Dodaj do ulubionych

Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : )

    • evanescence24 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:39
      w sumie nie mam za bardzo co pamiętać, bo urodziłam się dopiero w 1996r. c;
    • aguu93 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:40
      o kurcze , jak przeczytałam to , co napisałaś , aż się łezka w oku zakręciła ... czasami tak
      bardzo chciałabym wrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa .
      a reklama Coca-Coli była taka świetna , szkoda , że już jej nie puszczają .
      (:
    • delicious ... 07.08.10, 13:43
      Hm ja tak tego nie pamiętam.
      Do Polski przeniosłam się znów w bodajże 98, więc wszystko wyglądało już nieco
      inaczej niż tak, jak opisywałaś na początku. Jednak pozostałości były. Po prostu
      szok przenieść się z Francji, która należała do tych "lepszych" krajów zachodu.
      Życie wyglądało tam inaczej, ale co do filmów i innych wpływów amerykańskich -
      to samo. Kochałam Niekończącą się opowieść! Czasy były niezłe, a teraz prawie we
      wszystkich krajach jest tak samo. Nie żebym narzekała, przecież mamy wszystko, a
      jednak...
    • bad_alex ooj , pamiętam to : 3 07.08.10, 13:47
      wprawdzie ja sama urodziłam się w 95 , ale gdy wybił rok 00 [ 2000 ] to nadal były inne przyzwyczajenia niż są dziś . pamiętam , że co rano przed pójściem do przedszkola próbowałam namówić tatę na oglądanie " Czarodziejek z książyca " . w przedszkolu bawiliśmy się w dom , ganianego . tak jak na podwórku . zabawa w chowanego , ganianego , jazda na " stuningowanych " rowerach to była codzienność . oczywiście nie obyło się bez robienia tzw " baz " czy " domków " w krzakach . znosiliśmy tam stare , niepotrzebne rzeczy z domów , a koło śmietników [ tak , śmietników ] znajdowaliśmy niepotrzebne kanapy , fotele czy stoły .
      każdy miał swój pokoik , każdy miał swoją rolę w domku . również w piaskownicy znajdowaliśmy zabawy , np , robienie sobie pokoików , tym razem z piasku . starszy brat
      mojej przyjaciółki robił nam szpachelką i łopatką mury tych pomieszczeń . co jakiś czas była na coś " faza " . raz na te domki , za drugim razem bawienie się lalkami , innym razem robiliśmy drogi w piaskownicy [ również idealne robił starszy brat : 3 ] - wynosiliśmy wtedy samochodziki i bawiliśmy się . a zupa z błota była nad morzem zawsze [ do tego często śpiewana piosenka " klej okej " ] lub po deszczu na podwórku .
      na trzepaku graliśmy w śledzia , a na pobliskiej ławeczce w kamyczka . a czego słuchałam ? wtedy jeszcze lat 80 z tatą - tears for fears , limahl , madonna i michael jackson . dowiedziałam się również w tamtym czasie o Guns N Roses od mamy .
      potem były polskie zespoły etc . o ! , grało się jeszcze w gumę , koko loko no i zbierało się niezapomniane karteczki do segregatorów i takie krążki czy jak to się nazywa z Pikaczu : 3 .
      pamiętam szał na to był . również była tzw faza na zbieranie kapsli po piwie : 3 , miałam całą armię tego .
      nom , to były czasy . niezapomniane i najlepsze . nie to co teraz ... dzieci wychowywane są na hanie montanie i na komunię życzą sobie tipsy i solarium .
    • flo. Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:51
      urodziłam się w dziewięćdziesiątym ósmym, więc nie pamiętam wspomnień z
      pierwszego roku życia. ale wiem, że tak było. ; )
    • doggy Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:52
      Pamiętam Ich Troje i "Pokemony" ;D
      • luiza1344 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:56
        a ja pamiętam Czarodziejki z księżyca.
    • quadesha Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:55
      O boże.. ale mi moje dzieciństwo przypomniałaś. Ja też wszystko pamietam... gra
      w klasy,gume. Zupa z błota haha. nigdy tego nie zapomne. Ale lody z pisakusmile
      Mój brat miał pegazusa dostał na urodziny ale sie wtedy cieszył ^^ Zawsze grałam
      z nim w wojownicze żółwie ninja xd
    • marsjanka115 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 13:55
      coś tam pamiętam ale byłam bardzo mała ,
      oo wiem że z bratem słuchaliśmmy Britney i jakiegoś popu typu Back Street boys xd
      wogóle te ciuchy xd ludzie byli też inni wink
    • jonasofanka oj tak, tak, swięta racja:) 07.08.10, 13:58
      pamiętam.
      Trzepak i jeszcze tak niedawno[rok temu!] podchody.
      Jeszcze zapomniałaś o zbieraniu karteczek, heh . ahh, ja się urodziłam w `97 ale
      ... cóż, jeszcze na początku XXI wieku, były podobne zabawy.
      Tak, ta guma, zapadła mi w pamięć.
    • llena Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:03
      Ja urodziłam się w 1994 więc, troche tego pamiętam, miałam te wszystkie rzeczy, pegazusa i oczywiście całą masę dyskietek, codzienni oglądałm wieczorynke, jadłam duże okgłe kolorowe gumy balonowe, wszzystkie zabawy w jakie się bawiliśmy a które już yszły z użycia,
      dobra więcej nie pisze bo poczułam się staro crying
    • marikova Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:08
      rocznik 95 big_grin
      pamiętam, że zawsze rano włączałam telewizor u moich sióstr w pokoju i oglądałam
      Power Rangers a później Pokemony. Czasami nawet bez śniadania wychodziło się
      przed dom i bawiło się z koleżankami i kolegami. Gra w piłkę, skakanie w gume,
      jazda na rowerze albo hulajnodze, do tej pory mam pamiątke po tym na
      kolaniecool i wiele, wiele innych. A wieczorem zawsze bawiliśmy się w
      chowanego, nigdy tego nie zapomnę. Szkoda, że teraz tak nie jest... teraz jak
      wyjrzę przez okno to widzę tylko grupkę chłopców, którzy lansują się telefonami
      i wyzywają od gnojków. uncertain
    • chrupek Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:12
      @A jak to było z Wami? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Pamiętacie
      pierwsze wypady do tak mało popularnych wtedy kin? "Pocahontas", "101
      dalmatyńczyków" i "Piękna i Bestię"? Pierwsze komórki i komputery? Wasze
      ulubione zabawy, potrawy? Chleb ze smalcem, masłem albo z cukrem i śmietaną?
      Stare przeboje zapomnianych już artystów?:

      Pamiętam dokładnie te pyszne zupki z błota, piasku a także smakołyków
      ukradzionych mamie: ' Mamo, dasz mi to?! Po co ci? Bo gotujemy zupę na podwórku!' <3
      Zabaw było bardzo dużo: podchody, chowak, berek, etc. Getry w myszkę miki,
      pieska pluto i inne również pamiętam. Przysmakiem za moich czasów [jak to
      dziwnie brzmi. :d] był przysmażany chleb, co do dzisiaj pamiętam, a czasami
      wracam i każę mamie coś takiego zrobić. Piosenki, dokładnie pamiętam. Dzięki
      mamie. Majka Jeżowska, Bojsów, Pszczółkę Maję. To były czasy! tongue_out
    • ixlovextwilight Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:18
      byłam malutka, ale pamiętam wszystko : ). tak i Pegazus to było coś! pamiętam, że miałam 2 ulubione (i swoje ; d) gry-małą syrenkę i kaczora donalda x D. pamiętam, jak siedziało się na dworze od 8 do 22 i co chwila wołało się z dołu (mieszkam w bloku, więc trochę musiałam się drzeć ; d) `maaaaa mooooooo! daj mi złotówkę na loda , albo na chrupki ; d. łoo a trzepak.. u mnie były dwa. wyższy i niższy. robily nam za wszystko. za baze, dom, namiot, własną mini dżunglę. za wszystko co sie tylko umyśliło. no i oczywiście nie bylo pod domem takiego drzewa, na którym by się nie siedziało i zrywało jarzębinę do pukawek z balona i odciętej szyjki po butelce : ).
      ulubione danie? chleb z masłem i z cukrem ; d. zabawy ulubionej nie było, żyło się chwilą. robiliśmy to co akurat nam do glowy przyszło. jej.. wtedy było cudownie! : ) teraz już nie widzę, żeby dzieci się tak zachowywały. chyba (u mnie) skończyło się na moim pokoleniu. potem już były komputery, komórki. o zabawach z gumą nawet nie wspomnę. teraz dzieci słysząc `guma myślą o kondomach (nie kłamie, znam takie przypadki. bardzo wiele takich przypadków) i non stop zemszczą. szkoda.. nie wiedzą, co tracą. tęsknię ogromnie za moim dzieciństwem. jak bym mogła to chciałabym mieć znów 6 lat : ).
    • platyna no dokładnie!!! 07.08.10, 14:21
      W 1995 to sie urodziłam, a te lata '90 trwały w moim domu aż do 2005 roku ;P
      - na przerwach grałam w gumę i w klasy
      - w domu prawie nie siedziałam, bawiłam się na trzepaku, w wojne, w podchody
      - miałam pełno kolegów i ani jednej koleżanki smile hehe
      - żółwie ninja i smerfy !!!!
      - Spice girl i britney spears!
      - też miałam koraliki na szprychach!
      - ooo zupa z błota big_grinbig_grin to jest to tongue_out

      ciesze się że mam wspomnienia, że nie jestem dzieckiem neo. wakacje zawsze spędzałam z chłopakami na podwórku ale odkąd widać po hm. mojej posturze że jestem dziewczyną to jakoś kontakt się urwał sad smutno mi z tego powodu, ale trzeba kolekcjonować nowe wspomnienia w nowym środowisku. pozdrawiam wszystkie super-dzieci z '90 kiss
      • platyna Re: no dokładnie!!! eej a Powerangers?! :D:D 07.08.10, 14:22
        no i pegazus! wieczorami smile miałam peeeeeełno kaset, sprzedawałam nawet tongue_out
        Aaa słuchajcie! i jeszcze POWERRANGERS!!!!!!!! big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    • agatek92 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:21
      Z dzieciństwa pamiętam wielki szał na punkcie pokemonów, całodzienną grę na
      Playstation (wcześniej na Pegazusie) oraz anime "Czarodziejka z księżyca".
      • teqiulla ;) 07.08.10, 14:32
        o rany, ładnie to opisałaś smile
        ja pamiętam jeszcze oglądanie jedyneczki rano, moda na wszystko z pokemonami (
        zawsze rano wstawałam i oglądałam pokemony na polsacie ) śpiewanie 'kulfon kulfon co z
        ciebie wyrośnie' lub pamiętam jak zawsze krzyczałam 'jurek ogórek kiełbasa i żurek' czyli
        mój najulubieńszy tekst ;-D pamiętam jak oglądałam zawsze zbuntowanego anioła i że
        wieczorem w niedzielę zawsze leciał kubuś puchatek. te twarde gumy z donaldem właśnie
        lub równie twarde z pierścionkami ;d pamiętam jak moi bracia słuchali DKA 'jak by to było
        gdyby mnie nie było' ;D pamiętam granie w gumę i wieszanie się na trzepakach, jedzenie
        kwaśnych jabłek i to, że zawsze kupywaliśmy lody pałeczki za 25 gr. haha
        nie pamiętam tych późniejszych lat, bo byłam malutka...
        • kasqu Re: ;) 07.08.10, 14:46
          O właśnie jeszcze Jedyneczka i Kulfon i Monika! big_grin haha, a z ciotką słuchałam
          chyba "Jakby to było, gdyby mnie nie było", a potem łaziłam po podwórku i śpiewałam,
          haha :] jakby to było, gdyby mnie nie było? co by się zdarzyło? co by się skończyło?
          nigdy tego nie zapomnę, haha
    • kajkox ;d 07.08.10, 14:32
      w 1995 to ja sie urodziłam ;D

      `własciwie to nie chce mi ise c zytac tego całego ;p.

      a z pierwszych pięciu latek życia właściwie nic nie pamiętam ;p..

      czyli że pamiętam dopiero XX wiek ^^ . big_grin
    • madzix1604 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:34
      Ja niestety nie pamiętam bo urodziłam się w 1997
    • incanto tęsknię! 07.08.10, 14:36
      czytając to, łezka mi się zakręciła w oku ; )
      miło, że ktoś pomyślał o tym temacie.
      Mieliśmy kiedyś pole i pamiętam, że zawsze w wakacje nie mogłam się doczekać,
      kiedy wrócimy z pola i wrócę na ukochaną dobranockę, włosy myłam w schauma-kids,
      a na kolację czekałam godzine, gdyż była gotowana kukurydza.
    • igssia Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:37
      lata 90 nie są w moim guście więc za bardzo ich nie słucham ale nie są złe nawet
      można powiedziećwink
      • teqiulla Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:43
        ojej, pamiętam jeszcze te płyny i szampony w jednym. mój ulubiony malinowy, mama
        biegała regularnie po niego do kiosku wink
        merlin.pl/Bobini-szampon-i-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-o-zapachu-maliny_Global-Cosmed,images_big,13,5900465173033.jpg
        oo i xene pamiętam, power rangers ( jak bawiliśmy się na podworku w power rangers to ja
        zawsze bylam różową ;-d ) i herkulesa ;-D i wymienianie się karteczkami. żadnych
        problemów, zmartwień... co najwyżej to, że nie ma gumy w sklepie.
        pamiętam też gumy kulki i oranżadki w proszku ;D
        • andziulaa Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 17:26
          O matko cudowny był ten szampon! smile
        • monixx Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 08.08.10, 17:58
          oj pamiętam big_grin rocznik '94:
          słuchałam Britney Spears, Iglesias'a, MIchalea Jacksona,Jeżowskiej... o i jeszcze Backstreet
          Boys'ów big_grinsmile
          5-10-15, Teleranek, Ziarno, naklejki z Pokemonów, pralka Frania (którą mam do dziś w
          komórce)...
          Disco Relax co niedzielę na Polsacie o 9.00
          ale i tak najbardziej nie zapomnę jak oglądałam na TVN cykl Diabelski Młyn, z Łebskim
          Harry'm, a na RTL 7 najlepsza bajka świata - DRAGON BALL big_grin
          oj i te koraliki na szprychach xD
          no i kultowy Zbuntowany Anioł ;D
    • alusiekk Ojj a może by tak jeszcze raz...? 07.08.10, 14:41
      To były czasy,prawie wszystko co tutaj napisałaś się ze mną moimi koleżankami i
      kolegami zgadza. Bardzo fajny wątek...Super byłoby cofnąć się w czasie do lat 90
      jeszcze raz... ;]
    • aguska33 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:42
      Ja urodziłam się w 97 więc niewiele pamiętam.
      Ale pegasus i inne gry telewizyjne to zajmowały nam cale popołudnia ! ; D
      no i zabawy w chowanego ,)
      luskaa -dokładnie te strzelanki to ja do tej pory czasem robię i wkurzam sąsiadów haha wink)
      szkoda,że to wszystko tak szybko się zmienia..
    • najli. Pamiętam. 07.08.10, 14:42
      Ja pamiętam tą grę. Super ona była. ;D
      • teqiulla Re: Pamiętam. 07.08.10, 14:49
        haha muszę dopisać jeszcze, że pamiętam jak jedliśmy szarlotkę i siedzieliśmy na murku
        śpiewając 'łapy, łapy czteryyy łapy'
        • diamentowa_x3 <333 07.08.10, 19:28
          Kiedy w radiu usłyszę Madonnę,Quenn to wspomnienia z dzieciństwa wracają <3 .
          Misiu uszatek,Bolek i lolek. Ah to były czasy ^^ .
    • kasqu Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:43
      Oh, pegazus! Jak ja to kochałam! Pamiętam, że kiedy byłam mała ciągle grałam w Mario z
      bratem. smile To były czasy.. Wymienianie się karteczkami, zabawa w chowanego,
      podchody, klasy, skakanie na skakance i zabawa a w krowę. Pamiętam, że u nas to był hit,
      haha big_grin Oranżadki w proszku były nieziemskie, tak jak zresztą pałeczki lodowe, których
      już nie jem. :d A z bajek to pamiętam, że uwielbiałam Muminki i Dragon Ball big_grin No i też
      słuchałam Ich Troje.
    • mika999 Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:48
      Och... To były czasy... chociaż byłam wtedy mała i tak doskonale pamiętam
      kasetki z smerfnymi Hitami serce Oranżadka mmmm chętnie bym sobie taką teraz
      wypiła smile a magiczną oranżadkę w proszku wciągało się kiedyś nosem big_grin to była
      zabawa ...

      Teraz dzieci nie mają porządnego dzieciństwa tylko siedzą cały czas przed
      komputerami uncertain
    • kingusia Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:51
      dzieciństwo jest najciekawszym okresem życia .. big_grin
      te zabawy które były eh xD
      teraz, w tym wieku nastoletnim, to czasami nawet nie ma co robić ;o
      a kiedyś to ciągle się coś wymyślało ; o


      ja zawsze miałam fazę na zabawę ludzikami z kinder niespodzianki . xD
      budowałam domki dla nich i wgl się bawiłam xD

      zabawy w DOM to chyba każdy pamięta ;D

      zbierałam też karteczki do segregatora xD
      tee z obrazkami no ; D

      .. budowanie domków z kart xD

      super artykuł ;]
      wróciło wiele wspomnień xD
      • kingusia Re: Lata 90 czyli "wychowałem się na Pegazusie" : 07.08.10, 14:52
        a tę reklamę z " Cola-Colą " przed świętami .. ;D
        pamiętam od "x" LAT xD
        eh big_grin
        big_grin

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka