Dodaj do ulubionych

brak ubezpieczenia

22.11.12, 12:35
Witam , mój problem dotyczy braku ubezpieczenia jestem w 27 tc staramy z mężem przenieść jego ubezpieczenie na polskę żeby mógł mnie wziąć pod siebie ale czy tak się da? czy tzw karta europejska czy jakos tak naprawde da mi powód do spokojnego porodu bez obciążenia finansowego? ile trzeba czekać od złożenia wniosku o przeniesienie ubezpieczenia na PL do jego funkcjonowania??? a jak się nie uda mam prawo do bezpłatnego porodu w szpitalu? jest takie prawo przecież . Proszę o odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: brak ubezpieczenia 22.11.12, 16:47
      gorag napisała:

> Witam , mój problem dotyczy braku ubezpieczenia jestem w 27 tc staramy z mężem
      > przenieść jego ubezpieczenie na polskę żeby mógł mnie wziąć pod siebie ale czy
      > tak się da? czy tzw karta europejska czy jakos tak naprawde da mi powód do spok
      > ojnego porodu bez obciążenia finansowego? ile trzeba czekać od złożenia wniosku
      > o przeniesienie ubezpieczenia na PL do jego funkcjonowania??? a jak się nie ud
      > a mam prawo do bezpłatnego porodu w szpitalu? jest takie prawo przecież .

Jeśli masz obywatelstwo polskie i Polska jest twoim miejscem zamieszkania, to masz prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych tak jak każdy ubezpieczony (w okresie ciąży i połogu). Podobnie twoje dziecko po urodzeniu ma te prawa (do 18 roku życia).

S.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka