krystian10 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:04 Każdy który ma podpisaną umowę z NFZ, czyżbyś nie wiedział? Odpowiedz Link Zgłoś
porter1977 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:08 konkretnie-nazwa szpitala,miejsce itp...bo wirtualne luksusy PO nam funduje od roku Odpowiedz Link Zgłoś
replique Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:26 Zapytaj bezpośrednio Kamińskiego, ale nie tego grubego... on się w takim leczył a myślał, że w publicznym. Szukaj u źródła samego!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:36 Poseł Kamiński się leczył w prywatnym szpitalu?Bujać to my a nie nas.Tzw eRka,rządowi i posłowie oraz ich rodziny leczą się w klinikach rządowych.A jeżeli w nagłych wypadkach znajdą się w prywatnym czy publicznym szpitalu są na uprzywilejowanej pozycji pacjenta gdyż NFZ płaci takiej placówce za leczenie inną,większą stawkę. Odpowiedz Link Zgłoś
replique Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:44 Już ci pisałem przecież, ale się powtórzę (z przyjemnością!): jesteś poza a nawet na przeciw... :)) Odpowiedz Link Zgłoś
1tomasz1 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:26 Tam gdzie mieszkam jest taki. Ma podpisaną umowę z NFZ. Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: szpital Bonifratow w Krakowie 27.10.08, 19:05 I mnóstwo innych Odpowiedz Link Zgłoś
doc.na On NIE wie dobrze. On czyta ŁRzepe. 27.10.08, 21:31 krystian10 napisał: > Każdy który ma podpisaną umowę z NFZ, czyżbyś nie wiedział? Odpowiedz Link Zgłoś
oszolompl Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:05 King Street Surgery, 22a King Street, Hereford, HR4 9DA Prywatna przychodnia, ma kontrakt z NHS, więc w miarę możliwości przyjmie każdego pacjenta. Odpowiedz Link Zgłoś
klara551 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:09 A i tak ,to nie jest za darmo,ktoś pokrywa koszty! Więc pytanie ,jest z typu ,dlaczego wszyscy nie mają tego samego,bo mają takie same potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolompl [...] 27.10.08, 18:16 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
klara551 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:06 A znasz państwowy,gdzie leczą tych nie ubezpieczonych?A przypomnij sobie przypadki,kiedy nie przyjęto bezdomnego,bo nie miał ubezpieczenia? I nie serwuj nam komunałow,bo nigdzie na świecie nikt nie leczy za darmo,no chyba,że w Afryce w szpitalikach utrzymywanych z datków,ale i tam ,ktoś za leczenie płaci,jeżeli pacjenta ni stać na opłaty.A Ty ilu biednych żywisz przy swoim stole,ot tak z dobrego serca? Odpowiedz Link Zgłoś
porter1977 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:10 skoro prywatne szpitale sa tak cudowne to czemu nawet oszołomy czytajace wyborcza i głosujace na Rudego w 50% sa przeciw prywatyzacji?????????? Odpowiedz Link Zgłoś
krystian10 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:12 Bo każdy ma prawo do własnego zdania. Odpowiedz Link Zgłoś
replique Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:28 To tylko wynik kretyńskiego pytania, jakie zamierzał zadać Kaczor L. Odpowiedz Link Zgłoś
2-europejczyk Re: do klara551 27.10.08, 21:34 klara551 napisała: A znasz państwowy,gdzie leczą tych nie ubezpieczonych? A przypomnij sobie przypadki,kiedy nie przyjęto bezdomnego, bo nie miał ubezpieczenia? I nie serwuj nam komunałow, bo nigdzie na świecie nikt > nie leczy za darmo, no chyba,że w Afryce w szpitalikach utrzymywanych z datków, ale i tam , ktoś za leczenie płaci,jeżeli pacjenta ni stać na opłaty. A Ty ilu biednych żywisz przy swoim stole,ot tak z dobrego serca?" Ty, klara, Ty piszesz, ale sama nie wiesz co! w Afryce, akurat szpitale sa przewaznie prywatne,jest to domena krajow tzw. trzeciego swiata, czyli krajow bardzo biednych! W krajach tzw. cywilizowanych czyli w krajach europejskich generalnie wszedzie szpitale sa panstwowe, za wyjatkiem specjalistycznych klinik prywatnych ktore jedynie uzupelniaja zapotrzebowanie na uslugi medyczne. Przestan bredzic cos o pomocy humanitarnej,bo to nie na temat! Idz sie przespij, moze Ci przejdzie... Odpowiedz Link Zgłoś
porannakawa20 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:16 Leczy biednych każdy szpital w Polsce. Kto jest biednym według ciebie? Biedny czyli nieubezpieczony i do którego żaden FOZ nie ma kasy? Za biednych FOZ nie płaci? Dlaczego tak myślisz? Co ma do tego komu FOZ płaci za leczenie - prywatnemu czy państwowemu szpitalowi? Foż płaci za leczenie pacjenta niezależnie czy leczy się tam czy siam. Uważasz, ze jest inaczej? Odpowiedz Link Zgłoś
krystian10 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:21 On wogóle nic nie uważa, on dostał dyrektywy jak pisać. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 [...] 27.10.08, 18:24 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:39 -osoby biedne czy bogate beda mialy zapewniony tylko ELEMENTARNY pakiet swiadczen zdrowotnych , -za leki nowej generacji , lekarskie extra ,trzeby bedzie placic , biednych nie bedzie na to stac ( tak jak i dzisiaj ich nie stac ). -standart uslug w polskiej sluzbie zdrowia sie podniesie ,pomimo jego "rozwarstwienia spolecznego ". Odpowiedz Link Zgłoś
porannakawa20 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 19:55 karbat napisał: > -osoby biedne czy bogate beda mialy zapewniony tylko ELEMENTARNY > pakiet swiadczen zdrowotnych , > -za leki nowej generacji , lekarskie extra ,trzeby bedzie placic , > biednych nie bedzie na to stac ( tak jak i dzisiaj ich nie stac ). > -standart uslug w polskiej sluzbie zdrowia sie podniesie ,pomimo > jego "rozwarstwienia spolecznego ". Piszesz o sposobie finansowania prywatnego czy państwowego - wszystko jedno. Myślisz, że w państwowym NFZ będzie dopłacał za usług ponadstandardowych? Tak? To dlaczego miałby nie dopłacać do tych samych usług ponadstandardowych w prywatnym? Zaczęliście to kumać w tym pisie? Kamiński zadowolony z leczenia w prywatnej placówce SZ. Chwali siobi i mówi,że nawet nie wiedział, że to prywatne. Myślał, że leczy się w państwowym. Kumasz? Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 28.10.08, 00:31 > Kamiński zadowolony z leczenia w prywatnej placówce SZ. Chwali > siobi i mówi,że nawet nie wiedział, że to prywatne. Myślał, że > leczy się w państwowym. > Kumasz? a ty kumasz różnicę między przychodnią a szpitalem? Bo Kamiński mówił o przychodni... Znaczy; katar tam sobie leczył i był przekonany, że te akwarium z rybkami w poczekalni i świeża gazeta na stole to państwowe. A tu zonk bo to było prywatne.... Tym niemniej gdyby chciał wyleczyć chociażby hemoroisy to na pewno pokapowałby się gdzie jest. Chociażby po rachunku... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 28.10.08, 01:03 swan_ganz napisał: > a ty kumasz różnicę między przychodnią a szpitalem? Bo Kamiński > mówił o przychodni... Znaczy; katar tam sobie leczył i był > przekonany, że te akwarium z rybkami w poczekalni i świeża gazeta na > stole to państwowe. A tu zonk bo to było prywatne.... > Tym niemniej gdyby chciał wyleczyć chociażby hemoroisy to na pewno > pokapowałby się gdzie jest. Chociażby po rachunku... :-) Jeśli ta przychodnia czy szpital miałyby podpisaną z NFZ umowę na leczenie hemoroidów, to by się nie pokapował, bo żadnego rachunku by nie dostał. S. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 18:40 A kto zmusi prywatny szpital by przyjął i leczył pacjentów których nie chce?Albo cięższe przypadki które mu się nie opłacają. Odpowiedz Link Zgłoś
sierzant_nowak Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 19:07 > A kto zmusi prywatny szpital by przyjął i leczył pacjentów których nie chce? a dlaczego ma ich "nie chciec"? > Albo cięższe przypadki które mu się nie opłacają. To kwestia wycen NFZ-owych. Co to za wycena, kiedy wycena jest NIZSZA niz koszt zabiegu? Wtedy publiczny szpital tez unika tych chorych jak moze, bo popada w dlugi przez nich. Zalatwieniem problemu nie jest rodzaj wlasnosci, tylko realna wycena uslug. A w sluzbie zdrowia jest PRL. W PRLu tez fiat 126p byl wyceniony na x zlotych, ale przez to ze cena byla "z powietrza" (zanizona, zeby lepiej wygladac propagandowo) to byla tylko na papierze. Bo czekales na ten cud techniki latami, albo za cene 10x wieksza (juz realna) kupowales z drugiej reki. Rzady dotad nie mialy odwagi powiedziec ludziom "stac nas na leczenie chorob x,y,...z w ramach ubezpieczenia, ponad to mozemy tylko doplacac". Tak samo jak komuna nie miala odwagi dac realnych cen. Komuna upadla - to samo zrobi SZ jezeli nie bedzie tam realizmu, zamiast propagandy. Bo NIGDY nie bedzie tak, ze z podstawowego ubezp. beda leczone wszystkie choroby wg najnowszych procedur i to bez kolejek. NIe da sie - medycyna za daleko poszla. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 19:22 Komuna mogła by rozwiązać problem zaopatrzenia rynkowego wprowadzając ceny komercyjne,ale się bała mając w pamięci rok 1970 na Wybrzeżu.Teraz liberałowie podnoszą ceny towarów i usług nie tak jak Gomułka o 10 %,ale wolnorynkowo(komercyjnie)ile chce i naród siedzi cicho.Czując się bezkarnymi wprowadzą komercję w służbie zdrowia i kolejki się zmniejszą w szpitalach.Tylko zabraknie miejsc na cmentarzach,bo to jest system naczyń połączonych. Odpowiedz Link Zgłoś
sierzant_nowak Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:42 > Komuna mogła by rozwiązać problem zaopatrzenia rynkowego wprowadzając ceny > komercyjne,ale się bała mając w pamięci rok 1970 na Wybrzeżu.Teraz liberałowie > podnoszą ceny towarów i usług nie tak jak Gomułka o 10 % inflacje od wielu lat mamy ponizej 4%. Powyzej wyszla niedawno - ale i tak mniej niz wzrost plac. Natomiast skala dysproporcji miedzy cenami PRLowskimi a realnymi pokazywal ci na przyklad czarnorynkowy kurs dolara. Zeby urealnic ceny w PRLu trzeba by je dzwignac nie o 10% tylko 20x... To wlasnie sie dzialo w czasie hiperinflacji na poczatku lat 90tych. Ja jednego nie rozumiem... dlaczego wolimy prywatnych producentow zywnosci, niz panstwowych (przeciez zywnosc tez do zycia niezbedna)? Dlaczego wolimy niezbedne do zycia ubrania kupowac u prywatnych producentow, nie panstwowych? To samo z lekarstwami, samochodami uzywanymi przez pogotowie czy straz pozarna, itd.? Dlaczego to, co sprawdza sie najlepiej w zaspokajaniu wszystkich potrzeb ludzi (rynek) w przypadku akurat sluzby zdrowia ma dzialac gorzej niz system panstwowy? W takiej socjalnej przeciez Francji 75% (!) lekarzy pracuje w prywatnych zakladach opieki zdrowotnej (oni ubezpieczenie maja panstwowe, wykonawstwo jest w wiekszosci prywatne)? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:55 ^Tylko czy we Francji i w innych cywilizowanych krajach prezes odpowiednika polskiego NFZ jest zmieniany zawsze gdy zmienia się partia rządząca?Kasa misiu,kasa! Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 28.10.08, 00:37 > Zalatwieniem problemu nie jest rodzaj wlasnosci, tylko realna > wycena uslug. no właśnie... To po co więc zmieniać właściciela skoro to i tak nie rozwiąże naszych problemów z systemem zdrowia bo ten problem w finansowaniu leży a nie w formie własności? Innymi słowy; dlaczego powinno zależeć przeciętnemu kowalskiemu by jakiś znajomy królika mógł sobie kupić np. pracownie hemodynamiki za złotówkę? Bo do tego cała ta donkowa reforma ma się sprowadzić... Odpowiedz Link Zgłoś
piq dam na początek dwa, towarzyszu komuszku: 27.10.08, 18:45 - szpital bonifratrów w Krakowie, prywatna spółka, ma umowę z nfz i przyjmuje pacjentów w ramach opieki zdrowotnej takiej, jak dzisiaj (nie piszę, tow. piwko, bezpłatnej, bo to gigantyczna bzdura) - szpital w Jędrzejowie, po upadłości sprywatyzowany, umowa z nfz, teren raczej biedny; zrobiony remont, zakupiony sprzęt, zrestrukturyzowane zatrudnienie. Pacjenci są zachwyceni, porównując dawny "państwowy" szpital z obecnym. W budowie kolejny oddział. Tak więc, towarzyszu komuszku piwko, wasze powtarzane za komuchami braćmi K. oraz komuchami od tow. napier.alskiego brednie nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, odzwierciedlają jeno waszą bolszewicką niezdolność do myślenia. Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: dam na początek dwa, towarzyszu komuszku: 27.10.08, 18:54 nie rozumiesz textu ; ELEMENTARNY pakiet zdrowotny bedzie mial zapewniony kazdy !. bedziesz chcial korzystac z najnowoczesniejszch technologii medycznych ,lekarstw medycznych trzeba bedzie PLACIC i to raczej slono. Standart szpitali sie podniesie ,lekarze beda leczyc tylko tak jak potrafia .Konieczny ,niezbedny bedzie panstwowy nadzor ,kontrole itp. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: dam na początek dwa, towarzyszu komuszku: 27.10.08, 18:56 Elementarny,taki jak w stomatologii? Odpowiedz Link Zgłoś
sierzant_nowak Re: dam na początek dwa, towarzyszu komuszku: 27.10.08, 19:08 > medycznych ,lekarstw medycznych trzeba bedzie PLACIC i to raczej > slono. przy obecnym postepie sa tylko dwie mozliwosci: albo placisz (doplacasz) albo dostepnosc najnowszych uslug jest tylko na papierze, bo w praktyce masz kolejki na miesiace albo lata. To cena postepu w medycynie, ktory niestety za darmo nie jest... Odpowiedz Link Zgłoś
piq szanowny oponencie, to ty nie rozumiesz... 27.10.08, 19:14 ...własnej sytuacji. Dam ci przykład: jeśli robisz z zębami prywatnie, to masz dostęp do wszystkich najnowszych technologii. Jeśli na nfz, to wiesz co ci kładą do zęba? plombę amalgamatową na rtęci. I to jest TERAZ. Inaczej się nie da. Następny przykład: twoje dziecko choruje na mukowiscydozę. Państwowa służba zdrowia mu nie pomoże, a ta twoja śmieszna wiara w moc państwowej "bezpłatnej" służby zdrowia skieruje cię na drogę... poszukiwania kasy na leczenie dziecka za granicą ZA DUŻE PIENIĄDZE. Tak jest teraz i na tym polega "bezpłatna" służba zdrowia, kolego. Rozmawiałem z lekarzem z mojej rejonowej przychodni. On twierdzi, że wprowadzenie minimalnej choć odpłatności (np. 2 czy 5 zł) za wizytę u lekarza spowodowałoby: a) uszczelnienie systemu - bo nie przychodziłyby pańcie po nic, tylko żeby się wystękać przez godzinę w gabinecie - a on im musi zapisać chociaż rutinoscorbin i bierze za to wszystko forsę z nfz! b) zmniejszenie kolejek do specjalistów c) zniknięcie tzw. "bab świątecznych" w szpitalach, czyli osób starszych umieszczanych w szpitalach przez rodziny, żeby im nie przeszkadzały np. w wyjeździe na wakacje. A doba szpitalna to 150 zł z NFZu!!! Nawiasem mówiąc - jeśli leżysz w szpitalu, to nie jesz w domu, ni zużywasz energii, wody itd. Dlaczego w związku z tym nie wprowadzić płatności np. 5 czy 7 złotych za dobę w szpitalu? No dlaczego? Jest jeszcze dużo takich kwestii, ale mi się już nie chce pisać, bo jak widzę należysz do tych, którzy nie analizują problemu, tylko poruszają się w obrębie haseł. Odpowiedz Link Zgłoś
replique Re: szanowny oponencie, to ty nie rozumiesz... 27.10.08, 19:35 Ja bym się nawet z tym zgodził... tylko te 2, 5, 7 PLN do mnie nie przemawia :)) Doba w najtańszym nawet hotelu kosztuje ile? A najtańszy nawet posiłek - ile? A przecież łóżko w szpitalu i żarcie, to usługa hotelowo- restauracyjna... - mylę się?? Dlaczego zatem ma za to płacić NFZ?? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: szanowny oponencie, to ty nie rozumiesz... 27.10.08, 19:40 Lubisz bywać na darmowym noclegu i darmowym żarciu w szpitalu? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Bombaj 27.10.08, 19:28 Czesi wprowadzili odpłatność za recepty.Więc lekarze zaczęli wypisywać każdy lek na innej recepcie.Więc każda recepta razy 10 koron!Za wizytę 20 koron, to też kazali pacjentom przychodzić częściej,nawet niepotrzebnie. Odpowiedz Link Zgłoś
m.c.hrabia Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 19:43 A co to znaczy biedny? ostatnio słyszałem posła pisu ,że go nie stać na BMW. Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 19:48 sierzant_nowak napisał: > > medycznych ,lekarstw medycznych trzeba bedzie PLACIC i to raczej > > slono. > > przy obecnym postepie sa tylko dwie mozliwosci: albo placisz >> (doplacasz) albo dostepnosc najnowszych uslug jest tylko na >papierze, bo w praktyce masz kolejki na miesiace albo lata. To cena >postepu w medycynie, ktory niestety za darmo nie jest zycze cierpliwosci w tlumaczeniu elementarnych spraw pisdakowi po naukach ksiedza rycyka . Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 19:56 PO powinna to jasno powiedzieć,masz kasę, masz prawdziwe leczenie.A tak to buja się i buja nas zapierając się że nie ;chce; prywatyzacji tylko ucieka w jakieś słowa o komercjalizacji,jakby to nie było to samo.Nawet Borusewicz pyta się prezydenta o znaczenie słowa komercjalizacja. Odpowiedz Link Zgłoś
m.c.hrabia Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:01 Co to znaczy prawdziwe leczenie według ciebie? Czy jak Szczypińska ma dołek psychiczny ze względu na małe cycki , to znaczy ,że nfz ma zapłacić za silikon? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:09 Prawdziwe leczenie to leczenie wszelkimi dostępnymi środkami,nie bacząc czy pacjenta stać na drogie leki,procedury medyczne,sprzęt diagnostyczny itd.Prawdziwym leczeniem jest sytuacja że pacjent umiera a mógłby żyć,umiera bo lek jest za drogi a delikwent za biedny. Odpowiedz Link Zgłoś
m.c.hrabia Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:12 zoil44elwer napisał: > Prawdziwe leczenie to leczenie wszelkimi dostępnymi środkami,nie bacząc czy > pacjenta stać na drogie leki,procedury medyczne,sprzęt diagnostyczny > itd.Prawdziwym leczeniem jest sytuacja że pacjent umiera a mógłby żyć,umiera bo > lek jest za drogi a delikwent za biedny. Ty naprawdę jesteś KRETYN. według twojej definicji leczenia ,to nawet 150% podatku było by za mało. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:24 Najlepiej istotę liberalizmu wyłożył JKM:Biedny jest głupi..A głupich(biednych)trzeba eliminować bo prawo do życia mają tylko najsilniejsze jednostki,czyli takie które potrafiły zostać bogatymi.Resztę,czyli te słabsze(biedniejsze)jednostki społeczeństwo i natura(boska?)powinny usuwać! Odpowiedz Link Zgłoś
porannakawa20 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:16 zoil44elwer napisał: > PO powinna to jasno powiedzieć,masz kasę, masz prawdziwe leczenie. Tak to jest dotychczas i i w państwowych i w prywatnych. Masz kasę to się leczysz. Nie masz kasy - się nie leczysz. U dentysty wstawią ci amalgamat. To o co ciem mniajwiency chodzi? A tak to buja > się i buja nas zapierając się że nie ;chce; prywatyzacji tylko ucieka w jakieś > słowa o komercjalizacji,jakby to nie było to samo.Nawet Borusewicz pyta się > prezydenta o znaczenie słowa komercjalizacja. Odpowiedz Link Zgłoś
kikoo102 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:18 węzeł gordyjski :( Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:28 Zwłaszcza że PO chce oddać odpowiedzialność za zdrowie Polaków do samorządów jednocześnie przy pomocy swego prezesa NFZ trzymać pieczę na kasą.Wtedy można swobodnie modelować konkurencję,tzn kręcić lody. Odpowiedz Link Zgłoś
bebe255 Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 20:49 np. kostrzyn.nowyszpital.pl/O_nas__8.html Odpowiedz Link Zgłoś
man_sapiens Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 21:07 Niedawno odwiedzał nas klient z Austrii. Facet miał fatalny atak bólu - kamienie żółciowe - i miał nadzieję, że skoro ma europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego, to zostanie za darmo zbadany i wyleczony. Żaden szpital w promieniu 50km nie chciał go przyjąć - wszystkie niestety "publiczne" (jak domy). Skończyło się na tym, że facet dostał prywatnie zastrzyk przeciwbólowy i coś tam jeszcze, za co grzecznie zapłacił i zawieźliśmy go do Wiednia. Gość nie mógł się nadziwić dlaczego - przecież szpital zarobiłby na leczeniu go. Coś tu jest nienormalne. Odpowiedz Link Zgłoś
m.c.hrabia Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 21:10 Pewnie to były szpitale zarządzane praz pisków, a oni nie będą leczyć jakiś "folksdojczów" Odpowiedz Link Zgłoś
karbat [...] 27.10.08, 21:14 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 21:19 To w Bieszczadach to było że w promieniu 50 km nie było prywatnego szpitala? Odpowiedz Link Zgłoś
sithicus Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 27.10.08, 23:54 Sprawa jest prosta. Żeby za obcokrajowca odzyskać kasę szpital musi długo czekać - najpierw na NFZ aby skontaktował się z ubezpieczycielem a następnie jeśli NFZ dostanie kasę to szpital czeka dalej aż NFZ łaskawie ją prześle. Czasami nawet pół roku. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Jeśli jesteś z lewicy, ok. Ale jeśli jesteś 27.10.08, 21:25 pisiakiem, to miej na uwadze że w ukochanych przez pisiactwo Stanach Zjednoczonych wszystkie szpitale są prywatne, a opieka medyczna to 100% komercja. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Jeśli jesteś z lewicy, ok. Ale jeśli jesteś 28.10.08, 04:26 Problemem jest brak bezrobocia wśród lekarzy, przez co mogą oni żądać absurdalne wysokich pensji a to wpędza w długi szpitale. trzeba zwolnić z pracy 20% lekarzy - jak powstanie bezrobocie, to pozostałe 80% lekarzy będzie błagać o pracę za minimalną krajową tak jak błagają kasjerki w marketach. Odpowiedz Link Zgłoś
rask Re: Jeśli jesteś z lewicy, ok. Ale jeśli jesteś 28.10.08, 09:30 aron2004 napisał: > Problemem jest brak bezrobocia wśród lekarzy, przez co mogą oni > żądać absurdalne wysokich pensji a to wpędza w długi szpitale. > > trzeba zwolnić z pracy 20% lekarzy - jak powstanie bezrobocie, to > pozostałe 80% lekarzy będzie błagać o pracę za minimalną krajową tak > jak błagają kasjerki w marketach. Może ja jakis głupi jestem, ale zdania jak ma powstać bezrobocie wśród lakarzy nie zrozumiałem. człowieku Ty dostaniesz nobla z ekonomii, Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Jeśli jesteś z lewicy, ok. Ale jeśli jesteś 28.10.08, 11:46 jeżeli zwolnisz 20% lekarzy z pracy to bezrobocie będzie. Trzeba zwolnić w pierwszej kolejności tych lekarzy którzy nie znają języków obcych, bo ich nikt nie przyjmie do pracy poza Polską. Odpowiedz Link Zgłoś
claratrueba nie znam adresu ale łatwo trafić 29.10.08, 08:01 W Calpe na Costa del Sol (między Walencja a Alicante) prywatna Clinica Britania, w Alicante również (chyba filia). Pytają o ubezpieczenie komercyjne, jeśli nie ma- kontaktują się z Kawalerami Maltańskimi (Joannici)lub Armią Zbawienia jeśli protestant nie chce się leczyć za katolickie pieniądze. Współpracują z paroma innymi instytucjami charytatywnymi. W Stuttgarcie i Mannheim- szpitale maltańskie. Są zresztą w całej katolickiej Europie, przyjmują wszystkich. Był taki w Warszawie przed wojną. Finansowane przez zakon, podobnie jak przytułki i domy starców dla biednych. Można je znaleźć przez stronę zakonu (Order of St. John the Baptist lub Order of st. John of Jerusalem). Odpowiedz Link Zgłoś
dellek Re: Znacie prywatny szpitala gdzie leczą biednych 29.10.08, 15:09 E tam, twoje pytanie to głupia prowokacja. Wiadomo, że jeśli biedny jest ubezpieczony to może się leczyć w dowolnym szpitalu, wystarczy aby miał umowę z NFZ. Problem jest natomiast z bogatymi. Ja na przykład mam trochę kasy, wróciłem zvzagranicy, nie jestem ubezpieczony i muszę szukać prywatnego szpitala poza moim miastem, bo publiczny ZOZ za pieniądze nie chce mnie leczyć. Odpowiedz Link Zgłoś