Dodaj do ulubionych

Ciekawe czy zgadniecie?

20.09.02, 11:33
Jakie jest źródło poniższej definicji ???

"Życie seksualne. Celem życia seksualnego jest rodzicielstwo, a realizacji
tego celu towarzyszy przyjemność, która jest czymś dobrym, ponieważ pochodzi
od Boga, jest jednak zanieczyszczona materialnie i stąd staje się źródłem
cierpienia. "Płodzenie potomstwa jest rzeczą konieczną... ale musi być ono
wykonywane z pełną odpowiedzialnością za wartości duchowe... Ludzie muszą
więc planować rodzinę w odniesieniu do wartości duchowych, a nie w
odniesieniu do czegokolwiek innego. Używanie środków antykoncepcyjnych i inne
sposoby są hańbiącą metodą ograniczania rodziny, stanowiącą wulgarną formę
materialnego zanieczyszczenia” .... ...... Życie seksualne w ramach
instytucji małżeństwa (jedyna dozwolona forma współżycia) nie może oddalać
się od Boga, a wręcz przeciwnie – powinno być na tyle odpowiedzialne, aby
zadowalało Boga. ............ ostrzega, że życie seksualne może być źródłem
poczucia szczęścia, ale to właśnie szczęście jest największym wrogiem
człowieka (.......). Życie seksualne jest obwarowane różnymi normami i
zasadami: ma służyć prokreacji, dozwolone jest jedynie w małżeństwie, winno
być poddane samokontroli, cnocie czystości. Niedozwolone jest także u dzieci.
Także w starszym wieku wymaga opanowania, uleganie bowiem wpływom
atrakcyjnych kobiet może skrócić życie i zawrócić z drogi rozwoju duchowego.
Do życia seksualnego jest konieczne odpowiednie przygotowanie: „przed
zaangażowaniem się w seks oboje – mąż i żona – muszą rozważyć stan swoich
umysłów, szczególny czas, wskazówki męża, .............). ........ ceni
ascezę seksualną i celibat jako drogi prowadzące do wyzwolenia z uwarunkowań
materialnych i oddania się rozwojowi duchowemu. Droga ta wymaga opanowania,
dystansu wobec seksualności, a także przewodnictwa duchowego."

Miejsca wykropkowane zawieraja tresci ktore odpowiedzialy by na pytanie ;)
Obserwuj wątek
    • mario2 Re: Ciekawe czy zgadniecie? 20.09.02, 11:35
      Radio Maryja, czy Nasz Dziennik?, a moze Dziennik Polski?
      • robsonick Re: Ciekawe czy zgadniecie? 20.09.02, 11:39
        mario2 napisał:

        > Radio Maryja, czy Nasz Dziennik?, a moze Dziennik Polski?
        >
        • mario2 Re: Ciekawe czy zgadniecie? 20.09.02, 11:47
          Nie zdziwie sie, gdyby to bylo LSD, oni dostaja pierdolca na punkcie wlazenia w
          dupe czarnym!
    • robsonick Dla ułatwienia 20.09.02, 11:53
      Mam dla was 2 kawalek z tego samego kodeksu :

      "Miłość. Doskonała miłość dotyczy miłości Boga i ma charakter totalny. „Kto
      widzi MNIE wszędzie i wszystko widzi we MNIE, ten zawsze jest ze MNĄ i JA
      jestem z nim” (..........). Ta miłość prowadzi do zniknięcia ignorancji,
      pożądania, pragnień, powstania pełni szczęścia. W ......... istnieje wiele
      wzorców miłości i modeli do naśladowania. Miłość nie jest jednak celem samym w
      sobie, nie może być podstawową orientacją życiową. Miłość małżeńska ma wypływać
      i powracać do miłości Boga. W bogatej mitologii, literaturze i poezji ......
      odnaleźć można wiele rodzajów miłości, znanych w kulturze Zachodu jako miłość
      seksualna, erotyczna, pragmatyczna, storgiczna, mania. Również znajdują się
      opisy miłości sentymentalnej, romantycznej, niszczycielskiej, zniewalającej,
      litościwej, poświęcającej się itp. .......... wykazuje wiele podobieństw z
      kulturą Zachodu, ale również i różnice. Miłość w kulturze .......kreowanej
      przez ......... zamyka się przede wszystkim w ramach małżeństwa, jakkolwiek
      znane są dramaty miłości pozamałżeńskiej lub przedmałżeńskiej, ale są one
      raczej marginesem aniżeli regułą. Miłość w małżeństwie ma szerokie powiązanie
      z ..... – rozkoszą seksualną – i temu poświęca się wiele uwagi w
      kulturze ........ Zakochani małżonkowie mają wiele możliwości rozbudowywania
      sztuki miłosnej. Role kobiety i mężczyzny są ściśle określone i zarysowane,
      każdy wie, jakie jest jego miejsce i obowiązek
      • saqqara Re: Dla ułatwienia 20.09.02, 11:54
        ten Twoj rechot mnie dobija:))
        • robsonick Re: Dla ułatwienia 20.09.02, 11:56
          saqqara napisała:

          > ten Twoj rechot mnie dobija:))

          podobnie jak mnie twoj chichot ;)))
          (Don Chichot)
          • saqqara Re: Dla ułatwienia 20.09.02, 12:00
            a kiedys mowiles ze ubostwiasz moj smiech, i wierz tu facetowi:))

            ps. nie uogolniam!!!!;))
    • mawyr Re: Ciekawe czy zgadniecie? 20.09.02, 11:57
      Może to manifest partii Rencistów i Emerytów ?
      • robsonick Re: Ciekawe czy zgadniecie? 20.09.02, 12:01
        mawyr napisał:

        > Może to manifest partii Rencistów i Emerytów ?
        >
        • mawyr Re: Ciekawe czy zgadniecie? 20.09.02, 12:08
          To napewno Mormoni z wielożeństwem :))
    • robsonick Odpowiedź 20.09.02, 12:12
      He he alwe was zaskoczy :

      "W hinduizmie poświęca się wiele uwagi ars amandi, dążeniu do rozkoszy
      seksualnej. Opis ponad 90 pozycji współżycia, anatomii i fizjologii seksualnej
      obu płci jest odnoszony do terminologii ze świata przyrody, jest barwny oraz
      bogaty. Istnieje także duże zróżnicowanie postaw wobec ciała. Niektóre kulty
      czciły penis, inne głowom bóstw nadawały rysy kobiece.

      Kluczową księgą, z której hinduiści czerpią inspiracje moralne jest
      Bhagawadgita. Zawiera zasady: ahimsy (nie niszczyć życia), akrodah
      (samozdyscyplinowanie), apaisunam (nie należy krzywdzić bliźnich), hrih (zasada
      zachowania umiaru), acapalam (opanowanie powściągliwość), tejah (chronienie i
      osłanianie słabszych), saucam (postulat czystości). Według hinduizmu w życiu
      człowieka winny znaleźć miejsce cztery wartości: kama (namiętność), artha
      (dobrobyt, sukces), dharma (prawość) i moksza (zbawienie), które mają być
      realizowane w kolejnych czterech stadiach życia."

      Poprzednio wysłane cytaty do cytaty z Bhagawadgity
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka