Dodaj do ulubionych

Plan Morgenthaua

27.02.18, 19:59
Zakładał on:
1. rozbicie Niemiec na Niemcy Południowe i Niemcy Północne oraz na strefy międzynarodowe
2. całkowitą demilitaryzację
3. likwidację przemysłu ciężkiego
4. stworzenie państwa rolniczo-pasterskiego
5. obsadzenie powstałych państw przez wojska alianckie
6. północna część Prus Wschodnich miała być przyłączona do ZSRR, część południowa, Górny Śląsk i część Dolnego Śląska do Polski, a obszar nad Renem i Mozelą do Francji.

Więcej tutaj
pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Morgenthaua
Obserwuj wątek
    • wojciech.2349 Re: Plan Morgenthaua 27.02.18, 20:04
      Pomyślałem o tym wątku w kontekście mojego postu o carycy Merkel.

Przyszła kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa
      rosyjską carycę Katarzynę II za wzór "silnej kobiety".

Merkel powiedziała w wywiadzie dla dziennika "Bild am Sonntag", że wprowadzając się do Urzędu Kanclerskiego zamierza zabrać ze swego biura w siedzibie CDU portret Katarzyny II.

"Katarzyna Wielka była pod pewnymi względami, lecz z pewnością nie we wszystkim, wzorem silnej kobiety" - wyjaśniła w opublikowanym w niedzielę wywiadzie desygnowana na kanclerza Niemiec szefowa CDU.
      wiadomosci.wp.pl/merkel-caryca-katarzyna-ii-wzorem-silnej-kobiety-6037653592155265a
      • zeitgeist2010 Caryca Katarina jako idol Merkel 27.02.18, 20:45
        wojciech.2349 napisał(a):

> Pomyślałem o tym wątku w kontekście mojego postu o carycy Merkel.
        > Przyszła kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa
        > rosyjską carycę Katarzynę II za wzór "silnej kobiety".
        >
        > Merkel powiedziała w wywiadzie dla dziennika "Bild am Sonntag", że wprowadzając
        > się do Urzędu Kanclerskiego zamierza zabrać ze swego biura w siedzibie CDU por
        > tret Katarzyny II.
        > "Katarzyna Wielka była pod pewnymi względami, lecz z pewnością nie we wszystkim
        > , wzorem silnej kobiety" - wyjaśniła w opublikowanym w niedzielę wywiadzie desy
        > gnowana na kanclerza Niemiec szefowa CDU.
        > wiadomosci.wp.pl/merkel-caryca-katarzyna-ii-wzorem-silnej-kobiety-6037653592155265a

to ciekawe. Szybko przeczytalem zalinkowany przez ciebie w innym watku artykul w Spieglu i interpretacja tam nie zachacza o Krym ale o to , ze, Sophie Friederike August, ktora przyjela imie Katarina lepiej pasujace do Rosji i Merkel maja kilka podobienstw. Obydwie kobiety musialy przebic sie w nowym srodowisku i pokonac meska dominacje.

Sophie Friederike usunela swojego meza na drodze do wladzy, Merkel Kohla. Obie kobiety zmodyfikowaly swoja tozsamosc w imie wladzy. Sophie Friederike przeszla z protestantyzmu na rosyjska ortodoksje a Merkel z neo-liberalizmu na socjal-demokracje.

W wywiadzie Merkel powiedziala: ”Katarina byla bardzo odwazna i dokonala wielu osiagniec w trudnyc warunkach oraz byla madrym strategiem.”

Nie mam obawy, ze Merkel jest pod wplywem Rosji.
        Wiadomo , ze Merkel wyjatkowo nie lubi Putina i wzajemnie. Fakt ze Merkel byla w FDJ jest bez znaczenia. Kazdy byl.
        ZNaczace dla jej osobowosci jest wychowanie w domu protestanckim przez ojca pastora.
        Z punktu widzenia Polski Merkel jest optymalnym kanclerzem.

Przypomnijmy sobie jakie bzdury wygadywal Schmidt.

• wojciech.2349 Re: Caryca Katarina jako idol Merkel 27.02.18, 20:55
          Z tego co wiem to o Merkel napisano kilka książek. Trudno się w tym wszystkim połapać.
          Widziałem chyba jakiś 1 dłuższy film o niej. Tożsamość Merkel = caryca wydaje mi się prawdziwa i bardzo niepokojąca.
          Jej postępowanie w stosunku do Polski po utracie władzy przez PO wydaje się wredne. Ona lekceważy bezczelnie Polskę.

Dlatego vist Kaczyńskiego o reperacjach wojennych wydaje mi się zasadny.
          Z nią chyba trzeba rozmawiać jak z Putinem z pozycji siły i szantażu.
          • zeitgeist2010 Re: Caryca Katarina jako idol Merkel 28.02.18, 12:24

> Z tego co wiem to o Merkel napisano kilka książek. Trudno się w tym wszystkim połapać. Widziałem chyba jakiś 1 dłuższy film o niej. Tożsamość Merkel = caryca wydaje mi się prawdziwa i bardzo niepokojąca.
            Jej postępowanie w stosunku do Polski po utracie władzy przez PO wydaje się wredne. Ona lekceważy bezczelnie Polskę.

Merkel jest przewidywalna az do bólu. Zrobi wiele, zeby pozostac przy wladzy.
            Caryca z niej zadna ale mistrzyni gry taktycznej.
            Nie widze bezczelnosci. Jej postawa wobec Polski jest godziwa i cierpliwa. Na szczycie antypolskiej nagonki ona i Gabriel zajeli stanowisko, ktore dalo Polsce troche oddechu.

A Tusk to jest miernota ale z Niemiec i Merkel wygral wszystko co sie dalo.
            Prawdziwym nieszczesciem dla Poslki bylby ktos taki jak Schulz.

Dlatego vist Kaczyńskiego o reperacjach wojennych wydaje mi się zasadny.
            > Z nią chyba trzeba rozmawiać jak z Putinem z pozycji siły i szantażu.

Jedno jest pewne. Jabym na rozmowy z nia nigdy nie wyslal ciebie :) Poszedlbym sam albo de_oakville.

• wojciech.2349 kałmczucha 28.02.18, 13:35
              Powiadasz, że nie widzisz w niej bezczelności.
              Masz coś takiego:

- 27 krajów członkowskich opowiedziało się za kolejną kadencją Donalda Tuska. To było 27 krajów, z których każdy ma poczucie własnej wartości; jednym z nich były Niemcy, a 26 pozostałych nie było Niemcami - mówiła Angela Merkel, odnosząc się do słów polskiej premier, która stwierdziła, że do wyboru Donalda Tuska przyczynił się "dyktat Berlina".
              dorzeczy.pl/kraj/24022/Merkel-Decyzja-ws-Tuska-to-nie-dyktat-Berlina-Zdecydowalo-27-niezaleznych-krajow.html
              Przecież Merkel szantażem zmusiła kilka krajów UE.
              Kłamie jak bura .... .

PS. Mówisz o pójściu na rozmowy z Merkel. Ty i De_oakville szlibyście chyba na kolanach?
              • matkaczweorkidzieci Re: kałmczucha 25.03.20, 20:26
                Człowieku. Unia europejska, to nie komunistyczny PGR, w którym każdy ma mieć po równo, nic przy okazji nie robiąc. Nikt nikomu nie zabrania dyktować innym i wprowadzać dyktat Warszawy, Madrytu czy Bukaresztu. Na to, żeby wprowadzać dyktat, trzeba sobie zapracować. Trzeba być karnym posłusznym narodem, pracować, nie okradać rodaków i mądrze rządzić. Trzeba mieć umiar w tendencjach do budowania spiskowych teorii świata, a energię tą spożytkować na wspólne działanie. Trzeba szanować historię swojego kraju i swoich obywateli, a nie co dekadę zmieniać strategię, obalać pomniki i budować nowe. Trzeba umieć robić deal'e z sąsiadami i trzeba umieć z nimi dobrze żyć. Trzeba umieć wybaczać i się jednoczyć, a nie jeb**ać jeden drugiego. Jak na razie Polacy umieją tylko się kłócić, sprzedawać za władzę i kraść.
                Do rządzenia pchają się nieudacznicy. Leży polska gospodarka, leży przemysł motoryzacyjny, nowych technologi, służba zdrowia, szkolnictwo ... leży wszystko. Dmucha się w sektor budowlany, ale każdy architekt wie, że niszczy się bezpowrotnie substancje miast i przedmieść, że starówki miast lokowane na prawie niemieckim do dzisiaj mogą być dla nas jedynie wzorem.
                Dzisiaj nie ma ani planowania przestrzennego ani żadnego innego! Dzisiaj niszczymy wszystko co popadnie. Wydajemy prawie 1 mld złotych tygodniowo na zasiłki dla dzieciorobów w postaci 500+, podczas gdy na SOR-ach ludzie koczują po 12 godzin w uwłaczających warunkach. I znajdzie się taki jeden z drugim burak, którego dziadkowie rzepę kopali aż furczało, i zabiera głos w sprawach, które zna jedynie z wp, onetu i interii.
                Człowieku - nigdzie nie byłeś, nic nie osiągnąłeś, nic nie widziałeś i nic nie wiesz - jesteś po prostu głupi.
                Brak mi słów.
                Uderz się w piersi, przestań bredzić i weź się do roboty, zachęcając innych do tego samego.
                • amunicyjny1 Re: kałmczucha 25.03.20, 20:37
                  matkaczweorkidzieci

Wydajemy prawie 1 mld złotych tygodniowo na zasiłki dla dzieciorobów w postaci 500+

Czyli twoje wygibasy w łóżku, kosztują nas 2000 pln miesięcznie. ŁADNIE

--
                  borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
                • wojciech.2345 Re: kałmczucha 25.03.20, 21:00
                  matkaczweorkidzieci napisał(a):
                  > Człowieku - nigdzie nie byłeś, nic nie osiągnąłeś, nic nie widziałeś i nic nie
                  > wiesz - jesteś po prostu głupi.
                  > Brak mi słów.
                  > Uderz się w piersi, przestań bredzić i weź się do roboty, zachęcając innych do
                  > tego samego.
                  -----------------------------------
                  Proponuję taki eksperyment myślowy.
                  Polska była wolna 1918 - 1939. Dokładnie 21 lat.
                  Wiemy co wtedy zrobiono. Wielkie inwestycje.

I teraz 1989 + 21 = 2010.
                  Co w tym czasie zrobiono?

Wtedy mieliśmy Grabskiego, a tym razem Balcerowicza.
            • monalisa2016 Re: Caryca Katarina jako idol Merkel 28.02.18, 19:37
              zeitgeist2010 napisał:
              >
              > Merkel jest przewidywalna az do bólu. Zrobi wiele, zeby pozostac przy wladzy.
              > Caryca z niej zadna ale mistrzyni gry taktycznej.

Wymień przykłady działań w których widzisz przewidywalność Merkel.
              Ciekawa jestem czy znajdziesz jakieś?
              Co do pozostania u władzy masz rację, wysiedzi jajka od wszystkich kwok byle nie ustapić miejsca innej w tym jest rzeczywiście mistrzyni.

Ani Caryca, ani mistrzyni gry taktycznej taka jest prawda innej nie ma.

> Nie widze bezczelnosci. Jej postawa wobec Polski jest godziwa i cierpliwa. Na s
              > zczycie antypolskiej nagonki ona i Gabriel zajeli stanowisko, ktore dalo Polsce
              > troche oddechu.

Jest odwrotnie, Polska ma cierpliwosc do tej pani, ta pani z Napoleonem jest juz izolowana w Europie, pomysl o Danii, Austrii, 4V, Finlandii, co w Włoszech to sie podczas weekendu okaże.
              Gabriel, zapomnij o tym facecie.

> A Tusk to jest miernota ale z Niemiec i Merkel wygral wszystko co sie dalo.
              > Prawdziwym nieszczesciem dla Poslki bylby ktos taki jak Schulz.

Co wygrał Tusk poza kassą i dobrym stanowiskiem, podpowiedz?

> Jedno jest pewne. Jabym na rozmowy z nia nigdy nie wyslal ciebie :) Poszedlbym
              > sam albo de_oakville.

Nawet nie podała bym jej ręki skoro by kiedykolwiek do tego doszło za zniszczenie, skłócenie Europę i Niemcy?
              • zeitgeist2010 Re: Caryca Katarina jako idol Merkel 01.03.18, 22:51
                monalisa2016 napisał(a):

(...) Wymień przykłady działań w których widzisz przewidywalność Merkel.
                > Ciekawa jestem czy znajdziesz jakieś?
                > Co do pozostania u władzy masz rację, wysiedzi jajka od wszystkich kwok byle nie ustapić miejsca innej w tym jest rzeczywiście mistrzyni.
                > Ani Caryca, ani mistrzyni gry taktycznej taka jest prawda innej nie ma.
                >

Moje sformulowanie o jej przewidywalnosci naley interpretowac tak, ze Podejmie ona decyzje ale tylko takie ktore NIE oslabia jej pozycji politycznej.
                mimo Sprzeciwu Schäublego, finansowanie bankructwa Grecji
                Stop reaktorow jadrowych
                Udzial w NStream
                Wpuszczenie imigrantow z Bl. Wsch.
                Izolacja AfD

Jeszcze w 2010 Merkel publicznie wypowiedziala sie, ze Multi_kulti sie nie sprawdzilo w kilka lat pozniej buduje swoj image "humanitarnej" na grzbietach innych biedakow.

Jest odwrotnie, Polska ma cierpliwosc do tej pani, ta pani z Napoleonem jest juz izolowana w Europie, pomysl o Danii, Austrii, 4V, Finlandii, co w Włoszech tosie podczas weekendu okaże.Gabriel, zapomnij o tym facecie.

Jej bezproduktownosc dla integracji europejskiej jest faktem, nie musze tu nic dodawac.

Co sie stanie z Gabrielem, dowiemy sie wkrotce. Strzelil sobie sam w stope twitem o "Facecie z wlosami na twarzy". Sam jestem ciekaw, kto go zastapi, gdyby zostal odsuniety od funkcji min. Spr. Zagr.
                Trzeba troche poczekac na profilowanie sie Spahna i SÖdera. Czy AKK ma potencjal na cos wiecej niz Mala merkel?

Co wygrał Tusk poza kassą i dobrym stanowiskiem, podpowiedz?

Jezeli chodzi o interes Polski w UE to Tusk w niczym nie przeszkadzal a to juz duzo.
                Gwarantowal status quo.
                Teraz PiS wszedl na droge roszczeniowa, ktora moze potencjalnie moze Polsce zaszkodzic.

> > Jedno jest pewne. Jabym na rozmowy z nia nigdy nie wyslal ciebie :) Poszedlbym
                > > sam albo de_oakville.

> Nawet nie podała bym jej ręki skoro by kiedykolwiek do tego doszło za zniszczenie, skłócenie Europę i Niemcy?

Bez podania reki trudno rozmawiac i negocjowac. Trzymajac sie stolka Merkel odsunela tylko w czasie nieodzowny proces kalibracji polityki niemieckiej do biezacej sytuacji w europie. AfD staje sie juz druga partia w RFN. Zieloni i Lewica stagnacja. Odnowienie moze sie tylko dokonac dzieki inicjatywie wewnatrz CDU/CSU.

• monalisa2016 Re: Caryca Katarina jako idol Merkel 02.03.18, 00:19
                  zeitgeist2010 napisał:

> Moje sformulowanie o jej przewidywalnosci naley interpretowac tak, ze Podejmie
                  > ona decyzje ale tylko takie ktore NIE oslabia jej pozycji politycznej.

Jak myslisz wzmocniła nazywana przez ciebie "przewidywalnosc polityczna" tej pani jej pozycje w Niemczech, w Europie czy w swiecie? :-), :-)

> mimo Sprzeciwu Schäublego, finansowanie bankructwa Grecji

Grecja powinna być ogłoszona od poczatku bankrutem, powinna być zaraz przy pierwszych kłopotach finansowych wprowadzona jej uprzednia waluta (Drachme) i tym stała by ona na lepszej pozycji jak stoi dzisiej, ale nasza pani ogłosiła Grecję za Chefsache.

> Stop reaktorow jadrowych

W Niemczech wszystkie likwidować ale kupować prad z zagranicznych atomowek, ot hipokryzja do potegi ntej.

> Udzial w NStream

Nie był to jej pomysł ani przedsiewziecie.

> Wpuszczenie imigrantow z Bl. Wsch.

Bezmyslna obrona jej image, jej twarzy zniszczyła Niemcy, Unię a tym podzielila, skłociła Europę że doszło do Brexitu. Padną Niemcy, unia nie ma żadnej szansy przetrwania.

> Izolacja AfD

Co uzyska przez to?
                  NIC, AfD słupki rosną, wielkie partie tracą poparcie, po prostu społeczenstwo straciło zaufanie do starej gardy politykow, w kraju wrze i to porzadnie!

> Jeszcze w 2010 Merkel publicznie wypowiedziala sie, ze Multi_kulti sie nie spra
                  > wdzilo w kilka lat pozniej buduje swoj image "humanitarnej" na grzbietach inny
                  > ch biedakow.

Ona od początku była pełna w Widersprüche jak i stek populizmu jej przemówienia odbierało się tak jak by jej je Honecker pisał i wygłaszał. Od poczatku nie miałam zaufania do niej przez to pisałam na forach że DDR zawłaszczyło sobie BRD, jednak sie nie pomyliłam sama nasza pani udowodniła i udowadnia nadal nam to.

> Jej bezproduktownosc dla integracji europejskiej jest faktem, nie musze tu nic
                  > dodawac.

Tja, a mimo tego próbuje jeszcze z jej kumplem mieszac aż to wszystko sie rozleci.

> Co sie stanie z Gabrielem, dowiemy sie wkrotce. Strzelil sobie sam w stope twit
                  > em o "Facecie z wlosami na twarzy". Sam jestem ciekaw, kto go zastapi, gdyby zo
                  > stal odsuniety od funkcji min. Spr. Zagr.

Sama jestem ciekawa.

> Trzeba troche poczekac na profilowanie sie Spahna i SÖdera. Czy AKK ma potencja
                  > l na cos wiecej niz Mala merkel?

Zapomnij, lepiej poczekajmy na wybory w Bawarii i jak ocenią Bawarczycy Södera. :-)
                  Zanosi sie na "trzesienie ziemi" i niejedno jeszcze usłyszymy. :-)

15. Apr. Oberbürgermeisterwahl und Landratswahl in Thüringen. Stichwahlen am 29. April
                  6. Mai Kommunalwahlen in Schleswig-Holstein
                  Krönung:
                  14. Okt. Landtagswahl in Bayern
                  28. Okt. Landtagswahl in Hessen

Rok 2019 będzie Superwahljahr i tu wiele sie okaże.

• zeitgeist2010 Podsumowanie Pani Merkel 02.03.18, 14:35
                    Portret carycy w jej gabinecie nie wskazuje na nia jako zimnokrwista dyktatorke ale na pochodzenie z pln Niemiec.

Obydwie przebily sie tez do wladzy w meskim otoczeniu.

Sofie zwana Katarzyna wielka rozszerzyla terytorium Rosji. Nic takiego nie mozna powiedziec o Merkel.

Niemcy raczej oslabila. Kompletnie zignorowala niechiec duzej czesci spoleczenstwa do masowej imigracji i transferu niemieckich pieniedzy do miedzynarodowej finansiery pod pretekstem pomocy dla Grekow.

W UE Merkel zantagonizowala kilka panstw podejmujac decyzje ponad ich glowami.
                    Jej pozycja polityczna jest bardzo oslabiona. Widzi to zagranica i i wykorzystuje, aby promowac wlasne pozycje i interesy w Unii.
                    Podobnie bedzie w najblizszych wyborach w niemieckich Landach.

• zigzaur Re: Caryca Katarina jako idol Merkel 27.03.20, 08:01
          Angela Merkel nie usunęła Helmuta Kohla. Była ministrą w jego ostatnim gabinecie. W 1998 koalicja CDU-CSU z FDP utraciła władzę na rzecz SPD pod wodzą bladzi Schrödera a potem odzyskała władzę pod kierownictwem Angeli Merkel.

--
          Dla niewpuszczanych do MediaMarktu: www.youtube.com/watch?v=4MyLoeJocLs
          podrygi konającej ostrygi: www.ruvr.ru/index.php?lng=pol
          smuta zdechłego mamuta: www.russiatoday.com
      • lont12 Re: Plan Morgenthaua 27.02.18, 21:34
        > Przyszła kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa rosyjską carycę Katarzynę II za wzór "silnej kobiety".

Ciekawe kogo widziała Angela Merkel przy swoim boku w roli Stanisława Poniatowskiego? Myślę że początkowo wahała się pomiędzy Putinem a Tuskiem, a kiedy Putin odpadł, wybrała Tuska.

--
        It ain't over until the fat lady sings
        • wojciech.2349 Re: Plan Morgenthaua 27.02.18, 21:44
          Ten wybór Tuska wyglądał kuriozalnie.
          Tusk nauczył się troszkę języka angielskiego.
          Za stary, za późno.

Widziałem w tv jego konferencję w języku angielskim - Dyzma.
          Ale taki ktoś dla carycy jest OK.
          Szkoda gadać.
        • czizus Re: Plan Morgenthaua 28.02.18, 10:49
          lont12 napisał:

> > Przyszła kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa rosyjską carycę Katarzynę I
          > I za wzór "silnej kobiety".
          >
          > Ciekawe kogo widziała Angela Merkel przy swoim boku w roli Stanisława Poniatows
          > kiego? Myślę że początkowo wahała się pomiędzy Putinem a Tuskiem, a kiedy Putin
          > odpadł, wybrała Tuska.

Ciekawe skąd takie skojarzenia?? Czy normalny, kulturalny i dobry polityk, który jest szanowany w całej UE, potrafi dobrze dogadywać się ze swoimi partnerami w UE a w szczególności z Niemcami, naszym sąsiadem i najważniejszym partnerem gospodarczym ale i politycznym, , . . . . . .. . , musi być zdrajcą, zausznikiem, marionetką, . . . . ??
          Ten prawdziwy, patriotyczny Polak musi mieć oblicze nadętej, nierozgarniętej Szydło wojującej bez sensu ze wszystkimi naszymi ważnymi partnerami albo zakompleksionego tchórza i frustrata Kaczyńskiego ziejącego nienawiścią do wszystkiego co żyje bo ma nieco inne zdanie niż on i rozwalającego dobre stosunki z Niemcami tylko dlatego że ma takie chore fobie ale bez najmniejszego merytorycznego uzasadnienia ???
          A może ta szlachetna i patriotyczna twarz to twarz Macierewicza, niszczącego polską armię, psującego naszą pozycję w NATO i kompromitującego Polskę w świecie kolejnymi wybuchami i bombami w katastrofie smoleńskiej???

Dlaczego niektórym przeszkadza, w gruncie rzeczy wieli sukces polskiego polityka w najważniejszej dla nas organizacji - w UE a nie przeszkadza demolowanie i kompromitowanie całego państwa przez PIS-owskich nieudaczników????
          Ta prawdziwa, patriotyczna Polska to ta wojująca z naszymi najważniejszymi partnerami i sojusznikami i czyniąca z UE i Brukseli największego wroga a ta współpracująca z UE i z Niemcami to ta ohydna i sprzedana??

Dlaczego Polak( w tych 40%) cały czas nie potrafi wyciągać wniosków i dalej również po szkodzie jest głupi??? Dlaczego politycy PIS-owscy mają tak duży kłopot ze zdefiniowaniem kto jest wrogiem a kto ważnym sojusznikiem i partnerem???
          • wojciech.2349 Re: Plan Morgenthaua 28.02.18, 10:59
            Krytykujesz PiS, ale to kłopot ma PO.
            Pamiętam jak głosował w 1 turze wyborów prezydenckich najmłodszy elektorat.
            Była to 4 pozycja Komorowskiego.

PO nie chce młodzież. A młodzież to nie mohery.
            Prawda?
            • czizus Re: Plan Morgenthaua 28.02.18, 11:41

> Krytykujesz PiS, ale to kłopot ma PO.
              > Pamiętam jak głosował w 1 turze wyborów prezydenckich najmłodszy elektorat.
              > Była to 4 pozycja Komorowskiego.
              >
              > PO nie chce młodzież. A młodzież to nie mohery.
              > Prawda?

Wojtek, nie obchodzi mnie PO i jak kto głosował. Ja tylko oceniam to co obecnie widzę, w szczególności na scenie międzynarodowej.
                • czizus Re: Plan Morgenthaua 28.02.18, 11:58

> Chodzi Ci o przemówienie Trumpa?
                  > Oceniam je dobrze.

Kiepski dowcip. Chodzi mi o wyjątkowe partactwo i nieudolność na arenie międzynarodowej PIS-u Wojtek. Takiej niekompetencji nie było nawet za komuny! Czy tobie naprawdę nie przeszkadza odcinanie Polski od zachodu i wpychanie ją w łapska Kremla?? Czy ty faktycznie nie rozumiesz, że czynienie z Brukseli i Niemiec wroga oznacza takie stopniowe wpadanie w rosyjską strefę wpływów. Już to ma miejsce w przypadku otoczenia Macierewicza nafaszerowanego ludzmi Kremla.
    • zeitgeist2010 Zachod nauczyl sie z historii 27.02.18, 20:48

> Zakładał on:
      > 1. rozbicie Niemiec na Niemcy Południowe i Niemcy Północne oraz na strefy międz
      > ynarodowe
      > 2. całkowitą demilitaryzację
      > 3. likwidację przemysłu ciężkiego
      > 4. stworzenie państwa rolniczo-pasterskiego
      > 5. obsadzenie powstałych państw przez wojska alianckie
      > 6. północna część Prus Wschodnich miała być przyłączona do ZSRR, część południo
      > wa, Górny Śląsk i część Dolnego Śląska do Polski, a obszar nad Renem i Mozelą do Francji.
      >

WIadomo co stalo sie po traktacie Wersalskim po I W sw.
      Dlatego plan Marshalla a nie MOrgenthaua.

• felusiak1 Re: Zachod nauczyl sie z historii 28.02.18, 01:45
          Został poparty w 1944 roku a w 1945 i 1946 realia uległy zmianie. Churchill przestał być premierem a Roosevelt umarł. Truman i Eden mieli inne poglady.
          Apropos rozmawiania z Niemcami z pozycji siły. Naczelnym warunkiem jest siła a tej Polska nie ma.
          Dodatkowo żadanie reparacji od Niemiec uwypukla bezsilność i świadczy o braku dobrej woli. Bogu dzieki, ze niemieccy politycy znają się na polityce i rozumieją, że reparacje są na uzytek dla plebsu. Taka wyborcza kiełbasa i nic więcej.
          • europitek Re: Zachod nauczyl sie z historii 28.02.18, 04:08
            felusiak1 napisał:
            > reparacje są na uzytek dla plebsu. Taka wyborcza kiełbasa i nic więcej.

To do momentu aż ktoś wpadnie na pomysł, żeby odpalić "działkę" organizacjom żydowskim jako "odszkodowanie" na pożydowskie mienie bezspadkowe. Wtedy może się zrobić dwóch na jednego, a z Izraelem trzech.
          • wojciech.2349 Re: Zachod nauczyl sie z historii 28.02.18, 12:27
            felusiak1 napisał:
            > Dodatkowo żadanie reparacji od Niemiec uwypukla bezsilność i świadczy o braku d
            > obrej woli. Bogu dzieki, ze niemieccy politycy znają się na polityce i rozumiej
            > ą, że reparacje są na uzytek dla plebsu. Taka wyborcza kiełbasa i nic więcej.
            ---------------------
            Ty już jesteś Jankesem i przestajesz rozumieć Europę.
            W Europie nie ma natychmiastowego przejścia od myśli do czynu.
            To się drąży.

To nie jest wyborcza kiełbasa.
            • monalisa2016 Re: Zachod nauczyl sie z historii 28.02.18, 19:56
              Wojtuś tu Felusiakowi przyznam rację, Smoleńsk, ostatnia kontrowersyjna ustawa jak i reparacje wojenne to kiełbasa wyborcza oraz mydlenie oczu plebsowi jak to PiS walczy o polskość i dla Polski.
              Coż nastały takie czasy że plebs można zadawolic prymitywnymi okrzykami gdyż na wzniosłość już ich nie stać. Repertuar się wyczerpał wiec trzeba walczyć teraz populizmem pod publikę.
    • polski_francuz Na szczescie 28.02.18, 07:10
      do tego planu nie doszlo. I Niemcy, z sobie wlasciwym perfekcjonizmem, staly sie potega pokoju i potega ekonomii w Europie. Nie mowiac juz o dowartosciowaniu kobit. Maja polowe kobit w nowym gabinecie pani Merkel.

Good job:)

PF
      • lont12 Re: Na szczescie 28.02.18, 08:22
        > do tego planu nie doszlo. I Niemcy, z sobie wlasciwym perfekcjonizmem, staly sie potega pokoju i potega ekonomii w Europie

Szkoda że Rzymianie byli tak mało wyrozumiali dla Kartagińczyków

--
      • wojciech.2349 Re: Na szczescie 28.02.18, 10:52
        Właśnie o ten perfekcjonizm chodziło. Parafrazując autora projektu - jeśli Niemcom pozwolić produkować traktory, to wyjedzie z tej fabryki czołg. To taki habitus. Nie można im zaufać.
        Dlatego uważano, ze dla dobra świata, Niemcy powinni wykonywać tylko 2 zawody: rolnika i pasterza.

I dlatego jak widać teraz zapędy kontrolowania przez Merkel państw nowej UE, to są przywoływane te dawne projekty.
        • polski_francuz Re: Na szczescie 28.02.18, 11:03
          Z dobrych danych wysnuwasz bledne wnioski. Perfekcjonizm realizuje sie na roznych polach. I jego motywacja jest chec bycia najlepszym a nie chec mordowania. Niemcy maja chec byc najbardziej lubianym narodem i chca miec najlepsza ekonomie. I do tego daza.

I dodam jeszcze cytat z wywiadu jednego zydowskiego pisarza, ktorego nazwisko mi wylecialo z glowy: "Niemcy z taka sama perfekcja mordowali Zydow w obozach koncentracyjnych z jaka poczuwaja sie do winy za to". Przyznaj, ze to nie jest latwe zmienic narod. A Niemcom udolo sie go zmienic.

PF
          • wojciech.2349 Re: Na szczescie 28.02.18, 11:16
            Polska ma kłopot z Niemcami. Via Bruksela Merkel chce uniemożliwić jakikolwiek ruch rządowi.
            Powtarzam - jakikolwiek.

Merkel nie przyjmuje do wiadomości przegranej Tusk&Co.
            W tym problem.

PS. Pisałeś wyżej o kobietach w polityce. Taka mała ciekawostka o prawach wyborczych kobiet we Francji.
            Francuska lewica blokowała długo przyznanie kobietom francuskim praw wyborczych, bo uważano, ze kobiety są konserwatywne i dlatego Francuzki dostały te prawa dopiero po 2 WŚ.
            • polski_francuz Re: Na szczescie 28.02.18, 11:33
              To walka polityczna. Jak Polska zyska na znaczeniu to sama bedzie narzucala swoj punkt widzenia (jak Lewandowski Bayernowi na sasiednim watku).

Co do kobiet to inna i bardziej skomplikowana dyskusja. Powiedzmy, ze Niemki sa mniej, czy raczej inaczej kobiece, niz Francuzki czy Polki. Emocje wchodze w gre ale rzadziej i inaczej. Co do konserwatyzmu, to raczej chodzi o role rodziny. Francuzki byly pod kontrola mezow az do Simony Weil i jej walki o role kobiet. Polki musialy zajmowac pozyzcji, ktore zostawili ich mezowie w powstaniach czy wojnach. A Niemki mialy wazna role w spoleczenstwie opisana przez KKK.

Allez, musze popracowac troche

Pozdro

PF
              • wojciech.2349 Re: Na szczescie 28.02.18, 11:54
                My nie chcemy narzucać, my chcemy by nam nie narzucano.
                W tym sęk.

PS. Pamiętam z dzieciństwa niekończące się rozmowy mężczyzn o wojnie.
                Było to dla nich żywe. I pamiętam podobne opinie o tym co z Niemcami powinno się zrobić po wojnie.
                Mówili - wyrzucić ich i rozparcelować ludność między krajami świata. Tak by nie mieli swojego państwa.
                Ot, takie skojarzenie.
                • polski_francuz Re: Na szczescie 28.02.18, 12:09
                  I je te rozmowy slyszalem. Ale zylem z Niemcami przez kilka lat i ich poznalem. I polubilem.

Co do narzucania. Polityka jest, jak mawial Churchill, gra. I w grze ma sie sile (luksusowa sytuacja Lewandowskiego) i slabosci (ktore lepiej ukryc). Aha, mozna miec tez szczescie albo pecha. Ale to juz zostawmy Opatrznosci.

Popatrz sie z tej perspektywy na sily i slabosci Polski. Sila jest pracowitosc Polakow i ich rosnaca ekonomia. Slaboscia jest populizm czyli dostosowanie sie polityki do tego co ludziom jest przyjemnie uslyszec. I male poparcie miedzynarodowe z tego wynikajace.

To Stany moga narzucac reguly gry (coraz mniej) a nie Kaczynski. Trzeba sie nauczyc grac zanim sie na boisko wyjdzie.

PF
                  • wojciech.2349 Re: Na szczescie 28.02.18, 12:32
                    Kraje nowej UE uważnie obserwują to co się dzieje na linii Warszawa - Bruksela i Budapeszt - Bruksela.
                    Dla krajów nadbałtyckich UE (Litwa. Łotwa, Estonia) zagrożenie ze strony Moskala jest traktowane poważnie. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne i militarne. A co na to Merkel? Ją to nie obchodzi.

I dlatego Kaczyński jest ważnym graczem.
                      • wojciech.2349 Re: Na szczescie 28.02.18, 14:03
                        No to do kogo mają się zwrócić w sprawach bezpieczeństwa energetycznego i militarnego kraje nadbałtyckie UE?
                        Do papieża?

No bo Kaczyński wg Ciebie jest kiepski.
                        • czizus Re: Na szczescie 28.02.18, 15:29

> No to do kogo mają się zwrócić w sprawach bezpieczeństwa energetycznego i milit
                          > arnego kraje nadbałtyckie UE?
                          > Do papieża?
                          >
                          > No bo Kaczyński wg Ciebie jest kiepski.

A co takiego Kaczyński załatwił dla krajów bałtyckich??? Na Litwie stacjonują min. niemieccy żołnierze i to oni bronią Litwy a terminal gazowy uniezależniający Litwę od Rosji zbudowała sama Litwa a nie Kaczyński. W Estonii i na Łotwie stacjonują żołnierze amerykańscy i kanadyjscy ale to dzięki wcześniejszym uzgodnieniom w NATO, jeszcze za PO. PIS tylko "skonsumował" zabiegi poprzedników.
                          Sądzisz, że to tupanie Kaczyńskiego tymi małymi nóżkami ma taką wielką siłę sprawczą?? No, może na miesięcznicach jak stoi na stołku i przemawia do "ludu smoleńskiego"!!
                        • polski_francuz Re: Na szczescie 28.02.18, 16:20
                          Niemcy niekiedy graja arogancko (rurociag gazowy z Rosji czy lobby Schrödera z Gazpromu). Ale i u nich sa tacy, ktorzy Polsce i Ukrainie nie ufaja. Jak Polska urosnie w sile to i arogancja Niemcom przejdzie. Ale Polske w sile nie urosnie jak bedzie tak postepowac jak Kaczynski obecnie.

PF
          • lont12 Re: Na szczescie 28.02.18, 11:25
            zauważ że Niemcy mordowali Żydów za przyzwoleniem samych Żydów, co się kryje za określeniem holokaust, czyli ofiara ciałopalna... Żydzi dziś nie ukrywają że złożyli tę ofiarę (chyba nie jestem jeszcze antysemitą, co?)

--
            • czizus Re: Na szczescie 28.02.18, 11:50
              lont12 napisał:

> zauważ że Niemcy mordowali Żydów za przyzwoleniem samych Żydów

Co to znaczy, że za przyzwoleniem samych Żydów??? To Żydzi zorganizowali konferencję w Wannsee, gdzie podjęto decyzję o wymordowaniu 11 mln. Żydów europejskich?
              Dlaczego wypisujesz takie nonsensy??
                • zeitgeist2010 Re: Na szczescie 28.02.18, 15:42
                  starywro-bel napisał(a):
                  > Pokaz ten document z Vannesee. Bedzie to prawda historyczna a nie bzdurzenie.

--
                  ----------------------------------------
                  "But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated."/Hemingway. Old Man and the Sea.
                  ----------------------------------------------<*>
                  My spiritual fuel are the magnificent expectations of what lies ahead and the greed of adventures that is burning as ever! Their mere existence is my unique reward! / Zeitgeist2010 inspired by his great and superior compatriot Joseph Conrad Korzeniowski.<*>
                    • czizus Re: Na szczescie 28.02.18, 16:15
                      starywro-bel napisał(a):

> Hehehe, mowie dokument a nie tworczosci filmowa.

Oj Vigi, Vigil. Taki inteligentny, sympatyczny gość a taki deficyt wiedzy!

www.dw.com/pl/protokół-z-wannsee-scenariusz-holokaustu/a-37199310
                    • zeitgeist2010 Re: Na szczescie 28.02.18, 16:19
                      starywro-bel napisał(a):

> Hehehe, mowie dokument a nie tworczosci filmowa.

Sa dokumenty papierowe, fotograficzne, archeologiczne itd. Sa i filmowe w tym sensie ze oparte na faktach.
                      W lipcu bede, ktorys juz raz z kolei, w Muzeum Wannsee na obrzezach zach Berlina, zrobie osobiscie zdjecie protokolu i opublikuje na tym miejscu.
                      Oczywiscie jest on dostepny w formie digitalnej dla kazdego kto potrafi korzystac z internetu.

• borrka Fenomen propagandowy ! 28.02.18, 12:41
      Połączenie w jednym wątku i splocie myslowym planu Morgenthau'a, Katarzyny II i Tuska jest godne podziwu!
      To musi sie zawalic - takiego stopnia aberacji rzeczywistość nie zniesie.
      To sprzeczne z II zasadą termodynamiki:)

--
      Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
        • borrka Re: Fenomen propagandowy ! 28.02.18, 14:04
          Nigdy nie kwestionowałem wyników, wiec nie rozumiem pytania.

--
          Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
        • czizus Re: Fenomen propagandowy ! 28.02.18, 15:11

> To jakaś przeciwwaga dla kilku germanofilskich wątków.
          > Pogodziłeś się już, że PiS wygrał wybory?

Wojtek, co wy z tym pogodzeniem się z wygraną wyborów przez PIS?? Tego nikt nie kwestionuje. Ale dlaczego mamy się godzić na cofanie Polski do XIX w. i wyprowadzanie Polski z zachodu? Jednak większość Polaków chce Polski w UE, dobrych stosunków z Niemcami i zakotwiczenia na zachodzie a nie na wschodzie Wygrana wcale nie musi oznaczać anarchii, wolnej amerykanki, dzielenia społeczeństwa i demolowania.
      • monalisa2016 Re: Fenomen propagandowy ! 01.03.18, 00:16
        borrka napisał:

> Połączenie w jednym wątku i splocie myslowym planu Morgenthau'a, Katarzyny II i
        > Tuska jest godne podziwu!
        > To musi sie zawalic - takiego stopnia aberacji rzeczywistość nie zniesie.
        > To sprzeczne z II zasadą termodynamiki:)
        >
        To jest dzisiejsza polityczna realność która za 10 + x lat może stać sie rzeczywistością że po ulicach zamiast aut, taksówek będą jeździc zaprzegi osłów czy koni ale i to najprawdopodobniej niektórym eco będzie stać jeszcze w drodze. Jesteśmy na drodze "postepu" do epoki średniowiecza. Nie wierzysz?
        • monalisa2016 Re: Fenomen propagandowy ! 01.03.18, 00:56
          Dodam, jak sie zastanowisz konsekwentnie nad tym co napisałam dojdziesz do wniosku że (cytuje twoje słowa) "splocie myslowym planu Morgenthau'a, Katarzyny II i Tuska jest godne podziwu" że to ma dużo z sobą wspólnego i może stać sie kiedyś rzeczywistością jak tak dalej pójdzie z tym politycznym szalenstwem niekompetentnych ludzi.:-)
        • monalisa2016 Re: Fenomen propagandowy ! 09.03.18, 13:17
          monalisa2016 napisał(a):

> To jest dzisiejsza polityczna realność która za 10 + x lat może stać sie rzeczywistością że po ulicach zamiast aut, taksówek będą jeździc zaprzegi osłów czy koni ale i to najprawdopodobniej niektórym eco będzie stać jeszcze w drodze. Jesteśmy na drodze "postepu" do epoki średniowiecza. Nie wierzysz?

Jednak nie trzeba było długo czekać na decyzję, ogłasza sie własnie koniec motorów spalinowych czyli SAMOCHODOW!
          Konie i osły na drogę, zaprzeg koni albo osłów za taxi. :-)

www.google.de/search?ei=UnaiWvOOLoahsAHHgKqgBA&q=aus+für+verbrennungsmotor+%2B+Bienkowska&oq=aus+für+verbrennungsmotor+%2B+Bienkowska&gs_l=psy-ab.12...48673.56801.0.59701.13.13.0.0.0.0.128.1391.5j8.13.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.10.1062...0i22i30k1j33i22i29i30k1j33i160k1.0.hD7Uokq6Ulc
      • 1.melord Re: Powiedz to milionom Polakow 28.02.18, 23:33
        zeitgeist2010 napisał:

> zamieszkalym w Krainie Morgenthaua
        > www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1783524,Ilu-Polakow-mieszka-w-Niemczech-Zaskakujace-dane

w drugim pokoleniu stana sie Niemcami(vide Kerber-rodzice Polacy)
        niektorzy tam mieszkajacy("pierwsze pokolenie") sa juz b. niemieccy od Niemcow(mamy takich na forum)
        asymilujemy sie chyba najszybciej ze wszystkich nacji
        z jednej strony to chyba dobrze skoro wyjezdzaja w poszukiwaniu "chleba", z drugiej troche szkoda....

--
        Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
        • zeitgeist2010 Re: Powiedz to milionom Polakow 01.03.18, 23:00
          1.melord napisał(a):

> zeitgeist2010 napisał: > > zamieszkalym w Krainie Morgenthaua
          > > www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1783524,Ilu-Polakow-mieszka-w-Niemczech-Zaskakujace-dane
          > w drugim pokoleniu stana sie Niemcami(vide Kerber-rodzice Polacy)
          > niektorzy tam mieszkajacy("pierwsze pokolenie") sa juz b. niemieccy od Niemcow(
          > mamy takich na forum)asymilujemy sie chyba najszybciej ze wszystkich nacji
          > z jednej strony to chyba dobrze skoro wyjezdzaja w poszukiwaniu "chleba", z dru
          > giej troche szkoda....

Ok. 1 mln najnowszej emigracji za chlebem. Etniczni POlacy. Zyja najczesniej na marginesie ale happy bo zaspokoili swoje potrzeby materialne. DLa Polski to oczywiscie katastrofa.
          Lepiej zeby ten milion mieszkal i pomnazal majatek narodowy w Polsce.

2 mln SLazakow, Mazurow i innych Polakow niem pochodzenia. Tez nie sa 100% Niemcami, najczesciej osiedlali sie w tym samych regionach, rozmawiaja ze soba w domu po polsku.

Przyklady Podolski i Klose.
          Drugie pokolenie ma tylko polsko-brzmiace nazwiska. NIc wiecej polskiego.

• amunicyjny1 Re: Plan Morgenthaua 25.03.20, 20:12
        wojciech.2345 napisał:

> Tak dla przypomnienia.

Ewentualnie raport Morgenthaua

To już nam mniej się podoba

--
        borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
    • caesar_pl Re: Plan Morgenthaua 27.03.20, 23:52
      Wiersze dla dzieci
      Julian Tuwim
      Dyzio Marzyciel
      Położył się Wojtaso na łące,
      Przygląda się niebu błękitnemu
      I marzy:
      "Jaka szkoda, że te obłoczki płynące
      nie wieszcza Planu Morgenthaua.
      he,he..Polaki od zawsze byli marzyciele,zadni realisci.
      Ale nie wszystko stracone.Reparacje od Niemiec moga je wykonczyc.!!!!
      HRABIA POTOCKI WYGRAŁ 850 MLD $ OD NIEMIEC PRZED SĄDEM W TWORKACH.
      www.youtube.com/watch?v=L-DvxlM0p0E
      • zeitgeist2010 Dobry, madry, pedagogiczny watek 28.03.20, 15:49
        caesar_pl napisał:

> Wiersze dla dzieci
        > Julian Tuwim
        > Dyzio Marzyciel
        > Położył się Wojtaso na łące, > Przygląda się niebu błękitnemu
        > I marzy:
        > "Jaka szkoda, że te obłoczki płynące > nie wieszcza Planu Morgenthaua.
        > he,he..Polaki od zawsze byli marzyciele,zadni realisci.

Zasluguje do podbicia.

USA 1.382
        Hiszpania 5000
        Wlochy 8.300
        Francja 1.700
        Holandia 600
        Wlk. Brytania 800
        Germania 500
        Szwecja 100 (polowa Somalijczycy/imigranci)
        Polonia 16

--
        „Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.” 1 MOJŻ. 2,15 (BT)
        Twórcy monoteicznej religii z Babilonu też pożyczali z buddyzmu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka