Dodaj do ulubionych

dziwna mentalnosc

04.08.07, 12:04
nie wiem dlaczego,ale Polacy na ogol to niezamozne spoleczenstwo,ale jak
chcemy kupic jedno jajko badz zaplacic karta niski rachunek,wowczas zostajemy
wysmiani

dzis mnie wysmiali ze kupowalem jedno jajko,przeciez ja takiego pracownika
zwolnilbym,tak sie zlozylo ze potrzebuje jedno jajko do planierki,wyjezdzam i
jeszcze sam teraz jestem w domu,wiec reszte musialbym wyrzucic,dlaczego
ludzie sobie drwia-chory kraj



*************************************

"Niech każdy ptak ,śpiewa własną pieśń"
Obserwuj wątek
    • Gość: no Re: dziwna mentalnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 12:20
      mialobyc panierowane
    • Gość: Alice Re: dziwna mentalnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 12:24
      nie kraj, tylko owy czlowiek, rozni sa ludzie a ten byl niewyrozumialy i malo myslacy nie potrafil logicznie przetworzyc informacji pomyslec zastanowic sie dlaczego akurat jedno jajko? hmmmm a to ciekawe, co tez bedzie robil z tym jednym jajkiem? alboo nawet po co sie zastanawiac :P ;) chce jedno jajako i tyle, co mnie to obchodzi po co na co i za co, moze chcial w kogos rzucic?:D i tyle ja ziemniaki czasem biore na sztuki, albo szyneczke ostatnio bralam 3plasterki :D bo wiecej mi niepotrzebowalam gdyz wyjezdzalam
    • Gość: Kris Re: dziwna mentalnosc IP: *.chello.pl 04.08.07, 12:33
      Ja bym mu to jajko rozbił na jego głowie;)
      • Gość: Alice Re: dziwna mentalnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 12:37
        oooo dobry pomysl, albo na ziemie, niech posprzata - ze niby przypadkiem mi spadlo :D ups ;p
        • Gość: kasia Re: dziwna mentalnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 12:39
          ...i poprosiłabym następne jedno jajko.
        • Gość: no Re: dziwna mentalnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 12:40
          mniejsza oto,ja tam nie przejmuje sie,tylko chodzi o sposob myslenia-az taki
          bezszczelny nie jestem-szanuje kazdego
    • Gość: Marysia Re: dziwna mentalnosc IP: *.wroclaw.mm.pl 04.08.07, 13:21
      Można to wytłumaczyć tym, że jeszcze wiele osób nie ma konta
      ani karty, a płatność inna formą niż gotówką kojarzy się często
      (niesłusznie oczywiście) z posiadaniem sporej ilości pieniędzy w banku
      i chęcią zaszpanowania (zwłaszcza w mniejszych miejscowościach).
      Jeszcze niedawno widziałam informację w jednym sklepie, że owszem można zapłacić kartą, ale tylko wtedy, gdy kwota zakupów przekracza 20 zł.
      Czy chodzi tylko o to, że jak już wiem, że nie mam przy sobie gotówki,
      a pilnie potrzebuję jakiejś rzeczy to wezmę coś jeszcze, żeby przekroczyć
      tę kwotę? A może zapłata kartą jest bardziej uciążliwa dla sprzedawców?
      Często czeka się dość długo na połączenie, ale z drugiej strony czeka się
      też na drobne, których nigdy nie ma w kasie...
      • figgin1 Re: dziwna mentalnosc 05.08.07, 08:58
        Obok dworca we wrocławiu jest niesamowity sklep. Płatność kartą od 10 złotych,
        ale to norma. Najgorsze jest, że część towarów sprzedają na jednej kasie a część
        na drugiej. I jak na przykład chcesz kupić piwo i papierosy to juest problem...
    • czekolada88 Re: dziwna mentalnosc 04.08.07, 17:56
      A ja na miejscu tego sprzedawcy narobiłabym w majtki ze śmiechu;) Jak na razie
      tylko oplułam monitor
    • kajka85 Re: dziwna mentalnosc 05.08.07, 09:47
      ja tez nie dziwię sie sprzedawcy:D:D:D:D
    • gwiazdka_na_niebie Re: dziwna mentalnosc 05.08.07, 20:12
      hahahaha!!! Sąsiadów nie masz??? ;)
    • Gość: no ups IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.07, 22:15
      jutro powtorka z rozrywki,znow pojde po jedno jajeczko-zobaczymy co bedzie
      • Gość: Kris Re: ups IP: *.chello.pl 05.08.07, 22:18
        Ale będą jajca.
      • Gość: Kris Re: ups IP: *.chello.pl 06.08.07, 21:06
        Byłeś po jajeczko?
        • Gość: no Re: ups IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.07, 21:11
          bylem,tym razem bylo bez emocji,ale jutro znow pojde,bo moj wyjazd
          sie przeklada,wiec musze znow zrobic sobie schabowego
          • Gość: Kris Re: ups IP: *.chello.pl 06.08.07, 21:23
            hehehehehehe
          • czekolada88 Re: ups 06.08.07, 22:30
            Następnym razem nakręć film z ukrytej kamery
          • ishe Re: ups 09.08.07, 16:49
            hahahahhahhaha....no jesteś the best:D
    • Gość: arnold szmateneger Re: dziwna mentalnosc IP: *.chello.pl 06.08.07, 02:20
      masz kuźwa problemy czlowieku... gratuluje.
    • elamodela Re: dziwna mentalnosc 06.08.07, 21:59
      buehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe

      na serio nie macie people wiekszych problemow???

      hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
      • Gość: Kris Re: dziwna mentalnosc IP: *.chello.pl 06.08.07, 22:33
        Proszę się nie śmiać to poważna sprawa.
        • aniiatka Re: dziwna mentalnosc 06.08.07, 22:38
          śmiesznie by było jakbyś za to jedno jajko chciał jeszcze zapłacić kartą
          • Gość: no Re: dziwna mentalnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.07, 22:47
            w czym problem-jesli chcecie to moge zaplacic-tylko moze byc problem-
            bo chyba w tym sklepie nie ma terminalu


            jacy ludzie sa dziwni,zagranica zarabia sie na godzine od 7euro
            wzwyz,wiec rachunek placony karta na poziomie 10euro to zadna ujma,u
            nas zarabia sie na godzinne od 5zl wzwyz,ale ludzie robia sensacje-
            troche sie zapomnialo Polaka ze zerabami zancznie mniej i jak
            narazie konwergencji do zarobkow unijnych to daleko nam
            • aniiatka Re: dziwna mentalnosc 06.08.07, 22:50
              no tez prawda
          • Gość: pgosia Re: dziwna mentalnosc IP: *.chello.pl 10.08.07, 22:27
            Ja kiedyś kupiłam sobie 2 plasterki polędwicy do śniadania i zapłaciłam za nie
            kartą :p
    • Gość: fifi Re: dziwna mentalnosc IP: *.tkdami.net 09.08.07, 19:44
      masz stuprocentowa racje, sprzedawcy nic do tego ile czego chcesz
      kupic!!! Ma obowiazek Ci sprzedac 1 jajko 1 plasterek szynki i 5 dkg
      kaszanki i to z usmiechem. Bo to jego praca. Komentowanie zakupow
      klienta to czyste chamstwo jakie tylko niestety w prymitywnych
      spoleczenstwach mozna spotkac. Nie do pomyslenia np w Niemczech
      • Gość: ala d. Re: dziwna mentalnosc IP: *.infinity.net.pl 09.08.07, 21:00
        a ja ostatnio kupuje po 1 jabłku dla chomiczka i nic sobie z tego
        nie robię , co kto powie lub pomyśli ale przyznaję kiedyś bym nie
        kupiła
        • carmeitisjustme Re: dziwna mentalnosc 10.08.07, 10:17
          Dziwne... to jak idę sobie z facetem na spacer i akurat widzimy bardzo ładne
          jabłka, chcemy sobie ich spróbować- ale po jednym, to mam od razu kupować dwa
          kilogramy??? I jeszcze taszczyć do domu?? Nienormalne. Ja kupuję dwa jabłka i
          jeszcze sobie wybieram te ładniejsze:PP
    • dirgone Re: dziwna mentalnosc 10.08.07, 16:49
      ?
      Jajka sprzedaje się w pudełkach po 6 lub 12, przynajmniej w sklepach. Nie
      prosisz chyba również o jedną delicję z pudełka, bo ot tak masz ochotę tylko na
      jedną?
      Na targu można kupić od babci ze wsi jedno jajko bez problemu, bo sprzedaje z
      koszyka.

      A od każdej transakcji przy użyciu karty sprzedawca płaci prowizję do banku,
      więc dlatego ustala limity opłacalności.
      • Gość: kali Re: dziwna mentalnosc IP: *.ztpnet.pl 10.08.07, 17:52
        Swiatowcu w sklepach mozna kupic jajka na sztuki.
      • Gość: no Re: dziwna mentalnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.07, 16:08
        jesli idzie o pojedyncze sztuki to mozna bez problemu kupic w
        sklepie,tylko nie mylic sklepu z supermarketem...nie jestem taki
        glupi zeby isc do supermarketu i wyciagnac jajeczko z opakowania
        6,10,12 sztuk-zanim kupowalem zadalem pytanie czy moge kupic na
        sztuki...wiec logicznie rzecz ujmujac mozna kupic jedno jajeczko

        wiadomo ze handlowiec placi prowizje,tylko po to powstala taka karta
        zeby bezgotowkowo dokonywac zakupow-jest to srodek platniczy-jest-
        wiec powinno byc akceptowane przez handlowca-jesli suma rownalaby
        sie 1grosza!!!!
        • dirgone Re: dziwna mentalnosc 13.08.07, 12:21
          Mało jadam jajek, więc się zdziwiłam, że na sztuki są w sklepach. W sklepach
          widziałam tylko w opakowaniach x6. Samej zdarzało mi się kupić na targu jedno
          jajko i halo żadnego nie było.

          A co do kart... Jako córka właścicieli sklepu, w których można kupić mnóstwo
          rzeczy za 4 lub 5 zł (sklep z biżuterią w małym mieście) akurat wiem, co mówię.
          Rodzice nie zdecydowali się na terminal płatniczy właśnie dlatego, że prowizje
          by ich zjadły. Sklep istnieje po to, żeby zarabiać. NO i właściciel po prostu
          ustala granicę, która na to zarabianie mu pozwala. Nie wiem, jak wysokie są
          prowizje, ale jeśli idzie się do sklepu, kupuje paczkę zapałek za 15 groszy,
          chce się płacić kartą, a właściciel od tej prowizji ma zapłacić 50 groszy, no to
          chyba nie jest dziwne, że mu się to raczej nei opłaca? Miałby tracić na
          transakcji tylko dlatego, że ktoś nieobyty zupełnie w handlu tak chce?
          Gdyby któraś z owych burzących się miała swój sklep, to na 100% wprowadziłaby
          dolną granicę dla płatności kartą (dawno temu istniały sklepy,które jej nie
          miały, ale teraz juz się takich nie spotyka)
          • Gość: kali Re: dziwna mentalnosc IP: *.ztpnet.pl 13.08.07, 16:05
            > transakcji tylko dlatego, że ktoś nieobyty zupełnie w handlu tak chce?

            A moze po to zeby zatrzymac klienta? Duzo macie tych klientow kupujacych pudelko
            zapalek? Podejrzewam, ze to margines i Twoi starzy nie zbankrutowaliby gdyby
            zaplacono u nich karta za zapalki :> A klienta na przyszlosc by mieli. Zastanow
            sie, gdzie jest wiekszy zysk :)

            Powiedz skad roznice w tej granicy, bo spotkalem sie od 5 zlotych do 50 O_o Przy
            50 tez powiesz, ze jest ok, bo co mnie obchodzi, ze ktos jest nieobyty w handlu?
            I czy musze byc obyty w handlu zeby robic zakupy?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka