Dodaj do ulubionych

duze.."cus"

30.06.05, 07:46
Kto widzi wnętrze z zewnątrz?
Kto znajduje tysiące tajemnic
nawet gdy zmysły są opętane?

Patrz poprzez jego oczy na to co on widzi
Zatem, kto wygląda z jego oczu?
..........
Ludzki kształt jest duchem
zrobionym z roztargnienia i bólu.
Czasem jasne światło, czasem bezlitośność
próbuje szeroko otworzyć
ten obraz ciasno trzymany w sobie.
.........
Mamy wielką beczkę wina, ale nie mamy kubków.
To nic nie szkodzi. Każdego ranka promieniujemy radością
wieczorem też.

.........
Jeteśmy lustrem także twarzą w nim.
Smakujemy smak tej chwili wieczności.
jesteśmy bólem i lekarstwem na ból.
Jesteśmy słodyczą, zimną wodą i słoikiem nalewającym


Dżelaluddin Rumi


pozdrawiam...
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka