Dodaj do ulubionych

Wicek od mniejszych wydatkow

11.08.12, 09:36
Kandydat republikanow, Mitt Romney, wybral sobie wiceprezydenta, Paula Ryana.

Ryan ma 42 lata, jest katolikiem i, przekonanym, darwinista spolecznym. Dal sie poznac jako wyznawca zmniejszania wydatkow na pomoc medyczna dla starszych i biedniejszych.

PF
Obserwuj wątek
    • herr7 i rednecks będą na ten duet głosować... 11.08.12, 09:42
      zgodnie z zasadą, że to karpie są największymi zwolennikami Bożego Narodzenia. Potwierdza to jedynie opinię, że "demokracja to władza głupców" (JKM), lub że jest to "zgoda owiec na to, żeby ich pasterzami były wilki" (Arystoteles).
    • felusiak1 Re: Wicek od mniejszych wydatkow 11.08.12, 15:42
      tak, to prawda. Ryan chce wszystkich starszych i biedniejszych uśmiercić aby zaoszczędzić na wydatkach budżetowych. Jego celem jest także likwidacja ubezpieczeń medycznych i zakaz aborcji. W planach ma także głodzenie dziatwy szkolnej. Rzecz jasna chce zdelegalizować związki zawodowe a także zezwolić kapitalistom na zanieczyszczanie środowiska.
      Ale to nie koniec jego niecnych zamiarów. Każdy dzień przyniesie nowe rewelacje na temat tego chuligana.
      • polski_francuz No to przedstaw nam go 11.08.12, 15:49
        apetyczniej.

        Ja zacytowalem Spiegla, ktory sie zacukal darwinizmem Ryana. Ten sposob myslenia nam jest w Europie troche daleki i faktycznie szokuje.

        Ale moze ma jakies bardziej ludzko-europejskie cechy?

        PF
      • mara571 w to nie watpie 11.08.12, 17:37
        felusiak1 napisał:

        > tak, to prawda. Ryan chce wszystkich starszych i biedniejszych uśmiercić aby za
        > oszczędzić na wydatkach budżetowych. Jego celem jest także likwidacja ubezpiecz
        > eń medycznych i zakaz aborcji. W planach ma także głodzenie dziatwy szkolnej. R
        > zecz jasna chce zdelegalizować związki zawodowe a także zezwolić kapitalistom n
        > a zanieczyszczanie środowiska.
        > Ale to nie koniec jego niecnych zamiarów. Każdy dzień przyniesie nowe rewelacje
        > na temat tego chuligana.
        >
        juz czytalam na innym forum, ze bedzie sluzyl "watykanskiej mafii".
        Ciekawe, ze o J. Bidenie tak nie pisza.
        • zeitgeist2010 Va banque 11.08.12, 18:18
          Przyjmuje zaklad 1 dolar do 10000 ze Obama wygra wybory.czyli ja place 1000 dolcow, gdy obama nie wygra. (matematyka i ekonmia to gnoj w moich oczach )))))

          Amerykanie to inteligentny narod. Obecnosc takich idiotow i beznadziejnych debilow jak marucha czy senhor xixi na forum nie powinna nas omanic. Paul Ryan ma krzywa morde polityka. takie krzywe mordy nie wygraja. )))) No i szczescie, ze nie ma na forum tego debila ktory nazywal Obame "Obamba" ;)

          Marco Rubio from Florida moglby juz byc lepszy . Troche charyzmy i nowego stylu.

          Fanatyzm neorynkowy i religijny nie wygra.
          • mara571 ja sie z toba nie zaloze 11.08.12, 18:43
            poza lotkiem unikam hazardu od 18 roku zycia.
            Obama ma jeden bonus: jest urzedujacym prezydentem.
            Wygral miedzy innymi dzieki glosom czarnych wyborcow, ktorzy sie wreszcie zarejastrowali i skorzystali z prawa wyborczego.
            Z drugiej strony czytal i to nie raz, ze zaden prezydent nie wygral ponownych wyborow, jesli bezrobocie przekraczalo 7%.
            Byc moze felusiak potwierdzi lub zaprzeczy.
            Dzisiejsza Rzepa opisuje szwedzki model walki z kryzysem.
            Obserwuje podobne dzialania w Polsce i w Niemczech. W Polsce to jedna katastrofa, w Niemczech skutki prywatyzacji tez sa raczej kiepskie. Szczegolnie w dziedzinie uslug komunalnych.
            • zeitgeist2010 szwecja, ekonomia voodoo 11.08.12, 21:21
              mara571 napisała:

              Dzisiejsza Rzepa opisuje szwedzki model walki z kryzysem.
              > Obserwuje podobne dzialania w Polsce i w Niemczech. W Polsce to jedna katastrof
              > a, w Niemczech skutki prywatyzacji tez sa raczej kiepskie. Szczegolnie w dziedz
              > inie uslug komunalnych.


              Tak jak zawsze ekonomia to voodoo i bzdety.

              Przy innej okazji i wiecej czasu mozemy o tym bardziej sczegolowo porozmawiac. Niektore informacje w arykule sie zgadzaja moim zdaniem, inne nie.

              Bezrobocie – 8% -u ludzi ponizej 30 roku zycia – 30 % -katastrofa, mimo ze bezrobotni sa pod relatywna ochrona. Zaden bezrobotny, nawet w szwecji nie jest szcesliwy.

              Bony edukacyjne? Eldorado dla risk capitalism – 40% laduje w off shore na niekorzysc wiedzy szwedzkich uczniow.

              "
              1. Oprócz rozsądnej polityki gospodarczej ostatnich lat Szwedzi mają bowiem także inny cenny skarb, którego nie stworzy dekretem nawet najgenialniejszy rząd. To model społeczny, na który pracowali od dobrych czterech stuleci. - 90% pod rzadami social-demokratow

              2. Borg nigdy nie wierzył w cudowne recepty na socjaldemokratyczne państwo dobrobytu, mimo że we własnej ojczyźnie obserwował jego modelowy rozwój. Zawsze niepokoiło go to, że ów wykreowany dobrobyt odbywał się kosztem obciążenia społeczeństwa gigantycznymi podatkami (od końca lat 60. do 1980 r. wzrosły one w Szwecji z 41 do ponad 50 proc.) "

              Really????? A po kim on odziedziczyl panstwo dobrobytu – po neo-liberalach ??? :))))))))

              Wyprzedaz isntytucji panstwowych oznacza zminejszenie jakosci uslug: w domach dla
              seniorow ludzie podgryzani sa przez ROBAKI, bo prywatny wlasciciel oszczedza na pieluchach i personalu. Pozniej podam linki.

              Mniejsze Podatki? No i po co wiecej dla mnie pieniedzy, jak ja dobrze zyje? A moja corka nie moze znalezc pracy, bo jej nie ma? Proste pracy wezma imigranci a wykwalifikowane sa zajmowane przez starych, bo pracowac trzeba do 65 r zycia .

              Anders Borg i jego tzw liberna partia ZACHOWUJE SOCIAL-DEMOKR dogmat = masz stala prace to mozesz na niej zostac do smierci - bo wyborcow w tym wieku jest, oj jest wielu ...

              itd, itp. ekonomiczne idiotyzmy


              • mara571 Re: szwecja, ekonomia voodoo 12.08.12, 09:24
                zeitgeist2010 napisał:
                > Bony edukacyjne? Eldorado dla risk capitalism – 40% laduje w off shore na
                > niekorzysc wiedzy szwedzkich uczniow.
                Obawiam sie, ze nie tylko to. To najprostsza droga do odciecia dzieci ze spolecznych nizin od lepszych szkol.
                W Polsce to sie stalo nie przez wprowdzenie bonow edukacyjnych, ale przez reforme wprowadzajaca gimnazja. Kazdy, kogo na to stac wysyla na te 3 lata dziecko do prywatnego lub katolickiego.
                Twoja corka jest humanistka?
                Nasza jako lekarz problemow nie miala. Ma tylko jedno marzenie: po 5 latach specjalizacji nie pracowac w koncernowym szpitalu.
                • zeitgeist2010 Re: szwecja, ekonomia voodoo 13.08.12, 12:44
                  mara571 napisała:

                  > zeitgeist2010 napisał:
                  > > Bony edukacyjne? Eldorado dla risk capitalism – 40% laduje w off sh
                  > ore na niekorzysc wiedzy szwedzkich uczniow.

                  > Obawiam sie, ze nie tylko to. To najprostsza droga do odciecia dzieci ze spolec
                  > znych nizin od lepszych szkol. W Polsce to sie stalo nie przez wprowdzenie bonow edukacyjnych, ale przez reforme wprowadzajaca gimnazja. Kazdy, kogo na to stac wysyla na te 3 lata dziecko do prywatnego lub katolickiego.


                  Pryncypialny problem z tą tzw „ekonomią” jest to, ze sukces albo porazka polityki spolecznej w danym kraju sklada sie z ogromnej ilosci kompleksowych zjawisk. Roznorakie teorie ekonomiczne odgrywają podrzedną role.

                  Studencji chinscy wygrywaja od 15 lat olimpiada matematyczna ale to nie mowi nic o ich systemie szkolnictwa , ktore skandaliczne.

                  Natomiast Niemcy doznali szoku po PISA. A ja wiem z doswiadzenia ze takie Landy jak Bavaria czy panstwo Austria ma najlepsza szkole w Europie.

                  Twoja corka jest humanistka? Nasza jako lekarz problemow nie miala. Ma tylko jedno marzenie: po 5 latach specjalizacji nie pracowac w koncernowym szpitalu.

                  Mam tez syna. To dla odmiany ”szkolny” typ. 4 rok medycyny. Ale przed studiami odbyl sluzbe wojskowa. Zuch ;) I to chyba bylo wazne doswiadzenie zyciowe. Inna perspektywa.

                  (Teraz sluzba powszechna jest zniesiona. I znowu rosna szeregi bezrobotnych mlodych chlopakow. )

                  Teraz przez caly rok bedzie praktykowal w przychodniach lekarskich. O jego przyszlosc sie nie boje. W zeszlym roku byl przez semestr we Freiburgu im Breisgau. Ku memu rozczarowaniu Niemcy (to moja mlodosc i ulubiony kraj) jemu sie NIE spodobaly. Potem spedzil mięsiac u swojej dziewczyny, ktora robila podobny staz w Kalifornii. Byl zachwycony!
                  • felusiak1 Re: szwecja, ekonomia voodoo 13.08.12, 19:14
                    zeitgeist2010 napisał: Potem spedzil mięsiac u swojej dziewczyny, ktora robila podobny staz
                    w Kalifornii. Byl zachwycony!


                    A czym był zachwycony? domami z dykty, slumsami, słupami?
                    w USA jest trzeci świat a tu ktoś się zachwycił.
                • zeitgeist2010 Re: szwecja, ekonomia voodoo 13.08.12, 12:47
                  mara571 napisała:

                  > Twoja corka jest humanistka?
                  > Nasza jako lekarz problemow nie miala. Ma tylko jedno marzenie: po 5 latach spe
                  > cjalizacji nie pracowac w koncernowym szpitalu.


                  Ma mature kwalifikujacą na uniwersytet. Ale jest zmeczana szkola. Latwo to zrozumiec. Jest mloda i ma czas ale tak jak powiedzielismy na arenie jest ciasno.

          • malkontent6 Re: Va banque 11.08.12, 20:47
            Ja też się z tobą nie załoźę. Już raz wygrał wybory dyletant Obama, może wygrać jeszcze raz.
            • felusiak1 Re: Va banque 11.08.12, 20:57
              to prwda ale wtedy obiecywal gruszki na wierzbie a przychylne media trąbiły że gruszki pirkne, soczyste a wierzba jak wielka i piekana i pchnąca. naiwni ignoranci popędzili do wyborczych urn i
              wygrał. teraz nie obiecuje nam niczego a o swoim najwiekszym osiągnięciu (obamacare) nie wspomina słowe. a co słyszymy od niego? nic poza tym, ze romney to chuligan, krwiopijca, morderca kobiet i złodziej.
              czy może wygrać jeszcze raz. no cóż cuda się zdarzają......
    • felusiak1 odpowiem wam dając do myślenia 11.08.12, 19:34
      Ostatni New Yorker zamieścił felieton w który zarzuca Ryanowi brak doświadczenia w sektorze prywatnym. Ciekawe, że nie zarzucał i nie zarzuca tego obamie a doświadczenie romneya w tymże sektorze jest postrzegane jako negatywne. Katolicyzm ryana budzi kontrowersje natomiast katolicyzm bidena jest dobry.
      Jesteśmy karmieni banialukami. Wystarczy poczytać korespondenta GW z USA aby sie o tym przekonać. Podobnie korespondent Derszpigla.
      A tak naprawdę Ryan jest jedynym politykiem który mówi wszystkim nieprzyjemną prawdę.
      rząd federalny pożycza 40 centów aby wydać 1 dolara. tylko ryann potrafił przedstawić koherentny plan wyjścia z kryzysu budżetowego. ale leftyści nie chcą o tym dyskutować.
      zamiast tego przedstawiają rayana spychającego staruszki na wózku inwalidzkim w przepaść.
      a ostatnio powiedziano nam, że romney zamordował kobietę a może nawet więcej kobiet.
      • malkontent6 Re: odpowiem wam dając do myślenia 11.08.12, 20:57
        Mówią też, że jest za młody mimo, że jest zaledwie o rok młodszy niż Kennedy gdy został prezydentem.
    • felusiak1 co to jest darwinista społeczny? 12.08.12, 05:29
      wiem, że obama tak określił ryana po tym jak ten rozebrał jego reformę slużby zdrowia na czynniki pierwsze. ale co to jest ten społeczny darwinizm? czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć. w szczególności prosze o to polskiego francuza. on wydaje się wiedzieć.
      • polski_francuz Co to jest darwinista społeczny? 12.08.12, 08:40
        Silniejszy przezywa. Co znaczy silniejszy, Ano zaradniejszy, bardziej przedsiebiorczy, bardziej "dajacy sobie rade"...

        Pasuje to do Ameryki, ktora jest bardzo heteregenna nardodowosciowo a zalozyli ja religijni odszczepiency, ktorych goniono na ziemi europejskiej.

        Europejskie systemy sa bardziej solidarne, wg motta znanego z czasow naszej mlodosci "od kazdego wg jego mozliwosci kazdemu wg jego potrzeb". Ta solidarnosc opierala sie na homogennosci narodowosciowej ale teraz z jej braku dostaje zadyszki.

        By uproscic, amerykanski demokrata to europejski prawicowiec, amerykanski prawicowiec to europejski skrajny prawicowiec.

        PF
        • mara571 Re: Co to jest darwinista społeczny? 12.08.12, 09:05
          polski_francuz napisał:

          > Europejskie systemy sa bardziej solidarne, wg motta znanego z czasow naszej mlo
          > dosci "od kazdego wg jego mozliwosci kazdemu wg jego potrzeb". Ta solidarnosc o
          > pierala sie na homogennosci narodowosciowej ale teraz z jej braku dostaje zadys
          > zki.
          >
          > By uproscic, amerykanski demokrata to europejski prawicowiec, amerykanski prawi
          > cowiec to europejski skrajny prawicowiec
          Przesadziles z tym "wedlug potrzeb"
          Obamowski demokrata jest juz europejskim socjaldemokrata.
          >
          > PF
          • polski_francuz Hartz IV 12.08.12, 09:07
            nie jest wg potrzeb? Jak dla mnie jest. Ile to teraz jest of 600 do 800 €? Przezyc sie da.

            PF
            • polski_francuz Re: Hartz IV 12.08.12, 09:12
              Jest obliczane biorac pod uwage wydatki, mieszkanie, ubezpieczenie socjalne i skladka na rente:

              364 € par mois (septembre 2009) pour une personne, auquel il faut ajouter le paiement complet d'un logement « décent » (en dessous d'un plafond de 280 € par mois), l'assurance maladie et une cotisation retraite.

              PF
            • mara571 z trudem mozna przezyc, ale chyba sie 12.08.12, 09:16
              nie ludzisz, ze to zaspokaja potrzeby beneficjentow systemu.
              374 euro dla samotnej osobyto niewiele, zwlascza jezeli uwzglednic, ze rauchenk za prad jest w to wliczony. Dzieki ekooszolomom prad drozeje w Niemczech w blyskawicznym tempie.
              W zeszlym roku odcieto prad w mieszkaniach 200 tys hartzow.
              • br0fl0vski Re: z trudem mozna przezyc, ale chyba sie 12.08.12, 17:43
                nie przejmuj sie wzrostem kosztow bo jest to w skrypcie i nie masz na to zupelnie wplywu. zamiast tego czekaj na ogloszenie werdyktu sadu konstytucyjnego w niemczech ktory ma nastapic 12 wrzesnia. werdyktem ez sie nie przejmuj , bedziesz musiala sie do niego dopasowac. na pocieszenie powiem ze zycie 13 wrzesnie nie bedzie wielce sie roznic od zycia 12 wrzesnia.
        • felusiak1 przestań czytać derszpigiel 12.08.12, 16:50
          to najlepsza rada jakiej mogę ci udzielić.
          w jednym masz rację chociaż należy to odwrócić. europejska prawica to centrowa socjaldemokracja i to jedna z przyczyn dla ktorej zabrnęliście w bagno, z którego nie ma wyjścia.
          zresztą nasze bagno jest wynikiem tego samego. a nasz obecny prezydent dokłada wszelkich starań aby bagno było coraz głebsze.
          • br0fl0vski Re: przestań czytać derszpigiel 12.08.12, 17:37
            dobrze radzisz frankiemu. sam powinienes przestac czytac tez pojechac na ryby albo pic wiecej margarity.

            prezydenci , felusiak, zajmuja sie glownie czytaniem mow pisanych przez innych ludzi a polityke ukladaja im tez jeszcze inni ludzie.
            ostatnio glownym zajeciem kenijczyka jest kampania wyborcza
    • superspec Ale chyba na wojsku nie będzie oszczędzał? 12.08.12, 10:11
      A powinien.
    • zeitgeist2010 refleksja o domach z dykty, slupach itd 15.08.12, 11:50
      to whom it may concern.

      Felusiak napisal:

      zeitgeist2010 napisał: Potem spedzil mięsiac u swojej dziewczyny, ktora robila podobny staz w Kalifornii. Byl zachwycony!

      A czym był zachwycony? domami z dykty, slumsami, słupami?
      w USA jest trzeci świat a tu ktoś się zachwycił.


      Mlody Europejczyk ma a priori pozytywny stosunek do swiata anglo-saskiego bo mowi plynnie jezykiem, wyrosl na anglo-saskiej muzyce, stylu zycia dzieki codziennej konsumpcji seriali tv itd.
      Ale jezeli chodzi o preferencje polityczny uwaza system amerykanski z kara smierci, brakiem uniwersalnego dobrobytu, slumsami, masowymi mordami itd za prymitywny.

      Potem przychodzi pierwsza podroz za ocean.
      Paczka mojego syna byla w pelni zadowolona z atmosfery i pedagogiki na UCSF. Ich mentor, gay mieszkajacy z partnerem w fajnym domku z ogrodem zapraszal swoich studentow, dziewczyny i chlopakow na b. Mile grillowe party.

      Potem klasyczna jazda autostrada wzdloz oceanu spokojnego, Hollywood Lane of fame, przejazdzki rowerem po stromych ulicach Frisco, swietowanie nowego roku w Las Vegas, great Canyon itd.
      Nikt im nie przeszkadzal ani nie strzelal. Ale ich doswiadzenia byly ograniczone do malego skrawka tego kraju.

      Gdy opowiadalem synowi o dramatycznych kontrastach w poziomie zycia w Chinach, spontanicznie zareagowal: „Tata, no to tak jak w USA!” Mimo ze on tego na wlasne oczy w USA nie uswiadczyl.

      Stereotypy maja jakies wlasne zycie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka