evanescence24 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:39 w sumie nie mam za bardzo co pamiętać, bo urodziłam się dopiero w 1996r. c; Odpowiedz Link Zgłoś
aguu93 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:40 o kurcze , jak przeczytałam to , co napisałaś , aż się łezka w oku zakręciła ... czasami tak bardzo chciałabym wrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa . a reklama Coca-Coli była taka świetna , szkoda , że już jej nie puszczają . (: Odpowiedz Link Zgłoś
delicious ... 07.08.10, 13:43 Hm ja tak tego nie pamiętam. Do Polski przeniosłam się znów w bodajże 98, więc wszystko wyglądało już nieco inaczej niż tak, jak opisywałaś na początku. Jednak pozostałości były. Po prostu szok przenieść się z Francji, która należała do tych "lepszych" krajów zachodu. Życie wyglądało tam inaczej, ale co do filmów i innych wpływów amerykańskich - to samo. Kochałam Niekończącą się opowieść! Czasy były niezłe, a teraz prawie we wszystkich krajach jest tak samo. Nie żebym narzekała, przecież mamy wszystko, a jednak... Odpowiedz Link Zgłoś
bad_alex ooj , pamiętam to : 3 07.08.10, 13:47 wprawdzie ja sama urodziłam się w 95 , ale gdy wybił rok 00 [ 2000 ] to nadal były inne przyzwyczajenia niż są dziś . pamiętam , że co rano przed pójściem do przedszkola próbowałam namówić tatę na oglądanie " Czarodziejek z książyca " . w przedszkolu bawiliśmy się w dom , ganianego . tak jak na podwórku . zabawa w chowanego , ganianego , jazda na " stuningowanych " rowerach to była codzienność . oczywiście nie obyło się bez robienia tzw " baz " czy " domków " w krzakach . znosiliśmy tam stare , niepotrzebne rzeczy z domów , a koło śmietników [ tak , śmietników ] znajdowaliśmy niepotrzebne kanapy , fotele czy stoły . każdy miał swój pokoik , każdy miał swoją rolę w domku . również w piaskownicy znajdowaliśmy zabawy , np , robienie sobie pokoików , tym razem z piasku . starszy brat mojej przyjaciółki robił nam szpachelką i łopatką mury tych pomieszczeń . co jakiś czas była na coś " faza " . raz na te domki , za drugim razem bawienie się lalkami , innym razem robiliśmy drogi w piaskownicy [ również idealne robił starszy brat : 3 ] - wynosiliśmy wtedy samochodziki i bawiliśmy się . a zupa z błota była nad morzem zawsze [ do tego często śpiewana piosenka " klej okej " ] lub po deszczu na podwórku . na trzepaku graliśmy w śledzia , a na pobliskiej ławeczce w kamyczka . a czego słuchałam ? wtedy jeszcze lat 80 z tatą - tears for fears , limahl , madonna i michael jackson . dowiedziałam się również w tamtym czasie o Guns N Roses od mamy . potem były polskie zespoły etc . o ! , grało się jeszcze w gumę , koko loko no i zbierało się niezapomniane karteczki do segregatorów i takie krążki czy jak to się nazywa z Pikaczu : 3 . pamiętam szał na to był . również była tzw faza na zbieranie kapsli po piwie : 3 , miałam całą armię tego . nom , to były czasy . niezapomniane i najlepsze . nie to co teraz ... dzieci wychowywane są na hanie montanie i na komunię życzą sobie tipsy i solarium . Odpowiedz Link Zgłoś
flo. Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:51 urodziłam się w dziewięćdziesiątym ósmym, więc nie pamiętam wspomnień z pierwszego roku życia. ale wiem, że tak było. ; ) Odpowiedz Link Zgłoś
doggy Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:52 Pamiętam Ich Troje i "Pokemony" ;D Odpowiedz Link Zgłoś
luiza1344 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:56 a ja pamiętam Czarodziejki z księżyca. Odpowiedz Link Zgłoś
quadesha Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:55 O boże.. ale mi moje dzieciństwo przypomniałaś. Ja też wszystko pamietam... gra w klasy,gume. Zupa z błota haha. nigdy tego nie zapomne. Ale lody z pisaku Mój brat miał pegazusa dostał na urodziny ale sie wtedy cieszył ^^ Zawsze grałam z nim w wojownicze żółwie ninja xd Odpowiedz Link Zgłoś
marsjanka115 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:55 coś tam pamiętam ale byłam bardzo mała , oo wiem że z bratem słuchaliśmmy Britney i jakiegoś popu typu Back Street boys xd wogóle te ciuchy xd ludzie byli też inni Odpowiedz Link Zgłoś
jonasofanka oj tak, tak, swięta racja:) 07.08.10, 13:58 pamiętam. Trzepak i jeszcze tak niedawno[rok temu!] podchody. Jeszcze zapomniałaś o zbieraniu karteczek, heh . ahh, ja się urodziłam w `97 ale ... cóż, jeszcze na początku XXI wieku, były podobne zabawy. Tak, ta guma, zapadła mi w pamięć. Odpowiedz Link Zgłoś
llena Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:03 Ja urodziłam się w 1994 więc, troche tego pamiętam, miałam te wszystkie rzeczy, pegazusa i oczywiście całą masę dyskietek, codzienni oglądałm wieczorynke, jadłam duże okgłe kolorowe gumy balonowe, wszzystkie zabawy w jakie się bawiliśmy a które już yszły z użycia, dobra więcej nie pisze bo poczułam się staro Odpowiedz Link Zgłoś
marikova Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:08 rocznik 95 pamiętam, że zawsze rano włączałam telewizor u moich sióstr w pokoju i oglądałam Power Rangers a później Pokemony. Czasami nawet bez śniadania wychodziło się przed dom i bawiło się z koleżankami i kolegami. Gra w piłkę, skakanie w gume, jazda na rowerze albo hulajnodze, do tej pory mam pamiątke po tym na kolanie i wiele, wiele innych. A wieczorem zawsze bawiliśmy się w chowanego, nigdy tego nie zapomnę. Szkoda, że teraz tak nie jest... teraz jak wyjrzę przez okno to widzę tylko grupkę chłopców, którzy lansują się telefonami i wyzywają od gnojków. Odpowiedz Link Zgłoś
chrupek Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:12 @A jak to było z Wami? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Pamiętacie pierwsze wypady do tak mało popularnych wtedy kin? "Pocahontas", "101 dalmatyńczyków" i "Piękna i Bestię"? Pierwsze komórki i komputery? Wasze ulubione zabawy, potrawy? Chleb ze smalcem, masłem albo z cukrem i śmietaną? Stare przeboje zapomnianych już artystów?: Pamiętam dokładnie te pyszne zupki z błota, piasku a także smakołyków ukradzionych mamie: ' Mamo, dasz mi to?! Po co ci? Bo gotujemy zupę na podwórku!' <3 Zabaw było bardzo dużo: podchody, chowak, berek, etc. Getry w myszkę miki, pieska pluto i inne również pamiętam. Przysmakiem za moich czasów [jak to dziwnie brzmi. :d] był przysmażany chleb, co do dzisiaj pamiętam, a czasami wracam i każę mamie coś takiego zrobić. Piosenki, dokładnie pamiętam. Dzięki mamie. Majka Jeżowska, Bojsów, Pszczółkę Maję. To były czasy! Odpowiedz Link Zgłoś
ixlovextwilight Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:18 byłam malutka, ale pamiętam wszystko : ). tak i Pegazus to było coś! pamiętam, że miałam 2 ulubione (i swoje ; d) gry-małą syrenkę i kaczora donalda x D. pamiętam, jak siedziało się na dworze od 8 do 22 i co chwila wołało się z dołu (mieszkam w bloku, więc trochę musiałam się drzeć ; d) `maaaaa mooooooo! daj mi złotówkę na loda , albo na chrupki ; d. łoo a trzepak.. u mnie były dwa. wyższy i niższy. robily nam za wszystko. za baze, dom, namiot, własną mini dżunglę. za wszystko co sie tylko umyśliło. no i oczywiście nie bylo pod domem takiego drzewa, na którym by się nie siedziało i zrywało jarzębinę do pukawek z balona i odciętej szyjki po butelce : ). ulubione danie? chleb z masłem i z cukrem ; d. zabawy ulubionej nie było, żyło się chwilą. robiliśmy to co akurat nam do glowy przyszło. jej.. wtedy było cudownie! : ) teraz już nie widzę, żeby dzieci się tak zachowywały. chyba (u mnie) skończyło się na moim pokoleniu. potem już były komputery, komórki. o zabawach z gumą nawet nie wspomnę. teraz dzieci słysząc `guma myślą o kondomach (nie kłamie, znam takie przypadki. bardzo wiele takich przypadków) i non stop zemszczą. szkoda.. nie wiedzą, co tracą. tęsknię ogromnie za moim dzieciństwem. jak bym mogła to chciałabym mieć znów 6 lat : ). Odpowiedz Link Zgłoś
platyna no dokładnie!!! 07.08.10, 14:21 W 1995 to sie urodziłam, a te lata '90 trwały w moim domu aż do 2005 roku ;P - na przerwach grałam w gumę i w klasy - w domu prawie nie siedziałam, bawiłam się na trzepaku, w wojne, w podchody - miałam pełno kolegów i ani jednej koleżanki hehe - żółwie ninja i smerfy !!!! - Spice girl i britney spears! - też miałam koraliki na szprychach! - ooo zupa z błota to jest to ciesze się że mam wspomnienia, że nie jestem dzieckiem neo. wakacje zawsze spędzałam z chłopakami na podwórku ale odkąd widać po hm. mojej posturze że jestem dziewczyną to jakoś kontakt się urwał smutno mi z tego powodu, ale trzeba kolekcjonować nowe wspomnienia w nowym środowisku. pozdrawiam wszystkie super-dzieci z '90 Odpowiedz Link Zgłoś
platyna Re: no dokładnie!!! eej a Powerangers?! :D:D 07.08.10, 14:22 no i pegazus! wieczorami miałam peeeeeełno kaset, sprzedawałam nawet Aaa słuchajcie! i jeszcze POWERRANGERS!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
agatek92 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:21 Z dzieciństwa pamiętam wielki szał na punkcie pokemonów, całodzienną grę na Playstation (wcześniej na Pegazusie) oraz anime "Czarodziejka z księżyca". Odpowiedz Link Zgłoś
teqiulla ;) 07.08.10, 14:32 o rany, ładnie to opisałaś ja pamiętam jeszcze oglądanie jedyneczki rano, moda na wszystko z pokemonami ( zawsze rano wstawałam i oglądałam pokemony na polsacie ) śpiewanie 'kulfon kulfon co z ciebie wyrośnie' lub pamiętam jak zawsze krzyczałam 'jurek ogórek kiełbasa i żurek' czyli mój najulubieńszy tekst ;-D pamiętam jak oglądałam zawsze zbuntowanego anioła i że wieczorem w niedzielę zawsze leciał kubuś puchatek. te twarde gumy z donaldem właśnie lub równie twarde z pierścionkami ;d pamiętam jak moi bracia słuchali DKA 'jak by to było gdyby mnie nie było' ;D pamiętam granie w gumę i wieszanie się na trzepakach, jedzenie kwaśnych jabłek i to, że zawsze kupywaliśmy lody pałeczki za 25 gr. haha nie pamiętam tych późniejszych lat, bo byłam malutka... Odpowiedz Link Zgłoś
kasqu Re: ;) 07.08.10, 14:46 O właśnie jeszcze Jedyneczka i Kulfon i Monika! haha, a z ciotką słuchałam chyba "Jakby to było, gdyby mnie nie było", a potem łaziłam po podwórku i śpiewałam, haha :] jakby to było, gdyby mnie nie było? co by się zdarzyło? co by się skończyło? nigdy tego nie zapomnę, haha Odpowiedz Link Zgłoś
kajkox ;d 07.08.10, 14:32 w 1995 to ja sie urodziłam ;D `własciwie to nie chce mi ise c zytac tego całego ;p. a z pierwszych pięciu latek życia właściwie nic nie pamiętam ;p.. czyli że pamiętam dopiero XX wiek ^^ . Odpowiedz Link Zgłoś
madzix1604 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:34 Ja niestety nie pamiętam bo urodziłam się w 1997 Odpowiedz Link Zgłoś
incanto tęsknię! 07.08.10, 14:36 czytając to, łezka mi się zakręciła w oku ; ) miło, że ktoś pomyślał o tym temacie. Mieliśmy kiedyś pole i pamiętam, że zawsze w wakacje nie mogłam się doczekać, kiedy wrócimy z pola i wrócę na ukochaną dobranockę, włosy myłam w schauma-kids, a na kolację czekałam godzine, gdyż była gotowana kukurydza. Odpowiedz Link Zgłoś
igssia Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:37 lata 90 nie są w moim guście więc za bardzo ich nie słucham ale nie są złe nawet można powiedzieć Odpowiedz Link Zgłoś
teqiulla Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:43 ojej, pamiętam jeszcze te płyny i szampony w jednym. mój ulubiony malinowy, mama biegała regularnie po niego do kiosku merlin.pl/Bobini-szampon-i-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-o-zapachu-maliny_Global-Cosmed,images_big,13,5900465173033.jpg oo i xene pamiętam, power rangers ( jak bawiliśmy się na podworku w power rangers to ja zawsze bylam różową ;-d ) i herkulesa ;-D i wymienianie się karteczkami. żadnych problemów, zmartwień... co najwyżej to, że nie ma gumy w sklepie. pamiętam też gumy kulki i oranżadki w proszku ;D Odpowiedz Link Zgłoś
andziulaa Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 17:26 O matko cudowny był ten szampon! Odpowiedz Link Zgłoś
monixx Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 08.08.10, 17:58 oj pamiętam rocznik '94: słuchałam Britney Spears, Iglesias'a, MIchalea Jacksona,Jeżowskiej... o i jeszcze Backstreet Boys'ów 5-10-15, Teleranek, Ziarno, naklejki z Pokemonów, pralka Frania (którą mam do dziś w komórce)... Disco Relax co niedzielę na Polsacie o 9.00 ale i tak najbardziej nie zapomnę jak oglądałam na TVN cykl Diabelski Młyn, z Łebskim Harry'm, a na RTL 7 najlepsza bajka świata - DRAGON BALL oj i te koraliki na szprychach xD no i kultowy Zbuntowany Anioł ;D Odpowiedz Link Zgłoś
alusiekk Ojj a może by tak jeszcze raz...? 07.08.10, 14:41 To były czasy,prawie wszystko co tutaj napisałaś się ze mną moimi koleżankami i kolegami zgadza. Bardzo fajny wątek...Super byłoby cofnąć się w czasie do lat 90 jeszcze raz... ;] Odpowiedz Link Zgłoś
aguska33 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:42 Ja urodziłam się w 97 więc niewiele pamiętam. Ale pegasus i inne gry telewizyjne to zajmowały nam cale popołudnia ! ; D no i zabawy w chowanego ,) luskaa -dokładnie te strzelanki to ja do tej pory czasem robię i wkurzam sąsiadów haha ) szkoda,że to wszystko tak szybko się zmienia.. Odpowiedz Link Zgłoś
teqiulla Re: Pamiętam. 07.08.10, 14:49 haha muszę dopisać jeszcze, że pamiętam jak jedliśmy szarlotkę i siedzieliśmy na murku śpiewając 'łapy, łapy czteryyy łapy' Odpowiedz Link Zgłoś
diamentowa_x3 <333 07.08.10, 19:28 Kiedy w radiu usłyszę Madonnę,Quenn to wspomnienia z dzieciństwa wracają <3 . Misiu uszatek,Bolek i lolek. Ah to były czasy ^^ . Odpowiedz Link Zgłoś
kasqu Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:43 Oh, pegazus! Jak ja to kochałam! Pamiętam, że kiedy byłam mała ciągle grałam w Mario z bratem. To były czasy.. Wymienianie się karteczkami, zabawa w chowanego, podchody, klasy, skakanie na skakance i zabawa a w krowę. Pamiętam, że u nas to był hit, haha Oranżadki w proszku były nieziemskie, tak jak zresztą pałeczki lodowe, których już nie jem. :d A z bajek to pamiętam, że uwielbiałam Muminki i Dragon Ball No i też słuchałam Ich Troje. Odpowiedz Link Zgłoś
mika999 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:48 Och... To były czasy... chociaż byłam wtedy mała i tak doskonale pamiętam kasetki z smerfnymi Hitami Oranżadka mmmm chętnie bym sobie taką teraz wypiła a magiczną oranżadkę w proszku wciągało się kiedyś nosem to była zabawa ... Teraz dzieci nie mają porządnego dzieciństwa tylko siedzą cały czas przed komputerami Odpowiedz Link Zgłoś
kingusia Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:51 dzieciństwo jest najciekawszym okresem życia .. te zabawy które były eh xD teraz, w tym wieku nastoletnim, to czasami nawet nie ma co robić ;o a kiedyś to ciągle się coś wymyślało ; o ja zawsze miałam fazę na zabawę ludzikami z kinder niespodzianki . xD budowałam domki dla nich i wgl się bawiłam xD zabawy w DOM to chyba każdy pamięta ;D zbierałam też karteczki do segregatora xD tee z obrazkami no ; D .. budowanie domków z kart xD super artykuł ;] wróciło wiele wspomnień xD Odpowiedz Link Zgłoś
kingusia Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:52 a tę reklamę z " Cola-Colą " przed świętami .. ;D pamiętam od "x" LAT xD eh Odpowiedz Link Zgłoś