e-tam
09.01.06, 23:42
W czasach późnego PRLu był polski klon Monopoly czyli "Fortuna". Obiektami do
kupienia były przedwojenne hotele, restauracje, filtry i elektrownia Powiśle.
A gra była dużo lepsza, bo zamiast rzucać kostkami wykładało się żetony
(których liczba się zmniejszała). Dzięki temu gra miała mniej losowy przebieg,
a nieco więcej zależało od strategii.