30.12.20, 19:25
Reinhard Petzold od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich na polski rynek.
Petzold w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedział, że „Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej”.
W rozmowie z polskimi mediami mówił też, że niemieccy dystrybutorzy wykorzystują popyt Polaków na niemieckie towary i podnoszą ich ceny.
Petzold, który jest szefem Niemiecko-Polskiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Gospodarczej (DePoWi) powiedział dla niemieckiego portalu kurt.digital, że „Polacy zostali rozjechani przez kapitalizm. Również przez nas. Niemcy bardzo mocno przyczynili się do zmian w Polsce, tak by były one dla nas korzystne”.
„Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej. Polsce było bardzo trudno pozbyć się tego wizerunku” - kontynuował Petzold.Niemiecki ekspert po prostu stwierdził fakt, przecież UE nie przyjęła Polski bezinteresownie, ten interes jest realizowany do dziś i wszelkie próby jego przekształcenia wywołują taki atak obcego kapitału i jego rodzimych przydupasów.
Obserwuj wątek
   • n4rmoorr Re: Niemcy 30.12.20, 20:46
    adam.eu napisał:

    > Napisałeś, jak to Niemcy wykorzystują Polskę.
    > A teraz napisz, jak to Polska wykorzystuje Niemcy.
    > Potrafisz?
    Nie ma żadnego ekonomicznego powodu, żeby taka sama czekolada – o tym samym składzie, masie i tego samego producenta – była w polskim Lidlu droższa, niż w Niemczech. To samo dotyczy środków do prania. Najczęstszy argument przedstawicieli niemieckich sieci handlowych, że ceny w Polsce muszą być wyższe, bo zawierają koszty transportu jest niedorzeczny. Odległość między Frankfurtem nad Odrą a Słubicami jest żadna, a mimo to ceny niektórych artykułów w drogerii pewnej sieci po stronie niemieckiej są wyraźnie niższe – mówił Petzold.Zrozumiałeś coś z tego?
    • adam.eu Re: Niemcy 31.12.20, 08:27
     A Ty w dalszym ciągu o wykorzystywaniu Polaków przez Niemców i bez wiarygodnego uzasadnienia. Pisz też o odwrotnych sytuacjach, również mogą być bez uzasadnienia.
    • snajper55 Re: Niemcy 01.01.21, 11:34
     n4rmoorr napisał(a):

     > Nie ma żadnego ekonomicznego powodu, żeby taka sama czekolada – o tym samym skł
     > adzie, masie i tego samego producenta – była w polskim Lidlu droższa, niż w Nie
     > mczech.

     Ależ jest taki powód. Jest w nim fakt, że klient w polskim Lidlu jest gotów za nią zapłacić więcej niż klient w Lidlu niemieckim. Cena tej czekolady w Lidlu Francuskim jest jeszcze inna a w Lidlu włoski ma jeszcze inną cenę.

     Unia to nie państwo centralnie zarządzane, w którym cenę kiełbasy podwawelskiej zatwierdzał Parlamnet i musiała być identyczna w każdym sklepie. Do tych czasów tęsknisz? Tylko takie czasy rozumiesz?

     S.
    • albwu Re: Niemcy 15.01.21, 22:11
     A co stoi na przeszkodzie aby polskie firmy czekoladowe (jest ich kilka) wyprodukowały prawie taką samą czekoladę (a może lepszą) i żądały za nią niższą cenę niż za niemiecką.
   • n4rmoorr Re: Niemcy 30.12.20, 20:18
    qwardian napisał:

    > Praca jest najwyższą cnotą i należy ją szanować. Nie dostrzegam w tej wypowiedz
    > i nic nagannego..
    >
    Co jeszcze trzeba euroentuzjastom, żeby zrozumieli, że my nie jesteśmy w UE dla naszego dobra, a dla dobra krajów zachodu.
    • snajper55 Re: Niemcy 01.01.21, 11:30
     n4rmoorr napisał(a):

     > Co jeszcze trzeba euroentuzjastom, żeby zrozumieli, że my nie jesteśmy w UE dla
     > naszego dobra, a dla dobra krajów zachodu.

     Co jeszcze trzeba tobie abyś zrozumiał, że z naszej obecności w UE korzystają wszystkie państwa unijne? Niemcy, Polska, Francja, Włochy itd.

     S.
  • borrka Strach pomyśleć, jaka byłaby Polska 30.12.20, 20:14
   Bez niemieckiej aktywności w latach 90-tych.Wielu nie pamięta, wielu nie chce pamiętac, ale ja owszem.
   Te zakłady przemysłowe w których słowiki śpiewały po bankructwie.
   I gdyby nie "Niemiec" byłoby scenario, jak w filmie Planeta Małp.
   Obrazy zaginionej cywilizacji.

   Popełniono masę błędów, ale to my je popełniliśmy.
   Niemiec dał zarobić i sporo nauczył.
   Fakt, nie wziął na socjal Prusak podły:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka