14.06.06, 13:27
Ostatnio Europejczycy strasznie się podniecają nowymi zapowiedziami ze strony
ESA...

www.spacetoday.net/Summary/3381
Cóż, życzę sukcesów. Mam nadzieję, że nie skończy się to tak, jak z Beagle 2,
zwłaszcza że nowy krater na Marsie byłby dość kosztowny.

Szkoda tylko, że ExoMars wyląduje w niezłym towarzystwie. Choć ma on posiadać
możliwości niedostępne ani MERom, ani innym łazikom i lądownikom ze strony
NASA, które mają polecieć na Marsa w ciągu najbliższych kilku lat... to jednak
trudno oprzeć się wrażeniu, że zniknie on w cieniu MSL, który prawdopodobnie
będzie operował na długo przed przybyciem ExoMarsa i będzie działać długo po
tym, jak ExoMars kitnie.

Co mnie jednak najbardziej odstręcza od całej ESA, to polityka informacyjna
tej agencji. A raczej jej niemal całkowity brak.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka