Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    racetiger RC

    IP: *.chello.pl 25.03.06, 23:20
    Uprzejma prosba do znawców tematu sprzęt, teoretyków i praktyków. Co sadzicie
    o takim podejściu do narty typu Voelkl racecarver model "odprężony" RC. Czy
    można ją potraktować jako high performance long turn ski czyli sportowy
    allrounder długim promiemiu. Pytanie jest poważne przynajmniej dla mnie bo
    przymierzam się do zakupu. Mógłbym ją wykorzystywać do szybkiej jazdy
    dowolnej po zmrożonych trasach oraz jako swobodnego crusera. Parametry nart
    to długość 178cm radius 18.4m. zależy mi na stabilności i sportowym
    charakterze sprzetu. aktualnie wykorzystuję crossa K2 174cm radius 15,9m ale
    wydaje mi sie nieco za mało stabilny do szybkiej krechy, przy swietnych
    pozostałych cechach. jezdzę do wielu lat na poziomie zaawansowany ale nie
    jestem pewien czy expert tym bardziej że i lata juz nie te.wzrost 184cm/100kg.
    proszę o opinie uczestnków forum.
    Obserwuj wątek
      • kubagr Re: racetiger RC 26.03.06, 22:00
        ja uzywam wylacznie roznych modeli voelkla, posiadam tez 185 GS przy znacznie
        mniejszej wadze (ok 80kg: wiekszosc to mozg i miesnie tzw M&M). jak porownujesz
        promienie skretu to nie ma za duzej roznicy miedzy GS i RC:nie wiem czy ktos
        wyczuje rozniece miedzy 183cmi R=19,6 a 185cm R=20,3 ????.
        twoja waga "upowaznia" cie do wyboru dluzszych i twardzszych nart. moje GS sa
        fenomenalne do jazdy po ubitym i na pewno nie zszedlbym nizej do RC: chociaz w
        tym przypadku stwierdzenie "schodzenie nizej" jest przesadzone: RC STALE
        zapewnia doskonala dynamike i trzymanie w skrecie. na pewno obie narty beda
        stabilne przy kazdej szybkosci na jaka cie stac.
        nie rozumiem natomiast co pojmujesz pod pojeciem "swobodnego cruiser'a" ??czy
        to jest jazda nie na tyczkach stale na trasach czy poza trasami???
        • Gość: murfatlar Re: racetiger RC IP: *.nextnet.pl 27.03.06, 10:25
          sugeruję tu większą uniwersalność sprzetową RC wobec GS to znaczy jazda
          całodniowa po różnych,mechanicznie przygotowanych trasach w ramach danej stacji
          narciarskiej. inaczej powiedziawszy krążownik czterokominowy.
          dzieki za info
          murfatlar

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka