Dodaj do ulubionych

Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:)

20.03.06, 13:54
Dzisiaj w "Esce" wypowiadali się "włodarze" stolicy, że wreszcie skończyła się
pobłażliwość dla "zasrywaczy".

Szkoda, że dopiero za rok, ale dla zasrywaczy mają być tysiącłotowe mandaty.

NARESZCIE!!!!!!!!! PSIM "zasrywaczom" mówimy NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Wanda [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.06, 14:05
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: WV A co się stało z wątkiem o koprofagii? IP: *.chello.pl 23.03.06, 06:56
        Znaczy nie będą żarli po pieskach bobków?
        • Gość: Wanda Re: A co się stało z wątkiem o koprofagii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 09:00
          dodajmy z moim wątkiem
          • Gość: miłośnik piesków Re: A co się stało z wątkiem o koprofagii? IP: *.chello.pl 23.03.06, 18:06
            To był "smaczny" wątek.
            • Gość: zdezorientowana Re: A co się stało z wątkiem o koprofagii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.06, 08:24
              Może oni wolą bobki po kotkach?
              • Gość: Olga Re: A co się stało z wątkiem o koprofagii? IP: *.chello.pl 24.03.06, 19:33
                Widocznie nie lubią tych swoich piesków.
                • Gość: lepiej już było... Re: A co się stało z wątkiem o koprofagii? IP: *.chello.pl 25.03.06, 10:19
                  Czyżby już nie kochali swoich zasrańców?
                  • Gość: wujaszek Wania Re: A co się stało z wątkiem o koprofagii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.06, 12:25
                    Taki ciekawy wątek wycięli.
    • Gość: vortex Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.06, 14:05
      pozyjemy, zobaczymy. A wiosna tuz tuz.
      • Gość: gizmo [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.06, 16:02
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: gizmo [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.06, 16:36
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: kixx Re: Moderator to homofob! IP: *.acn.waw.pl 20.03.06, 19:01
            zostales zapewne wyciety za spam i kryptoreklame

            • Gość: gizmo Re: Moderator to homofob! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.06, 19:38
              Zachęcałem tylko do wizyty w miejscu o którym codziennie czytam w Gazecie
              Stołecznej. To może zaczną cenzurować Gazetę Stołeczną? Homofoby jedne!
              • Gość: kixx Re: Moderator to homofob! IP: *.acn.waw.pl 20.03.06, 20:27
                czyli jednak
                ciekawe dlaczego wczesniej tego nie robiono
                jakis niehomofob skrzywidzil admina?

                ps.admin to tylko zart,wiem ze bys sie nie (od)dal
    • garraretka kolejny bubel 20.03.06, 16:45
      Pomysł jak najbardziej słuszny - ale obawiam się, że będzie to kolejny martwy
      przepis - podobnie jak jest z zakazem picia alkoholu czy palenia papierosów w
      miejscu publicznym.
      Zakaz jest, kary są a sytuacja się nie poprawiła.

      Co nie zmienia faktu, że właściciele czworonogów MUSZĄ zrozumieć, że ich
      OBOWIĄZKIEM jest sprzątnięcie po swoim ulubieńcu.

      Obowiam się jednak, że jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim zmieni się ich
      mentalność.
      Niestety.
      • nessuno Re: kolejny bubel 20.03.06, 20:38
        Nie wierzę,aby to cokolwiek zmieniło.Damulki ze srającymi psami będą się
        konspirować,bo jakże taka wypindrzona lafirynda miałaby się schylać po psie
        gó..?Pomysł popieram jednak całym sercem,bo czas wreszcie coś z tym
        zrobić.Sugerowałbym jednak trochę ostrzejsze kary finansowe.Nie jestem
        przeciwnikiem zwierząt,nie jest winą psa,że sra,gdzie popadnie.To wina tych
        durnych i bezmyślnych właścicieli.Totalna wiocha i dzicz.
      • jan-w Sprzątanie po psach jest zbyt kosztowne 24.03.06, 18:52
        Cytat z innego forum:

        A ja dziś zapytałam SM o sprzątanie po psach i dowiedziałam się, że owszem jest
        przepis ale martwy bo nie ma specjalnych pojemników a do zwykłych nie wolno
        wrzucać. Zapytałam co się stanie jeśli ktoś wrzuci psi qupol do zwykłego kosza i
        uzyskałam odpowiedź, że za to grozi 200 zł mandatu :shock: a za nie sprzątanie
        po psie jeśli są specjalne kosze tylko 50 zł. To jakas paranoja. U mnie na
        osiedlu są ludzie, którzy mimo braku pojemników sprzątają i zbierają opiepsz od
        dozorców za wrzucanie do koszy. A spółdzielnia nie daje się przekonać do
        postawienia pojemników. Co robić? Jak walczyć z taką spółdzielnią?
    • jhbsk Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) 20.03.06, 16:47
      Ile razy już to słyszeliśmy?
      • Gość: Bobek_b Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) IP: *.aster.pl 20.03.06, 18:25
        Ten przepis to zamach na moją wolność!

        • garraretka ??? 20.03.06, 18:34
          Niby w jaki sposób ogranicza on Twoją wolność???
          • Gość: Bobek_b Re: ??? IP: *.aster.pl 20.03.06, 18:59
            Takie ustawy wprowadza się bez poszanowania dla lokalnej tradycji słowem jest to sztuczny twór narzucony społeczeństwu.Oczywiście jako taki nie będzie przestrzegany więc miasto sobie zarobi na mandatach a przeciętny warszawiak zubożeje, ale czy kogoś to obchodzi?
            • Gość: Adam Re: ??? IP: *.acn.waw.pl 20.03.06, 19:24

              Jakiej tradycji???? Chyba nowej świeckiej chamskiej tradycji nie sprzątania po
              psie!!!!!!!!!

              Bardzo dobrze, niech przeciętny Warszawiak ubożeje do momentu kiedy nie nauczy
              się, że PO PSIE TRZEBA SPRZĄTAĆ nomen omen psie Bobki!!!
            • garraretka głupoty piszecie obywatelu 20.03.06, 21:40
              Gwoli ścisłości - ustawy są tworzone tylko przez sejm i obowiązują na terytorium
              całego kraju, tutaj możemy mówić co najwyżej o uchwale - jest to akt prawa
              miejscowego.

              Każda uchwała/ustawa jest sztucznym tworem i nie każdy będzie ją akceptował - to
              jasne. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie zmuszony ją przestrzegać.

              Ale pisanie o braku "poszanowania dla lokalnej tradycji" jest co najmniej
              dziwnie - chcesz powiedzieć, że w Warszawie tradycją jest potykanie się o g*wna???

              Jeśli przeciętny Warszawiak myśli tak jak Ty to zubożeje w zasłużony sposób - i
              może się nauczy wreszcie porządku.
    • Gość: oki śniegi topnieją.... IP: *.chello.pl 20.03.06, 20:30
      i na chodnikach jedna breja z gówien
    • umfana Nikotynistów też karać! 21.03.06, 11:39
      Mam dość zapetowanych ulic, przystanków, skwerów, ogródków, etc...
    • arahat1 a co z chamami zasmiecajacymi ulice i rzucajacymi 21.03.06, 12:00
      pety??????
      • Gość: chamusie ze wsi! Re: a co z chamami zasmiecajacymi ulice i rzucaja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.06, 13:46
        Oni niech też to żrą!
        • Gość: autor w peta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.06, 15:57
          to ja sobie moge wdepnąć, ale podeszwe z psimi fekaliami chętnie bym wytarł o
          pieska albo właściciela
        • Gość: Victor Cz. Re: a co z chamami zasmiecajacymi ulice i rzucaja IP: *.chello.pl 22.03.06, 06:43
          Chamy przyjeżdżają z prowincji do pracy w Mieście i jeszcze śmiecą.
          Skandal.
          • Gość: Pesel Re: a co z chamami zasmiecajacymi ulice i rzucaja IP: 195.205.254.* 22.03.06, 11:00
            Taa- śmiecie są o dużo groźniejsze, bo są na chodniku. Kto nie chodzi po
            trawniku, ten w kupę nie wstąpi.
        • Gość: same chamy Re: a co z chamami zasmiecajacymi ulice i rzucaja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.06, 11:47
          Niech wcinają te swoje pety, tak jak miłośnicy piesków gówienka po
          swoich "milusińskich".
          • Gość: JJ Re: a co z chamami zasmiecajacymi ulice i rzucaja IP: *.chello.pl 22.03.06, 20:46
            W Warszawie prawie nie ma warszawiaków, same chamy i tyle.
    • Gość: właścicielka psa Re: mogą nas nawet ..... IP: *.polkomtel.com.pl 21.03.06, 19:00
      ale do póki nie będzie odpowiedniej ilości pojemników na odchody to ja płacić
      nie zamierzam!!!!! bo nosić tego ze sobą przez kilka kilometrów też nie
      zamierzam. a jak ktoś nie potrafił nauczyć swojego psa oddawania stolca na
      trawnik tylko na chodnik to w takim razie oni powinni płacić podwójne kary, bo
      to dopiero jest odrażające.
      • Gość: Ryszard zamierzaj sprzątać głupia babo IP: *.acn.waw.pl 21.03.06, 20:15
        Przypadek tej głupiej baby , która nie zamierza.... wskazuje jednoznacznie na
        konieczność wprowadzenia super wysokiego podatku od psa i wynajęcia z tych
        pieniędzy firmy sprzątającej. Nie zamierza to niech płaci i po kłopocie.
        • Gość: Viga Re: zamierzaj sprzątać głupia babo IP: *.dhcp.mdsn.wi.charter.com 22.03.06, 01:15
          DO WLASCICIELI PSOW !!!!!
          Zadna przyjemnosc sprzatac smierdzace bobki, po psie, (wiem to, bo to
          robie) !!!!, ale niestety, gdy sie ma psa, to nikt za darmo, nie bedzie za nas
          sprzatal po naszym psie !!!! Nie ma wyjscia kochani, musimy sprzatac!!!, Do
          wszystkiego, mozna sie przyzwyczaic !!! Mieszkam tymczasowo w US, i nigdzie
          nie widzialam ulic tak za....ych przez psy , jak w naszym kraju !!! Psy tutaj,
          musza byc zawsze na smyczy, i maja wstep, tylko do okreslonych parkow, gdzie
          jest wyznaczony teren, na ktorym, mozna je ze smyczy spuscic . Przy wejsciu
          trzeba sie zaopatrzyc w plastikowe woreczki do sprzatniecia po psie.
          Oczywiscie pies musi miec szczepienia, i musi byc zarejestrowany . Jezeli pies
          nie jest zarejestrowany, kara za to wynosi ok.$130. Za nie sprzatniecie po
          psie, na terenie publicznym, mozna dostac mandat $80. Nawet na wlasnym
          podworku ,kolo wlasnego domu , nie wolno , (ze wzgledu na estetyczne odczucia
          sasiadow), kolekcjonowac psich odchodow. Podane sumy moga byc wyzsze (zalezy
          od przepisow danego Stanu) Nie bede pisala, ile sie placi, gdy nasz kochany,
          nie zaszczepiony piesek kogos pogryzie, ale zapewniam was, ze mozna stracic
          wlasny dom, i miec dlugi do konca zycia
          Kochani, jezeli mamy dolaczyc do czolowki cywilizowanych narodow, to powinnismy
          dbac o estetyke, i higiene naszego otoczenia. Pomyslmy tez o innych, o tych co
          maja male dzieci, o tych co nie dowidza, itp. Nasze czworonogi darza nas takim
          uczuciem, ze warto je miec, i po nich sprzatac !.... NA TRAWNIKU, I CHODNIKU,
          TYLKO SIKU !!!
          • majenkir Viga 22.03.06, 13:15
            Gość portalu: Viga napisał(a):
            > DO WLASCICIELI PSOW !!!!!
            ........

            Takie bzdury piszesz dziewczyno, ze az oczy bola od czytania....
            • Gość: Viga do majenkir Re: Viga IP: *.dhcp.mdsn.wi.charter.com 22.03.06, 18:08
              To nie bzdury !!!!!!!!!!!!!!!!!!
              Zostalam zatrzymana z psem w parku, do ktorego oficjalnie psy nie maja wstepu.
              Mieszkam tam niedaleko obok, wiec czasami przemykam sie tam z psem, chociaz nie
              wolno. Nie jestem wyjatkiem, bo to samo robia sasiedzi z okolicznych domow.
              Poniewaz napis, na znaczku rejestracyjnym byl lekko zatarty, funkcjonariuszka
              spisala ustne informacje, i zaraz na miejscu zadzwonila do City Animal Control,
              zeby potwierdzic dane. Okazalo sie, ze rejestracja psa wygasla wlasnie dwa dni
              temu, wiec bez dalszej dyskusji, rabnela mi mandat na $136, do zaplacenia w
              ciagu 30 dni. Jezeli uwazam, ze mandat jest niesluszny to moge sie zglosic w
              wyznaczonym terminie do sadu, i dochodzic swoich racji. Mialam szczescie, ze
              pies byl na smyczy, i mial wazne szczepienia. Za to, ze byl w miejscu dla
              niego nie dozwolonym , dostalam tylko ostrzezenie. Oczywiscie musialam pania
              zapewnic, ze mam przy sobie plastikowe woreczki, i wszysto po piesku sprzatne.

              Acha, chcialam jeszcze dodac, ze jezeli chcemy przychodzic z psem do
              wyznaczonego dla niego parku, to zeby uniknac nieprzyjemnej niespodzianki w
              postaci mandatu, musimy dla naszego pupila wykupic caloroczny tam wstep.
              Zwykle to sie robi, przy okazji wnoszenia oplaty, za coroczna rejestracje psa.
              Dostajemy dodatkowy metalowy numerek , ktorym nasz piesek podzwania na szyji
              razem z innymi znaczkami. Przypuszczam, ze, za te oplaty wlasnie, sa tam
              dostepne plas.woreczki, puszki na odchody, dostep do czystej wody, itp. Nic za
              darmo !!!!! przebywam w stanie Wisconsin.

            • Gość: Alek Re: Viga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 20:32
              To nie są bzdury.
              W Stanie New York,
              gdzie mieszkałem przez trzy lata jest podobnie.
      • darienka1 Re: mogą nas nawet ..... 21.03.06, 22:07
        Kurcze a jak piesek NASRA na trawnik lub na chodnik to dla mnie ejst to
        rownoznaczne. NA zachodzie ludzie moga siasc na zielonej trwace ...opdoczac
        nawet w centrum stolicy...a u nas GóWNA, GóWNA, GóWNA...smierdzi jak w miejskim
        szalecie...
        • Gość: Pesel Re: mogą nas nawet ..... IP: 195.205.254.* 22.03.06, 11:04
          U nas nie można usiąść na trawce, bo większość trawników jest wydeptana. To też
          jest problem...
      • darienka1 Psim KUPOM mówie NIE! 21.03.06, 22:08
        jak piesek NASRA na trawnik lub na chodnik to dla mnie jest to rownoznaczne.
        NA zachodzie ludzie moga siasc na zielonej trawce ...opdoczac nawet w centrum
        stolicy...a u nas GóWNA, GóWNA, GóWNA...smierdzi jak w miejskim szalecie...
        • Gość: Ala Re: Psim KUPOM mówie NIE! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 14:13
          niech to wszystko zżerają...
      • Gość: obserwator Re: mogą nas nawet ..... IP: *.aster.pl 22.03.06, 19:06
        "właścicielka psa"- a co to za różnica czy gó.. na chodniku czy na trawniku,
        popatrz na trawniki teraz jak śnieg z nich znika. Pięknie to wygląda, cały
        trawnik zasrany a szczególnie brzegi przy chodnikach. Jak byście sprzątali
        systematycznie nie byłoby problemu, śmietniki są w wielu miejscach- małe i duże-
        i wcale nie co kilka kilometrów, przy przystankach, sklepach i innych
        miejscach. Rano jak wyprowadzasz psa to nie lecisz z nim parę kilometrów tylko
        parę metrów koło domu, więc co za problem wziąść gó.. ulubieńca do domu i tam
        wyrzucić do zsypu czy kosza w kuchni.
    • dzien_doberek Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) 21.03.06, 22:50
      Popieram w 100%!!! Ciekawe tylko czy cos sie zmieni i jak beda lapac
      niekulturalne psy hehehe ;) Mentalnosc wlascicieli by trzeba zmieniac kurcze..
      U mnie w bloku na klatce schodowej nawet robia kupy.. i jest normalka.. Zenada
      po prostu
    • Gość: ramz Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.06, 02:22
      Popieram zdecydowanie jako dobry obyczaj.
      Jasne, że nie da się tego wyegzekwować tylko mandatami.
      Ale jest to sygnał, że jest to zachowanie naganne dla tych wszystkich, którzy
      ignorują dobre obyczaje.

      Istotne jest to żeby właściciele psów czuli brak przyzwolenia swoich sąsiadów i
      całego środowiska, w jakim żyją na tego typu zachowanie.

      • antybandzior Tylko że Straż Miejska tylko poucza... 22.03.06, 09:44
        sami to przyznają na łamach prasy, ręce opadają. Skor tylko pouczają to niech
        zaczną gówna sprzątać, do czegoś się przydadzą.
    • Gość: Josa Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.06, 13:03
      ciekawe jak maja zamiar to restryktowac co beda za mna i moim psem lazic i
      patrzec czy sra czy nie a nawet jak na sra to przweciez lezy wiele kup skad
      wie ze to mojego psa leczyc sie ludzie drodzy!!!!!!!!!!
      • Gość: aki [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.06, 14:08
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: stary gniewny Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) IP: *.acn.waw.pl 22.03.06, 14:31
        Gość portalu: Josa napisał(a):

        > ciekawe jak maja zamiar to restryktowac co beda za mna i moim psem lazic i
        > patrzec czy sra czy nie a nawet jak na sra to przweciez lezy wiele kup

        A to musisz zaczekac kilka lat na system singapurski - lezy kupa, bierze sie
        DNA, sprawdza w bazie i pan wlasciciel za pierwszy taki incydent placi od 10 000
        dolarow w gore a za drugi wiezienie zaczynajac od 3 miesiecy.

      • Gość: Ram [...] IP: *.acn.waw.pl 22.03.06, 16:55
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: kolik Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 11:42
      Nareszcie,
      i bardzo dobrze.
    • Gość: katarynka Czy nareszcie doczekamy się śmietników na odchody? IP: *.medianet.pl 27.03.06, 14:46
      Bo sprzątnięcie to jedno, tylko co dalej z TYM zrobić???
      Potrzebne są śmietniki!!! Bardzo!!!
      A większość "bezpsowa" nie zdaje sobie z tego sprawy.
      Już niedługo jak będzie ciepluko i ze śmietników przy przejściach dla pieszych,
      czy przystankach, zacznie wydobywać się fetor, to kto będzie winien? Posiadacze
      psów, którzy wreszcie sprzątają po pupilach, tylko nie mają co zrobić z
      uprzątniętymi kupkami...
      • Gość: koprofagiaToJestTo [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.06, 16:14
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Ared Przed wojną za to były surowe kary!!!!!!!!!!!!! IP: *.acn.waw.pl 27.03.06, 17:13
          Jeden starszy Łodzianin opowiedział mi anagdotę, że przed wojną za zasrywanie
          były bardzo wysokie kary i co było brudno na ulicach??????????????? Może jakiś
          starszy/a czytelnik/czka forum się wypowie????
        • Gość: ? Możliwe, że nie przepadają za tymi "przysmakami" IP: *.chello.pl 27.03.06, 22:53
          swoich "milusińskich" obsrańców.
          • Gość: smacznego Re: Możliwe, że nie przepadają za tymi "przysmaka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.06, 08:05
            Co nie chcą tego jeść?
            • Gość: ? A co tam porabiał poseł PO p. Śpiewak? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.06, 09:43
              "Korzystał"?
            • Gość: Wanda Re:Możliwe, że nie przepadają za tymi "przysmakami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.06, 09:54
              Cholera nie lubią bobków po swoich milusińskich?
      • Gość: zgrozek Za mało koszy? ;) IP: *.acn.waw.pl 28.03.06, 00:39
        warsaw.myphotos.cc/Disorders/Warshit/20060208_0049.jpg.html
        • Gość: NBA Re: Za mało koszy? ;) IP: *.chello.pl 28.03.06, 18:51
          Nie lubią koszykarzy.
    • Gość: No!! Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 21:12
      I bardzo dobrze!!Nareszcie! Brawo za podjecie slusznej decyzji!!
      • afryka_dzika Re: Nareszcie będą kary za zasrywanie ulic:) 03.04.06, 11:39
        Byłoby świetnie - po roztopach ulice wyglądają okropnie.
        W praktyce obawiaz się - to samo co z palaczami na przystankach- kolejny martwy
        przepis.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka