Dodaj do ulubionych

wersalka do spania

18.02.12, 00:19
dziewczyny czy użytkujecie jakiś dobry model wersalki do spania codziennego. Dla jednej na razie osoby (do celowo dla dwóch) ?
Obserwuj wątek
    • limahl.pl Re: wersalka do spania 18.02.12, 10:16
      Mam wyłącznie wersalki do fikania
      • zeliczka Re: wersalka do spania 18.02.12, 14:24
        smile
        • tamaryszek44 Re: wersalka do spania 18.02.12, 14:36
          Mam w domu tylko jedną wersalkę na której okazjonalnie śpią dzieci. To niestety nie upoważnia mnie do oceniania jak się sprawuje.
    • intuicja77 Re: wersalka do spania 18.02.12, 15:12
      niestety nie dorobiliśmy sie jeszcze własnej sypialni więc od kilkunastu lat sypiamy na sofach/wersalkach .
      Nie wypowiem sie na temat konkretnych modeli ale mogę ci doradzić - nie kupuj sofy która po rozłożeniu ma złamania na wysokości np lędźwi i ud - są bardzo niewygodne , po wyrobieniu pianki spanie na takiej sofie to tortura . Chodzi mi o takie :olawa.olx.pl/sofa-rozkladana-z-pojemnikiem-na-posciel-iid-85918687

      Dużo lepsze są wersalki dzielone wzdłuż długiej osi- beż żadnych podwyższeń na bokach , twarde , proste , np :www.same-meble.eu/drewniana-rozkladana-sofa-z-funkcja-spania/
      No i jeśli na wersalce ma spać ktoś wysoki / tak od 180 cm , to lepiej ,żeby nie miała zabudowanych boków.
      • ka_thy Re: wersalka do spania 18.02.12, 20:36
        > Nie wypowiem sie na temat konkretnych modeli ale mogę ci doradzić - nie kupuj sofy która po > rozłożeniu ma złamania na wysokości np lędźwi i ud

        Materac, wzdłuż kręgosłupa, musi być całością. Takie składane dobre są jedynie na okazjonalne spanie, na 1-2 noce.
        • intuicja77 Re: wersalka do spania 19.02.12, 14:30
          czy nie to właśnie napisałam ? smile
    • hela6 Re: wersalka do spania 18.02.12, 21:33
      Zwykle tego rodzaju konstrukcje dają solidne dwa miejsca do spania ale chyba nie są łatwe w obsłudze.
      gorzowwielkopolski.olx.pl/wersalka-eden-rozkladana-nowoczesne-meble-od-marki-lemonhome-iid-171607285
      Osobiście wygodnie sypiam na wersalce z poprzecznymi łączniami i nierównymi materacami. Dziwne ale prawdziwe.
      • nuta15 Re: wersalka do spania 19.02.12, 13:54
        Od kilku lat śpimy codziennie na tej rozkładanej sofie
        www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19839975/ Wybraliśmy najlepszy materac, śpi się bardzo wygodnie.
        • zeliczka Re: wersalka do spania 19.02.12, 23:37
          Nuta15 czy to jest ta sofa przykryta narzutą w paski? Pamiętam i mam w ulubionych Twój kredens w kuchni.
          • nuta15 Re: wersalka do spania 20.02.12, 08:48
            To tasmile Narzutę używam na zmianę z szaro-beżowym pokryciem z ikei. Na prawdę polecam Ci tą sofę. Poza wygodą, małymi gabarytami ma jeszcze jedną zaletę, po rozłożeniu nie śpi się z twarzą przy ścianie.
      • klara551 Re: wersalka do spania 20.02.12, 18:55
        Polecam ten model ,byle tylko nie miał podwyższanych końców. Jedna osoba wyśpi na się na nierozłożonej a dwie na rozłożonej. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Ten model ,powszechnie do kupienia w różnych wariantach to właściwie dwa jednoosobowe tapczany bez obniżenia w środkowej części.
    • antytalentka Re: wersalka do spania 19.02.12, 19:56
      My od kilku lat śpimy na takiej kanapie:
      wiola-meble.pl/katalog/7_kanapa_fortepian.jpg
      (link przypadkowy) i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Materac jest dość twardy, akurat taki, jakie lubimy no i przede wszystkim powierzchnia spania jest całkowicie płaska (bez przeszyć i innych gadżetów), co jest ulgą na kręgosłupa.
      Zamówiliśmy łóżko na tzw. rynku, tym sposobem mamy dopasowane do naszego dość sporego wzrostu.
    • klikon55 Re: wersalka do spania 19.02.12, 20:52
      Wolałabym na początek dobry materac na podłogę. Miej litość dla własnego i docelowo drugiego kręgosłupa.
    • gazetowy.mail Re: wersalka do spania 20.02.12, 08:14
      1-2 noce wyśpisz się na wszystkim.
      Docelowo - wersalka która jest "ładna" i "reprezentacyjna" będzie niewygodna. Mam na myśli takie z ozdobnymi pikowaniami, wszytymi guzikami lekko podwyższane na brzegach i rozkładane jak stare poczciwe wersalki. Leżąc na niej czujesz każde wgłębienie i wpadasz w te środkowe złożenie bo strona od ściany (ta ktora jest oparciem w dzień) z reguły jest lekko wyżej.

      Polecam konstrukcję wersalki Eden którą podlinkowała hela6. Mam taką (inna firma, ale ten sam mechanizm rozkładania) dla gości i sypiam również na niej.
      Wesalka po rozłożeniu ma dwie równe płaszczyzny (jak wybierzesz odpowiednią twardość to po rozłożeniu czujesz się jak na prawdziwym materacu). Do spania siedzisko wysuwa się do przodu a oparcie opuszcza. Jest pojemnik na pościel.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka