Dodaj do ulubionych

Astma, leczenie?

03.01.20, 10:24
Niestety mamy diagnozę Astmy u 8 latka. Lekarz oczywiście przepisał leki i przekazał wszystkie wytyczne. Ale nie byłabym sobą gdybym nie czytała o tej chorobie i nie szukała informacji na ten temat. I natrafiłam na tlenoterapie w leczeniu astmy. Czy to jest skuteczne? Jeśli tak to, jaki koncentrator warto kupić?
Obserwuj wątek
  • szarmenka Re: Astma, leczenie? 04.01.20, 09:45
   Tlenoterapia jest skuteczna, ale nie można podawać tlenu samodzielnie. Można podać go za dużo i uszkodzić płuca albo podać za mało i wtedy on nie pomoże. Jeśli lekarz nie zalecił tego leczenia to widocznie Astma jest lekka. Tlenorerapia jest głównie stosowana przy nasilonych objawach, lub jeśli choroba jest silna to lekarz może zalecił stałą codzienną terapię. A jeśli chodzi o koncentrator to nie wiem czy można w ogóle kupić takie coś samodzielnie.
   • szarmenka Re: Astma, leczenie? 24.01.20, 17:25
    Tu się zgodzę. O ile koncentrator tlenu można kupić do użytku domowego, to stosowanie tlenu jako terapię powinno być pod okiem lekarza. Bo tlen można przedawkować. Znów stosowanie go za mało nie przyniesie oczekiwanych efektów leczenia. oterapia ma koncentratory tlenu domowe i przenośne, bo są przypadku, że osoba chora musi być pod stałym tlenem, ale tu wszystko zależy od lekarza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka