
        czy nie wypełnione zobowiązania budżetu wynoszą minimum 30 bilionówówczesnych
        złotych, czy 60 bilionów. Przypomnę, że te 60 bilionów to była wówczas prawie
        jedna czwarta całego budżetu. Dziś skutecznie zatarto w świadomości społecznej
        fakt, że ostatnie miesiące rządów wicepremiera Balcerowicza w 1991 r. to był
        jedyny w ostatnim dwunastoleciu przypadek uruchomienia druku tzw. pustych
        pieniędzy, uruchomienia emisji złotówek bez pokrycia.

        - O ile pamiętam, spowodowało to nawet reperkusje zachodnich instytucji
        finansowych?

        - Tak. Nawet Międzynarodowy Fundusz Walutowy, tak przecież Balcerowiczowi
        przychylny, zawiesił swoją współpracę z rządem Bieleckiego w ostatnich
        tygodniach jego istnienia. My musieliśmy to wszystko odbudowywać.

        - Czy do 4 czerwca udało się sprecyzować, ile naprawdę wynosił ów deficyt?

        - Było to zdecydowanie bliżej 60 bilionów. Przyjęte przez nas wyliczenia
        okazały się widać bardzo zbliżone do rzeczywistości, gdyż opracowany przez nasz
        rząd projekt budżetu został później przez gabinet Suchockiej, w granicach jego
        założeń, wykonany.
        • przyladek.dobrej.nadziei Re: I swiat sie nie zawalil 05.06.06, 17:15
          Jakie to wszystko sliczne i tempo dzialan bylo piorunujace. Wszystko to
          Olszewski zalatwil w pol roku. Dzis, gdy sytuacja jest o wiele lepsza PiS przez
          pol roku nie potrafil zrobic nic. Bajki Olszewskiego czytaj dzieciom na
          dobranoc.
    • czyste.dobro Olszewski jest doradcą prezydenta 05.06.06, 16:39
      słyszeliście żeby coś robił?
      Pewnie tak jak za czasów premierostwa nie jest nawet w stanie dotrzeć
      punktualnie na spotkanie
      • scoutek Re: Olszewski jest doradcą prezydenta 05.06.06, 16:40
        on potrafi tylko gadac
        podobno cale swoje "premierowanie" spedzil na naradach....
        • 9111951u Re: Olszewski jest doradcą prezydenta 05.06.06, 17:14
          On potrafił matołku w niespełna pół roku zrobić z państwowego molocha jakim
          była stocznia szczecińska najlepszą stocznię w Europie .To samo chciał zrobic
          ze stocznią Gdańską ale już mu nie pozowlili o 1 w nocy go zdjęli z Rokitą na
          czele.
          • przyladek.dobrej.nadziei Re: Olszewski jest doradcą prezydenta 05.06.06, 17:17
            9111951u napisała:

            > On potrafił matołku w niespełna pół roku zrobić z państwowego molocha jakim
            > była stocznia szczecińska najlepszą stocznię w Europie .To samo chciał zrobic
            > ze stocznią Gdańską ale już mu nie pozowlili o 1 w nocy go zdjęli z Rokitą na
            > czele.

            Dlaczego kurna PiS w pol roku nie potrafi zrobic nic? Co do Olszewskiego, niby
            tyle zdzialal ale w dniu, kiedy go odwolywali pieprzyl, ze sytuacja panstwa
            jest tragiczna ;)
            • 9111951u Re: Olszewski jest doradcą prezydenta 05.06.06, 17:35
              to nie był fakt ?
              • przyladek.dobrej.nadziei Re: Olszewski jest doradcą prezydenta 05.06.06, 17:36
                9111951u napisała:

                > to nie był fakt ?

                Faktem jest, ze Olszewski pieprzyl niemilosiernie, jak adwokat na sali rozpraw,
                a nie premier rzadu.
          • czyste.dobro zły Premier i rząd nieudaczników 05.06.06, 17:29
            JKM w pośpiechu na zamówienie zgłaszający byle jaką uchwałę, żeby można było
            dorabiać rządowi nieudaczników martyrologię

            P.s tam był chyba Gabryjel :)))
            • przyladek.dobrej.nadziei Re: zły Premier i rząd nieudaczników 05.06.06, 17:32
              czyste.dobro napisał:

              > JKM w pośpiechu na zamówienie zgłaszający byle jaką uchwałę, żeby można było
              > dorabiać rządowi nieudaczników martyrologię
              >
              > P.s tam był chyba Gabryjel :)))

              To byla zbieranina, takie pospolite ruszenie, ktore nie potrafilo nic
              sensownego zdzialac.
          • rydzyk_smigly Głupstwa PiSzesz 05.06.06, 17:30
            Spółką Skarbu Państwa Ssz stała się we wrześniu 1991, w 1992 roku SSz zawarła
            ledwo postępowanie układowe z wierzycielami. Na prostą wyszła dopiero w 1995.
            Bez najmniejszego problemu można znaleźć informacje na ten temat.
            • 9111951u Re: Głupstwa PiSzesz 05.06.06, 17:37
              palancie ja pamietam ,ze był wniosek o likwiadację tej stoczni , ale go
              Olszewski po prostu podarł.
              • przyladek.dobrej.nadziei Re: Głupstwa PiSzesz 05.06.06, 17:46
                9111951u napisała:

                > palancie ja pamietam ,ze był wniosek o likwiadację tej stoczni , ale go
                > Olszewski po prostu podarł.

                I od razu im sie poprawilo?
                • czyste.dobro :)))))))))))) n/t 05.06.06, 17:50
                  przyladek.dobrej.nadziei napisał:

                  > 9111951u napisała:
                  >
                  > > palancie ja pamietam ,ze był wniosek o likwiadację tej stoczni , ale go
                  > > Olszewski po prostu podarł.
                  >
                  > I od razu im sie poprawilo?
                  >
                  • adax4 Re: :)))))))))))) n/t 05.06.06, 23:56
                    szkoda , że nie wyemitowali dzisiaj NOCNEJ ZMIANY , Kurskiego
              • rydzyk_smigly PiSowska kultura 05.06.06, 17:49
                9111951u napisała:
                palancie ja pamietam

                Jeśli podarł wniosek to zapomniał o co chodziło bo facet mocno tępawy był, ergo
                nie mógł "w niespełna pół roku zrobić z państwowego molocha jakim była stocznia
                szczecińska najlepszą stocznię w Europie"
    • przyladek.dobrej.nadziei Re: 14 rocznica odwołania rządu Olszewskiego 05.06.06, 17:38
      W Chicago Olszewski ma grono swoich wyznawcow. Bywal tam wielokrotnie i goscil
      czesto na antenie radiowej jednej z jego wielbicielek. Podczas jednego z
      wywiadow zostal ojszczany przez suke "pani redaktor". I niech to bedzie
      najlepszym komentarzem jego rzadow.
    • aquinus Czyżby to było forum archeologiczne? 06.06.06, 00:21

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka