zibi_mazurak
09.07.07, 12:53
Polski_francuz narzeka, ze Cecilia przepila tylko 400 EUR z kasy panstwowej.
On sie zachowuje jak Rene Dosiere, ktory narzeka, ze roczny budzet PE to 90
mln EUR. Duzo czy malo?
Nominalnie duzo. Ale proporcjonalnie jako proporcja PKB nie, bo to tylko 0,12
mld dolarow, a PKB Francji to 1891 mld dolarow.
Dlaczego Polski_Francuz (ani nikt inny, oprocz mnie oczywiscie) nigdy nie
narzeka, ze:
1) Rzad Francji wydaje na wojsko tylko 2% PKB (choc bedzie od dzisiaj wydawac
wiecej)?
2) Francuski rzad marnuje co roku 70 mln euro na zabytki, 40 mld euro na
odsetki od dlugu (zamiast go splacic), 30 mld euro na kolonie ktore moznaby
oddac komus i 2 mld euro na niepotrzebne ministerstwa? Po co 32 ministrow?