Dodaj do ulubionych

pogoda na dzis - Maspalomas

IP: *.Red-81-44-15.dynamicIP.rima-tde.net 07.01.14, 12:41
jest super cieplo-chwilami nawet goraco
woda w basenie podgrzewana, chwilami chlodna, mozna sie przyzwyczaic,
pogoda jest wymarzona do 25 stopni. Od czwartku ma sie pogorszyc, zapowiadany nawet
przelotny deszcz, tak czy owak pogoda dopisuje i yzsle, ze do niedzieli bedzie slonecznie
Na chlodniejsze dni zaplanowalismy wycieczki - trzeba te benzyne wyjezdzic:)))). Palmitos dla mojego syna, Fataga i dookola wyspy wzdluz zachodniego wybrzeza do Agaete. Pojedziemy tez w glab wyspy w gory.
Atlantyk niestety dla mnie troche za zimny...brrr, nogi mozna zamoczyc, polecam cienkie, a nawet cieplejsze kurtki na chlodne wieczory lub spacery po plazy, od godz. 17.00 jest coraz chlodniej. Ale zabawa na wydmach jest przednia, dla dzieci i doroslych:))))

pozdro z Maspalomas
Obserwuj wątek
    • Gość: mechan Re: pogoda na dzis - Maspalomas IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.01.14, 16:33
      No właśnie jestem ciekaw wrażeń, bo planowałem wstępnie w tym roku Gran Canarię, ale w końcu za miesiąc lecę na Lanzarote po raz drugi. Mam nadzieję, że i na Gran Canarię przyjdzie czas. Czy rzeczywiście można się tam pobawić? Czy są miejsca, gdzie można po prostu pójść wieczorem z kobietą potańczyć i wypić lampkę wina? Maspalomas sądząc po otoczeniu też ma swój specyficzny mikrotklimat, innych od pozostałych wysp, poza tym to najbardziej na południe wysunięty punkt całych wysp, więc teoretycznie - najwięcej słońca. No i jak to jest z tymi zabawami dla dorosłych?
    • Gość: mechan Re: pogoda na dzis - Maspalomas IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 09.01.14, 16:55
      Ciekawe jak pogoda dziś? Z moich danych wynika, że Maspalomas jest nie więcej niż 13-14 stopni, do tego deszcze, gdyby to porównywać do polskiego lata, to chyba w takiej aurze Gran Canaria nie wytrzymałoby konkurencji z Władysławowem ;-) zwiedzanie w kurtkach i swetrach to chyba nic przyjemnego, gdy zamiast klimy trzeba włączać w samochodzie ogrzewanie?
      Co ciekawe na Teneryfie jest jeszcze gorzej i zimniej, a na Lanzarote i Fuerteventura piekne słońce, słaby wiatr i nawet do 23 stopni w szczycie dnia.
      • Gość: mei3 Re: pogoda na dzis - Maspalomas IP: *.Red-81-44-15.dynamicIP.rima-tde.net 09.01.14, 21:29
        nirprswda do wczoraj balo pieknie, nawet kapalismz sie w Atlantyku, dzis faktzcznie pogoda nagle sie zmienila, ale jak poczytasz troszke na temat Kanarow, to bedziesz wiedzial, ze teraz jest najwieksza pora deszczowa - 6 dni e m-cu, faktycznie bylo rano 14 stopni , pojechalismz wiec na wzcieczke dookola wyspy, od Maspalomas przez Agaete do Puerto de Mogan, a wiec dookola...po drodze jeszcze Las Palmas, a wiec bajka!- i to okazalo sie super pomyslem, w gorach jest jeszcze zimniej bo bylo tylko 13 stopni, jestem juz po polowie pobytu, wiec 5 dni slonca od 23-25 to i tak super na 8 wlacznie, jutro jade znowu w gory, wiec pewnie cieplejszy sweter sie przyda, ale nie jestem typem, ktory lezy tylko na plazy, wiec mi to nie przeszkadza,jest tyle jeszcze do zobaczenia....
        • Gość: mechan Re: pogoda na dzis - Maspalomas IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 09.01.14, 22:33
          Pewnie, nie tylko pogoda decyduje o udanym urlopie, poza tym 14 stopni to jeszcze nie tragedia :-)
          Ja w każdym razie na ok 35 dni, które spędziłem łącznie na 3 wyspach tylko raz miałem deszcz, ale taki, który padał 15 minut i nawet porządnie chodników nie zamoczył, miałaś więc trochę pecha.
          Kanary, jak i Hiszpania stają się powoli moim drugim domem, prawie codziennie oglądam hiszpańskie wiadomości. Bardziej mi odpowiadają niż nasze, gdyż nie polegają na szczuciu i propagandzie tylko na informowaniu. Mam też w różnych częściach Hiszpanii znajomych. Więc jak mówisz do mnie "jak poczytasz troszkę na temat Kanarów, to będziesz wiedział"... to troszkę mi się chce śmiać :-) Czytam wiele cały czas i nie tylko przewodniki i mapy, ale książki, które w jakiś sposób opisują hiszpańską rzeczywistość, czy obecną, czy przeszłą.
          Ale wracając do pogody... 2-3 dniu temu w Galicji były fale dochodzące do 20 metrów, zalewało miejscowości słoną wodą, też nie występuje co roku, na szczęście w Barcelonie mrozów nie ma.
    • mei3 Re: pogoda na dzis - Maspalomas 13.01.14, 00:32
      wrocilam dzis, noc byla chlodna, w dzien ok.20-22 stopni, ale juz zdecydowanie chlodniej niz przed 3 dniami.
      Facit: chyba juz w styczniu nie polece, bo jednak lubie troche cieplej!
      Kapiel w Atlantyku zaliczylismy poczas jednego (nacieplejszego) dnia. Pozostale calkie milo i cieplo w clubowym basenie.
      Faktem jest, ze styczen jest najzimniejszym i najbardziej deszczowym miesiacem w roku, i ja o tym wiedzialam, ale biorac pod uwage, ze jade w czasie ferii zimowych mojego syna - a to oznacza najdrozszy sezon zdecydowanie wole jednak inna pore roku, w przyszlym wybiore sie w chyba w pazdzierniku, bedzie zdecydowanie cieplej:)) Widzielismy wczoraj z Roco Noublo(wspaniala wycieczka w gory) wulkan na sasiedniej wyspie i chyba sie tam wybierzemy nastepnym razem. Kurtek nie potrzebowalismy.

pl.wikipedia.org/wiki/Roque_Nublo
      pozdrawiam juz z domu
      • Gość: mechan Re: pogoda na dzis - Maspalomas IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.01.14, 10:02
        To ja jednak podtrzymam swoje wcześniejsze zdanie, że nie mieliście szczęścia.
        2 lata temu byłem 2 tygodnie na Teneryfie w styczniu, w II połowie co prawda, więc dnie już są troszeczkę dłuższe, ale temperatura ani jednego dnia nie spadła poniżej 22 stopni, a przeważnie było 24-26 a deszcz padał jeden raz, pokropił przez 15 minut. W oceanie kąpaliśmy się przeciętnie co 2-3 dni, ale tylko dlatego, że w Puerto Santiago, gdzie byliśmy plaża jest naprawdę kiepska i niebezpieczna, przeważnie jeździliśmy albo do Los Gigantes, albo do Las Americas. Można oczywiście tez ująć to inaczej - że to ja wtedy miałem szczęście :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka