Dodaj do ulubionych

Sięganie po cudze zasługi Rosjanie mają we krwi

29.04.12, 19:55
Taki Łomonosow np.

"Tym, że niczego w nauce nie zrobił. W ogóle! W podręcznikach
piszą że Łomonosow sformułował prawo zachowania masy. Na jakiej
podstawie? A po prostu Łomonosow w jednym liście do znajomego jakoś
tam napisał zdanie, że Jeśli w jednym miejscu coś tam przybędzie,
w drugim - ubędzie". I z tego stalinowskie orły wyciągnęły wniosek, że
Łomonosow stworzył prawo zachowania masy.
Przecież zwykłe zdanie
w liście nie jest definicją prawa! A prawo zachowania masy sformułował
dokładnie i potwierdził doświadczalnie Lavoisier. I to nie w prywatnym
liście, lecz w pracy naukowej.
Piszą także, że Łomonosow opracował molekularno-kinetyczną teorię
gazów. Nie opracował! I nie mógł opracować, ponieważ bardzo słabo
znał matematykę. Właśnie z tego powodu jego wszystkie „prace" z dziedziny
fizyki i chemii były po prostu nieporadnymi fantazjami.

Łomonosowowi przypisuje się „podstawowe" opracowania z dziedziny
górnictwa. Naprawdę te „prace" nie są niczym innym aniżeli konspektem
wykładów, napisanym przez niego podczas studiów w Niemczech.
Michaś
w Niemczech, nawiasem mówiąc, większą część czasu spędził nie przy
nauce, głównie pił i latał za babami. Dlatego był słaby z matematyki.
Łomonosow nie był uczonym. Był administratorem, człowiekiem
umiejącym dobrze robić tylko dwie rzeczy - pić i zdobywać pieniądze
na bezsensowne projekty. Przykładowo, zorganizował pseudonaukową
ekspedycję zamorską: wpadł na następujący pomysł - dotrzeć do Indii,
omijając Amerykę, poprzez Ocean Lodowaty Północny. Z jakiegoś powodu
wbił sobie do głowy, że Ocean Lodowaty jest wolny od lodu na
szerokościach powyżej 80° na północ. To oczywista głupota, ale wpływy
Łomonosowa na dworze carskim były tak wielkie, że łatwo dostał
pieniądze na dwie ekspedycje. Obie, rzecz jasna, skończyły się fiaskiem
- za Spitsbergenem statki utknęły w grubym, wieloletnim lodzie."
Obserwuj wątek
    • igor_uk Zydzi w NKWD na Ukrainie. 29.04.12, 19:57
      Евреи cocтaвляли лишь 6,5% нacеления Укрaины в 1926 гoдy. Нo цифры, ocнoвaнные нa крoпoтливых изыcкaниях в aрхивaх Слyжбы безoпacнocти Укрaины, гoвoрят o тoм, чтo нa рyкoвoдящих пocтaх в ГПУ УССР в 1929-1931 гoдaх евреев былo 38%, a в периoд Гoлoдoмoрa 1932-1933 гoдoв евреи cocтaвляли 66,6% cреди вcех рyкoвoдителей кaрaтельных oргaнoв реcпyблики. Кoгдa в 1936-м приcвaивaлиcь нoвые звaния пo ведoмcтвy гocбезoпacнocти, тo cреди верхyшки НКВД УССР из 79 челoвек евреев былo рoвнo 60 (те же 66,6%). Зoлoтaрёв привoдит aрхивный дoкyмент - прикaз НКВД СССР oт 8 янвaря 1936-гo, где гoвoритcя o приcвoении cпецзвaний кaпитaнoв ГБ (cooтветcтвoвaвшие oбщевoйcкoвoмy пoлкoвникy) coтрyдникaм НКВД Укрaины. Среди 34 oфицерoв - 25 евреев.

      wiecej:
      republic.com.ua/article/21742-old.html
      • asmall4 Re: Zydzi w NKWD na Ukrainie. 29.04.12, 20:01
        Nie na temat . Do kosza.
        • igor_uk Re: Zydzi w NKWD na Ukrainie. 29.04.12, 20:01
          Caly watek nadaje sie do kosza.
          • igor_uk asmall4. 29.04.12, 20:04
            Przeciez jest forum "Rosja" ktory specjalnie byl stworzony dla takich ,jak ty (jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek),przestan zasierac Swiat swoimi fobiami.
            • asmall4 Re: asmall4. 29.04.12, 20:05
              Mnie forum kierowane przez idiotę od zaczepek nie interesuje :)
        • pijatyka Re: Zydzi w NKWD na Ukrainie. 03.05.14, 16:27
          forum.gazeta.pl/forum/w,50,150709276,150709276,Kacapofilia_62_antysemityzm.html
      • globalny.podzegacz.wojenny Re: Zydzi w NKWD na Ukrainie. 29.04.12, 20:41
        Tych asmall4 (grupa czterech maluchów) nie można wyleczyć z prosyjonizmu i antyrusycyzmu, bo oni to mają zakodowane w genach narodu wybranego. Przypuszczam, ze asmall4 ma biuro do pisania jadowitych postów, które podobnie jak biura Kraszewskiego (powieści historyczne), Edisona (wynalazki) itp., tworzą teksty do wklejania na forum. Ich marzeniem jest ostateczna wojna światowa, po której pójdą na łono Abrahama.
        - -
        Bo największa choroba jak ktoś ma zajoba - ludowe.
        • igor_uk globalny.podzegacz.wojenny 29.04.12, 20:46
          Zalozylem nowy watek w tym temacie,zapraszam

          forum.gazeta.pl/forum/w,50,135502034,135502034,Czemu_forumowe_z_ki_zakladaja_watki_o_Rosji_.html.
          • asmall4 Re: globalny.podzegacz.wojenny 29.04.12, 21:04
            Przepraszamy, strona nie została odnaleziona...
        • asmall4 Re: Zydzi w NKWD na Ukrainie. 29.04.12, 20:56
          A gdzie w tym wątku masz coś o Żydach i wojnie ??

          Musita się ludziska porządnie leczyć skoro wszędzie widzicie Żyda.

          To sie nazywa paranoja.
    • asmall4 Re: Sięganie po cudze zasługi Rosjanie mają we kr 29.04.12, 20:04
      Kto okazał się winien? Oczywiście, że nie Łomonosow, a... dowódca ekspedycji
      Cziczagow, którego okrutnie zbesztano na kolegium Admiralicji.

      - A ja chyba w szkole na historii „ brałem ", że Łomonosow wynalazł
      mozaikę. Taką na ścianę, która...

      - Mozaikę przywiózł Łomonosowowi z Włoch hrabia Tretiakow. Łomonosow
      natychmiast zapalił się do pomysłu produkowania mozaiki
      w Rosji. Caryca wydzieliła mu w tym celu ogromną posiadłość ziemską,
      pieniądze i kupę chłopów pańszczyźnianych. Ale Łomonosow, posiadając
      państwowe zamówienie na mozaiki, potrafił i tę sprawę zawalić!


      - Jakże wobec tego mógł się wybić do grona „ twórców nauki rosyjskiej
      "?
      - PR. Kiedy Łomonosow wrócił do Rosji, powiedział sobie: jestem
      człowiekiem niższego stanu, potrzebni mi są protektorzy. I zaczął pisać
      ody wychwalające osoby wysoko postawione.
      Za pomocą tego prostego
      sposobu zasłużył sobie na przychylność wielu ludzi posiadających władzę,
      szczególnie hrabiego Szuwałowa, który był wówczas jeszcze chłopaczyną.
      Łomonosow mydlił oczy protektorom paranaukowymi opowieściami.
      A na starość Michał zupełnie się zbiesił - upijał się na umór
      i szedł do Akademii Nauk robić porządki, ganiał ludzi, bił. Skarżono się
      na niego, ale zawsze kończyło się to na korzyść chuligana tylko dlatego,
      że miał przyjaciół w wyższych sferach.
      "
    • asmall4 Re: Sięganie po cudze zasługi Rosjanie mają we kr 29.04.12, 21:03
      Hobby

      Komputer,polityka i pyskowka na forum.
      ludzie.gazeta.pl/igor_uk/0,0.html
    • ukos W Rosji żyje największy na świecie krasnoludek 03.05.14, 16:44
      Pochodzi ze Związku Radzieckiego, ale w dzisiejszej Rosji ma się jeszcze lepiej.
    • bywszy1 Re: nauki pobieralem w najszczesliwszych czasach+ 03.05.14, 16:59

      we wszystkich podrecznikach,przeznaczonych dla od przedszkolakow do prac naukowych,zawsze na pierwszych stronach bylo napisane,ze wszystko co czlowiek wymyslil-wymyslil czlowiek radziecki.
      Albo,w najgorszym wypadku,wymyslil czlowiek rosyjski.
      Ale to jest bzdura,jak wynika z tego watku,zawsze nimi rzadzil czlowiek zydowski.

      "igor_uk 29.04.12, 20:04 Odpowiedz
      Przeciez jest forum "Rosja" ktory specjalnie byl stworzony dla takich ,jak ty (jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek),przestan zasierac Swiat swoimi fobiami. "
      Klamiesz fakirze.
      Mnie za opozycje pozbawiles w chamski sposob,pisania na foru, Rosja i Okolice.
      Postepowanie godne szui.

      "globalny.podzegacz.wojenny 29.04.12, 20:41 Odpowiedz
      Tych asmall4 (grupa czterech maluchów) nie można wyleczyć z prosyjonizmu i antyrusycyzmu, bo oni to mają zakodowane w genach narodu wybranego."
      Tak jak panai panski narod niewybrany nie mozna wydzielic ze zlodziejstwa,korupcji i oszustw.
    • ukos Kolej rosyjską projektował osobiście car 03.05.14, 17:44
      Kiedy inżynierowie budujący pierwszą linię kolejową zastanawiali się nad jej kształtem, zapytali cara czy tory mają być takie jak w Europie, czy też szersze. A car odpowiedział: a na ch... szersze? No i są na ch... szersze, chociaż może nie carski, raczej taki putinowski.
      • bywszy1 Re: Kolej rosyjską projektował osobiście car+ 03.05.14, 20:56

        i byl tez wkurzony,ze projektowanie sie przedluzalo.
        Wiec sie wkurzyl,zlapal linijke oi przeciagnal kreske miedzy Moskawa a peter...
        Olowek o paluchb sie zachaczyl.
        Wiec kolej w tym, miejscu ma "zakoriuczke".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka