Dodaj do ulubionych

Magiczne ściereczki, cudowne gąbk, mopy....itp

30.04.08, 20:46
Kilkakrotnie na tym forum spotkałam takie określenia. Sprzątają
właściwie same (plamy na ścianach, kuchnię, umywalki...). A ja
latam ze zwykłą ścierką/gąbką i CIF-em, czyli jestem w XVIII wieku.
W sklepach pełno takich cudownych artykułów, ale większość zapewne
nic nie warta.
Podajcie konkretne artykuły: firma/producent/nazwa - chcę wrócić do
XXI wieku!
Obserwuj wątek
    • wiedzma30 gabki 30.04.08, 20:51
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=49213&w=78189542
      • taje Re: gabki 01.05.08, 18:17
        Dołączam sie - białe gąbki, rewelacja, zwłaszcza do ścian. Tylko trzeba uważać z
        gładszymi powierzchniami, ja trochę zarysowałam, a raczej zmatowiłam sobie
        powierzchnie z białego mdf (półmat) próbując doczyścić je z farby po malowaniu.
        Ale przynajmniej farba zeszła.
    • wiedzma30 sciereczki tylko z mikrofibry ;) 30.04.08, 20:54
      A sciereczki to oczywiscie nie inne jak z mikrofibry, bo nie potrzeba do nich
      zadnego detergentu. Mysle, ze firma nie gra roli. Ja kupuje najtansze i super
      sie sprawdzaja np. do mycia szyb (bez smug), przetarcia podlogi w kuchni, do
      wycierania kurzy itd.
      Piore szarym mydlem i dalej uzywam.
      • ajlii Re: sciereczki tylko z mikrofibry ;) 01.05.08, 11:22
        Nom smile U mnie sprawdzaja się takie po 5 zł/ 2sztuki.
    • setorika Re: Magiczne ściereczki, cudowne gąbk, mopy....it 01.05.08, 11:28
      używam z mikrofibry z Biedronki
    • agawa70 Re: Magiczne ściereczki, cudowne gąbk, mopy....it 01.05.08, 16:06
      Wypróbowałam wiele ściereczek z mikrofibry - są bardzo duże różnice
      w jakości. Najlepszą z wypróbowanych ścierczek okazała się wg mnie
      ściereczka z firmy PRIMA MIKROFIBRA DO SZYB I LUSTER najczęściej
      widuję w sklepach niebieską ale mam też różową i żółtą - jasne
      pastelowe kolory. Nie zostawia żadnych smug, paproszków, dobrze się
      wyciska w nadmiaru wody. Super - polecam.
      Najbardziej zawiodła mnie Stella - ma na sobie taki meszek który
      zostaje na szkle, koszmar.
    • justa_lublin81 Re: Magiczne ściereczki, cudowne gąbk, mopy....it 02.05.08, 11:34
      ja do szyb i szklanych powierzchni używam wyłącznie ściereczki z firmy ATC niebieskiej do mycia większych powierzchni a zółtą do okularów i małych szklanych rzeczy. I to jest ta "magiczna" ściereczka, która myje bez detergentu i co najlepsze szyby są nie wytarte do sucha, a lśnią po chwili jakbym spędziła na myciu okien pół dnia smile
      Do kurzu używam tylko ściereczek z mikrofibry i to różnych firm, ostatnio z Lidl'a. Wszytko sie sprawdzi pod warunkiem prania tych ściereczek w szarym mydle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka