Dodaj do ulubionych

Kapitalny komentarz.

30.03.11, 22:54
Otóż oglądałem przedwczoraj na Animal Planet program o psach i było akurat o Shih tzu, charakterystyka i opis rasy i takie tam. Jedna rzecz, która wpadła mi w ucho i bardzo się spodobała. Pozwolę sobie zacytować: "Psy rasy Shih tzu są podatne na szkolenie pod warunkiem, że komendę powtarza się 50 razy..." :). Kapitalne, nie? No wypisz wymaluj nasza psica. Wasze pociechy też tak mają?
Obserwuj wątek
    • kocik74 Re: Kapitalny komentarz. 30.03.11, 23:04
      Witamy! Jeśli chodzi o nauczenie czego kolwiek nasze psiaki to my nie mamy z tym problemu bo psinka łapie bardzo szybko. To wszystko zależy od temperamentu psiaka ale i tak są słodziakami.
          • an3czka2 Re: Kapitalny komentarz. 01.04.11, 14:30
            To u mojej to brzmi jak skrzypiąca stara szafa, no nie potrafi już:). Ale przypomniała mi się historia jak u młodej była koleżanka i bawiły się z nią w tresurę, mała popisywała się aportowaniem, młoda rzucała mała przynosiła. Była dumna jak paw mała, bo ją chwaliły. W końcu Moni(koleżanka) złapała za zabawkę i rzuciła też małej, a ta złapała zabawkę i stojąc tyłem do dziewczyn, obróciła tylko głowę tak zmierzyła Moni jak by chciała powiedzieć-Coś ty naiwna, tylko mojej pańci przynoszę i odeszła zniesmaczona:). Dziewczyny miały ubaw, co na nią spoglądnęły to rechotały. One chyba wszystkie mają czasem taki wyraz pyszczka jak by chciały zapytać-a czego ty chcesz głupku, sama sobie to rób:). Pozdrawiam Ania z lilką
    • an3czka2 Re: Kapitalny komentarz. 31.03.11, 08:41
      Fakt , super, ale ja do swojego poprzedniego mogła bym śmiało powiedzieć,,Podatny na tresurę, ale kiedy komendę powtarzasz 12 lat". Serio miałam spaniela, kochanego który po 12 latach zaczął dawać łapę:D. Karny, ale zero nauki:). Lilka lepiej, po paru godzinach załapuje dużo. Córka nad tym ,,pracuje" i uczy ją, raz z lepszym efektem, raz z gorszym ale dają radę. Pozdrawiamy z lilką.
    • obywatel_korowiow Re: Kapitalny komentarz. 31.03.11, 10:08
      Ja myslę, że to nie brak inteligencji, to po prostu zwykły upór. Psica potrafi kilka sztuczek, których nauczyła się bardzo szybko kłopot w tym, że musi miec ochotę (albo odpowiednią motywację pod postacią smakołyku), żeby wykonać polecenie. Inna sprawa, że relacje Alfa-stado są zachwiane bo te psiaki traktuje się jak dzieci a nie jak psy ;).
      • bestraga Re: Kapitalny komentarz. 31.03.11, 10:30
        zgadza sie !
        Zresztą w "Inteligencji użytkowej" psów sa na bardzo dalekim miejscu .Ja uważam ze mu się po prostu nie chce , patrzy na mnie obojętnie i nawet jak coś zrobi , a musi naprawdę niewiele , to robi to z ociąganiem, niedokładnie , byle jak. Mam porównanie z innymi pieskami , przeważnie kundelkami - przy nich wypadłby na kretyna. Zdecydowanie nie jest nastawiony na współprace z człowiekiem!
        Ale cóz , i tak go kocham! Ale wady bardzo widzę!
        • cccykoria Re: Kapitalny komentarz. 31.03.11, 11:02
          upartość stawiam na 1-szym miejscu, to jest przyczyna:) Fredi, potrafi dużo nauczyłam go wielu rzeczy( siad stój spacerek(zaraz stoi przy drzwiach) papa( gdy wychodzę i jak na spacerze położy się i nie chce iśc mówię do niego zaraz wstaje) buzi, da, połóż się , chodż ,przy myciu- nóżka do góry, robi to, ale jak się uprze to koniec oczywiście nie zawsze, ale daj łapkę za chiny nie da:) Siedzi również jak surykatka, potrafi tak z pół godziny na parapecie i wiele innych
          Animal jest moim ulubionym kanałem, oglądam do póżna ...uwielbiam oglądać programy o zwierzętach, surykafki pandy wilki małpki goryle itd Czego nie lubię oglądać, programów o rekinach krokodylach i wężach brrr
    • megg_mb Re: Kapitalny komentarz. 31.03.11, 20:24
      Mimo, że nasz mały jest z nami niecałe dwa miesiące, córka go uczy i uczy i uczy....ect...to 50-krotne powtarzanie uważam hehe...za bardziej niż zasadne...ale nauczony pamięta i wykonuje, niestety tak jak inni piszą, kiedy ma sam na to ochotę. Na jedną pozycję ma zawsze ochotę, prosi na dwóch łapkach o dropsa (mleczny, jogurtowy, czekoladowy psi...wow....zawsze!!).
    • an3czka2 Re: Kapitalny komentarz. 31.03.11, 21:47
      Słuchajcie a tak apropo nauki psów to mam pytanie czy wasze psiaki potrafią wyć? Oglądałam na you tube jak pieski,,śpiewają", jest super, niektóre potrafią nawet,,gadać". Daga próbowała małą nauczyć coś podobnego i za chiny, mała nie potrafi wyć jak normalny pies. Po prostu się tylko dławi jak usiłuje zawyć, zastanawiam się czy to wada rasy, czy jakiś diabeł inny w tym tkwi ,czy to tylko mała moja coś niedomaga.
      Pozdrawiam Ania
      • justa970 Re: Kapitalny komentarz. 01.04.11, 11:11
        Mój nie wyje,ale czasami z nami "rozmawia",szczególnie jak coś chce,a wygląda to tak:pies siada otwiera pyszczek i z gardła wydaje dźwięki i jak otworzy pyszczek mocniej to jest inny dźwięk jak słabiej też inny,wygląda to tak jakby wył ale z przerwami,jak skończy to ja go naśladuje w ten sam sposób,a on mi odpowiada,no i tak sobie "gadamy"choć nie wiem o czym.Pozdrawiam
          • marika1413 Re: Kapitalny komentarz. 07.04.11, 18:38
            Ja nigdy nie słyszałam wyjącego shih tzu , skomlącego , gaworzącego tak . Natomiast padł post fajnych filmików gdzie pieski śpiewają. Jako dziecko miałam kundelka który przepięknie śpiewał gdy ja ,,grałam" na wiolonczeli. Wszystkim się popisywałam do czasu gdy w ręce wpadła mnie wspaniała książka ,,Zrozumieć psa" . Dowiedziałam się z niej jak maltretowałam swojego biednego psa .Psy mają 16x lepszy słuch niż my są bardzo wrażliwe na wysokie tony . Dlatego wyją gdy słyszą syrenę pogotowia. One się po prostu boją, śpiewają bo nie wytrzymują ich uszy dźwięku. Wyobraźcie sobie, że ktoś przystawi wam do ucha flet lub gwizdek i będzie sobie tak piszczał . Szybko go pogonicie, a co ma zrobić piesek? Błaga przeeeeeeeeeeestań auuuuuuuuu
            • marika1413 Re: Kapitalny komentarz. 07.04.11, 18:46
              Na marginesie jeśli komuś wpadnie w ręce ta książka gorąco polecam . To stare powojenne wydanie ,bije na głowę obecne biohawiorystyczne książki. Opisana w prosty niemal dziecięcy sposób pozwala nam zrozumieć mowę psa . Dlaczego zachowuje się w dany sposób, jak rozumie i odbiera nas i nasze zachowanie.
              • bestraga Re: Kapitalny komentarz. 08.04.11, 13:49
                mój przez półtora roku tak milczał , nawet nie sapał, ze zaczęłam wypytywać wokół czy może być pies - niemowa,Jak trochę się ośmielił to cichuteńko "miauczał " pod drzwiami łazienki. Teraz zbeszczelniał - szczeka na domofon silnym barytonem i od czasu do czasu ziewnie na cały głos, jak stary chłop , aż się spłoszone drzwi na schodach otwierają , żeby zobaczyć co sie stało.Mogłabym to nazwać i wyciem, donośnym
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka