Dodaj do ulubionych

Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.11.05, 02:43
Dwie nowe linie autobusowe uruchomi w grudniu Zarząd Transportu Miejskiego.
Nietypową trasą - przez wąskie ulice Woli - będzie można dotrzeć do Dworca
Zachodniego. Druga linia zacznie kursować między Falenicą a Marysinem
Wawerskim

Przygotowania do uruchomienia nowego połączenia już widać na ulicach. Na
Brylowskiej właśnie pojawiły się wiaty przystankowe. Za kilka tygodni zaczną
tu jeździć autobusy do Dworca Zachodniego. Tyle że dotrą do niego nie od Al.
Jerozolimskich, gdzie teraz zatrzymują autobusy dowożące pasażerów kolei, ale
od strony Woli. Pętla znajdzie się na sennej ul. Tunelowej. Tu także trwa
budowa przystanku. Autobus wyruszy z Bielan, a na Wolę dojedzie Trasą AK i
al. Prymasa Tysiąclecia. - Dokładną trasę jeszcze ustalamy. Nie możemy też
zdradzić numeru linii - zastrzega Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Na razie jedno
jest pewne. Autobus zacznie jeździć przed Bożym Narodzeniem. Ratusz już dawno
chciał tu puścić jakąś linię, ale stało się to możliwe dopiero po
zeszłorocznej przebudowie Brylowskiej, kiedy pojawiły się tu zatoki
autobusowe.

Nowa linia 305 zacznie kursować w Wawrze. ZTM nie chce jeszcze ujawnić
szczegółowej trasy. Ustaliliśmy jedynie, że autobus ma kursować z Falenicy do
Marysina Wawerskiego m.in. ul. Patriotów i Zwoleńską, czyli tak jak linia 115.














Obserwuj wątek
    • ikarusbus Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 21.11.05, 09:34
      Gość portalu: Robert 415 napisał(a):

      > Za kilka tygodni zaczną
      > tu jeździć autobusy do Dworca Zachodniego. Tyle że dotrą do niego nie od Al.
      > Jerozolimskich, gdzie teraz zatrzymują autobusy dowożące pasażerów kolei, ale
      > od strony Woli. Pętla znajdzie się na sennej ul. Tunelowej. Tu także trwa
      > budowa przystanku. Autobus wyruszy z Bielan, a na Wolę dojedzie Trasą AK i
      > al. Prymasa Tysiąclecia. - Dokładną trasę jeszcze ustalamy.



      Może jak Bielany dostaną bezpośrednie połączenie z Dw. Zachodnim nie będą
      blokowały skrócenia 508 do pl. Wilsona. Hm????
      • Gość: lassu Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli IP: *.chello.pl 21.11.05, 11:49
        A może to będzie właśnie 508????
        • ikarusbus Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 21.11.05, 12:00
          Gość portalu: lassu napisał(a):

          > A może to będzie właśnie 508????

          Na 99,9% NIE !!!!
          Raczej będzie to linia zwykła, a 508 za "jakiś czas" zostanie skrócone do
          wilsona z częstotliwością 508 5/10/10 minut i kursowanie E4 zostanie okrojone
          do godzin szczytowych 3-5/-/- !!!!
          • malarz11 Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 21.11.05, 15:31
            czekam na skrócenie 508 od dawna...
            stawiam na 110
            : Pl. Wilsona-Krasińskiego-Broniewskiego-Al. AK-Prymasa
            Tysiąclecia--KAsprzaka-Brylowska-Tunelowa
            lub wywalenie 519 z Gwiaździstej
            i uruchomienie nowej linii z Gwiaździstej a do Pl. Wilsonaa a dalej po trasie w/w
            • Gość: ja0306 Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.11.05, 18:38
              Co do nowej linii Bielany-Dw.Zachodni to może być to 103.
              HUTA-...-Broniewskiego-Al.Armi Krajowej-Al.Prymasa Tysiaclecia-Kasprzaka-
              Bema/Brylowska-Prądzyńskiego-Tunelowa-CZYSTE
              + Nowa linia tramwajowa NOWE BEMOWO-Powstańców Śląskich-Reymonta-Broniewskiego-
              Al.Jana Pawła II-Słomińskiego-Most Gdański-Jagiellońska-Ratuszowa-Targowa-
              Kijowska-Al.Tysiąclecia-Kawęczyńska-KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA
              Likwidacja linii 13
      • Gość: ja0306 Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.11.05, 18:12
        Bielany blokują zmiane trasy 508, a 184 i 186 to co??
      • olecky Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 21.11.05, 18:22
        ikarusbus napisał:

        > Może jak Bielany dostaną bezpośrednie połączenie z Dw. Zachodnim nie będą
        > blokowały skrócenia 508 do pl. Wilsona. Hm????

        a od kiedy to 508 jezdzi przez Bielany, hm?

        pozdrawiam, olek
        • Gość: ja0306 Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.11.05, 18:39
          Przecvzytaj pierwszą wypowiedź Ikarusbusa
          • olecky Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 21.11.05, 18:43
            Gość portalu: ja0306 napisał(a):

            > Przecvzytaj pierwszą wypowiedź Ikarusbusa

            przeczytalem. I dalej nie rozumiem, co ma nowa linia (z Bielan) do 508 (z
            Zoliborza).

            pozdrawiam, olek
            • ikarusbus Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 22.11.05, 08:31
              olecky napisał:

              > Gość portalu: ja0306 napisał(a):
              >
              > > Przecvzytaj pierwszą wypowiedź Ikarusbusa
              >
              > przeczytalem. I dalej nie rozumiem, co ma nowa linia (z Bielan) do 508 (z
              > Zoliborza).
              >
              > pozdrawiam, olek


              Byłem przekonany, że to BIELANY blokowały skrócenie 508, mimo że trasa linii ma
              wiecej wspólnego z Żoliborzem. Może się mylę ?
              • olecky Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 22.11.05, 08:44
                ikarusbus napisał:

                > Byłem przekonany, że to BIELANY blokowały skrócenie 508,
                > mimo że trasa linii ma wiecej wspólnego z Żoliborzem.
                > Może się mylę?

                Nie wiem. Ja mam wrazenie, iz ZTM sam sie zablokowal po tym jak zauwazyl, ze
                projekt zmian jest dosc gniotowaty.

                pozdrawiam, olek

                PS. Bielany maja w rejon Zachodniego juz 167 i 184. Tyle ze dosc okrezna trasa.
                • Gość: M Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli IP: *.statoil.com 22.11.05, 12:02
                  Skoro ZTM boi sie podac numeru nowego autobusu na Dw. Zachodni, to prawie pewne
                  na 100% ze bedzie to 184 i nie chca miec teraz protestow. Przeciez mieli
                  zlikwidowac 184 po przedluzeniu tramwaju do Huty.
                  • anika1983 Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 24.11.05, 20:58
                    w życiu nie słyszałam o likwidacji 184
                    Co ma piernik do wiatraka???
                    To jest jedyna inia z mojej części Bielan na Bemowo i Wolę, gdzie tam metro???
    • mantha Re: 305 24.11.05, 12:15
      Jest juz ustalona trasa linii 305.
    • anika1983 Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 24.11.05, 21:00
      Skąd masz info o tejlinii z Bielan? Na www.ztm.waw.pl nic nie ma
    • krzysieks1984 Re: Dwie nowe linie w Wawrze i na Woli 28.11.05, 18:19
      Linia 305 będzie jeżdzić co 30 minut 3 brygady 2 niskie,jedna wysoka.
      Z Falenicy zacznie od 6:15 pierwszy kurs,ostatni 19:45,ze Strusiej pierwszy
      kurs 7:03 ,ostatni kurs od 20:30

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka